برگزیده های پرشین تولز

کارفرمایی که بعد از کار پول نمیده.چیکار کنم؟

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
سلام دوستان
من یه جایی کارکردم تو حوزه حسابداری که بعد از دوهفته یدفعه بی بهونه از جانب دیگر افراد اون شرکت به من گفتن نیا!
درصورتی که دوست داشتم دلیل بگن و یا قانع کنن و یا قانع بشم
منم گفتم خوب شاید روشون نمیشده و بهرحا گفتم اوکی
خلاصه به از یکهفته تماس برای بنده مبلغ 200 تومن واریز کردن
الان احساس میکنم یکی و میخواستن که یه تایمی فشار کار و سنگینی کار از دوشننون برداشته شه!(فاکتوره زیاد شده بود اون تایم)
الان طرف عملا داره میپیچونه و جوابگو نیست
اصلا و ابدا مبلغ برام مهم نیست حتی حاظرم هزینه کنم که این شخص و ادب کنم.چون خیلی بهم برخورده
یه سایت فروش هم دارن
و از نظر مالی هم مشکلی ندارن و مبلغ زیادی هم نیست
نظر شما چیه؟

Doctor Splinter

Registered User
لایک‌ها
703
سلام
وقتی قراردادی بین شما و اون شخص نباشه طبیعتا اداره کار هم تربیت اثری به شکایت شما نخواهد داد!
مهم ترن مدرک برای شکایت از کارفرما در اداره کار قرارداد بین شما و ایشونه@
یک نسخه قرارداد در اختیار کارفرما و نسخه ی دیگر هم در اختیار کارگر قرار می گیره.
البته نه این که کلا نشه شکایت کرد ولی مراحلش پیچیده تر هست نسبت به زمانی که شما قرارداد دارید.
طبق تجربه من حتی با قرارداد هم نمی صرفه دنبال مراحل اداریش رفتن چون خیلی زمان بر هستش و رفت و آمد زیادی طلب می کنه.

Musketeer

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
551
اصلا و ابدا مبلغ برام مهم نیست حتی حاظرم هزینه کنم که این شخص و ادب کنم.چون خیلی بهم برخورده
دوست عزیز ناراحتیتون قابل درکه. وقتی تصمیم میگیرید برای خودتون کار کنید باید بدونید که از این داستانا هم پیش میاد، چون همه روراست نیستن و خیلیا بهرحال نافشون رو با دوز و کلک بریدن :general304: به نظرم بیخیال شید چون شما مسئول تربیت اونا نیستید. به چشم این نگاه کنید که این قضیه براتون تجربه ای شد که که تو کارهای بعدی سفت و سخت تر بگیرید. (عملاً همینطوری اعتماد به حرف از بین میره)

در نهایت شما رو به جان اسنو ارجاع میدم:
When enough people make false promises, words stop meaning anything. Then there are no more answers, only better and better lies

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
سلام
وقتی قراردادی بین شما و اون شخص نباشه طبیعتا اداره کار هم تربیت اثری به شکایت شما نخواهد داد!
یک نسخه قرارداد در اختیار کارفرما و نسخه ی دیگر هم در اختیار کارگر قرار می گیره.
البته نه این که کلا نشه شکایت کرد ولی مراحلش پیچیده تر هست نسبت به زمانی که شما قرارداد دارید.
طبق تجربه من حتی با قرارداد هم نمی صرفه دنبال مراحل اداریش رفتن چون خیلی زمان بر هستش و رفت و آمد زیادی طلب می کنه.
سلام
بله حرف شما کاملا صحیحه
اما من میخوام اذیت کنم بدون شکایت
حتی حاظرم هزینه کنم بابت اذیت هام

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
دوست عزیز ناراحتیتون قابل درکه. وقتی تصمیم میگیرید برای خودتون کار کنید باید بدونید که از این داستانا هم پیش میاد، چون همه روراست نیستن و خیلیا بهرحال نافشون رو با دوز و کلک بریدن :general304: به نظرم بیخیال شید چون شما مسئول تربیت اونا نیستید. به چشم این نگاه کنید که این قضیه براتون تجربه ای شد که که تو کارهای بعدی سفت و سخت تر بگیرید. (عملاً همینطوری اعتماد به حرف از بین میره)

در نهایت شما رو به جان اسنو ارجاع میدم:
When enough people make false promises, words stop meaning anything. Then there are no more answers, only better and better lies
سلام
من واقعا برام ارزش نداشت و نداره نهایتا میگم اون مبلغ رو صدقه دادم یا ریختم تو جوب
اما اون شخص و باید ادب کنم تا دلم خنک شه

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
سلام
طبق ماده ۷ قانون کار، قرارداد کار میتونه کتبی و یا شفاهی باشه. پس اینکه قرارداد کتبی بسته نشده مانع مطالبه حقوق نخواهد شد.
می توانید به اداره کار شکایت کنید و حقوق و مزایای و از همه مهمتر بیمه این دو هفته کارکردتان را مطالبه کنید.
البته تو هیات تشخیص اداره کار باید بتوانید ثابت کنید که در ان مکان مشغول بکار بودید.

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,257
به نزدیکترین شعب مجاز مراجع قضایی در سطح شهرستان مراجعه کنید.

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
میشه معنیشو بگید ؟ به نظر جالب میاد
جالب نبود! خلاصه میشه: وقتی عده ای وعده سر خرمن (قول الکی) میدن، کلمات بی معنی میشه و بعد هم جوابی ندارن که بدن بجز دروغ های بزرگ و بزرگتر!

Last edited:

enimonte

Registered User
لایک‌ها
1,310
اون 200 تومن از چه حسابی به حسابتون واریز شده؟شخصی یا شرکتی؟

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
دو هفته بدون قرارداد، آزمایشی حساب میشه و برای شما حق قانونی ایجاد نمیکنه. طرف هم قانونا حق داشته به شما بگه دیگه نیا ... اما اینکه مودبانه نگفته و توافق شفاهی شما برای این دو هفته چی بوده، موضوع جداگانه است

پ.ن: شخصا فکر نمیکنم قضیه این باشه که در اون مقطع، حجم فاکتورهاشون زیاد بوده... خود شما که شغلت اینه بهتر میدونی که حسابدارهای فصلی زیاد هستن که میان در یک مقطع به صورت پروژه ای کار میکنند و میرن، بنابراین اگر کسی چنین حسابداری بخواد، نیازی نیست که وعده استخدام بده

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
بجای وقت و هزینه کردن برای اذیت اون شخص ،
روی خودت سرمایه گذاری کن که دفعه ی دیگه کارفرما نتونه شما رو رد کنه و احساس کنه با رد کردن شما ضرر زیادی میکنه .

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
دو هفته بدون قرارداد، آزمایشی حساب میشه و برای شما حق قانونی ایجاد نمیکنه. طرف هم قانونا حق داشته به شما بگه دیگه نیا ... اما اینکه مودبانه نگفته و توافق شفاهی شما برای این دو هفته چی بوده، موضوع جداگانه است

پ.ن: شخصا فکر نمیکنم قضیه این باشه که در اون مقطع، حجم فاکتورهاشون زیاد بوده... خود شما که شغلت اینه بهتر میدونی که حسابدارهای فصلی زیاد هستن که میان در یک مقطع به صورت پروژه ای کار میکنند و میرن، بنابراین اگر کسی چنین حسابداری بخواد، نیازی نیست که وعده استخدام بده

دوست عزیز با هر عنوانی (ازمایشی، کارورزی، صلواتی:android02: و .. ) بیمه از روز اول اجباری هست حتی اگر طرفین بر عدم ان با هم توافق کنند و در دفترخانه رسمی هم ثبت بشه...
پیگیری قرارداد شفاهی از این جهت مشکل تر هست که نیاز به ادله بیشتری برای اثبات رابطه کارگری و کارفرمایی داره... وگرنه تمامی حقوق برای ایشان محفوظ است!:android08:

codestan

Registered User
لایک‌ها
98
عجب آدمایی پیدا میشن منم جایی که سرباز امریه بودم از این کارا میکردن عوضیا یکی رو میاوردن برای 20 روز تا 30 روز بعد الکی میگفتن تعدیل داریم

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
در جایی که بعضی مونثان اینجور شغلا رو با حقوق کم یا ازمایشی بدون حقوق هم انجام میدن و این افراد رو پرتوقع کردن چه توقعی است.

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
دوست عزیز با هر عنوانی (ازمایشی، کارورزی، صلواتی:android02: و .. ) بیمه از روز اول اجباری هست حتی اگر طرفین بر عدم ان با هم توافق کنند و در دفترخانه رسمی هم ثبت بشه...
پیگیری قرارداد شفاهی از این جهت مشکل تر هست که نیاز به ادله بیشتری برای اثبات رابطه کارگری و کارفرمایی داره... وگرنه تمامی حقوق برای ایشان محفوظ است!:android08:

نیست. دو هفته آزمایشی، کاملا قانونیه. ناقض قانون بیمه هم نیست. بیشتر از دو هفته، حرف شما درسته و باید قرارداد بسته بشه و بیمه انجام بشه

Last edited:

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
نیست. دو هفته آزمایشی، کاملا قانونیه. ناقض قانون بیمه هم نیست. بیشتر از دو هفته، حرف شما درسته و باید قرارداد بسته بشه و بیمه انجام بشه
+ماده ۳۶ تامین اجتماعی
+ماده ۱۴۸ قانون کار
خلاصه ش میشه: بیمه کردن کارگر از روز اول آغاز به کار، الزامی است.
در مورد دوره ازمایشی هم ماده ۱۱ قانون کار:
طرفین می توانند با توافق یکدیگر مدتی را به نام دوره آزمایشی کار تعیین نمایند. در خلال این دوره هر یک از طرفین حق دارد بدون اخطار قبلی و بی آن که الزام به پرداخت خسارت داشته باشد ، رابطه کار را قطع نماید . در صورتی که قطع رابطه کار از طرف کارفرما باشد وی ملزم به پرداخت حقوق تمام دوره آزمایشی خواهد بود و چنانچه کارگر رابطه کار را قطع نمایند کارگر فقط مستحق دریافت حقوق مدت انجام کار خواهد بود .

تبصره- مدت دوره آزمایشی باید در قرارداد کار مشخص شود . حداکثر این مدت برای کارگران ساده و نیمه ماهر یک ماه و برای کارگران ماهر و دارای تخصص سطح بالا سه ماه می باشد.
در نتیجه ما چیزی به نام دو هفته کار ازمایشی بدون بیمه نداریم!:android07:

بالا