برگزیده های پرشین تولز

کدام زبان و بانک اطلاعاتی را برای یادگیری پیشنهاد می دین ؟

frzn87

Registered User
لایک‌ها
79
با سلام به همه عزیزان

من و دوستم می خوایم برنامه نویسی تحت ویندوز بخونیم . من خودم پی اچ پی کار کردم اما دوستم تا به حال اصلا کار نکرده و صفره صفر هست . به نظرتون کدام زبان بهتره و بهتر می شه باهاش برنامه حرفه ای نوشت

چند جا پرسیدیم بهمون بانک اطلاعاتی sql و زبان وی بی دانت پیشنهاد دادند

نظر شما چیه ؟

>-->O

همکار بازنشسته
لایک‌ها
468
بانک اطلاعاتی sql
و زبان های تحت دات نت
که هم میتونه vb.net باشه هم سی شارپ
که من سی شارپ رو به خاطر سادگی و قدرت بیشتر پیشنهاد میکنم

tom357

Registered User
لایک‌ها
6
بانک اطلاعاتی sql
و زبان های تحت دات نت
که هم میتونه vb.net باشه هم سی شارپ
که من سی شارپ رو به خاطر سادگی و قدرت بیشتر پیشنهاد میکنم

تایید میشه ، هردوشون بازار کار گسترده ای دارن

POXER

Registered User
لایک‌ها
3
برنامه نویسی به زبان سی++ (فریم ورک Qt)، پایتون و جاوا یکی از بهترین گزینه هاتون می تونه باشه

mjebrahimi

Registered User
لایک‌ها
155
شما در مورد هر زبانی که یاد بگیرید ضرر نکردید...ولی به نظر من برای برنامه نویسی تحت ویندوز از سی شارپ و همچنین sql server 2008 استفاده کنین...
برای ارتباطش هم به نظر هم هم ado.net رو یاد بگیرین و کار کنین هم LINQ

haryagohar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نظر من هیچ زبانی نمی تونه با زبان سی شارپ (#C ) رقابت کنه چراکه زبان زیربنایی جهت انجام هرکاری در دنیای مجازی هست.

اگر اطلاعات بیشتر و تخصصی تر میخواین یه سایت توپ فارسی بهتون معرفی می کنم که حتما" بدردتون می خوره و اطلاعات خوبی بهتون میده : www.tahlildadeh.com

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
با سلام به همه عزیزان

من و دوستم می خوایم برنامه نویسی تحت ویندوز بخونیم . من خودم پی اچ پی کار کردم اما دوستم تا به حال اصلا کار نکرده و صفره صفر هست . به نظرتون کدام زبان بهتره و بهتر می شه باهاش برنامه حرفه ای نوشت

چند جا پرسیدیم بهمون بانک اطلاعاتی sql و زبان وی بی دانت پیشنهاد دادند

نظر شما چیه ؟
چرا برنامه نویسی ویندوز؟
الان بیشتر مباحث در حال حرکت به سمت آنلاین شدن هستن حتی برنامه های حسابداری برنامه نویسی ویندوز شما در نهایت بتونید داخل یه شرکت مشغول به کار بشید همین و همین و تصور نکنید حالا اگر بلد شدید سیستم خفن اتوماسیون بنویسید میان رو سرشون حلوا حلوا می کنن اصلا همه پروژه ها معمولا به شرکت ها آشنا داده میشه و شما تنها شانست کار کارمندی برا اون شرکت هست که به سبب آشنا یا هر چیزی قرار داد رو بسته این از برنامه نویسی ویندوز حالا مهم هم نیست کدوم زبونش باشی از دات نت ها بگیر تا دلفی و غیره
برنامه نویسی وب هم دو تا الان مطرح داریم که php و asp.net mvc هست که بازار استخدام هر دوتا مناسب هست اما باز هم بینشون فرق هایی هست
php ادارات و موسسات بزرگ دولتی کمتر سراغش میرن علتش هنوز به درستی مشخص نیست اما بیرون به دلیل وجود cms هاش که وردپرس هست و چند تای دیگه زیاد باهاش کار میشه و صد البته کاری که در حد وردپرس باشه کمتر سراغ تخصصی میان و با همون وردپرس و قالب اکی میشه میره اما خب باز هم همین وردپرس ممکنه افزونه ای بخواد یا نیازمندی دیگه ای داشته باشه و مورد بعدی هم هزینه سرور های لینوکسی هست که ارزونتره اکثر شرکت هایی که من دیدم قد همون شرکت های وردپرس زن هستن و زیاد نمیشه روشون حساب باز کرد البته همیشه استثنا هست
asp.net mvc خب بیشتر شرکت هایی که باهاش کار می کنن چون طرف حسابشون دولتیا هستن وضعشون بهتره و خب سر حقوق برنامه نویس زیاد درگیر نیستن کاراشون هم گسترده تر هست و ثبات بیشتری داره اما خب بیرون گرفتن پروژه برا این یکم سختره البته بسته به نمونه کارتون داره ها چون مشتری زیاد از تفاوت اینا سر در نمیاره برنامه نویسی درasp.net پیچیده تر از php هست اما برای سیستم های بزرگ و توسعشون خیلی کارا هستش
در نهایت به قول یه دوست که می گفت من برا شرکت و کارم asp.netکار می کنم و برای بیرون هم php به نظرم این بهتره

بالا