برگزیده های پرشین تولز

کمک .... بعد از نصب دوباره ی ویندوز .. درایوهای هاردم جابجا شدن..!!!!!!!!!!!

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
سلام ..

برم سر اصل مطلب ..
امروز صبح حوس کردم ویندوزم رو پاک کنم ... سی دی بوت ویندوز گذاشتم و بالا اومدم ... پارتیشن ویندوز رو پاک کردم ... و ری استارت کردم ... بعد روی قسمت پارتیشن بندی نشده ... پارتیشن جدید ساختم و ویندوز رو روش نصب کردم ... ولی توی ویندوز که رفتم .. دیدم اسم همه ی درایو هام جابجا شده ... درایو ویندوزم .. شده I: که حتی بعد از درایو سی دیمه....

قبلا یه دستور رجیستری ویندوز بلد بودم که میشد اسم درایوها رو جابجا کرد ... ولی اصلا یادم نمیاد !!!

لطفا اگر راهی به نظرتون میرسه که اسم درایو هام رو به حالت اولش بر گردونم بگید .....دارم دق میکنم.. :( :( :( :( :(

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از afshin_electronic :
مرسی ... الان تستش میکنم...
تو خود ويندوز هم امکاناتي هست واسه اينکار !
ادمينيستريتيو تولز تو کنترل پنل !

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از Shahedr :
تو خود ويندوز هم امکاناتي هست واسه اينکار !
ادمينيستريتيو تولز تو کنترل پنل !
ادمينيستريتيو تولز -> کامپيوتر منجمنت -> ديسک منجمنت !
راست کليک و چنج درايولتر !

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
مرسی ... الان تستش میکنم...

نه ... فایده نداره .... اون حروفی رو که سی دی و دی وی دی رامم بر داشتن رو نمیزاره عوض کنم .... تازه ... وقتی میخوام درایو ویندوز رو C: بکنم ... میگه که اگر همچین کاری بکنی ... کامپیوترت بوت نمیشه ...!!!!!:(

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از Shahedr :
ادمينيستريتيو تولز -> کامپيوتر منجمنت -> ديسک منجمنت !
راست کليک و چنج درايولتر !

مرسی ... با این مشکل عوض کردن اسم درایو های سی دی و دی وی دی برطرف شد ... ولی برا درایو ویندوز میگه که نمیشه ...!!!:(

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
مرسی ... با این مشکل عوض کردن اسم درایو های سی دی و دی وی دی برطرف شد ... ولی برا درایو ویندوز میگه که نمیشه ...!!!:(
خوب آره ! جايي که ويندوز نصبه رو نميتوني عوض کني خو

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
اون موقع که پارتيشن رو پاک کردی نبايد ريستارت ميکردی تا اسم drive ها به هم نريزه !

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
اون که اصلا امکان نداره عوضش کرد ;) یه ویندوز عوض کردن روی دستت مونده

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از من :
اون که اصلا امکان نداره عوضش کرد ;) یه ویندوز عوض کردن روی دستت مونده

قبوله ... حرفی ندارم که ویندوزمو دوباره عوض کنم .... فقط بگید که چیکار کنم که درایو هام سر جای خودشون برگرده..!!!!!:( :( :(

خدایی خیلی زایست که درایو ویندوز آدم :I باشه..!!!!:( :(

tkavosh

Registered User
لایک‌ها
71
خب این مشکل به این دلیله که فایلهای بوت ویندوز (NTDETECT.COM و ntldr و boot.ini ) روی درایو c یا همون درایوی که active هست قرار دارند ولی شاخه ویندوز و مابقی چیزهاش در یک درایو دیگه که مثلا برای شما I هست و به نظر من باید موقع نصب ویندوز در ستاپ نصب ویندوز جایی که از شما خواسته میشه که درایو مقصد رو برای نصب ویندوز روی اون انتخاب کنید پارتیشن C رو انتخاب کنید و اگر جای کافی روی این پارتیشن ندارید پس باید از ستاپ خارج بشید و در برنامهای مثل پارتیشن مجیک اون پارتیشن مورد نظرتون رو که میخواهید ویندوز روی اون نصب بشه Active کنید و دوباره وارد ستاپ ویندوز بشین و درایو C رو که درایو Active خواهد بود رو انتخای کنید در این صورت کلیه فایلهای مربوط به ویندوز روی درایو C نصب خواهند شد و تحت ویندوز هم همون C خواهد بود

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از tkavosh :
خب این مشکل به این دلیله که فایلهای بوت ویندوز (NTDETECT.COM و ntldr و boot.ini ) روی درایو c یا همون درایوی که active هست قرار دارند ولی شاخه ویندوز و مابقی چیزهاش در یک درایو دیگه که مثلا برای شما I هست و به نظر من باید موقع نصب ویندوز در ستاپ نصب ویندوز جایی که از شما خواسته میشه که درایو مقصد رو برای نصب ویندوز روی اون انتخاب کنید پارتیشن C رو انتخاب کنید و اگر جای کافی روی این پارتیشن ندارید پس باید از ستاپ خارج بشید و در برنامهای مثل پارتیشن مجیک اون پارتیشن مورد نظرتون رو که میخواهید ویندوز روی اون نصب بشه Active کنید و دوباره وارد ستاپ ویندوز بشین و درایو C رو که درایو Active خواهد بود رو انتخای کنید در این صورت کلیه فایلهای مربوط به ویندوز روی درایو C نصب خواهند شد و تحت ویندوز هم همون C خواهد بود
thumbs-up.gif
wink2.gif
computer.gif

بالا