برگزیده های پرشین تولز

کلوب طرفداران استقلال

Erfan_Buffon

مدیر بخش ورزش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,247
السد تیمو واسه قهرمانی بسته
انتظار برد داشتن جلو این تیم اشتباه بود و بی خود انتظارات را بالا برده بودند
اما انصافا اگه تیم پارسال حفظ شده بود و حتی تقویت هم نمیشد خیلی بهتر میشد کار کرد...

hesam 63

Registered User
لایک‌ها
899
خط جلوی تیم نسبت به سال قبل به شدت افت کرده و نبود شجاعیان و ابراهیمی و جباروف و تیام کمر تیم رو شکوند.
فرشید اسماعیلی قابل مقایسه با جباروف نیست و نمی دونه کی به بازی سرعت بده و کی بازی رو نگه داره و در واقع یکی مثل عالیشاه می مونه که گاهی وقتا یه حرکتی می زنه و پاس گل می ده یا گل می زنه.
بدترین بازیکن میدان هم با تشکر ویژه از دانشگر و تلاش وصف نشدنی سهرابیان، وریا غفوری بود که عملا نقطه قوت استقلال رو تبدیل به نقطه ضعف کرد و بارها توسط دفاع چپ حریف دور زده شد.

ap3

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,936
واقعا دیشب کاملا جای خالی بازکنی مثل مجید حسینی احساس شد.
عملا از وقتی این دانشگر اومد توی بازی دفاع نابود شد. باید مدیر قبلی تیم رو وسط شهر دار زد!
دانشگر رو مقایسه کنید با مجید حسینی - علی کریمی رو مقایسه کنید با امید ابراهیمی - سهرابیان رو مقایسه کنید با امید نورافکن - نیومایر رو مقایسه کنید با چپاروف و درنهایت الحاجی گرو رو مقایسه کنید با تیام
دیگه همه چیز مشخصه نیازی به گفتن چیز بیشتری نیست!

signore

Registered User
لایک‌ها
636
از دیشب همه مدام دارن میگن مدیران قبلی مقصرن چون با تیام و جباروف و امید ابراهیمی نتونستن تمدید کنن. سوال من اینه که امید ابراهیمی که با پیشنهاد 7 میلیاردی رفت قطر یا تیام که با قرارداد 9 میلیاردی رفت امارات رو چطوری میشد توی تیم نگه داشت؟! آیا باشگاه استقلال توان پرداخت 16 میلیارد تومن به تنها دو تا بازیکن رو داشت؟! این پول رو از کجا میخواست بیاره؟! تازه یکی از شروط بازیکنان جدا شده این بود که قرارداد فصل قبلشون کامل تصفیه بشه. به فرض محال اگه امید ابراهیمی 7 میلیارد میگرفت ، بقیه بازیکن ها که قراردادهای یک میلیاردی و پایین تر بستن دچار ناامیدی و حس تبعیض نمیشدند؟! همین وریا غفوری که 2 میلیارد گرفته نمیگفت چرا به اون 7 میلیارد دادید و به من دارید 2 میلیارد میدید؟!
آیا امید نورافکن و مجید حسینی که هیچ جوره حاضر به ادامه بازی در ایران نبودند رو میشد راضی به موندن کرد؟! اگه میشد ، چطوری؟!
نمیشه همه کاسه کوزه ها رو سر مدیران شکست. باید واقعیت رو بپذیریم. درک این موضوع که استقلال از لحاظ منابع مالی و امکانات به هیچ عنوان با السد قطر قابل مقایسه نیست اصلاً کار سختی نیست.
استقلال باخت چون ابزار لازم برای پیروزی برابر تیم قطری رو در اختیار نداشت. تیم قطری تقویت شده بود و با انواع سلاح ها پا به میدان نبر گذاشت. با چاقوی میوه خوری نمیشه به جنگ مسلسل رفت!
اما همین تیم استقلال در لیگ ایران یکی از مدعیان اصلی هست و خیلی حرف ها برای گفتن داره. با وضعیت اسفناک اقتصادی حال حاضر ایران ، حتی فکر کردن به اینکه تیمی از ایران حالا حالاها بتونه قهرمان آسیا بشه خنده داره.

signore

Registered User
لایک‌ها
636
یک نکته دیگه اینکه ، بازی با تیم های خارجی در ورزشگاه آزادی و مقابل 100 هزار تماشاگر هیچ وقت برای استقلال خوش یمن نبوده و هیچ کمکی به تیم نکرده. فقط یک استثنا در این مورد وجود داره که اون هم بازی استقلال با الاتحاد در سال 2002 بود.
غیر از اون هیچ وقت استقلال جلوی تیم های آسیایی تو آزادی خوب بازی نکرده و خوب نتیجه نگرفته.

anten1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
151
از دیشب همه مدام دارن میگن مدیران قبلی مقصرن چون با تیام و جباروف و امید ابراهیمی نتونستن تمدید کنن. سوال من اینه که امید ابراهیمی که با پیشنهاد 7 میلیاردی رفت قطر یا تیام که با قرارداد 9 میلیاردی رفت امارات رو چطوری میشد توی تیم نگه داشت؟! آیا باشگاه استقلال توان پرداخت 16 میلیارد تومن به تنها دو تا بازیکن رو داشت؟! این پول رو از کجا میخواست بیاره؟! تازه یکی از شروط بازیکنان جدا شده این بود که قرارداد فصل قبلشون کامل تصفیه بشه. به فرض محال اگه امید ابراهیمی 7 میلیارد میگرفت ، بقیه بازیکن ها که قراردادهای یک میلیاردی و پایین تر بستن دچار ناامیدی و حس تبعیض نمیشدند؟! همین وریا غفوری که 2 میلیارد گرفته نمیگفت چرا به اون 7 میلیارد دادید و به من دارید 2 میلیارد میدید؟!
آیا امید نورافکن و مجید حسینی که هیچ جوره حاضر به ادامه بازی در ایران نبودند رو میشد راضی به موندن کرد؟! اگه میشد ، چطوری؟!
نمیشه همه کاسه کوزه ها رو سر مدیران شکست. باید واقعیت رو بپذیریم. درک این موضوع که استقلال از لحاظ منابع مالی و امکانات به هیچ عنوان با السد قطر قابل مقایسه نیست اصلاً کار سختی نیست.
استقلال باخت چون ابزار لازم برای پیروزی برابر تیم قطری رو در اختیار نداشت. تیم قطری تقویت شده بود و با انواع سلاح ها پا به میدان نبر گذاشت. با چاقوی میوه خوری نمیشه به جنگ مسلسل رفت!
اما همین تیم استقلال در لیگ ایران یکی از مدعیان اصلی هست و خیلی حرف ها برای گفتن داره. با وضعیت اسفناک اقتصادی حال حاضر ایران ، حتی فکر کردن به اینکه تیمی از ایران حالا حالاها بتونه قهرمان آسیا بشه خنده داره.
نگه داشتن این ها فوت کوزه گری لازم داشت که این بله قربان گوها نداشتند، اگر هم به فرض محال نمی شد نگه داشت، میشد بازیکن های خیلی بهتری از بازیکن های الان گرفت. بازی با پیکان رو ببینید تا شعبده بازی وزیر و دارو دستش و دست نشونده هاش تو استقلال رو ببینید.
دانشگر از کنعانیان هم بدتره، حس می کنم یا خیلی مصدومه و پنهانش کرده یا استقلالی نیست و از اون هاست که دو سه فصل دیگه برامون عدد نشون بده.
الحاجی گرو از قربانی هم تعطیل تره، توپ میاد دستش انگار تصویر آهسته می بینی.

Last edited:

signore

Registered User
لایک‌ها
636
نگه داشتن این ها فوت کوزه گری لازم داشت که این بله قربان گوها نداشتند، اگر هم به فرض محال نمی شد نگه داشت، میشد بازیکن های خیلی بهتری از بازیکن های الان گرفت. بازی با پیکان رو ببینید تا شعبده بازی وزیر و دارو دستش و دست نشونده هاش تو استقلال رو ببینید.
دانشگر از کنعانیان هم بدتره، حس می کنم یا خیلی مصدمه و پنهانش کرده یا استقلالی نیست و از اون هاست که دو سه فصل دیگه برامون عدد نشون بده
نگه داشتن همه اینا اول پول زیاد میخواست و دوم پول زیاد میخواست و سوم پول زیاد میخواست! هیچ فوت کوزه گری هم به جز پول برای نگه داشتن اونا به کار نمیومد چون همه فقط به طمع پول بیشتر از استقلال جدا شدن. جذب هر بازیکن بهتری نسبت به بازیکنان فعلی هم باز به پول سرشار نیاز داشت.

miladdn2

Registered User
لایک‌ها
802
نگه داشتن همه اینا اول پول زیاد میخواست و دوم پول زیاد میخواست و سوم پول زیاد میخواست! هیچ فوت کوزه گری هم به جز پول برای نگه داشتن اونا به کار نمیومد چون همه فقط به طمع پول بیشتر از استقلال جدا شدن. جذب هر بازیکن بهتری نسبت به بازیکنان فعلی هم باز به پول سرشار نیاز داشت.
داداش کاملا حرفت اشتباهه ...
تیام زمانی که اومد کسی میشناختش ؟ نه ! پس راحت میشد باهاش قراداد سفت و سختی بست که سر سال زرتی ول نکنه راحت بره ! مجید حسینی موقعی ک قرارداد بستن باهاش کسی میشناختش ؟ میتونست اصلا طلب پول زیاد بکنه ؟ چرا قراردادش اینطوری تنظیم شد ؟ جباروف چی ؟ اونم 7 میلیارد پول میخواست ؟
با نهایت ارفاق میشه امید ابراهیمی رو گفت کاریش نمیتونستن بکنن که بنظر من اونم میتونستن ! پس خیلی راحت نگو تقصیر مدیرا نیست ! وقتی از اول قراداد غیرحرفه ای میبندن نتیجه ش میشه اینکه اخر کار باید التماس بازیکن رو بکنن !

• Like
Reactions: ap3

signore

Registered User
لایک‌ها
636
داداش کاملا حرفت اشتباهه ...
تیام زمانی که اومد کسی میشناختش ؟ نه ! پس راحت میشد باهاش قراداد سفت و سختی بست که سر سال زرتی ول نکنه راحت بره ! مجید حسینی موقعی ک قرارداد بستن باهاش کسی میشناختش ؟ میتونست اصلا طلب پول زیاد بکنه ؟ چرا قراردادش اینطوری تنظیم شد ؟ جباروف چی ؟ اونم 7 میلیارد پول میخواست ؟
با نهایت ارفاق میشه امید ابراهیمی رو گفت کاریش نمیتونستن بکنن که بنظر من اونم میتونستن ! پس خیلی راحت نگو تقصیر مدیرا نیست ! وقتی از اول قراداد غیرحرفه ای میبندن نتیجه ش میشه اینکه اخر کار باید التماس بازیکن رو بکنن !
هیچ بازیکنی در حال حاضر قرارداد مدت دار نمیبنده. اینا همه مدیر برنامه دارن و مدیربرنامه هاشون از من و شما خیلی زرنگ ترن و من و شما رو حسابی درس میدن. حتی همون بازیکن که از تیم های پایه میاد هم معمولاً به واسطه یک دلال و یک ایجنت به باشگاه معرفی میشه و بازیکن ها بدون اجازه و هماهنگی مدیر برنامه آب هم نمیخورن. این بند پیشنهاد خارجی تو قرارداد اکثر بازیکن های تیم های پایتخت وجود داره و فقط مختص به استقلال نیست.
باشگاه زمانی میتونه با بازیکن قرارداد سفت و سخت ببنده که چپش پر باشه. یعنی مثلاً پرداخت های بازیکن رو درست انجام بده و بازیکن رو مجبور کنه که قرارداد دلخواه ببنده. اما وقتی که با دست خالی با بازیکن ها مذاکره میکنه و بدون پیش پرداخت دندون گیر میخواد قرارداد ببنده ، نتیجه همین میشه که بازیکن میشه تعیین کننده.
جباروف میخواست تا 40 سالگی تو استقلال جا خوش کنه و قرارداد طولانی ببنده و به ازای هر سال 300 هزار دلار (حدود 3 میلیارد و 300 میلیون تومن با نرخ امروز ، برای هر سال) از استقلال بگیره. کدوم عقل سلیم حکم میکنه که با بازیکن پا به سن قرارداد 3 ساله ببندن؟!
در مورد تیام هم بگم که این بازیکن یک هندوانه در بسته بود و هم مدیران باشگاه ، هم کادر فنی و هم حتی هوادارن ، نسبت به اینکه این بازیکن بتونه بدرخشه تردید داشتند چون تجربیات تلخ کمی از بازیکن خارجی که اومدن و خوب بازی نکردن و رفتن نداریم! یادم نرفته همون زمان که تیام اومد خیلی از کارشناسان و هواداران در اظهار نظرهاشون انتقاد میکرند که این بازیکن تیم نداشته و چند وقتی هست که بازی نکرده و نباید میآوردنش. اما زد و تیام درخشید و معما حل شد و یهو همه شدن طرفدارش!
تمام بازیکن ها مثل هندونه در بسته هستن و نمیشه گفت توی تیم جواب میدن یا نه! چه بسا بازیکن های فوق ستاره ای بودن که به استقلال اومدن و جواب ندادن و رفتن.
قرارداد کوتاه مدت درسته که میتونه باعث جدایی راحت یک بازیکن بشه و دست باشگاه رو بگذاره تو پوست گردو اما این نکته رو هم در نظر بگیرید که در صورتی که باشگاه مایل به ادامه همکاری با یک بازیکن نباشه ، میتونه به راحتی برای سال بعد قراردادش رو تمدید نکنه و پولی هم نپردازه ، نه مثل مگویان که بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون تومن بابت سال آخر قراردادش هزینه روی دست باشگاه گذاشت ، بدون اینکه حتی یک دقیقه بازی یا حتی تمرین کنه! شانس آوردیم که این یکی دیگه به فیفا شکایت نکرد!

leo.unique

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
2,722
قرارداد کوتاه مدت درسته که میتونه باعث جدایی راحت یک بازیکن بشه و دست باشگاه رو بگذاره تو پوست گردو اما این نکته رو هم در نظر بگیرید که در صورتی که باشگاه مایل به ادامه همکاری با یک بازیکن نباشه ، میتونه به راحتی برای سال بعد قراردادش رو تمدید نکنه و پولی هم نپردازه ، نه مثل مگویان که بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون تومن بابت سال آخر قراردادش هزینه روی دست باشگاه گذاشت ، بدون اینکه حتی یک دقیقه بازی یا حتی تمرین کنه! شانس آوردیم که این یکی دیگه به فیفا شکایت نکرد!
کاملا درسته :general601:و متاسفانه اکثر هواداران به این نکته توجه نمیکنن

Erfan_Buffon

مدیر بخش ورزش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,247
گرو به نظرم جزو خوبامون بود چرخش هاش فوق العاده هست ولی هم گرو و هم تبریزی مهاجم نوک و تمام کننده نیستن

leo.unique

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
2,722

biglumia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
واقعا این تعویض های مبتدیانه شفر برای چی بود؟
من خودم تو فیفا اینجوری تعویض نمی کنم

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
واقعا نمیدونم شفر پارسال به خاطر کیفیت بازیکنا موفق شد یا واقعا مربی خوبیه!! فعلا که هیچی نشون نداده.
زمان منصوریان که السد رو بردیم السد فقط گابی رو نداشت! و همین ژاوی هم بود

biglumia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
واقعا نمیدونم شفر پارسال به خاطر کیفیت بازیکنا موفق شد یا واقعا مربی خوبیه!! فعلا که هیچی نشون نداده.
چند دلیل داره
یکی اینکه بازیکنای شفر نیست شدن
دوم اینکه مربی تیم وقتی رفت تیم افت کرد(زمانی که بود تیم فوقعالده بود)
شوم این که شفر اشتباه زیادی کرد!

leo.unique

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
2,722
انتظار داری با امثال دانشگر معجزه کنه ؟:D

leo.unique

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
2,722
اما همین تیم استقلال در لیگ ایران یکی از مدعیان اصلی هست و خیلی حرف ها برای گفتن داره.
اصلا به قهرمانی فکر نکنید ! چون خیلی زمان میبره که بازیکنان هماهنگ بشن ...

leo.unique

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
2,722
"تیام": نگذاشتند بمانم تا با استقلال قهرمان آسیا شوم
8abf68699eaeca0a48d840b7c4607258_240_150_cropCenter.jpg

وبسایت رسمی برنامه نود - مهاجم فصل گذشته‌ی استقلالی‌ها، باشگاه را عامل اصلی جدایی خود می‌داند.

به گزارش وب‌سایت نود و به نقل از روزنامه خبرورزشی، استقلال تهران روزهای خوبی را سپری نمی‌کند. آن‌ها در لیگ برتر از ۵ بازی ۶ امتیاز بدست آورده‌اند و در بازی رفت مرحله‌ی یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا هم در ورزشگاه آزادی ۳ بر یک مقابل السد قطر باخته‌اند که بدترین نتیجه‌ی تاریخ این تیم در یک بازی خانگی در لیگ قهرمانان آسیا است. بعد از شکست استقلالی‌ها مقابل السد خیلی از کارشناسان از دست دادن چند مهره‌ی کلیدی این باشگاه از جمله "مامه تیام" مهاجم فصل گذشته‌ی آن‌ها را عامل ناکامی‌های استقلال بیان کرده‌اند. "تیام" در مورد دلایل جدایی‌اش از استقلال می‌گوید: «اصلا دوست نداشتم این شکلی از استقلال بروم. حتی در مذاکراتی که در ترکیه داشتیم، به مدیران باشگاه گفتم که می‌خواهم بمانم تا با تیم قهرمان آسیا شویم. در این راه "وینفرد شفر" که احترام زیادی برای او قائل هستم، شاهد زنده است و می‌تواند حرف‌های من را تایید کند درست مثل "سرور جپاروف" که اصلا دوست نداشت از استقلال برود. متاسفانه هر بار توافق می‌شد، به قول‌هایی که می‌دادند عمل نمی‌کردند. به همین دلیل راه را برای جدایی ما هموار کردند و کاری هم از دست کسی برنمی‌آمد. تنها واقعیتی که می‌توانم بگویم این بود که من هیچ شرط غیر معقولانه‌ای برای استقلالی‌ها نداشتم و تنها می‌خواستم شان و منزلتی که داشتم، حفظ شود».

"تیام" که در این فصل به تیم عجمان امارات پیوسته در مورد اینکه برخی افراد می‌گویند او به استقلال برمی‌گردد هم گفت: «شنیدم مدیران استقلال مدعی شده‌اند که در حال بازگرداندن من به تهران هستند. نمی‌خواهم طرفدار استقلال بیشتر از این با این مساله درگیری داشته باشند چون این اقدام اصلا شدنی نیست و بازگشتی در کار نخواهد بود. من در حال حاضر بازیکن عجمان امارات هستم و باید به تعهدی که به این باشگاه دارم، عمل کنم و تنها برای استقلال در ادامه راه آرزوی موفقیت داشته باشم. اتفاقا باید بگویم در نشست چند روز قبل مدیر برنامه‌هایم با نماینده استقلال هم همه چیز برای جدایی مسالمت‌آمیز هموار شد».

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
دوستان عامل اصلی این ناکامی قطعا در درجه اول مدیر عامل و بعد مربی هست..
اینهمه بازیکن مصدوم خریدن که چکار کنن..مگه باشگاه استقلال بیمارستانه که بازیکن مصدوم میخره..
اون از آقا خان و تیموری..اینم از کریمی که حتی پزشک تیمم گفت مصدومه ولی اینا خریدنش و بازی با السد که مهم ترین بازیمون بود مصدوم شد..
گرو و نیومایر هم بازیکنای متوسطی هستن و نباید ازشون انتظار معجزه داشت..گرو مطمئنا یک دهم تیام نیست..
شفر هم مقصره چون این بازیکنان زیر نظر مستقیم خودش خریداری شدن..
در کل امسال هم با این وضعیت نمیشه از این تیم توقع قهرمانی داشت..
فقط امیدوارم آبرومندانه بازی کنن و مثل بازی با السد آبروریزی نکنن

بالا