برگزیده های پرشین تولز

کلاهبرداری مخابرات از طریق اینترنت بدون یوزر وپسورد

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
به نقل از behroozsara :
به اعتقاد من هم اينكه مخابرات بخواهد به اين علني دزدي كند كمي دور از ذهن است . درسته اينجا همه چيز بدون و قاعده و **** است اما تا اين حد به نظر كمي بعيد ميرسد . اشتباه در محاسبات و . . . منطقي تر به نظر مي رسد .
دوست عزیز وقتی من خودم رفتم مخابرات میگن آقا قیمت 2 برابر شده زنگ زدم ISP میگه 2 برابر شده بعد شما میگی .....
برای یه نفر اشتباه میشه برا دو نفر اشتباه میشه نه ....

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
شايعه نيست، منم يکبار بلاش سرم اومده (30هزار تومن ناقابل، البته اين مربوط به همون اوايل راه اندازي اين سرويس ميشه، نميدونم اگه الان ازش استفاده ميکردم چقدر ميشد!!) براي همين ديگه طرف استفاده ازش نرفتم مگر اينکه يک زماني ديگه خيلي خيلي مجبور بشم يا يه چيزي رو بخوام با ISP هاي مختلف چک کنم.

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
به نقل از engineer :
برا من 11000 برا اینترنت هوشمند اومد به نظر خودم هم 40 ساعت استفاده کرده بودم . پس علکی شایعه

پراکنی نکنید.
دوست عزیز شما به جای اینکه بگی بنظرم 40 ساعت استفاده کردم یه برنامه رو PC نصب کن که بفهمی چقد مصرف کردی و چقد باید پول بدی .

OMProfessional

Registered User
لایک‌ها
8
اصلا این طوری نیست من الان نزدیک به سه ماه دارم از این اینترنت و isp استفاده میکنم ولی پولش همون ساعتی 300 تومان برای من اومد
اسم isp من هم سپنتا است.
حتما اشتباه حساب شده؟؟؟؟؟؟:eek:

Bigboy222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mazoolagh :
مسئله اختلاف بر سر صورتحساب بین کاربر و ISP هیچگاه تمومی نداره!
در این سرویس هوشمند امکان محاسبه اشتباه مبلغ ساعتی وجود داره (مثل هر سیستم صورتحساب دیگه) ولی امکان صورتحساب سازی قلابی بدلیل اینکه در صورت پیگیری کاربر مشخص میشه از نظر منطقی دور از ذهن هست.

1- کاربر میتونه ریز مکالمات خودش رو بگیره
2- خطوط E1 تمام ISPهای تهران سرویس CallerID دارن
3- شبکه هوشمند بعنوان واسط ریز تمامی تماسها (ورودی و خروجی) رو ثبت میکنه

اصولا صورتحساب کاربران شبکه هوشمند توسط ISP محاسبه ارسال نمیشه که بخواد صورت قلابی از لحاظ مقدار زمانی بسازه بلکه این IN هست که از روی تماسها صورتحساب رو تعیین میکنه - بنابراین موضوع کلاهبرداری توسط ISP منتفیه بخصوص که در این وضعیت رقابت موضوع آبرو خیلی اهمیت داره.

این شماره های 10 رقمی توسط IN به شماره E1 واقعی ISP تبدیل میشه و شماره تماس مشترک هم برای ISP ارسال میشه البته با پیشوند مخصوصی که ISP بتونه تشخیص بده این مشترک توسط IN وصل شده یا خودش مستقیما شماره گرفته.

بنابراین اگر واقعا صورتحساب شما از نظر ساعت متفاوت باشه راه پیگیری کاملا بازه و نمیتونن چه از نظر مدت زمان تماس و چه تعرفه ساعتی سر شما کلاه بگذارن - اشتباهاتشون رو هم (که حتما وجود داشته و داره تا زمانی که سیستمش پایدار بشه) در قبضهای بعدی بحساب بستانکاری میگذارن.

سلام دوست عزیز

شما بایستی مدتی ازاین نوع شماره ها و از این نوع اشتراک استفاده کنید تا وقتی اخر ماه

پول قبض نجومی اومد متوجه دزدی مخابرات و این ISP ها خواهید شد.

یه نگاهی به این مطلب بیندازید

البته این به نظر من یک نوع حقه بازی از طرف شرکتهای ISP است چون مخابرات بابت این سرویس 20 درصد از مبلغ ساعت را کم میکند و خودش بر میدارد

مهر 1384 - ایسنا - شركت‌هاى ارائه دهنده‌ى خدمات اينترنت با ارائه‌ى يك شماره‌ى تلفن به كاربر اين امكان را فراهم مى‌كنند تا بدون نياز به خريدارى كارت، با وارد كردن شماره‌ى مذكور به شبكه‌ى اينترنت متصل شود.
به گزارش خبرنگار سرويس ارتباطات خبرگزارى دانشجويان ايران(ايسنا)، با راه‌اندازى شبكه‌ى IN، قابليت‌هاى مختلفى براى متقاضيان و استفاده كنندگان از سرويس‌هاى اين شبكه ايجاد شده است. سرويس مشاوره، يكى از هشت سرويس شبكه‌ى IN، به شمار مى‌رود كه به واسطه‌ى آن امكان استفاده از اينترنت بدون نياز به كلمه و رمز عبور و خريدارى كارت اينترنت براى كاربران نيز فراهم ‌شده است.
مهندس «محمود قلى پور» معاون پشتيبانى فنى شركت مخابرات استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگارسرويس ارتباطات ايسنا، در توضيح اين مطلب اظهار داشت: شركت‌هاى ارائه دهنده‌ى خدمات اينترنت، پس از انعقاد قرارداد با مخابرات استان تهران، با ارائه‌ى يك شماره‌ى تلفن به كاربر اين امكان را فراهم مى‌كنند تا بدون نياز به خريدارى كارت، با وارد كردن شماره‌ى مذكور به شبكه‌ى اينترنت متصل شود.
وى افزود: نهايتا هزينه‌ى اتصال به اينترنت در صورت حساب قبوض تلفن ثابت فرد اعمال مى‌شود همچنين اين مبلغ پس از دريافت به حساب شركت اينترنتى واريز خواهد شد.
معاون پشتيبانى فنى مخابرات استان تهران تصريح كرد: در حال حاضر بر اساس تعرفه‌هاى على الحساب، 80 درصد از اين مبلغ به شركت اينترنتى و 20 درصد به حساب مخابرات واريز مى‌شود اما اين ميزان قطعا توسط سازمان تنظيم مقررات مورد بازنگرى قرار خواهد گرفت.
وى خاطر نشان كرد: در حال حاضر در حدود هشت شركت براى ارائه‌ى اين سرويس نسبت به عقد قرارداد با مخابرات اقدام كردند و تعدادى هم در حال انعقاد قرارداد مى‌باشند.

نتیجه:

بعلت دست زياد شدن شركتهاي isp ورقابت بين آنها و پايين آمدن فروش ودرآمد تصميم به اين نوع كلاهبرداري شدن ومتاسفانه رئيس دزدها (مخابرات) به طمع سود20% دست اين شركتهارابراي كلاهبرداري باز گذاشت.
همانطور كه در سايت خبري ايسنا آمده:
"در حال حاضر در حدود هشت شركت براى ارائه‌ى اين سرويس نسبت به عقد قرارداد با مخابرات اقدام كردند و تعدادى هم در حال انعقاد قرارداد مى‌باشند."
متاسفانه به علت كوتاه بودن دستمان براي شكايت ودريافت خسارت وارده، تنها را مبارزه با اين نوع كلاهبرداري اينترنتي وجلوگيري از فعاليت كردن شركتها وهمكاري مخابرات با آنها
بايددراين سايت و سايتهاي فورم ديگربه كمك هم براي ديگردوستاني كه ازاين موضوع بي اطلاع مي باشنداطلاع رساني كنيم

با تشکر / Bigboy222

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
من نه پسرخاله مخابرات ام و نه پسرعموی ISP ها! هر دوی اینها راههای اجحاف به مشترکین رو خوب بلدن ولی نمیشه تو روز روشن از دیوار مردم بالا رفت.

هر کسی پیگیر صورتحسابش باشه نتیجه میگیره - قیمت هم تا جایی که میدونم برای همه تهران از یک کنار 300 تومن هست و نه بیشتر - اینجوری که صحبت میکنین حرف حق رو هم لوث میکنین.

Bluepyramid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
دوستان این مسئله شایعه پراکنی نیست
برای من 74000 تومان اومد که مجبور شدم بپردازم
مصرفم زیاد بود ولی نه اینقدر
منهم از خدام بود که وایرلس یا ADSL بگیرم ولی نه داتک اینجا آنتن می ده نه مخابرات جماران امکان برقراری سرویس ADSL رو فراهم کرده
البته دیگه غلط بکنم با این سرویسها برم
یه نکته دیگه هم که بنظرم رسید اینه که اگر ISP ها باید هزینه ای رو به مخابرات بپردازن در عوض نه هزینه چاپ کارت دارن نه هزینه توزیع و مجبور هم نیستن درصدی رو برای فروشنده جز مثل کیوسک روزنامه فروشی یا بقیه مغازه های فروش کارت اینترنتی چه بقالی چه مغازه کامپیوتر و غیرو درنظر بگیرن
منصفانه بخواهیم بررسی کنیم قیمتشون گرونه و می تونستن به قیمتی مناسبتر این سرویس رو ارائه کنن
طبق معمول مخلصیم
:)

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
به نقل از mazoolagh :
من نه پسرخاله مخابرات ام و نه پسرعموی ISP ها! هر دوی اینها راههای اجحاف به مشترکین رو خوب بلدن ولی نمیشه تو روز روشن از دیوار مردم بالا رفت.

هر کسی پیگیر صورتحسابش باشه نتیجه میگیره - قیمت هم تا جایی که میدونم برای همه تهران از یک کنار 300 تومن هست و نه بیشتر - اینجوری که صحبت میکنین حرف حق رو هم لوث میکنین.
دوست عزیز من خودم پیگیر این مسئله شدم واین بار صدم که میگم خود مخابرات گفته هزینه 2 برابر حساب شده ولی از این به بعد گویا قراره همون 300 تومن حساب بشه به هر حال من که دیگه استفاده نمیکنم

بالا