برگزیده های پرشین تولز

کدام بهتر است ؟ Seagate or Western Digital

joopin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
1-من یه مدل وسترن سری سبز دارم به این مدل WD5000AADS که 500 گیگ هست و 32 بافر داره...بهضی وقت ها یهویی گیر می کنه و فریز می شه مثلا زده 1 دقیقه به پایان کپی مونده ولی یهو می شه 20 دقیقه..!! با برنامه خود وسترن چک کردم با برنامه های دیگه هم چک کردم همه چیز درسته...!! والا دارم دیوانه می شم...دوستان هر چه سریعتر اگه کسی چیزی در مورد این هارد های سبز می دونه بگه لطفا.....والا تو خود سایت زده که این هارد ها AFD هستند یعنی Advaced Formatted Drive به این معنی که باید سکتور های 512 بایتی هارد رو این هارد ها بذاربم 4096 بایتی که سرعت می ره بالا..ولی نرم افزار Align وسترن رو که نصب کرد گفت هارد شما این سیستم رو نداره..!!!
خلا تا این هارد زبون بسته رو محکم نزدم به دیوار یکی کمکم کنه لطفا..!!

2- آیا یدونه Velociraptor سریعر می شه یا دو تا مثلا 500 گیگ سری آبی وسترن یا سری مشکی رو ریدصفر کنیم؟لبته velociRaptor خیلی گرون تر میشه....! کنترلر مادربردم ICH10R هست که فکر کنم واسه Raid کردن عالی باشه....!!
3- کسی می دونه سری مشکی وسترن رو از کجا می شه تهیه کرد؟
4-- آیا این درسته که مدلbaracuda 7200.12 سیگیت از سری مشکی وسترن سرعت بیشتری داره؟
5-کسی هست که اینجا مدت زیادی با Raid 0 کار کرده باشه؟ این که یه هارد خراب شه اطلاعات می پره خوب واضح هست....یعنی ریسک پریدن اطلاعات دو برابر حالت عادی میشه......ولی این که می گن تو این حالت دیگه Parity code واسه خطا و تصحیح ایجاد نمی شه یعنی چی؟ چقدر ریسک رو می بره بالا؟
6-از دو برند مختلف می شه رید صفر گرفت؟؟ ریسک زیادی نداره؟

babak1388

Registered User
لایک‌ها
474
سلام
1-من یه مدل وسترن سری سبز دارم به این مدل WD5000AADS که 500 گیگ هست و 32 بافر داره...بهضی وقت ها یهویی گیر می کنه و فریز می شه مثلا زده 1 دقیقه به پایان کپی مونده ولی یهو می شه 20 دقیقه..!! با برنامه خود وسترن چک کردم با برنامه های دیگه هم چک کردم همه چیز درسته...!! والا دارم دیوانه می شم...دوستان هر چه سریعتر اگه کسی چیزی در مورد این هارد های سبز می دونه بگه لطفا.....والا تو خود سایت زده که این هارد ها AFD هستند یعنی Advaced Formatted Drive به این معنی که باید سکتور های 512 بایتی هارد رو این هارد ها بذاربم 4096 بایتی که سرعت می ره بالا..ولی نرم افزار Align وسترن رو که نصب کرد گفت هارد شما این سیستم رو نداره..!!!

2- آیا یدونه Velociraptor سریعر می شه یا دو تا مثلا 500 گیگ سری آبی وسترن یا سری مشکی رو ریدصفر کنیم؟لبته velociRaptor خیلی گرون تر میشه....! کنترلر مادربردم ICH10R هست که فکر کنم واسه Raid کردن عالی باشه....!!
4-- آیا این درسته که مدلbaracuda 7200.12 سیگیت از سری مشکی وسترن سرعت بیشتری داره؟
5-کسی هست که اینجا مدت زیادی با Raid 0 کار کرده باشه؟ این که یه هارد خراب شه اطلاعات می پره خوب واضح هست....یعنی ریسک پریدن اطلاعات دو برابر حالت عادی میشه......ولی این که می گن تو این حالت دیگه Parity code واسه خطا و تصحیح ایجاد نمی شه یعنی چی؟ چقدر ریسک رو می بره بالا؟

1:هارد های سری سبز وسترن دیحیتال مخصوص آرشیو هستند! و معمولا سرعت کمتری دارند ولی مصرف برق کمتری هم دارند و در کار مداوم رودتر هم خراب میشوند! سری آبی بهترین هست! سری سیاه هم گرون ترین هست!
2: 2تا وسترن آبی رو میتونید رید کنید، سرعت خوبی به شما میده!
3:اگه بخواهید رید کنید همون آبی بهتره! مشکی ها هزینه رو بالا میبره!
4:سیگیت اگه هم آپولو بسازه من ازش خوشم نمیاد! فقط و فقط وسترن البته در بازار داخل!
5:روش کار رید0 اینطوری هست که اطلاعات رو تقسیم میکنه و اگه یکی از هارد ها اطلاعات رو از دست بده اطلاعات هارد دیگه بی ارزش خواهد بود! در رید0 کندل خطا صورت نمیگیره و به همین دلیل احتمالا بروز خطا بالا میره، خطایی که قبلا ممکن بود تشخیص داده بشه و اصلاح!
6:ریسک خاصی نداره ولی 100% توصیه کمپانی های بزرگ به این هست که از هارد های کاملا مشابه در رید استفاده بشه!

درضمن اگه بودحه کافی دارید به درایو SSD برای کامپیوتر بخرید با یک هارد معمولی! سرعت رو با SSD خواهید دید!

joopin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از پاسخ گویی......
1-پس با این حساب برای کسانی که می خوان کار بکشن از سیستم استفاده از رید صفر اصلا مناسب نیست و ممکن هست بار ها خطا ایجاد شه...!! اگه کسی هست که مدت زیادی هست از رید صفر استفاده می کنه لطفا از تجربه هاش ما رو هم بی نصیب نکنه..!! عملا می خوام بدونم چطوره....!!
2-آیا با 3 تا هارد 500 میشه هم رید 0 داشته باشیم هم سیستم بک آپ؟ فکر کنم رید 10 اینطوریه ؟ نه؟
3- در مورد نظرتون راجب سیگیت آیا متعصبانه نیست؟ من خودم طرفدار دو آتشه وسترن هستم؟ ولی آیا نظر شما بر اساس آمارو ارقام و تست های رسمی جهانی هست؟ چون من یه سری آمار دیدم که می گفت این مدل از سیگیت از سری مشکی وسترن بهتره....!!
خوب خداروشکر یکی به سوال ما پاسخی داد.....

Rezazzzjjj

Registered User
لایک‌ها
219
سلام

من همین مدل هاردو(سری گرین)دارم و مشکل شما رو ندارم و به نظرم سرعتش خوبه
قبلا سری ابی وسترن و سامسونگ سری f1 هم داشتم
پایین ترین سرعتو (سرعت average)تو اینا سری ابی داشت (با hdtune تست کردم)
سرعت اون سامسونگه از بقیه بهتر بود . الان سری f3 هم اومده که سرعتش حرف نداره
500 گیگه سری بلک وسترنو تو بازار ندیدم ولی 1 تراش 120 تومن بود

Pedram_IR

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام
حقیقتش من هم از سیگیت خوشم نمیاد پسر عموم یکی گرفتش و بعد از 2 روز از کار افتاد و الان سه ماه فرستادش گارانتی و هنوز نه هارد خودش رو براش فرستادن و نه تعویضش کردن و موقعی که خودم می خواستم هارد بگیرم تو مغازه یه کارت دیگه هم دیدم که یه نفر دیگه هارد سیگیتش رو فرستاده بود گارانتی و کارت گارانتیش تو مغازه بود.

ASUSA730w

Registered User
لایک‌ها
12
با سلام
من مدتی روی کامپیوتر دسکتاپم رید صفر داشتم با دوتا وسترن 250 گیگ 8مگ بافر
به جرات میگم دوسالی که هاردام رید بود نه یه بار خطا تو اطلاعاتم به وجود اومد نه هیچ مشکل دیگه
رید صفر باید تعداد هارداتون زوج باشه!!البته نه رید صفر بلکه رید 1 هم نیاز به تعداد هارد زوج داره
در کل رو بالا بردن سرعت خیلی موثره رید صفر!!!
منم اصلا از سیگت خوشم نمیاد!! قبلا سیگت داشتم ولی الان دوتا وسترن!!بعد 2 4 سالی که دارن کار میکنن یه ذره به صدا نیفتادن ولی سیگت بعد از مدتی کار کردن صداهای عجیبی میداد
یه بار نشد بی دلیل این دوتا وسترنا اذیتم کنن!!!وقتی هم که رید بودن عالی کار میکردن!!بر خلافه تعریفای بدی که از رید صفر شنیده بودم

بالا