برگزیده های پرشین تولز

چگونه اینترنت اکسپلورر را برای همیشه حذف یا از کار بیندازیم؟

mahyar999

Registered User
لایک‌ها
362
سنگ کوهت در و گوهر است خاک دشتت بهتر از زر است
سلام دوستان
کسی میدونه چطور اینترنت اکسپلورر رو برای همیشه حذف کنیم ؟ من که نتونستم فقط میشه آپدیتاشو حذف کرد
یا چطوری از کار بیندازیم ؟ برای اونم یه پ ر و ک س ی الکی گذاشتم مثلا 127.5.4.3:1923 که از کار میفته ولی یه سری برنامه هایی مثل یاهومسنجر هم همراهش از کار میفته

mahyar999

Registered User
لایک‌ها
362
مثلا یه سری برنامه ها مثل پ ر و ک س ی وقتی اجرا میشه صفحه اول سایتی با اکسپلورر باز میشه هربار که قطع و وصل میشه باید فایرفاکس یا اپرا رو ول کنم برم اینترنت اکسپلورری که باز شده رو ببندم چون با هر بار قطع و وصل شدن پ ر و ک س ی یه تب باز میشه

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

Sir Pendar

Registered User
لایک‌ها
2,560
من یک بار تجربه حذف IEرو دارم . فقط می تونم بگم در وین 7 فاتحه سیستم خوانده می شود و راهی جز سیستم ری استور یا تعویض وین ندارید.

amanz

Registered User
لایک‌ها
1,085
مثلا یه سری برنامه ها مثل پ ر و ک س ی وقتی اجرا میشه صفحه اول سایتی با اکسپلورر باز میشه هربار که قطع و وصل میشه باید فایرفاکس یا اپرا رو ول کنم برم اینترنت اکسپلورری که باز شده رو ببندم چون با هر بار قطع و وصل شدن پ ر و ک س ی یه تب باز میشه

فکر کنم این کارو بدون حذف کردن ie هم بتونی انجام بدی
یعنی پیش فرضش رو تغییر بدی
دوستان باتجربه بهتر می تونن کمک کنن

Sent from my LG-P768 using Tapatalk 2

hkhafan

Registered User
لایک‌ها
1,341
To uninstall Internet Explorer

If you're trying to uninstall Internet Explorer because of an issue with the browser, first check to see if a solution is listed in Internet Explorer 9 Help and How-to.

The following instructions apply to both Windows 7 and Windows Vista.

Click the Start button Picture of the Start button, type Programs and Features in the search box, and then click View installed updates in the left pane.

Under Uninstall an update, scroll down to the Microsoft Windows section.

Right-click Windows Internet Explorer 9, click Uninstall, and then, when prompted, click Yes.

Click one of the following:

Restart now (to finish the process of uninstalling Internet Explorer 9 and restore the previous version of Internet Explorer).

Restart later

sinnaa

Registered User
لایک‌ها
3,555
چه لزومی داره حتما حذفش کنی؟
گاهی وقتا بهش نیاز پیدا میشه چون بعضی سایتها فقط با ie سازگاری دارن

mahyar999

Registered User
لایک‌ها
362
سلام دوستان
این راه هایی که فرمودید رو امتحان کردم فقط آپدیت های اینترنت کسپلورر حذف میشه یعنی مثلا ie 10 میشه ie 9 !
از هر راهی بگید رفتم شدنی نیست حتی رجیستری !!!
ضررش بیشتر از سودشه
تنظیم مرورگر پیشفرض هم تاثیری نداره برای این کار از default program میتونید فایرفاکسو انتخاب کنید ولی .... حکایت همچنان باقیست !!!

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
شما میتونی بری کنترل پنل، unistall a program بعد روی دکمه turn windows feature on or off بزنی اونجا از لیست تیک IE رو برداری منتها اصلا توصیه نمیکنم حذفش کنی.
/
ادیت:
راه بهتر این هست که بری کنترل پنل، programs روی default programs کلیک کنی، بعد روی:
set program access and computer defaults
اونجا روی custom کلیک کن و browser رو روی فایرفاکس بگذار و تیک enable access to this prgram رو برای IE بردار. با اینکار دیگه IE باز نمیشه ولی حذف هم نمیشه که به مشکل بر بخوری. که فکر میکنم اینکارو انجام دادی ولی تیک IE رو برنداشته بودی.

Last edited:
بالا