برگزیده های پرشین تولز

چک بین بانکی

damino

Registered User
لایک‌ها
74
سلام
من یه معامله ای کردم و قراره پول رو بصورت چک بین بانکی یه طرف مقابل بدم.
الان می خوام بدونم که نحوه صدورش چطوریاست و اگه ما یه وقت معامله مون جور نشد من خودم می تونم برم بانک و وجه چک رو پس بگیرم؟
با تشکر از دوستان

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
سلام بله می توانید

roozbeh72

مسوول مسابقات
لایک‌ها
266
سلام
من یه معامله ای کردم و قراره پول رو بصورت چک بین بانکی یه طرف مقابل بدم.
الان می خوام بدونم که نحوه صدورش چطوریاست و اگه ما یه وقت معامله مون جور نشد من خودم می تونم برم بانک و وجه چک رو پس بگیرم؟
با تشکر از دوستان
سلام
برای صدورش باید نام بانک مقصد و شخص دریافت کننده ذکر بشه
برای ابطالش هم ابتدا باید بانک مقصد پشت چکو مهر کنه و ابطالش کنه سپس عودت بدید به بانک

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
سلام
برای ابطالش هم ابتدا باید بانک مقصد پشت چکو مهر کنه و ابطالش کنه سپس عودت بدید به بانک
یه سوال
چک بین بانکی رو فقط روی حساب جاری میدن ؟ یا مثلا یه نفر حساب کوتاه مدت یا قرض الحسنه هم داشته باشه میتونه روش چک بین بانکی بگیره ؟

roozbeh72

مسوول مسابقات
لایک‌ها
266
یه سوال
چک بین بانکی رو فقط روی حساب جاری میدن ؟ یا مثلا یه نفر حساب کوتاه مدت یا قرض الحسنه هم داشته باشه میتونه روش چک بین بانکی بگیره ؟
سلام
نوع حساب مهم نیست و به درخواست مشتری روی هر حسابی صادر میشه

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
سلام
همچین چیزی فقط موقعی میشه چک دست صاحبش باشه غیر از این حکم قضایی میخواد مگه میشه کسی چک صادر کنه بعد بره بانک بگه ابطال کن

roozbeh72

مسوول مسابقات
لایک‌ها
266
همچین چیزی فقط موقعی میشه چک دست صاحبش باشه غیر از این حکم قضایی میخواد مگه میشه کسی چک صادر کنه بعد بره بانک بگه ابطال کن
استارتر تاپیک پرسیده بود اگر بره چک بین بانکی بگیره به نام شخصی و به هر دلیلی معاملشون با اون فرد نشه میتونه ببره بانک پولو پس بگیره یا نه
منم گفتم باید اول چکو ببره بانک مقصد و ابطال کنه سپس چکو ببره بانک مبدا و وجه چک رو پس بگیره.

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
استارتر تاپیک پرسیده بود اگر بره چک بین بانکی بگیره به نام شخصی و به هر دلیلی معاملشون با اون فرد نشه میتونه ببره بانک پولو پس بگیره یا نه
منم گفتم باید اول چکو ببره بانک مقصد و ابطال کنه سپس چکو ببره بانک مبدا و وجه چک رو پس بگیره.
سوال استارتر ناواضحه به نام شخص نمیشه چک گرفت میشه صادرکرد موقعی میشه به نام شخصی گرفت یا قیم باشه یا وکالت داشته، باید میگفت چک دست خودشه یا نه چیزی که شما گفتی زمانیه دست خودشه

roozbeh72

مسوول مسابقات
لایک‌ها
266
سوال استارتر ناواضحه به نام شخص نمیشه چک گرفت میشه صادرکرد موقعی میشه به نام شخصی گرفت یا قیم باشه یا وکالت داشته، باید میگفت چک دست خودشه یا نه چیزی که شما گفتی زمانیه دست خودشه
اینجا موضوع چک بین بانکی هست نه چک شخصی (صیادی و ...)

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
اینجا موضوع چک بین بانکی هست نه چک شخصی (صیادی و ...)
درسته من یه لحظه هواسم رفت رو چک صیادی در واقع چک بین بانکی یه برگه واریز رمزداره بدون احتیاج به دسته چک پول جابجا میشه ولی وقتی به اسم کسی صادر شد و داده شد امکان ابطالش دیگه نیست مگه با حکم قضایی مگه برگه دست خود شخص باشه

آرتیمس محتشم

Registered User
لایک‌ها
158
برای معامله خانه بهترین گزینه همین چک رمز دار بین بانکی هست؟

بالا