برگزیده های پرشین تولز

چگونه وایرلس شبکه کنم؟

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
یک دسکتاپ دارم که توسط اینترنت کابلی(لن) و یک کانکشن وی پی ان به اینترنت پرسرعت درسترسی دارم.
برای این سیستم یک کارت شبکه ی وایرلس دی لینک خریدم.
سوال اینه.
آیا میتونم با استفاده از این کارت شبکه یک شبکه ی خانگی ایجاد کنم و اینترنتم را بین لپ تاپم و ایپد و تلفن آندرویدم شر بکنم؟
خودم میدونم که میشه اما قدم به قدم نیاز دارم کی برام توضیح بده.
با تشکر پیشاپیش

saadebady

Registered User
لایک‌ها
4
سلام شرمنده نمیدونم کجا بپرسم.ولی ایا میشه دو تا کامپیوتر با فاصله مثلا 200 متر ییا بالاتر رو شبکه کرد(با وایرلس)؟در ضمن هرکدوم توی خونه های جداگانه ای هستن.بیشتر برا شیر کردن فایل و گیم میگم.
میشه برآورد کمترین هزینه اش رو بگید؟
چه تجهیزاتی نیاز دارم؟
ایابرای سه تا کامپیوتر یا بیشتر فقط تجهیزات چند برابر میشن یا دستگاه های خاص دیگه هم باید اضافه بشه؟

Navid.y

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام شرمنده نمیدونم کجا بپرسم.ولی ایا میشه دو تا کامپیوتر با فاصله مثلا 200 متر ییا بالاتر رو شبکه کرد(با وایرلس)؟در ضمن هرکدوم توی خونه های جداگانه ای هستن.بیشتر برا شیر کردن فایل و گیم میگم.
میشه برآورد کمترین هزینه اش رو بگید؟
چه تجهیزاتی نیاز دارم؟
ایابرای سه تا کامپیوتر یا بیشتر فقط تجهیزات چند برابر میشن یا دستگاه های خاص دیگه هم باید اضافه بشه؟

سلام
فاصله ی 200 متر نمیشه. چون در و دیوار و پنجره و... سر راهش هست و عملاً شما با وایرلس ان 5 گیگاهرتزی حدود 85 متر میتونید برد داشته باشید. در ضمن به ازای هر دستگاهی که به مودم وصل میشه سیگنال کمتر میشه.

اگه امکانش هست سیم بکشید. با وایرلس اونم 3تا سیستم تو یه همچین فاصله ای (200متر با ساختمون و در و دیوارو...) غیر ممکنه بشه کاری کرد.

همون کارا رو با اینترنت انجام بدین به صرفخ تره.

aria442

Registered User
لایک‌ها
4
دوستان عزیز لطفا کمکم کنید چون اطلاعات زیادی از شبکه ندارم
من مودم وایمکس مبین نت وایرلس دارم که دو تا لپ تاپ از طریق وایرلس اینترنت میگیرن ازش.
توی یکی از لپ تاپ ها فولدری دارم که میخوام شبکه کنم که لپ تاپ دیگه هم بتونم ببینمش.یعنی share کنم.
آیا با این مودم امکانش هست؟ اگر امکانش هست لطفا توضیح دهید چیکار کنم
اگر هم امکانش نیست لطفا بگید ارزانترین راه حل چیه؟
با تشکر

3dwin

Registered User
لایک‌ها
438

سلام
فاصله ی 200 متر نمیشه. چون در و دیوار و پنجره و... سر راهش هست و عملاً شما با وایرلس ان 5 گیگاهرتزی حدود 85 متر میتونید برد داشته باشید. در ضمن به ازای هر دستگاهی که به مودم وصل میشه سیگنال کمتر میشه.

اگه امکانش هست سیم بکشید. با وایرلس اونم 3تا سیستم تو یه همچین فاصله ای (200متر با ساختمون و در و دیوارو...) غیر ممکنه بشه کاری کرد.

همون کارا رو با اینترنت انجام بدین به صرفخ تره.
آخه 200 متر ُ چجوری کابل بکشه !؟
مرغوب ترین کابل کت 6 نهایتا 130 متر جواب میده . 2 راه دارن ایشون :
- استفاده از کابل نوری !
- در صورت داشتن دید دو ساختمان نسبت به هم استفاده از تجهیزات وایرلس اوتدور . با 2 تا نانو میتونه سر هم بیاره قضیه رو . هیچ مشکلی هم بابت بار ترافیکی شبکه و مشکلاتی از این قبیل پیش نمیاد . مگه میخواد چه کنه این بنده خدا ؟
دوستان عزیز لطفا کمکم کنید چون اطلاعات زیادی از شبکه ندارم
من مودم وایمکس مبین نت وایرلس دارم که دو تا لپ تاپ از طریق وایرلس اینترنت میگیرن ازش.
توی یکی از لپ تاپ ها فولدری دارم که میخوام شبکه کنم که لپ تاپ دیگه هم بتونم ببینمش.یعنی share کنم.
آیا با این مودم امکانش هست؟ اگر امکانش هست لطفا توضیح دهید چیکار کنم
اگر هم امکانش نیست لطفا بگید ارزانترین راه حل چیه؟
با تشکر
برای شبکه کردن نیازی به مودم ندارید !
باید از طریق سیستم عامل این کار رو انجام بدید .
در ویندوز 7 بر روی فولدر راست کلیک می کنید و از Share with گزینه ی Homegroup(read رو انتخاب می کنید .
اگه ویندوز اکس پی داری بگو تا راهنماییت کنم .

aria442

Registered User
لایک‌ها
4
برای شبکه کردن نیازی به مودم ندارید !
باید از طریق سیستم عامل این کار رو انجام بدید .
در ویندوز 7 بر روی فولدر راست کلیک می کنید و از Share with گزینه ی Homegroup(read رو انتخاب می کنید .
اگه ویندوز اکس پی داری بگو تا راهنماییت کنم .
ویندوزم 7 میباشد ولی ارتباط بین دو لپ تاپ میخوام از طریق وایرلس باشه عزیز.بخاطر همین پرسیدم با اون مودم کارم راه میوفته؟

aria442

Registered User
لایک‌ها
4
بعله . راه میافته

لطف میکنید یه توضیح کوچیک بدین؟فولدری که میخوام شیر بشه چیکارش کنم؟ و لپ تاپی که میخوام از اون فولدر استفاده کنه چیکارش کنم؟(چجوری دو تا لپ تاپ را شبکه کنم؟)

بالا