آژانس هواپیمایی
pop up

چگونه در ASP.NET2 از Timer استفاده کنم ؟

شروع موضوع توسط amir_3d_mad ‏22 سپتامبر 2007 در انجمن asp , ASP.NET

1. amir_3d_mad

amir_3d_mad Registered User

میخوام بعد از گذشت مدت زمان معینی ، به یه صفحه دیگه از سایت منتقل بشیم .
    فک کنم تو ASP.NET2 چنین امکانی وجود داشته باشه .
    لطفا کمکم کنید .

2. Graveworm

Graveworm Registered User

با html میتونین :

کد:
    <META HTTP-EQUIV="refresh" content="10;URL=newpage.htm"> 

به جای 10 ، هر مقداری که مد نظر هست قرار بدید. واحدش ثانیه هست

3. Graveworm

Graveworm Registered User

بزا استفاده ار timer هم باید از ajax استفاده کنید

4. amir_3d_mad

میدونم باید از Ajax استفاده کنم .
    ولی نمیدونم چطوری !
    یعنی من که سایتم رو با ASP.NET کار کردم چطوری میتونم از Ajax در اون استفاده کنم ؟

5. m3hrz4d

m3hrz4d Registered User

همونطور که دوستمون گفتن میتونین از تگ META استفاده کنین .
    برای آژاکس هم... کاری که شما میخواهین بکنین نیاز به هیچ ارتباطی بین سرور و کلاینت نیست فقط نیاز به یک جاوا اسکریپت هست که کار رفتن به یک صفحه ی دیگه رو انجام بده. مثلا :
    کد:
    <body>
    <script language=javascript>
    function doRedirect(url)
    {
    	document.location = url;
    }
    setTimeout("doRedirect('http://google.com')",5000,"JavaScript");
    </script>
    </body>

که اینجا مقدار مکس 5 ثانیه هستش.

6. amir_3d_mad

آخه من میخوام بعد از گذشت مدت زمان معیین یه شرطی رو بررسی کنه و بعد از اون به صفحه دیگه منتقل بشه !
    واسه همین فک کنم Ajax بهتر باشه ! :hmm:
    فقط مشکلم اینجاست که وب سایت من از اول بر پایه ASP.NET 2 هستش یعنی ASP.NET AJAX-enabled Web site
    رو انتخاب نکرده بودم . :f34r:
    واسه همین موقع استفاده از کنترل های Ajax تو صفحات وب سایتم ، Error میده و اونا رو اجرا نمیکنه !
    نمیدونم چیکار باید بکنم . :(

7. boxilink
  8. cotgnx

cotgnx Registered User

مشکلی نیست . تو هر صفحه که میخوایی از کنترل های Ajax استفاده کنی یه دونه script manager بنداز توش !

9. Sama01

Sama01 کاربر تازه وارد

اگر شرط شما مربوط به queryString باشه، می‌تونید با javaScript هم کار کنید. فقط کافی با تقسیم URL ارسالی به صفحه، مقادیر queryString را با پرازش متن، جدا کنیم و مقدار مورد نظر را انتخاب و بر اساس آن مرورگر را به صفحه‌ای خاص هدایت کنیم.
    اگر شرط خود را بیان کنید، شاید بهتر بتوان کمک کرد.

10. amin_lili

amin_lili کاربر تازه وارد

اتفاقا مشکل داره . زیادم مشکل داره .
    ببین امیر جان برای تبدیل یک وب سایت به وب سایت Ajax لازمه در فایل web.config تغییرات زیر رو انجام بدی :

دقیقا بعد از تگ باز <configuration> عبارت زیر رو اضافه کن :
    کد:
    <configSections>
        <sectionGroup name="system.web.extensions" type="System.Web.Configuration.SystemWebExtensionsSectionGroup, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35">
          <sectionGroup name="scripting" type="System.Web.Configuration.ScriptingSectionGroup, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35">
              <section name="scriptResourceHandler" type="System.Web.Configuration.ScriptingScriptResourceHandlerSection, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35" requirePermission="false" allowDefinition="MachineToApplication"/>
            <sectionGroup name="webServices" type="System.Web.Configuration.ScriptingWebServicesSectionGroup, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35">
              <section name="jsonSerialization" type="System.Web.Configuration.ScriptingJsonSerializationSection, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35" requirePermission="false" allowDefinition="Everywhere" />
              <section name="profileService" type="System.Web.Configuration.ScriptingProfileServiceSection, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35" requirePermission="false" allowDefinition="MachineToApplication" />
              <section name="authenticationService" type="System.Web.Configuration.ScriptingAuthenticationServiceSection, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35" requirePermission="false" allowDefinition="MachineToApplication" />
            </sectionGroup>
          </sectionGroup>
        </sectionGroup>
      </configSections>

سپس بلافاصله بعد از تگ باز <system.web> عبارت زیر رو وارد کن

کد:
    <pages>
          <controls>
            <add tagPrefix="asp" namespace="System.Web.UI" assembly="System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35"/>
          </controls>
        </pages>
    <compilation debug="false">
          <assemblies>
            <add assembly="System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35"/>
          </assemblies>
        </compilation>

<httpHandlers>
          <remove verb="*" path="*.asmx"/>
          <add verb="*" path="*.asmx" validate="false" type="System.Web.Script.Services.ScriptHandlerFactory, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35"/>
          <add verb="*" path="*_AppService.axd" validate="false" type="System.Web.Script.Services.ScriptHandlerFactory, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35"/>
          <add verb="GET,HEAD" path="ScriptResource.axd" type="System.Web.Handlers.ScriptResourceHandler, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35" validate="false"/>
        </httpHandlers>

<httpModules>
          <add name="ScriptModule" type="System.Web.Handlers.ScriptModule, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35"/>
        </httpModules>

و در نهایت قبل از تگ بسته </configuration> عبارت زیر رو وارد کن:

کد:
    <system.webServer>
        <validation validateIntegratedModeConfiguration="false"/>
        <modules>
          <add name="ScriptModule" preCondition="integratedMode" type="System.Web.Handlers.ScriptModule, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35"/>
        </modules>
        <handlers>
          <remove name="WebServiceHandlerFactory-Integrated" />
          <add name="ScriptHandlerFactory" verb="*" path="*.asmx" preCondition="integratedMode"
               type="System.Web.Script.Services.ScriptHandlerFactory, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35"/>
          <add name="ScriptHandlerFactoryAppServices" verb="*" path="*_AppService.axd" preCondition="integratedMode"
               type="System.Web.Script.Services.ScriptHandlerFactory, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35"/>
          <add name="ScriptResource" preCondition="integratedMode" verb="GET,HEAD" path="ScriptResource.axd" type="System.Web.Handlers.ScriptResourceHandler, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35" />
        </handlers>
      </system.webServer>

یه تگ <compilation> قبلا داشتی که یادت باشه اونو پاک کنی

حالا دیگه براحتی ScriptManager و UpdatePanel رو اضافه کن و حالشو ببر :)

11. amir_3d_mad

amin_lili جان خیلی ممنون .
    واقعا لطف کردی .
    نمی دونم با چه زبونی ازت تشکر کنم .
    اینو تیت میکنم و اگه بازم به مشکل داشتم مزاحم میشم .
    از بقیه دوستان هم ممنون .

12. amin_lili

amin_lili کاربر تازه وارد

قابل نداشت دوست عزیز .

13. H_R

H_R مدیر بازنشسته

البته مشكل آژاكس شما با ويرايش وب كانفيگ حل ميشه ولي من درست متوجه نشدكم شما ميخواي روي سرور اين كار رو مدريت كني ؟ فكر نميكنم اين كار مقدور باشه و اگر هم به صورتي مقدور باشه مطمئنم كه معقول نيست . شما سعي كنيد اين كار رو به صورت كلاينت سايد و با استفاده از جاوا اسكريپ انجام بديد !

14. avajang.com .leftavajang.com.right