برگزیده های پرشین تولز

کلوب طرفداران استقلال

JVD

همکار بازنشسته
لایک‌ها
6,500
جواد جان منتظریم :)
شرمنده . فرصت نشد :دی

اول یه تشکر کنم از برو بچ تاپیک که اونطوری که برازنده بود رفتار کردند. دمتون گرم .

این پست منم فقط نظراتم هست با استقلالی ها و دوستانی که سایر تیمها رو علاقمند هستند اگر حوصله خوندنش رو ندارند خیالشون رو راحت کنم، من اهل توهین نیستم . یه تبریک هم برای بردتون اینجا تقدیم میکنم؛ تو تاپیک استقلال !!!، که خیال همه راحت باشه بازی تموم شد و رفاقت موند.

در مورد بازی فقط نمیشه حرف زد و به چیزای دیگه ای هم ربط پیدا میکنه برا همین در هم میگم. از الانم میدونم خیلی حرفه ولی سعی میکنم کم بنویسم.

من شخصا غرور رو بد نمیدونم. غرور خیلی هم قشنگه. شاید اون چیزی که زشت باشه تکبر هست و من بین این دو تا فرق زیادی میدونم. پس مغرور نبودیم اگر بودیم نمیباختیم به نظرم. اینم باید دقیقتر گفت که تکبر هم سراغ ما نیومد بلکه ما رفتیم سراغ تکبر که یه پله بدتر هست.
بهر حال بازی تموم شد. از ساعت 8 سوت اماده سازی دربی 75 زده شده.
باید از شکست درس گرفت. خودم رو میگم من این درسو باید روزی میگرفتم که پیروز دقیقه 92 گل زد ولی خب شرایط اون زمان فرق میکرد و شاید ازش غافل شدم.

از مربی شروع کنم. ما تو استقلال مربی زیاد داشتیم. نود درصد هم استقلالی بودن. خوب داشتیم خیلی خوب داشتیم .عالی داشتیم. ضعیف هم داشتیم.
بحث دفاع نیست والا ولی من امشب به مظلومی نمره عالی میدم. روزنامه و تی وی و هوادار و ... همه اینها درو نتیجه میگرده ولی فوتبال فقط نتیجه نیست.
چیزی نمونده بود که ثابت بشه تیم رو شاخ ستاره تنها نچرخیده. درسته هر چی گذشت از لیگ تحلیل رفتیم ولی امروز یه مهر تایید خوب بود حتی با باخت تو دربی.
ببینید ما بدون مهرهای مهم مون 80 دقیقه با برنامه رفتیم جلو . بیاد بیارید که چطور وقتی دو هیچ بودیم با یه 5 ظلعی میرفتیم تو کار حمله.
دیشب کی فکرشو میکرد ما اینقدر خوب کار کنیم؟ ولی همون پرویزی که خیلی ها از دستش شاکی بودند تیمشو طوری فرستاد تو زمین که حالا که باخته ما فقط بخاطر از دست دادن تمرکز ناراحتیم.
زیاد باختیم و زیاد انتقاد کردیم ولی امشب کسی از کار تیم گله نمیکنه! این هنر بوده. بگذریم که میگن لقب و رکورد و .. / اینها حرفهای ژورنالیستی و هوادارانه و رسانه ای برای جذب مخاطب و جلب نظرات مردم.

شنبه صبح روزنامه ها شلوغ میکنن. الان سایتها رو میبینید . ولی وجدانا به عقل من این باخت پایه چند تا دربی شیرین دیگه رو گذاشت. اینو با هم دیگه خواهیم دید.

تیم تمرکز از دست داد. متکبرانه راه رفت و سهل انگاری کرد. از طرفی باید به ماورائه طبیعه ها هم توجه کرد. // دست کم گرفتیم که این دست کم گرفتن از عصبی شدن و قبول باخت حریف نشات گرفت.
اون موقعی که یوسفی توپها رو جمع میکرد و با میلاد و ارش و شریفات میرفتن سمت گل حریف و تو پاسهای آخر بی دقت بودند من فکرشو میکردم که نکنه کم بیاریم! ولی اینطوری شو دیگه نمیکردم.

به نظرم مربی خیلی خوبی داریم و باید قدرشو بدونیم. دلایلش خیلیه و از حوصله خارج.
حالا ما نشون دادیم که بدون آندو و خسرو و فرهاد و مجتبی و ..... چه قدرتی داریم. باور کنید کل رقیبهای لیگی الان حساب کار رو کردن که طرف حساب امسالشون چه تیمیه.
تیم کلا خوب بود ولی یهو کلشون از فکر بازی رفتند بیرون. این نمره نهایی خوبی براشون نداره و قابل دفاع هم نیست.
ولی برای تلاششون و مایه ای که گذاشتند واقعا ازشون ممنونم. منم موافقم که سرمون بالاست و سرشکسته نیستیم.
این تیم امشب عیار تازه ای برای قهرمانی نشون داد امیدوارم که موفق باشند و دو تا جام خوشگل برامون بیارند. توانشو داریم. دیدم که القای حس مهم بودن به بعضی بازیکنها چه کیفیتی جدیدی ازشون نشون داد
همیشه گفتیم کیانوش بده ولی امروز ایول کیانوش. زندی یه کلاس خوب نمایش داد و ارش زیاد گل زده و باعث برد شده ولی به نظر من امروز واقعا بهترین بازیش رو دیدم تو استقلال . چقدر دوید و تلاش کرد. فکرشو بکار گرفت یا یوسفی و سایرین . ولی خب نتیجه نهایی چیز دیگه ای شد.

خیلی خوشحالم که دیدم بچه ها اینقدر منطقی با بازی برخورد میکنن. شک نکنید که موفقیت تو مشت ماست و بهش میرسیم. تموم شد. هشتاد درصد بازیهای سختمون رفت و ما تو جدول شرایط خوبی داریم. میریم ایشا.. برای حفظ گره کرواتمون! و گرفتن جام ها.

ببخشید زیاد حرف میزنم. مرسی

بازی بعدی با کیه؟

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
مرسی جواد خان از تحلیلت

و ممنون از تبریکت

و خب اینکه استقلال هنوز تو کورس هست اما حریفان استقلال - تراکتور و بخصوص سپاهان حریفای کوچیکی نیستند.

سپاهان داره 1 0 1 0 میبره و خیلی خزنده داره حرکت میکنه به سمت بالای جدول

Erfan_Buffon

مدیر بخش ورزش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,247
خدا وکیلی قراب هم خوب صحبت کرد حال خیلیا رو گرفت !!!
از همه جالبتر هوادارایی بودند که زودتر ورزشگاه رو ترک کردند چی به بازیکنا میگفتن بعدش همه شدن با غیرت:p

ARMF

مدیر بازنشسته ورزش
لایک‌ها
18,108
درود ...

هميشه همينطوره... يه سر برد و يه سر باخت. يادم مياد روزهايي رو كه همه از سريال مساوي هاي يك بر يك داربي كلافه بوديم. حالا ديگه اينطور نيست. حالا روح فوتبال برگشته. اگر اشتباهات داوري هست، اگر ارنج و تعويض درست يا اشتباه هست، اگر سوپر گل و سوپر واكنش هست... همه براي اينه كه فوتبال زنده است. ورزشي پويا كه روح و جسم پويا رو هديه ميكنه به همه دوستدارانش. اما فوتبال يه حرف بزرگ هم در بطنش داره. چيزي كه در قانون آفسايد، شايد بيشتر از هر چيز ديگه اي خودش رو نشون ميده. اون حرف، اصل بازي منصفانه است. يك بار اين مفهوم در مستطيل سبز و بين 22 نفر در قالب تاكتيكها و استراتژي ها بروز ميكنه ، يكبار هم در بيرون از زمين و بين هوادراها و مخاطبينش... تعريف بازي منصفانه در بيرون از زمين، در واژه "احترام" خلاصه ميشه. اين پست از طرف من نوشته ميشه براي تشكر از همه رفقايي كه قبل و بعد از بازي، حرمت واژه "احترام" رو حفظ كردن... آبي يا قرمز، تفاوتي نداره. اين قطعا آخرين داربي نخواهد بود، اما ميتونه اولين قدم باشه براي همه ما، كه تمرين كنيم خويشتنداري و احترام متقابل رو...

دست همه درست... پاينده باشيد

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
درود ...

هميشه همينطوره... يه سر برد و يه سر باخت. يادم مياد روزهايي رو كه همه از سريال مساوي هاي يك بر يك داربي كلافه بوديم. حالا ديگه اينطور نيست. حالا روح فوتبال برگشته. اگر اشتباهات داوري هست، اگر ارنج و تعويض درست يا اشتباه هست، اگر سوپر گل و سوپر واكنش هست... همه براي اينه كه فوتبال زنده است. ورزشي پويا كه روح و جسم پويا رو هديه ميكنه به همه دوستدارانش. اما فوتبال يه حرف بزرگ هم در بطنش داره. چيزي كه در قانون آفسايد، شايد بيشتر از هر چيز ديگه اي خودش رو نشون ميده. اون حرف، اصل بازي منصفانه است. يك بار اين مفهوم در مستطيل سبز و بين 22 نفر در قالب تاكتيكها و استراتژي ها بروز ميكنه ، يكبار هم در بيرون از زمين و بين هوادراها و مخاطبينش... تعريف بازي منصفانه در بيرون از زمين، در واژه "احترام" خلاصه ميشه. اين پست از طرف من نوشته ميشه براي تشكر از همه رفقايي كه قبل و بعد از بازي، حرمت واژه "احترام" رو حفظ كردن... آبي يا قرمز، تفاوتي نداره. اين قطعا آخرين داربي نخواهد بود، اما ميتونه اولين قدم باشه براي همه ما، كه تمرين كنيم خويشتنداري و احترام متقابل رو...

بنده هم تایید میکنم.
+ از جواد خان و سایر دوستان که تبریک گفتن هم تشکر میکنم.

Erfan_Buffon

مدیر بخش ورزش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,247
درود ...

درود بر تو
واقعا درسته اما خوب خیلیا رعایت نکردن چه تو این فرم چه تو جاهای دیگه حتی بعضیا از اکانت دوم و سوم استفاده میکردن
کلا چیزی که میمونه رفاقت و دوستی هست و صد البته مزه ی فوتبال به همین برد و باخت هاست

WISE

Registered User
لایک‌ها
6,739
80 دیقه عالی بازی کردیم
ذم همه بچه ها و کادر فنی گرم
مظلومی چند تا بازیکن نداشت ولی بازم تیم خوبی رو روونه میدون کرد
روی گل دوم و سوم هم رحمتی تا حدودی مقصر بود که فکر میکنم برمیگرده به همون آسیب دیدگی کمرش
به هر حال بازی برد و باخت داره

WISE

Registered User
لایک‌ها
6,739
بازی رو باختیم برد رو دو دسته تقدیمشون کردیم
اینقدر تعویض نکرد همین شد
دست کم گرفتن تیم حریف
و اروم نکردن بازی
همه اینا علل باخت استقلال شد
6 امتیاز از دست دادیم یکی تو این بازی یکی صدر جدول :A
اعصابم خراب شد
خداییش خودشون باور نمیکردن
موفق باشید

اگر تعویض میکرد و 3-2 میباخت اولین نفری که میومدو میگفت "ترکیب تیم برنده رو دست نمیزنن" کی بود؟!

f@rzad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
18,797
سلام و درود

ممنون از علی و جواد عزیز

تبدیل کاخ به ویرانه در ده دقیقه لعنتی !

751479_orig.jpg

بد باختیم ! تو روزی که چیزی نمونده بود با نبود کلی از بازیکنان اصلی مون حماسه دیگه ای خلق کنیم و حتی گل هامون رو افزایش بدیم نا گه تو کمتر از ده دقیقه هرچی کاشته بودیم رو به باد دادیم ..

شاید اگه تو ضربات آخر دقیق تر بودیم و تو باد غرور نمیرفتیم این اتفاق تلخ برامون نمیفتاد و البته این جمله به معنای لوث کردن بازی بی نقص و حماسی حریف و تعویض های هوشمندانه سرمربیش نیست ، شاید حربه دنیزلی میتونست ضد حربه ای رو همراه داشته باشه که دفاع بهت زده استقلال حداقل گل سوم رو پذیرا نباشه

خلاصه که این بازی هم تموم شد و تلخی اگر ها رو در دل ما باقی گذاشت ..

*CATALAN*

Registered User
لایک‌ها
8,004
اگر تعویض میکرد و 3-2 میباخت اولین نفری که میومدو میگفت "ترکیب تیم برنده رو دست نمیزنن" کی بود؟!

داداش تو دفاع کناره که مهره داشتیم
امیر ابادی میاورد میذاشت کمک حسینی کنه چون حسینی این بازی یکمی رو فرم خودش نبود
خلاصه بازی تموم شد من هم منکر زحمات مظلومی نمیشم چون خیلی برایه اس اس زحمت کشیده
موفق باشید

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
بنده هم از هواداران و دوستان استقلالی که برد رو تبریک گفتند تشکر میکنم و برای استقلال در جام باشگاههای اسیا ارزوی موفقیت دارم.

امیدوارم مهدی رحمتی هیچوقت مصدوم نشه. درسته 3 گل خورد که روی اونها مقصر نمیشه قلمدادش کرد اما بهترین گلر ایران هست و فوق العاده مهره باارزشی هست برای تیم ملی

بابت بی احترامی هایی که به تیم خوب استقلال و استقلالی های عزیز شده به عنوان یک هوادار پرسپولیس عذر خواهی میکنم.

بازی هم تموم شد و باز ما موندیم کنار هم

دربی های بعد هم خواهد اومد و بازی یه سر باخته و یه سر برد و هیچ تیمی همیشه بازنده با همیشه برنده نیست

دم عادل فردوسی پور و تیمش گرم که رفتن پیش بچه های محک و جانبازای جنگ تحمیلی. تو جامعه ما از این کوچکترین حرکتهای انساندوستانه متاسفانه خیلی کم انجام میشه.

نشون به اون نشونی که تیم بارسلونا اخیرا رفتن به دیدن کودکان بیمار. خوبه که بازیکنها و باشگاه های ما هم این حرکتهای قشنگ رو در دستور کارشون انجام بدن.

همه چی پول و شهرت و برد و گل زدن نیست.

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
بازی رو باختيم ، اما بی انصافيه اگه بگيم بد بازی کرديم ، استقلال تو اين بازی تنها اسير حوادث و دست کم گرفتن حريف شد

ما با چيزی کمتر از نصف قدرت تيميمون تو بازی رفت بازی کرديم و نمايش بسيار خوبی هم داشتيم ، بالاخره فوتبال هست و حوادث عجيب و غريبش که دامن تيم ما رو گرفت!

فقط تصور کنيد اون توپ يوسفی ميرفت تو دروازه .........

مظلومی تو اين بازی ، بازی 2-0 برده رو به حريف داد ، اما به نظرم يکی از بهترين نمايش های تيمش رو در اوج بی بازيکنی به نمايش گذاشت.

به هر حال اين بازی رو در کمال نا باوری باختيم ،ولی به قهرمانی در دو جام بسيار اميدواريم.

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
امیر جعفری اومده تو برنامه هفت داره شاخ و شونه میکشه گفت، تماشاچی به شما نمیگن که دقیقه 80 گذاشتید رفتید و گفت برید به جدول جوب نگاه کنید بعدشم کلی شاخ و شونه کشید گفت برای بقای پرسپولیس و نرفتنش به دست 2 این برد لازم بود و ما باختیم ولی باز سرمون رو بالا گرفتیم...........دی

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
امیر جعفری اومده تو برنامه هفت داره شاخ و شونه میکشه گفت، تماشاچی به شما نمیگن که دقیقه 80 گذاشتید رفتید و گفت برید به جدول جوب نگاه کنید بعدشم کلی شاخ و شونه کشید گفت برای بقای پرسپولیس و نرفتنش به دست 2 این برد لازم بود و ما باختیم ولی باز سرمون رو بالا گرفتیم...........دی

امیر جعفری استقلالیه؟

ایول...

کاش می دیدم..

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
امیر جعفری استقلالیه؟

ایول...

کاش می دیدم..
آره بابا اونم صد آتیشه البته اومده بود پشت خط تازه چند سال پیش که استقلال قهرمان شد مصادف شده بود با جشنواره تئاتر فجر که امیر جعفری جایزه اش رو گرفت رفت بالا گفت این تندیس و تقدیم میکنم به عشقم تیم استقلال که سالن منفجر شد و تندیس رو داد به استقلال که بزاره توی ویترین خلاصه، الان باشگاه تندیس جشنواره فجر رو هم داره...........دی
شاخ و شونه آخرشم خیلی جالب بود جیرانی گفت الان پرسپولیسی ها میریزن اینجا میزنن همه جا رو به هم میریزن که امیر جعفری گفت آقا بیان خودم یک تنه 100 تاشونو حریفم چهره فرهنگیم با فوتبالیم فرق داره........:D

Ari@n

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,888
خب باخت تلخی بود نه از این جهت که باخت همیشه تلخه چون که استحقاق برد رو داشتیم اما قدرش رو ندونستیم . با وجود این باخت با این که بارها امسال از مظلومی برای چندین بازی از نحوه کوچ کردنش خیلی ناراضی بودم اما اومدم بگم که امروز از داشته هاش فوق العاده بهره برد . چیدن اون تیم جسورانه تو اول بازی و کنترل کردن تیم تو نیمه اول + تعویض عالی یوسفی تو شروع نیمه دوم همه این ها تیم رقیب رو غافلگیر کرده بود اما ... واقعا نمیدونم از کی باید پرسید که چرا اینجوری شد ؟ تیمی که 80 دقیقه کاملا سوار بازی بود و دائم در حال ایجاد موقعیت خطرناک گل بود , چی شد که اونجوری شد جدا سوال مبهمیه ! اصلا منکر تعویض های به جای مربی قابل احترام حریف نمیشم اما ایمن زاید که اومد تو بازی اصلا تا مدتی حضورش حس نشد اما به یکباره همه چی عوض شد .
در هر صورت بازی به یاد ماندنی شد برای اونا و هم بازی عبرت آموزی برای ما تا یاد بگیریم تا لحظه آخر همه چیز رو تموم شده ندونیم گر چه هنوز هضم این موضوع که غرور خالی باعث خوردن 3 گل تو اون لحظات شده باشه برای من خیلی سخته ...

پ.ن : نمیدونم چرا لحظات آخر 90 امشب (بعد از مصاحبه با تماشاچی ها) من رو کمی به فکر فرو برد , امیدوارم اشتباه کرده باشم ..

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
آره بابا اونم صد آتیشه البته اومده بود پشت خط تازه چند سال پیش که استقلال قهرمان شد مصادف شده بود با جشنواره تئاتر فجر که امیر جعفری جایزه اش رو گرفت رفت بالا گفت این تندیس و تقدیم میکنم به عشقم تیم استقلال که سالن منفجر شد و تندیس رو داد به استقلال که بزاره توی ویترین خلاصه، الان باشگاه تندیس جشنواره فجر رو هم داره...........دی
شاخ و شونه آخرشم خیلی جالب بود جیرانی گفت الان پرسپولیسی ها میریزن اینجا میزنن همه جا رو به هم میریزن که امیر جعفری گفت آقا بیان خودم یک تنه 100 تاشونو حریفم چهره فرهنگیم با فوتبالیم فرق داره........:D

ایول :lol:

بیش از پیش بهش علاقه مند شدم.

matgogoia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,006
خب باخت تلخی بود نه از این جهت که باخت همیشه تلخه چون که استحقاق برد رو داشتیم اما قدرش رو ندونستیم . با وجود این باخت با این که بارها امسال از مظلومی برای چندین بازی از نحوه کوچ کردنش خیلی ناراضی بودم اما اومدم بگم که امروز از داشته هاش فوق العاده بهره برد . چیدن اون تیم جسورانه تو اول بازی و کنترل کردن تیم تو نیمه اول + تعویض عالی یوسفی تو شروع نیمه دوم همه این ها تیم رقیب رو غافلگیر کرده بود اما ... واقعا نمیدونم از کی باید پرسید که چرا اینجوری شد ؟ تیمی که 80 دقیقه کاملا سوار بازی بود و دائم در حال ایجاد موقعیت خطرناک گل بود , چی شد که اونجوری شد جدا سوال مبهمیه ! اصلا منکر تعویض های به جای مربی قابل احترام حریف نمیشم اما ایمن زاید که اومد تو بازی اصلا تا مدتی حضورش حس نشد اما به یکباره همه چی عوض شد .
در هر صورت بازی به یاد ماندنی شد برای اونا و هم بازی عبرت آموزی برای ما تا یاد بگیریم تا لحظه آخر همه چیز رو تموم شده ندونیم گر چه هنوز هضم این موضوع که غرور خالی باعث خوردن 3 گل تو اون لحظات شده باشه برای من خیلی سخته ...

پ.ن : نمیدونم چرا لحظات آخر 90 امشب (بعد از مصاحبه با تماشاچی ها) من رو کمی به فکر فرو برد , امیدوارم اشتباه کرده باشم ..

سلام
خیلی چیزا هست که کم کم میگم ولی این قسمتی که بولد شده رو من از دو سه روز پیش دارم بهش فکر میکنم آرین جان - و بعد از اینکه مظلومی از حدودای دقیقه 70 یهو قفل کرد بیشتر بهش فکر کردم

persianalpha

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,386
دقیقا مثه یک بازی تخته نرد بود که داری طرف رو مارس میکنی و یهو آخر بازی سه تا جفت شیش میاره و بازی بر میگرده و بعدش کری هم برات میخونه :)
این دیگه فقط تقدیره و کاریش هم نمیشه کرد هر چقدر هم خوب بازی کرده باشی. اما
تو کوتاه مدت هم فقط نتیجه میده و در دراز مدت یکی قهرمان میشه و یکی وسط جدول دست پا میزنه..

Majid_4553

کاربر برنزی تالار فوتبال - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
653
ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴
خیلی راحت باخیتم. عامل اصلیش هم مربی هستش + خط دفاع
من نمیدونم این چرا تعویض نمیکنه. فکر کنم صمد هم همچین اخلاقی داشت. میزاشت لحظه اخر. از همون دیقه 70 باید یه مداقع میاورد تو بازی. بیرون کشیدن میداوودی اشتباه بود. باید برهانی رو میکشید بیرون.
تفاوت دانش دو مربی کاملا مشخص شد.
تیم تا دیقه 70 خیلی خوب بازی میکرد یهو نابود شد. کیا رحمتی و زندی یکی از پدیده های این فصل بودن. مخصوصا کیا رحمتی.

بالا