برگزیده های پرشین تولز

کامپيوترم نمی کشه

pejman1358

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا چی باعث می شه که کامپيوتر آدم وقتی می خوای باهاش فيلم ببينی يا Restart می شه يا فريز می کنه يا می ره رو 16 رنگ؟ وقتی فايل .doc که ه زره سنگين باشه يا عکس و استايل داشته باشه رو باز کنيم همين اتفاقات فوق می افته و اينترنت برودبند يا های اسپيد هم که بهش وصل کنيم بعد از 10 دقيقه قطع می شه و تا 24 ساعت وصل نمی شه؟ البته فکر می کنم اين مشکلات همش از يه جا ناشی می شه ولی اونجا کجاست؟
و البته از روز نوئی هم همينطور بوده

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از pejman1358 :
آقا چی باعث می شه که کامپيوتر آدم وقتی می خوای باهاش فيلم ببينی يا Restart می شه يا فريز می کنه يا می ره رو 16 رنگ؟ وقتی فايل .doc که ه زره سنگين باشه يا عکس و استايل داشته باشه رو باز کنيم همين اتفاقات فوق می افته و اينترنت برودبند يا های اسپيد هم که بهش وصل کنيم بعد از 10 دقيقه قطع می شه و تا 24 ساعت وصل نمی شه؟ البته فکر می کنم اين مشکلات همش از يه جا ناشی می شه ولی اونجا کجاست؟
اینطوری که نمیشه مشخصات سخت افزاری(به ویژ ه رم و سی ÷ی یو)و نوع ویندوزت رو باید بگی و چه مدت هستش که ویندوزت رو نصب کردی :cool: و چه مدت این مسئله رو داری ;)

pejman1358

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
AMD Athlon(tm) XP 1600+
Microsoft Windows XP Professional (ولی رو ME هم ايرادش رفع نمی شه)
RAM: 256 MB
وقتی زمستون 2002 کامپيوترو خريدم خودم آوردم خونه و xp رو روش زدم. بعد که خواستم باهاش دی وی دی نگاه کنم اينجور شد (DVD DRIVE دارم) بعد خواستم فيلم از رو اينترنت ببينم (بابا فيلم های خبری از سی ان ان نه فيلم.... :)) ) فروشنده زير بار نرفت منم مجبور شدم بسوزم و بسازم. الان تقريباً دو ساله که با اين کامپيوتر کار می کنم و با فريز شدن و خاموش شدنش می سازم (گريه کنيد)
:rolleyes:

ramtin123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزيز . با توجه به اينكه cpu شما amd هست من اول پيشنهاد ميكنم كه به setup كامپيوترتون بريد و درجه حرارت آن را كنترل كنيد كه زياد نباشه . اگر نبود مشكل شما كمي پيچيده به نظر مياد . بهتره دستگاه رو ببريد يه جايي كه بتونند قطعاتش رو تست كنند . چون اين اشكالات ميتونه از هر كدوم از قطعات از جمله ram , cpu, كارت گرافيكي يا حتي پاور دستگاهتون باشه . بايد دقيقاً تست بشه تا معلوم بشه كه كدوم يك از قطعات شما معيوبه . ضمناً اگر error خاصي در سيستم شما زياد ديده ميشه آن را بنويسيد شايد كمكي بكنه . موفق باشيد.

pejman1358

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از ramtin123 :
دوست عزيز . با توجه به اينكه cpu شما amd هست من اول پيشنهاد ميكنم كه به setup كامپيوترتون بريد و درجه حرارت آن را كنترل كنيد كه زياد نباشه . اگر نبود مشكل شما كمي پيچيده به نظر مياد . بهتره دستگاه رو ببريد يه جايي كه بتونند قطعاتش رو تست كنند . چون اين اشكالات ميتونه از هر كدوم از قطعات از جمله ram , cpu, كارت گرافيكي يا حتي پاور دستگاهتون باشه . بايد دقيقاً تست بشه تا معلوم بشه كه كدوم يك از قطعات شما معيوبه . ضمناً اگر error خاصي در سيستم شما زياد ديده ميشه آن را بنويسيد شايد كمكي بكنه . موفق باشيد.
خوب حرارتش چقدر بايد باشه؟

pejman1358

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
انگار اين اتفاق زمانی می افته که حرارت سی پی يو از ميزان خاصی مثلاً 67 سانتيگراد تجاوز کنه. حالا آيا راهی هست که اين سقف را بالاتر برد يا حرارت سی پی يو رو پائين نگه داشت تا باز کردن برنامه های يه مقدار سنگين عصبيش نکنه؟!!

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از pejman1358 :

احتمال هم داره كه از پاورت باشه.البته بايد موقعي هم كه يه بازي رو انجام ميدي اين اتفاق بيفته و يا هر كاري كه به سيستمت فشار بياره.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از pejman1358 :
انگار اين اتفاق زمانی می افته که حرارت سی پی يو از ميزان خاصی مثلاً 67 سانتيگراد تجاوز کنه. حالا آيا راهی هست که اين سقف را بالاتر برد يا حرارت سی پی يو رو پائين نگه داشت تا باز کردن برنامه های يه مقدار سنگين عصبيش نکنه؟!!
سي پيوت فن داره اگه داره به خود سي پيوت درست چسبيده؟شايد قرت خنك كنندگيش كمه؟ اگه دم دستت هست اگه رمتو با مال دوستت عوض كني ببيني درست ميشه يانه هم ضرر نداره! :blink:

pejman1358

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Xradical :
احتمال هم داره كه از پاورت باشه.البته بايد موقعي هم كه يه بازي رو انجام ميدي اين اتفاق بيفته و يا هر كاري كه به سيستمت فشار بياره.
دقيقا هر کاری به سيستم فشار بياره. بازيهای گرافيکی که اصلاً نمی تونم بکنم، ياهو مسنجر جديد هم گاهی وقتی باز می شه همه چيزو خراب می کنه. خوب اگه از پاور باشه مشکل چيه و چيکار بايد کرد؟ :blush:

pejman1358

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mehrdad1355 :
سي پيوت فن داره اگه داره به خود سي پيوت درست چسبيده؟شايد قرت خنك كنندگيش كمه؟ اگه دم دستت هست اگه رمتو با مال دوستت عوض كني ببيني درست ميشه يانه هم ضرر نداره! :blink:
اين عکسشه که البته من تو واقعيش يه fan ديدم که چسبيده به بُرد و حتی گرد و غبارشم پاک کردم ولی تو اين عکسه ديده نمیشه.
اتفاقاً تو اين فکر بودم رم يکی رو آزمايشی بزارم روش ببينم چی می شه ولی تو رو درواسی و اين حرفا رومون نمی شه کامپيوتر کسی رو باز کنيم :blush:

motaro123

Guest
لایک‌ها
1
دوست من

دقيقا دقت كن چي مي گم برو توي Setup سيستم و در قسمت Hardware Monitor و ببين ولتاژ 3.3 ولت پاور را مادربرد
چقدر گزارش مي ده

و حتما بيا و اينجا به من بگو

pejman1358

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از motaro123 :
دوست من

دقيقا دقت كن چي مي گم برو توي Setup سيستم و در قسمت Hardware Monitor و ببين ولتاژ 3.3 ولت پاور را مادربرد
چقدر گزارش مي ده

و حتما بيا و اينجا به من بگو
می گه 3.210

ramtin123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درجه حرارت cpu شما بالاست . اشكالش هم از همينه . چند نكته رو دقت داشته باشيد . اول اينكه به setup برويد و دور موتور فن را ببينيد تا مطمئن شويم كه فني كه روي سي پي يوي شما قرار داره براي آن مناسب هست . اگر اين مشكل نبود بايد اتصال فن با سي پي يو هم كنترل بشه كه حتما خمير سيليكون به طور مناسب بين فن و سي پي يو قرار گرفته باشه . اگر اين دو مشكل وجود نداشت امكان داره كه سنسورهاي حرارتي مادر بورد شما آسيب ديده باشه و به خاطر همين درجه حرارت و سرعت فن رو به طور مناسب كنترل نميكنه . در اينصورت مادربوردتون رو به شركت گارانتي دهنده ببريد و بگوييد مشكل درجه حرارت بالاي سي پي يو رو داريد . درجه حرارت سيستم هاي amd در صورتي كه همه چيز درست باشه معمولاً از 55 درجه تجاوز نميكنه.سيستم خود من با اينكه كلاكش از سي پي يو شما بالاتره در بدترين وضعيت به 60 درجه هم نميرسه . موفق باشيد.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از pejman1358 :
اين عکسشه که البته من تو واقعيش يه fan ديدم که چسبيده به بُرد و حتی گرد و غبارشم پاک کردم ولی تو اين عکسه ديده نمیشه.
اتفاقاً تو اين فکر بودم رم يکی رو آزمايشی بزارم روش ببينم چی می شه ولی تو رو درواسی و اين حرفا رومون نمی شه کامپيوتر کسی رو باز کنيم :blush:
یه چیز بگم اگه رم رو خودت خواستی جابزنی دقت کن یه کی از دوستام او مد رمو برعکس جابزنه پایه های جاشو خراب کرد :happy: اگه تو ایرانی برو دم یکی از این خدمات کامپیوتری ها واست تست کنن ;)

motaro123

Guest
لایک‌ها
1
دوست من
اگر واقعا 3.2 باشه كه خوبه ولي
اگر با خريد يه پاور خوب اين .لتاز رو برسوني به 3.3 دقيق يا يكم بالاتر بهتره

دقت كن اگه ولتاژ بالا باشه مشكلي نداره فقط نبايد پايين باشه

مرسي

بالا