برگزیده های پرشین تولز

چگونه امپلی ماشینو به برق خونه وصل کنم؟

balanar

Registered User
لایک‌ها
163
سلام
این شاید سوال خیلی از افراد باشه که چطوری سیستم ماشینو مثل ساب به امپیلی ماشی ن و سپس به برق خونه وصل کرد که نترکه و نسوزه
و از اون در اتاق یا خود خانه استفاده کرد
من یه جفت ساب 309 دارم + امپیلی 1201 جی بی ال سری قدیم
همه چیشو وصل کردم فقط مونده برق امپیلی که معمولا به باتری ماشین وصل میشه ولی الان میخوام وصل کنم تو اتاقم استفاده کنم
چیکار باید بکنم؟ یکی کمک میکنه ؟
فوریه فقط
مرسی و ممنون از وقتی که میزارین

balanar

Registered User
لایک‌ها
163
کسی نیست جواب بده؟
دوستای گلم فوری فوتیه توروخدا میدونید کمکم کنید

mohsen418

Registered User
لایک‌ها
94
به نظر براي ماكزيمم توان خروجي نياز به منبع تغذيه ١٢ ولت با جريان حداقل ٥٠ آمپر داري كه با توپولوژي سوييچينگ شدنيه و پروژه كارداني خودم ١٢ ولت ٦٠ آمپر بود
اما در عمل يه پاور رايانه تا حد خيلي خيلي كمي كارت رو راه ميندازه

balanar

Registered User
لایک‌ها
163
یکی از دوستامم رشتش برقه
گفت باید بری ترنس بخری 220 به 12 ولت با امپر 50
نمیدونم برای 1201 که یک نوع امپیلی فایر هست 50 امپر مناسبه یا نه ولی رو خودش زده 12 ولت

mohsen418

Registered User
لایک‌ها
94
به فیوزاش نگاه کن ببین چند آمپرن روو خود آمپلی. اون دوستت خیلی خوشحاله چون ترانس ۱۲ ولت ۵۰ آمپر میشه اندازه ترانس دستگاههای جوشکاری قدیمی(اینورترها رو نمیگم اون قدیمی ها که ترانسی و سنگین بودن) توجه کن که گفتم خدمتت باید بری سراغ تکنولوژی سوییچینگ یه سر به طبقه اول امجد بزن اونجا شاید پیدا کنی ۱۲ ولت ۵۰ آمپر و بالاتر

balanar

Registered User
لایک‌ها
163
والا امپرش رو دقیق نمیدونم واقعیت
ولی ولتاژش رو زده +12 ولت
3 تا فیوز بهش خورده روش فقط زده 40 نمیدونم چی هست
از این فیوز نارجیا که مخصوص ماشین و وسایل اینطوریه . اندازه یه کلیده کوچیکه

bijan darbari

Registered User
لایک‌ها
258
سلام

باید پاور کامپیوتر رو استفاده کنید ولی برای اینکه بتونین از حداکثر توان پاور استفاده کنید باید تمام سیم های مثبت و منفی که با ولتاژ 12 از پاور خارج شده رو به هم موازی وصل کنید.( مثبت ها به هم و منفی ها به هم وصل بشن )

پاور رو هم فکر کنم 700 وات به بالا جواب بده.

balanar

Registered User
لایک‌ها
163
مطمئنید؟ امتحان کردین؟

mohamadreza-23

Registered User
لایک‌ها
411
با این چیزا نمیشه خیالت راحت. یه باطری ماشین میخواد با یه ترانس. باطری آمپ و ساب رو تغذیه کنه ترانس هم باطری رو شارژ کنه ولاغیر

balanar

Registered User
لایک‌ها
163
همون رو ماشین بندم به صرفه تره

Done

Registered User
لایک‌ها
168
همون رو ماشین بندم به صرفه تره
اینطوری که معلوم میشه آره :D
ولی اگه تونستی اون ترانس رو پیدا کن چون پاور کامپیوتر قیمتش مناسب در نمیاد هرچند ترانس هم مفت نیستش

bijan darbari

Registered User
لایک‌ها
258
وقتی پاور بتونه 700 وات رو پیوسته بده میشه دیگه. به شرط اینکه مرغوب باشه.
از این 700 وات ، فرضا 200 تاش برای ولتاژ 3.3 و 5 ولت بره. بقیه اش یعنی 500 وات برای 12 ولت میره.

البته قبول دارم که قیمشت بالاست.

mehrran

Registered User
لایک‌ها
41
dadashe golam salam.aziz age ye kar balad dashete bashi ba ye teranse 2 ya 3 amper ham mishe dorostesh kard ke kam nayare.faghat bayad ampo bazz koni va khorojiye teranse afzayandasho begiri bebini chand volte.ke mamolan az 24 shoro mishe.bad ye teranse sare vasate 2 amper migiri sarhaye khorojiye choke ampo ghat mikoni saraye teranseto midi to amp.vassalam

balanar

Registered User
لایک‌ها
163
امپم به امپ قویه 1201 هست . تو کاتولوگش نوشته فکر کنم نیازی نیست که بازش کنم
فقط مسئله اینجاس که هزینه خرید ترنس هم بالا میره/؟

mehrran

Registered User
لایک‌ها
41
kari ke man goftam teranse amper bala nemikhadesh dada

mehrdad.navid

Registered User
لایک‌ها
2
من خودم تو خونه با پاور گیرین 380 راه انداختم
خوبه ولی به حد احثر میبرم صدارو خاموش میشه
پاور مرغوب برای این کار
300 هزار قیمت داره
ترانس هم کمتر نمیشه 12 ولت 50 امپر 450 تومان میشه 30 کیلو وزنشه
بهترین کار استفاده از منبع تغذیه سویچینگه که بیشتر برای تابلو روان استفاده میشه 55 آمپرش
120 تومانه

مجیدد

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام.
یک سیستم از دوستم گرفتم چند مدتی رو ماشین بود تصمیم گرفتم تو خونه نصبش کنم.چهار تا بلندگو داره هر کدوم 100watt rms و peak 200 و یک woofer 200watt rms peak 400 خود پخش هم 50 وات در کل میشه 650 وات.توان بالایی حدود 50 آمپر به بالا میخواد سویچینگ با این توان حدود 420 هزار میشه و باطری با شارژرم حدود 250 هزار که هم جاگیره هم عمر باطری 1.5 ساله.یا دو تا سویچینگ 30 بگیرم جدا برای ووفر و بلند گو ها برق بدم که اینجوری 100 ارزونتر میشه نظر شما چیه؟

reza 0

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
این شاید سوال خیلی از افراد باشه که چطوری سیستم ماشینو مثل ساب به امپیلی ماشی ن و سپس به برق خونه وصل کرد که نترکه و نسوزه
و از اون در اتاق یا خود خانه استفاده کرد
من یه جفت ساب 309 دارم + امپیلی 1201 جی بی ال سری قدیم
همه چیشو وصل کردم فقط مونده برق امپیلی که معمولا به باتری ماشین وصل میشه ولی الان میخوام وصل کنم تو اتاقم استفاده کنم
چیکار باید بکنم؟ یکی کمک میکنه ؟
فوریه فقط
مرسی و ممنون از وقتی که میزارین
سلام عزیز بهتر ین راه این هست که با یه باطری ماشین راه اندازی کنی چون هم ترانس هم سوییچینگ واسه این امپلی کم میاره شما یه دونه شارژر باطری اگه از این اتوماتیک ها باشه که خیلی بهتره چون وقتی باطری خالی بشه شروع به شارژ میکنه و زمانی که باطری شارژ شد اتوماتیک قطع میشه این شارژر هم گیر نیاوردی خروجی یه ترانس 14 ولت دو سر 4 امپر رو با پل دیود و خازن یکسو سازی کن بعد با رعایت قطب مثبت و منفی به باطری وصل کن ولی باید متوجه باشی که زمانی که شارژ شد قطع کنی.

hsama

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
منم موافق باطری هستم ، بعد نیازی نیست حتما 50 آمپر باشه میتونی ارزونترش رو بخری مثلا 20 یا 25 یا 30 آمپر ( سعی کن اسیدی نباشه )چون باطری ماشین خیلی بالاتر از توان اصلی قدرت دارند مثلا: 50A تا 450A جواب میده
بعدش آمپلی که همیشه 50A نیاز نداره که فقط وقتی صدا رو کشیدی آخر که اونم فکر نکنم بیشتر از چند دقیقه طول بکشه چون همسایه ها ، شنوایی خودت و ... . امپلی با صدای معمولی رو همون شارژرت با کمی کمک از باطری میتونه تامین کنه.

با یه شارژر اتوماتیک 6 یا 4 یا 3 آمپر که حتی خودت هم میتونی درست کنی حدود 35 تومان مدارش همه جا هست.
اینو من تضمین میکنم ;)
تازه وقتی برق نیست هم جواب میده:D

Last edited:

Xuevon

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,775
نیازی به باطری نیست یه ترانس 220 به 12 هسته 120 ببیندی جواب کارش رو میده براحتی.
ولی کلا خودت خسته نکن صدای سیستم های Car audio در حد فاجعه چرنوبیله. بجای این کارا یه مینی های-فای خوب بگیر یه خورده موسیقی نسبتا درست گوش کن حالشو ببر.

بالا