برگزیده های پرشین تولز

چگونه می توان از جاسوسی به وسیله نرم افزارهایی مانند Chat Watch جلوگیری کرد؟

TruthPraiser

Registered User
لایک‌ها
10
واژه نخست سه نام اين شهر به ترتيب تاريخ ع ش ق

Chat Watch is a monitoring and logging software for online chat and instant messaging programs. Chat Watch records both sides of chats on today's most popular instant messaging programs.
With Chat Watch you can log both sides of chats on:
AOL Instant Messenger
AOL Explorer 8.0
MSN Messenger
Yahoo! Messenger 6
Complete List

صفحه معرفی نرم افزار

در صورت امکان لطفا من رو در این زمینه راهنمایی کنید.

athar

Registered User
لایک‌ها
8
این نرم افزارها دقیقا مشابه تروجان ها عمل میکنن و با نشستن روی سیستم عامل سعی میکنن KeyLog یا ChatLog تولید کنن.
اگه سیستم شما از نظر آنتی ویروس آپدیت باشه درصد آلودگی اون بسیار پایین میاد.

TruthPraiser

Registered User
لایک‌ها
10
از راهنمایی شما متشکرم اما این نرم افزار مانند Keyloger عمل نمی کنه کار این نرم افزار دقیقا مشابه نرم افزارهایی هست که در اصطلاح والدین برای کنترل عملکرد بچه هاشون روی کامپیوتر از اونها استفاده می کنن.

athar

Registered User
لایک‌ها
8
من تازه دقیقا متوجه شدم قضیه چیه
ببین
دو حالت داره. یکی اینکه من این برنامه رو به صورت یه تروجان با یه فایل دیگه برات بفرستم تو هم ناخواسته اون رو باز میکنی و سیستم آلوده میشه. در این موارد اگه آنتی ویروس و ...... تکمیل باشه درصد خطر پایین هست.
اما اگه مثلا والدینت بخوان با نصب این نرم افزار تورو کنترل کنن کار بسیار راحت میشه. چون حتی اگه این برنامه به صورت ویروس برای سیستم شناخته بشه میتونن آنتی ویروس رو Deactive کنن. و اگه این برنامه از اون خفن ها باشه میتونه مثل یه RootKit عمل کنه و روی هسته سیستم عامل بشینه که در این صورت کاریش نمیشه کرد.
ولی طرف باید تمام تلاشش رو بکنه. مثلا دائما سیستم رو از لحاظ آلودگی چک کنه.

TruthPraiser

Registered User
لایک‌ها
10
اگر از نرم افزارهایی که برای پاک کردن ردپا در ویندوز مورد استفاده قرار می گیرن استفاده کنیم می شه جلوی کار چنین نرم افزارهایی رو گرفت یعنی اگر ردپاهارو پاک کنیم اطلاعاتی در این نرم افزار ذخیره نمی شن؟

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
اگر از نرم افزارهایی که برای پاک کردن ردپا در ویندوز مورد استفاده قرار می گیرن استفاده کنیم می شه جلوی کار چنین نرم افزارهایی رو گرفت یعنی اگر ردپاهارو پاک کنیم اطلاعاتی در این نرم افزار ذخیره نمی شن؟
نخیر تاثیری نداره
این برنامه ها هر دکمه ای رو که با کیبورد زده بشه ذخیره میکنن و با ادرسش یعنی اینکه کجا نوشته شده به کاربر میدن
فکر میکنم برنامه های anti keylogger بتونن جلوی اینو بگیرن با سرچ تو گوگل برنامه هاشو پیدا میکنید

بالا