برگزیده های پرشین تولز

کجاست غیرت ایرانی؟؟؟؟؟؟؟

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
اينقدر كوته فكريم كه ميخواهيم با زور جلوي يه فيلم كميك وايستيم. اينم مثل بقيه برخوردهامون با فرهنگ و هنره.
من نمی دونم چرا بعضی بر و بچز توی پی تی برای اثبات عقیده حاضرند به خودشون هم فحش بدند!
انصافا شما کوته فکری؟

silverboy.ir

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
479
Tehran - Tehranpars Hossein Rezazadeh ------
من رفتم رای دادم ولی 12000 نفر کجا 800 نفر کجا !!!!!!!!!
تازه این تعداد به 10 رای دادن نه به 8. با 1000 نفر دیگه رنکینگش فکر نمیکنم از 7 پایین تر بیاد ولی خوب از 250 تا میاد بیرون

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
من نمی دونم چرا بعضی بر و بچز توی پی تی برای اثبات عقیده حاضرند به خودشون هم فحش بدند!
انصافا شما کوته فکری؟

عزيزم، ترو خشك با هم ميسوزن.

يكبار ديگه خدمت دوستان عرض كنم كه اين سايت به راي كساني كه دائم راي نميدهند اهميت نميده.

for the Top 250, only votes from regular voters are considered

اينو پايين اين صفحه نوشته:

http://www.imdb.com/chart/top

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
شما فکر می کنید که در آمریکا هم شرایط مثل امروز ایران ما هست که یک چیزی تو مایه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود داشته باشه و کوچک ترین حرکات بخش سینما و فرهنگ و هنر را زیر نظر داشته باشه ؟؟؟؟ نخیر قربان، اصلاً اینطوری نیست و هر کسی هر چیزی بخواد، (هر چیزی که فکرش رو بتونید بکنید.) فقط در موارد خاص با پذیرفتن شرط محدودیّت سنّی، می سازد.
یه چیزی شییه جنگل!!!!

===========
حالا به خیلی ها ثابت شد که غرب فقط با اسلام و عرب مشکل نداره بلکه میخواد حاکم جهان باشه و فرهنگ و تفکر خودش رو حاکم بر جهان کنه!

البته من فکر میکنم که الکساندر و تروا پیش درآمد حمله به تمدن ایرانی بودند که به هر صورت اذهان رو برای اومدن یه فیلم کاملا ضده ایرانی بر مبنای افسانه ای خنده دار آماده کرد.

اما بهترین راه مبارزه , نمایش زنده بودن ماست!!!

هر کس گفت اعتراض فایده نداره یا نمی فهمه یا دشمنه!

دیدید که در قضایای پیامبر و خلیج فارس فهمیدند که با مردم بدبخت و مرده سروکار ندارن

در این موضوع هم مطمئن باشید با یک همکاری ملی-مجازی میشه مایوسشون کرد.

فقط 800 نفر؟پس کجان کاربران میلیونیه ایرانی؟

linhu

Registered User
لایک‌ها
0
حالا به جای این حرف ها و اینکه هی بگید بدبخت هستیم یا نیستیم , برید یه خورده هم عمل کنید و ranking اون فیلم لعنتی رو تو imdb پایین بیارید...

تا حرف عمل کردن میشه , یه عده به جای اینکه برن عمل کنند هی میان میگن آی ما حقمون هست و از این جور حرف ها....آمریکا خوبه و ما بدیم ......دهه

بجای این حرف ها همت کنید.....

هستم استاد
سعي ميكنم هر چي ميشه راي جمع كنم.بلاخره درستش ميكنيم:(

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
عصر ایران ـ با آغاز اكران سراسري فيلم ضدايراني 300 به كارگرداني زاك اسنايدر و استقبال خوبي كه از اين فيلم شده به نظر مي رسد سازندگان اين فيلم و كساني كه در پخش آن دستي داشته اند به اهداف خود نزديك شده اند.

به گزارش عصرايران (asriran.com)، اين فيلم كه محصولي از كمپاني فيلم سازي برادران وارنر است در سالن هاي سينما با اقبال عمومي روبه رو شده است.

كمپاني IMAX كه وظيفه پخش اين فيلم را بر عهده دارد گزارش داده كه در تمام سانس هاي پخش سالن ها مملو از جمعيت بوده و 300 به احتمال بسيار زياد موفقترين فيلم هفته هاي آتي از نظر جلب تماشاگر خواهد بود.

"دان فلمان" مسئول پخش داخلي تايم وارنر نيز با ابراز خرسندي از اين استقبال كم نظير پخش اين كار را يكي از موفقيت هاي دوران كاري خود دانسته است.

در هر حال، فيلم 300 كه اكران آن از 9 مارس (18 اسفند) در سينماهاي آمريكا آغاز شده تا كنون با نظرات مثبت بيشتري همراه بوده به نحوي كه بر اساس اعلام يكي از سايتها 61 درصد آن را مثبت ارزيابي كرده اند.

البته در ميان منتقدان سينمايي نيز مانند هميشه اختلاف نظر وجود دارد؛ "تام چريتي" كارشناس هنري CNN بر اين باور است كه اين فيلم سراسر خشونت و نظامي گري چيزي براي مخاطبان ندارد به ويژه در زمان حاضر كه مردم از جنگ و خونريزي به ستوه آمده اند.

از سوي ديگر افرادي نيز از اين فيلم دفاع كرده اند، مايكل هنمان منتقد برجسته سينمايي در سايت اختصاصي خود با حمايت از فيلم، دست مايه خشن آن را عاملي مثبت در جهت شناسايي دلايل خشونت هاي كنوني و عوامل آن و همچنين يادآوري اين كه چه چيز سبب شده در جهان معاصر مردم جنگ زده شوند، داشته است.

وی معتقد است زنان و مردان شجاع امريكايي در سراسر دنيا به واقع شخصيت هاي حاضر در 300 نيستند اما بايد پذيرفت كه جنگ بالذات چهره اي كريه دارد و جنگ ترموپيل ميان اسپارت ها و ايرانيان شايد نه تنها از اين قاعده مستثني نيست بلكه به مراتب زشت تر و ناپسندتر است.
هنمان در ادامه به تفكر غلط برخي اشاره مي كند كه اين فيلم را با گلادياتور، برنده جايزه اسكار سال 2000 مقايسه مي كنند و بر اين باورند كه 300 بهتر و بزرگتر از اين فيلم ارزنده است.

در مقام قياس بايد گفت نمي توان يكي از اين دو فيلم را از ديگري بهتر دانست زيرا اساسا آنها دو داستان و دو رويكرد متفاوت دارند. صرف حضور فرمانده اي كه فرياد مي زند و نيروهاي خود را براي جنگ تهييج مي كند -هر چند كه نگاهي به بازي درخشان راسل كرو و كارگرداني ريدلي اسكات تعيين كننده تفاوت هاي 2 فيلم است- نمي تواند سبب مقايسه دو اثر شود. 300 فيلمي است كه با صداگذاري سرصحنه و در برابر پردها هاي آبي و سبز ساخته شده كه بعدا محيط مورد نظر به آن افزوده شده است.

در ابتدا به نظر مي رسد اين فيلم يك كار كامپيوتري است كه صرفا براي پوشاندن جامه عمل به آرزوهاي سازندگان جلوه هاي ويژه ساخته شده اما با گذشت 10 دقيقه از آغاز فيلم تمام اين افكار از ذهن مخاطب رخت بر مي بندد.

به نظر اين كارشناس سينمايي، شايد سال ديگر كه هاليوود اسامي فيلم هاي برگزيده خود را اعلام مي كند اثري از اين فيلم نباشد اما نبايد فراموش كرد كه بسياري اوقات بهترين فيلم ها آنهايي هستند كه از ديد هاليوود پنهان مي مانند و مي توان گفت صنعت فيلمسازي از درك آنها عاجز است. 300 فيلمي هيجان انگيز و تماشاگرپسنداست كه ارزش اختصاص زماني از وقت بيننده را دارد.

استقبال از این فیلم ضد ایرانی به حدی زیاد بوده است که برخی سینماها در ساعت 30/2 دقیقه بامداد نیز برای نمایش آن سانس فوق العاده گذاشتند.

در این فیلم که سراسر جعل تاریخ است، از ایرانیان چهره ای خشن، ضد انسانی و بسیار وحشی به نمایش گذاشته شده است.

بسیاری از تحلیل گران معتقدند این فیلم، در راستای زمینه سازی روانی در میان افکار عمومی جهانیان برای حمله به ایران صورت می گیرد و در آن کوشیده شده است جرج بوش، به فرمانده سپاهیان آتنی که شجاعانه در برابر ایرانیان خطرناک و ضد صلح می جنگد، تشبیه شود.

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
بابا این رنک که 8.3 هست . پس چرا شرکت نمی کنید؟

از دیروز تا حالا حداکثر 500 نفر رنک 1 دادن!!!!!!!!!!!!!1

iranvig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
عجب ایرانیای با غیرتی نوچ نوچ نوچ ....(بهاکذا همینطور نوچ نوچ ... )
فیلم سازش عجب سودی کرد با غیرت این ایرانیای با غیرت هر کسی هم که نمیدونست رفت و فیلم رو دید چقدر این غیرت چیز خوبیه. بخصوص وقتی در راستای افزایش سود باشه.
---------------------------------------------------------------------------
واقعا آیا غیرت اینه ؟؟؟؟
غیرت اصلا یعنی چی ؟؟؟؟ من فکر کنم آون ... آمریکایی خیلی باغیرت تر از این ایرونی جماعته چون اون یه کشور ساخته ماها حسرت رفتن بهش رو داریم ولی ما چی ببخشید اگه به غیرتتون بر نمیخوره ر...دیم به کشورمون
----------------------------------------------------------------------------
آقایون باغیرت فعلن امضا جمع کنید تا صبح دولت این مملکت بدمد.

ataamini

Registered User
لایک‌ها
8
منم 1 دادم اما آمارش خيلي بالاس .
كاره ديگه نميشه كرد؟
اصلا شما فيلم sin sity رو از همين كارگردان ديديد؟ فيلم خيلي قشنگيه ولي تو اون كه امريكاييها خيلي وحشي ترن.:lol:

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
آقایون باغیرت فعلن امضا جمع کنید تا صبح دولت این مملکت بدمد
دقیقا اونا هم آرزوی افراد بی تفاوتی مثل شمارو دارن.

اگر به سطح کیفیه فیلم دقت کنی خیلی به ارباب حلقه ها نزدیکه با این تفاوت که اینبار به ایران و ایرانی توهین شده

اگر ما هم ساکت باشیم این فیلم فروش خوبی داره و قبل از اینکه ما حتی بفهمیم این فیلم چیه کلی بحث در موردش در اینترنت شده

اگر کسی هنوز شک داره بره این 3 دقیقه رو ببینه: http://video.google.com/videoplay?docid=1942062055073286303

شما هم تکلیفتو با خودت روشن کن!
یا اون غولها و وحشی های توی فیلمی . پی چیزی نمیخواد بگی

یا اینکه نیستی پس حداقل یه اعتراض کن

samanlyric

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جالب این‌جاس که یک آدم(؟) ایرانی توی کامنت‌های سایت بی‌بی‌سی چیزی شبیه این نوشته بود: «ای آقا، شماها چقدر عقب مانده‌اید، باید به نظر دیگران احترام گذاشت، همه آزاد هستن، باید برای کارگردان این فیلم احترام قائل شد و...»
این بنده خدا از اون طرف غش کرده و متاسفانه فرق بین توهین و نظر رو نمی‌فهمه و نمی‌دونه توهین قابل احترام نیست.

ميهن پرست

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من هم 1 دادم ولي موفق نميشيم چون راي دادنش خيلي هم ساده نيست يعني چون سايتش بزرگه يكم گيج كننده است.ولي اگه از طريق افلاين براي همه بفرستيمش شايد بشه يه كاري كرد.

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
من هم 1 دادم ولي موفق نميشيم چون راي دادنش خيلي هم ساده نيست يعني چون سايتش بزرگه يكم گيج كننده است.ولي اگه از طريق افلاين براي همه بفرستيمش شايد بشه يه كاري كرد.
چرا موفق نمی شیم؟

یعنی از این 11 میلیون کاربر داخلی و 1-2 میلیون کاربر ایرانی در خارج 20-30 هزارنفر برای کشورشون ارزش قائل نیستن یا برای تاریخ و حتی شرافت خودشون؟!!!!!!!!!!!!!

قضیه خلیج فارس که خارجیها خودشون عقب نشینی نکردن.........

باید در تمام سایتها بلاگها خبر گزاریها و....... تبلیغ همگانی کرد و در یاهو و...

البته بگم من آدمی هستم که اول از خودم شروع میکنم:
http://www.cgm.ir/forum/showthread.php?tid=5230

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
عجب ایرانیای با غیرتی نوچ نوچ نوچ ....(بهاکذا همینطور نوچ نوچ ... )
فیلم سازش عجب سودی کرد با غیرت این ایرانیای با غیرت هر کسی هم که نمیدونست رفت و فیلم رو دید چقدر این غیرت چیز خوبیه. بخصوص وقتی در راستای افزایش سود باشه.
---------------------------------------------------------------------------
واقعا آیا غیرت اینه ؟؟؟؟
غیرت اصلا یعنی چی ؟؟؟؟ من فکر کنم آون ... آمریکایی خیلی باغیرت تر از این ایرونی جماعته چون اون یه کشور ساخته ماها حسرت رفتن بهش رو داریم ولی ما چی ببخشید اگه به غیرتتون بر نمیخوره ر...دیم به کشورمون
----------------------------------------------------------------------------
آقایون باغیرت فعلن امضا جمع کنید تا صبح دولت این مملکت بدمد.

شما این خبرو بخون تا یکم حساب کار دستت بیاد:

علت ركوردشكني فيلم ضدايراني در گيشه

اكران فيلم «300»، هم‌زمان با دستيابي به يك ركورد، باعث خشم و ناراحتي ايراني‌ها شده است، چون آنان بر اين باورند كه بازسازي نبرد يوناني‌ها با پارسيان، توهين به فرهنگ باستاني آنها و تحريك احساسات خصومت‌آميز عليه ايران است.

به گزارش سرويس بين‌الملل «بازتاب» به نقل از «لوس‌آنجلس‌تايمز»، در هفته اول، اين فيلم با محتواي نبرد باستاني ترموپيل، هفتاد ميليون دلار فروش كرد؛ حدود 233 هزار دلار براي هر اسپارتاني كه در اين فيلم عليه پارسيان مي‌جنگد. فيلم «300» ركورد فروش ماه مارس تاريخ سينماي آمريكايي را كه در دست فيلم «عصر يخي» در سال گذشته با 68 ميليون دلار بود، شكسته است.

«برندون گري»، بنيانگذار سايت «Box Office mojo»، مي‌گويد: ما خودمان هم تعجب كرده‌ايم و در حال بررسي هستيم كه ببينيم چگونه اين فيلم به يك پديده تبديل شده است.

شماري از كارشناسان بر اين باورند كه موفقيت اين فيلم، به علت جلوه‌هاي ويژه جذاب آن است؛ امري كه شركت برادران وارنر در سال 1999 نيز با فيلم «ماتريكس» به آن دست يافت. علل ديگري نيز براي فروش بالاي «300» گفته شده است كه عده‌اي آن را گرماي دلپذير هوا در هفته گذشته مي‌دانند كه باعث شد عده زيادي از خانه‌هاي خود خارج شوند و نيز چون فيلم مهم ديگري به همراه اين فيلم اكران نشده؛ بنابراين، بيشتر مردم را جذب كرده است. در حالي كه منتقدان به شدت از ديالوگ‌ها و فيلمنامه ضعيف آن انتقاد كرده‌اند، اما كسي ديدگاه منفي در مورد جلوه‌هاي ويژه نداشته است.

«300» براي نسل كودكاني كه با بازي‌هاي كامپيوتري خشن بزرگ شده‌اند، يك سناريوي آشناست كه باعث جلب آنان مي‌شود، به گونه‌اي كه 52 درصد افرادي كه «300» را ديده‌اند، زير 25 سال بوده‌اند.

«برگ گارا بدين»، مدير سايت «Joblo»، مي‌گويد: من كاملا مطمئنم كه موقعيت «300» تنها به علت جلوه‌هاي ويژه آن بوده است. هيچ‌كدام از آنهايي كه از سينما بيرون مي‌آيند، نمي‌گويند اين بهترين فيلم زندگي آنان بوده است، بلكه به شدت تحت تأثير جلوه‌هاي فيلم، قرار گرفته‌اند.

«300» راجع به مقاومت سيصد سرباز يوناني در نبرد تنگه «ترموبيل» در 480 سال پيش از ميلاد در برابر ايرانيان است. حتي عده‌اي از منتقدان آمريكايي نيز بر اين باورند كه زمينه داستان، رنگ سياسي داشته و بيشتر مربوط به رويارويي غرب با ايران است.

اين فيلم در زماني پخش مي‌شود كه تنش‌هاي آمريكا و ايران درباره برنامه اتمي ايران و جنگ عراق در حال افزايش است، اما جداي از سياست، اين فيلم توهين به تاريخ پارس‌ها ـ كه يكي از علل افتخار و غرور ايرانيان در صحنه سياست است ـ نيز به شمار مي‌رود.

در سال 2004 نيز فيلم «اسكندر» در مورد غلبه سردار مقدونيه‌اي بر امپراتوري پارسيان، باعث بروز چنين واكنش‌هايي شد.

در اين حال، «فاكس‌نيوز» هم نوشت: پس از اين‌كه سال گذشته ايران همه اعتراض‌ها به كنفرانس «هولوكاست» را ناديده گرفت، هم‌اكنون تحريف و توهين به فرهنگ آنها به شدت باعث خشمشان شده است.

«تايم» نوشت: با افزايش محبوبيت فيلم‌هاي به اصطلاح چوب و شمشير، «300» نيز پس از «تروي» با 73 درصد و «گلادياتور» با 59 درصد قرار مي‌گيرد كه اين امر براي فيلمي كه با بودجه‌اي 65 ميليون دلاري در مونترال فيلمبرداري شده، بد نيست.

«تايم» هفت علت را براي موفقيت «300» اعلام مي‌كند؛
1ـ بازاريابي: اين فيلم پيش از اكران در اينترنت داراي تبليغات گسترده‌اي بود و سيصد عكس اين فيلم در اختيار كاربران قرار گرفته بود.

2ـ تاريخ: به روايت افسانه‌ها، «لئونيداس» فرمانده اسپارت‌ها از نسل هركول بوده است و در گذشته نيز فيلم‌هايي كه به نوعي به هركول مربوط بودند، فروش‌هاي خوبي را داشتند. در سال 1958 نيز فيلمي از همين ژانر به كارگرداني «پيه‌ترو فرانسيسكي» و بازيگري «استيو ريوز» ركورد خوبي را به دست آورد. بر روي اين فيلم به طور مختصر نام هركول را نهاده بودند. بعدها «سرجيو لئونه» فيلمي را به نام «300 اسپارتي» ساخت كه با بازيگري «ريچارد ايگان» در نقش «لئونيداس» بسيار جذاب‌تر و موفق‌تر از «300» كنوني بود.

3ـ كميك استريپ: رمان ميلر در حالي منبع اصلي داستان اين فيلم است كه 90 درصد فيلم‌هاي آمريكايي، الهامي از كارتون‌ها، بازي‌هاي كامپيوتري و كميك‌استريپ‌ها هستند. «ميلر»، «لئونيداس» را به عنوان يك قهرمان معرفي مي‌كند و به هموطنانش شخصيت فوق‌العاده‌اي مي‌دهد.

4ـ استعاره‌هاي سياسي و مذهبي: به طور خلاصه لئونيداس را مي‌توان استعاره‌اي از بوش دانست كه در اعتراض به عملكرد دولت بالاتر (سازمان ملل) به جنگ يك قدرت خاورميانه‌اي مي‌رود. اسپارت‌ها را همچنين مي‌توان به شورشيان عراق تشبيه كرد كه براي مقابله با متجاوزان بيگانه دست از زندگي مي‌شويند.
«300» را مي‌توان از نگاهي ديگر يك «مصائب مسيح‌» دانست و به هر حال شباهت‌هاي زيادي را از اين فيلم مي‌توان برداشت كرد.

5ـ ديد فيلم: فيلم به طور قابل توجهي تاريك است. خورشيد تا حد زيادي محو است و به طور كلي فيلم كشتار ناجوانمردانه عده‌اي كاملا سياه است.

6ـ زن: نقش «گورگو» ملكه يونان براي گرفتن انتقام مرگباري از يك سياستمدار كه به او تجاوز كرده بود، تنها نقطه افتراق فيلم با رمان ميلر.

7ـ مرد: اسپارتي‌ها مرداني آهنين و جنگجو هستند كه حاضر بوده‌اند براي يونان بميرند. مي‌شود رگه‌هايي از همجنس‌بازي را نيز در ميان آنان با توجه به نحوه رفتار با اجساد كشته‌شدگانشان ديد. آنها زيبايي اندام باستاني هستند.

من از گرايش‌هاي جنسي «اشنايدر» يا «ميلر» اطلاعي ندارم و به بازيگرداني «300» هم انتقاد نمي‌كنم، بلكه تنها آن را نشان مي‌دهم. اما تعجب مي‌كنم كه فيلم چه گرايشي به بلوك مردان جوان آمريكايي دارد كه بسياري از آنها لقب «همجنس‌گرا» را عنوان ناشايستي مي‌دانند. شايد يك جنبه موفقيت ديگر «300» نيز همين جذابيت باشد كه باعث شود كارگردانان ديگري هم با استفاده از اين جذابيت‌ها، سوژه‌هاي مرده و سوخته را باز هم جذاب كنند.

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
چرا موفق نمی شیم؟

یعنی از این 11 میلیون کاربر داخلی و 1-2 میلیون کاربر ایرانی در خارج 20-30 هزارنفر برای کشورشون ارزش قائل نیستن یا برای تاریخ و حتی شرافت خودشون؟!!!!!!!!!!!!!

قضیه خلیج فارس که خارجیها خودشون عقب نشینی نکردن.........

باید در تمام سایتها بلاگها خبر گزاریها و....... تبلیغ همگانی کرد و در یاهو و...

البته بگم من آدمی هستم که اول از خودم شروع میکنم:
http://www.cgm.ir/forum/showthread.php?tid=5230

دوست عزیز چرا به پستهای قبلی دقت نمی کنی. هم شما و هم سایر دوستان . من هم عضو شدم و رای دادم اما متوجه شدم این سایت فقط به رای اعضای قدیمی اهمیت میده حالا چه جوری این تشخیص رو میده نمیدونم.این مسئله بارها و بارها در تاپیکهای مختلف عنوان شده اما متاسفانه باز ما فقط فکر پایین آوردن رنکینگ هستیم.

بنابراین یارکشی و گروه جمع کردن فایده نداره . تنها راه قابل استفاده برای کاربرانی مثل ما همون چیزیه که خودت گفتی . تبلیغ و نشر حقایق در سایتهای معتبر داخلی و خارجی به هر نحوی

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
در اين حال، «فاكس‌نيوز» هم نوشت: پس از اين‌كه سال گذشته ايران همه اعتراض‌ها به كنفرانس «هولوكاست» را ناديده گرفت، هم‌اكنون تحريف و توهين به فرهنگ آنها به شدت باعث خشمشان شده است.

آفتاب آمد دلیل آفتاب . چه بخواهیم و چه نخواهیم چوب حماقتهای بعضی از مسئولین را میخوریم. حالا همانها عمرا" اگر حرکتی دراین راستا انجام بدهند.

درست مثل مسئله فعلی حریم مسجدالحرام. ایران درحالیکه سازمان مل را برای برج جان نما و میدان نقش جهان چند سال است که سرکار گذاشته حالا جزو اولین کشورهایی است که به عربستان برای نقض حریم مسجدالحرام اعتراض میکند.

حرص و جوش ما کاربران اینترنتی هم راه به جایی نمی برد. فیلم بعد از اکران در سراسر دنیا به نمایش می آید و در نهایت به صورت DVD و کاست به کلوپها میرود . هیچ قانونی نمی تواند جلوی اکران این فیلم رابگیرد . اما اعتراض رسمی از نهادهای رسمی دولتی و فرهنگی حداقل میتواند اذهان عمومی را متوجه حقیقت کند.

samanlyric

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یکی توی یه سایت بازی شاخ بازی در اورد نوشت برام که:

Guess what.....EVERYONE USES ART AND THE MEDIA, theres no such thing as a truly unbiased and unaffiliated work because its coming from a person or persons who have a viewpoint

for instance, i have seen many iranian films....many against the current regime and some for it....everyone has a bias and generally is using it to express something

but luckiyl for art, its up to those who view art to make their own determinations about it. You cant block a movie or petition to have it removed becuase you dont like it, but its up to people to choose to watch films, and then its up to them to research and make accurate choices regarding a film

People can make anti US films till they've burned every extra American flag in the world...I'll let them. They can say all americans are racists, evil money loving empire seeking devils. I just have to rely on the fact taht it is up to people to see sucha film, and from there to come up with their own opinions

منم به فارسی اینو در جوابش نوشتم:

حق اعتراض

بی‌شک هر انسانی دیدگاهی منحصر به فرد به جهان دارد و برای بیان آراء و عقایدش آزاد است. اما آیا انسان‌های دیگر نیز برای مخالفت با او، آن هم با دلیل و منطق، آزاد نیستند؟

ما به دیدگاه فیلم‌ساز 300 احترام می‌گذاریم، اما آن را رد می‌کنیم. نه به این دلیل که دوستش نداریم، که سلیقه‌مان آن را نمی‌پسندد، که ظرفیت و تحمل نظرها و دیدگاه‌های مخالف و متفاوت را نداریم، ما آن را رد می‌کنیم چون‌که پایه و اساسش را بر «دروغ» و نحوه‌ی بیانش را «توهین‌آمیز» می‌دانیم.

آیا حق نداریم به فیلم‌سازی که تاریخ سرزمینمان را تحریف و به گذشتگانمان توهین می‌کند و آن‌ها را به دروغ، وحشی و خون‌خوار می‌نامد، اعتراض کنیم؟ آیا حق حمایت و حفاظت از فرهنگ و تمدن سرزمینمان را نداریم؟

حق با شماست، تصمیم نهایی با خرد جمعی است. مردم هستند که دیدگاهی را می‌پذیرند، یا با آن مخالفت می‌کنند. ما نیز با اعتراضمان تلاش می‌کنیم تا آن‌ها با چشمی بازتر انتخاب کنند. و فکر می‌کنم حق این اعتراض را داشته باشیم.
*
و دادم بابا برام ترجمه کرد و برای یارو نوشتمش:

The right to protest

Every individual undoubtedly has their unique perception of the universe and the right to express their opinion. Is it not this freedom of idea that endows other individual with the right to oppose to any idea with reasonable cause?

While we respect the viewpoints of the filmmakers of "300", we categorically disagree with them; not just because we do not like them, but because they are not compatible with ours; not because we cannot cope with ideas that are not compatible with ours, but because they are formulated by those who have built their hypotheses on false premises, despite their humiliating approach!

Do we not have the right to protest to the filmmakers that have deliberating tried to falsify the historical facts of our heritage shamelessly degrading our ancestors by depicting them as barbarian bloodsuckers? Do we not have the right to cherish and safeguard the deep-rooted culture and civilization of our homeland?

You are right. Public intellect has always been the best judge and jury. They are the ones who ultimately pass the verdict, fact or fiction. With our protest, we hope to help the public to have a clearer view of historical facts. It may not be a bad idea for filmmakers to know history.

iranvig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
عجب غیرتی . فقط یه سوال از این باغیرتهای متعصب : کدومتون تاریخ بیهقی و یا شاهنامه رو خونده اصلا کدومتنون میتونه یه نمونه تاریخ نوشته شده بدست یه ایرانی رو نام ببره(ترجمه نه نوشته شده) . فقط اسمش رو بگو خوندنش پیش کش غیرتی .
باباهامون که مملکت رو اینطوریش کردن با این اوصاف فک کنم ماهاهم داریم رو کثافت اونا ماله میکشیم.
ایرونی هستی برو فیلم تاریخی ایرانی بساز . پول نداری برو چهار تا کتاب بخون و بلاگ بزن ملتی رو آگاه کن. ولی اگه غیرت داری فقط برو و رای منفی بده به 300 تا برادران وارنر بیشتر سود کنن.

Never

Registered User
لایک‌ها
10
......................................................................................

بالا