برگزیده های پرشین تولز

کمک در انتخاب سینمای خانگی پایونیر

SHOPING

Registered User
لایک‌ها
313
با درود به دوستان
من قبل عید قصد خرید سینمای خانگی پایونیر داشتم که گفتم بزارم واسه بعد عید که اگه قراره جنس ارزون تر بشه و مدل های جدیدتری وارد بازار بشه که متاسفانه هیچ کدوم از پیش بینی هام درست از کار در نیومد و با افزایش ۲۰۰ تومنی سیسستمی که میخواستم بگیرم مواجه شدم .
بگذریم
دوستان من مد نظر دارم یه تودوکی HTP-RS 777 بگیرم و حدود قیمتش ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ هست
از دوستان تقاضا دارم اگه این دستگاه رو دارن ویا اطلاعاتی دارن نظرشونو در جهت خرید همین دستگاه یا اگه مدل جدید تر و بهتری رو می تونن پیشنهاد بدن ممنون میشم راهنمایی کنن
مبلغی که میتونم واسه خرید پرداخت کنم سقفش ۱۵۰۰ هست و بیشتر نمی خوام هزینه کنم مگه اینکه ارزشش رو داشته باشه بازم یه چیزی بزارم روش واسه یه جنس توپتر.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

drpc

Registered User
لایک‌ها
274
قیمت اکش فکر میکنم با گارانتی تا ۲ هفته ی پیش 1280 بود
به نظر اساتید عزیز گزینه ی خوبی هست با این قیمت؟

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
اره....یا باید یه لول بری پایین و یا باید بری سمت 2 ملیون تومن. توی این رنج بهترینه...اما به آمپ 820 بخر.

alen2002

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
با درود به دوستان
من قبل عید قصد خرید سینمای خانگی پایونیر داشتم که گفتم بزارم واسه بعد عید که اگه قراره جنس ارزون تر بشه و مدل های جدیدتری وارد بازار بشه که متاسفانه هیچ کدوم از پیش بینی هام درست از کار در نیومد و با افزایش ۲۰۰ تومنی سیسستمی که میخواستم بگیرم مواجه شدم .
بگذریم
دوستان من مد نظر دارم یه تودوکی HTP-RS 777 بگیرم و حدود قیمتش ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ هست
از دوستان تقاضا دارم اگه این دستگاه رو دارن ویا اطلاعاتی دارن نظرشونو در جهت خرید همین دستگاه یا اگه مدل جدید تر و بهتری رو می تونن پیشنهاد بدن ممنون میشم راهنمایی کنن
مبلغی که میتونم واسه خرید پرداخت کنم سقفش ۱۵۰۰ هست و بیشتر نمی خوام هزینه کنم مگه اینکه ارزشش رو داشته باشه بازم یه چیزی بزارم روش واسه یه جنس توپتر.

ممنون میشم راهنمایی کنید.
salam be nazare man ke 20 sale tooye kare seda hastam pioneer khoob nist shoma ba in poolet mitooni ampe marantz ba speakere jamo ke ba ham set mishe begiri ke sedash baraye movie va music shahkariye baraye khodesh

shborbor

Registered User
لایک‌ها
59
دوست عزیز اول هدفتون رو مشخص کنید:

اگه میخواین فیلم ببینین با صدای سوراند به نظر من خیلی فرق بین سینمای خانگی سامسونگ 600 تومنی و یا تودوروکی پایونیر (که از 800 تومن شده 1200) نیست. کیفیت صدای هردو رو میشه مثلا 7و8 از 10 نمره داد و تو آپارتمان هیچ کدوم رو بیشتر از 30درصد نمیشه ولوم داد. هردو هم استاندارد های صدای لابراتوار دالبی رو دارن. پس با توجه به اختلاف قیمت شون من باشم سامسونگ رو میگیرم.
تودوروکی برای سه دسته سیستم بهتریه:
1. اگه پارتی میخواین برگزار کنین و بیس قوی در حجم صدای بالا میخواین.
2. اگه از ورودی خروجی های متعدد ریسیورش میخواین استفاده کنین.
3. با قیافه گول زنندش حال میکنین. (جنبهء دکوری قضیه)
ولی یادتون باشه هیچ کدوم برای کسی که هدف اصلیش گوش کردن به موسیقیه به درد نمیخوره. مخصوصا اگه گوشتون قبلا به صدای hifi عادت کرده باشه.

اگه میخواین پخش موسیقی با کیفیت بالا رو هم داشته باشید باید خودتون یه سیستم شامل پلیر - آمپ/ریسیور - باند جمع کنید که با ساده ترین ترکیبش فکر میکنم 1700-1800 براتون آب بخوره.

فقط یادتون باشه که اگه اولویت تون رو در کاربری رو برای خودتون مشخص نکنید بعد از تهیهء هر کدوم از سیستم ها ممکنه رضایت کامل رو از خریدتون نداشته باشین و راضیتون نکنه.

پ.ن: من با پول یه تودوروکی+200 تومن روش: یه جفت باند monitor audio با یه آمپ pioneer میگیرم ( روهم 1200) برا موسیقی + یه سینماخانگی lg یا samsung ارزون هم می خریدم (برا فیلم). کلا تو سوراند کیفیت سورس اصلی (dvd- blue ray) مهمه که اونم تو ایران اکثرا دست خورده و افتضاحه. حالا سورس بد با بهترین سیستم هم که پخش شه گلی به سر شنونده اش نمیتونه بزنه.

پایونیر وارد کنندش فروشگاه راستین هست تقاطع حافظ و جمهوری. آدم خیلی خوبیه و خودش هم اگه ازش بخواین خیلی خوب و بی غرض راهنماییتون میکنه.

Last edited:

SHOPING

Registered User
لایک‌ها
313
دوست عزیز اول هدفتون رو مشخص کنید:

اگه میخواین فیلم ببینین با صدای سوراند به نظر من خیلی فرق بین سینمای خانگی سامسونگ 600 تومنی و یا تودوروکی پایونیر (که از 800 تومن شده 1200) نیست. کیفیت صدای هردو رو میشه مثلا 7و8 از 10 نمره داد و تو آپارتمان هیچ کدوم رو بیشتر از 30درصد نمیشه ولوم داد. هردو هم استاندارد های صدای لابراتوار دالبی رو دارن. پس با توجه به اختلاف قیمت شون من باشم سامسونگ رو میگیرم.
تودوروکی برای سه دسته سیستم بهتریه:
1. اگه پارتی میخواین برگزار کنین و بیس قوی در حجم صدای بالا میخواین.
2. اگه از ورودی خروجی های متعدد ریسیورش میخواین استفاده کنین.
3. با قیافه گول زنندش حال میکنین. (جنبهء دکوری قضیه)
ولی یادتون باشه هیچ کدوم برای کسی که هدف اصلیش گوش کردن به موسیقیه به درد نمیخوره. مخصوصا اگه گوشتون قبلا به صدای hifi عادت کرده باشه.

اگه میخواین پخش موسیقی با کیفیت بالا رو هم داشته باشید باید خودتون یه سیستم شامل پلیر - آمپ/ریسیور - باند جمع کنید که با ساده ترین ترکیبش فکر میکنم 1700-1800 براتون آب بخوره.

فقط یادتون باشه که اگه اولویت تون رو در کاربری رو برای خودتون مشخص نکنید بعد از تهیهء هر کدوم از سیستم ها ممکنه رضایت کامل رو از خریدتون نداشته باشین و راضیتون نکنه.

پ.ن: من با پول یه تودوروکی+200 تومن روش: یه جفت باند monitor audio با یه آمپ pioneer میگیرم ( روهم 1200) برا موسیقی + یه سینماخانگی lg یا samsung ارزون هم می خریدم (برا فیلم). کلا تو سوراند کیفیت سورس اصلی (dvd- blue ray) مهمه که اونم تو ایران اکثرا دست خورده و افتضاحه. حالا سورس بد با بهترین سیستم هم که پخش شه گلی به سر شنونده اش نمیتونه بزنه.

پایونیر وارد کنندش فروشگاه راستین هست تقاطع حافظ و جمهوری. آدم خیلی خوبیه و خودش هم اگه ازش بخواین خیلی خوب و بی قرض راهنماییتون میکنه.

بله دوست عزیز بنده قبل عید به فروشگاه راستین سر زدم

هدف من داشتن یک سیستم خونگی هست که بیشتر کاربردشم واسم گوش دادن موزیک خواهد بود که بتونم لذت موسیقی رو حس کنم حالا اگه لازم شد بتونم با صدای بلند تر هم کیفیت خوبی داشته باشم
البته جمع کردن سیستم ماری تخصصی هست به نظرم و اطلاعات کامل میخواد
ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

tape

Registered User
لایک‌ها
505
سلام دوست عزيز بهتره اينجا هم يك سري بزنيد .اين سيستم هاي اينجا به هيچ وجه با پايونير قابل قياس نيستند.و صداي به تمام معنا هاي فاي دارن.به خصوص كه تميز هستند .اما اگه بخواين نو بگيريد همين ها رو بايد هزينه زيادي كنيد.

http://forum.persiantools.com/t262869-page2.html#post4910192

SHOPING

Registered User
لایک‌ها
313
سلام دوست عزيز بهتره اينجا هم يك سري بزنيد .اين سيستم هاي اينجا به هيچ وجه با پايونير قابل قياس نيستند.و صداي به تمام معنا هاي فاي دارن.به خصوص كه تميز هستند .اما اگه بخواين نو بگيريد همين ها رو بايد هزينه زيادي كنيد.

http://forum.persiantools.com/t262869-page2.html#post4910192

ممنون دوست گلم باید سیستم های خوبی باشن ولی متاسفانه من اصلا سردرنمیارم از این سیستم های حرفه ای مگه اینکه دوستان اهل فن راهنمایی کنند.

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
برادر من یا خیلی ساده هست. یا 2 تومن خرج میکنی جنس عالی میخری که صداش به نمه از پایونیر بهتره و یا همین پایونیر رو میگیری. همین جامو یا مانیتور اودیو که دوستان میگن بلندگوهای حدود 1 ملیون تومنیش فرق زیادی با پایونیرها ندارند. فقط اروپایی هستند و کلاس کار خودشون رو دارند و کار تخصصیشون بلنگو ساختنه.

یه آمپ 600 تومنی دنون یا مارانتز با یه ساب 400 تومنی میزنی تنگش. میشه 2 ملیون. اگه حاضری 2 ملیون خرج کنی که این سیستم چه از نظر ظاهر و کیفیت ساخت و کلاس از پایونیر بهتر میشه. صداش هم بهتره ولی اونجور که فکر کنی پایونیر پیشش سوسک میشه نیست.

shborbor

Registered User
لایک‌ها
59
من خودم دارم یه hifi برای خودم جمع میکنم و تو این 2 ماهه چندین setup مختلف رو دیدم. چون سالها ساز کار میکردم گوش train شده دارم و تفاوت های صدا رو هم میتونم نسبتا تشخیص بدم. نتیجه این بوده:

1.همیشه یادتون باشه قانون دروازه ها حاکمه: یعنی اگه 90 درصد موسیقی که گوش میدین mp3 یه دنبال سیستم خفن 3-4 میلیونی نرین. چون افت کیفیت و حذف یکسری صداها که قراره مثلا شما فقط با باند فوکال یا دالی بتونین بشنوین در پروسهء کمپرس کردن انجام شده و فایلتون چه با یه سیستم 1-2 تومنی چه با 6-7 تومنی تفاوت چندانی نمیکنه.(هر چقدر دروازه های پشت هم بزرگتر باشه اندازهء خروجی رو کوچکترین دروازه تعیین میکنه که اینجا همون mp3 یه!!)

2.دک اکولایزر سخت افزاری میتونه کیفیت صدای یه باند 600 تومنی رو برسونه به یه باند 1500 تومنی. (هر چند شاید بعضی ها این حرف رو قبول نداشته باشن ولی من تجربه کردم که نقص های دامنه صوتی و حتی کاراکتریستیک صدای باند رو با این کار به خوبی میشه ترمیم کرد و باند رو اون طوری صدا ازش گرفت که خودتون میخواین)

3.منحنی قیمت-کیفیت یه تابع هست به شکل لوگاریتمی. یعنی مثلا فرق یه باند 400 تومنی با 1400 دی خیلیه و با این پول شما متوجه تغییر کیفیت به طور محسوسی میشین ولی فرق 1400 با 6000 تومنی اونقدر که اختلاف قیمتشون هست به هیچ وجه توجیح نمیشه و به قول معروف نمی صرفه.

4. صاحب اول و آخر این سیستم خودتونین و اگه بخوایین بعدا بفروشینش ضرر هنگفتی میکنین. پس نه اونقدر کم هزینه کنین که بعدا نیازتون رو ارضا نکنه و نه اونقدر زیاد که اضافش براتون کارایی نداشته باشه.

در مورد آمپ/رسیور چون خودم از یه hifi قدیمی پایونییر 15 ساله که دارم استفاده میکنم فقط 2-3 تا رو چک کردم ولی تو همین 2-3تا با قیمت 350 تا 850 کیفیت صداشون تفاوت نداره. حالا قدرت و جنگولک بازی که بلدن دربیارن شاید تعیین کننده باشه. درضمن اگه سینمای خانگی میخواین (که من نمی خواستم) باید ریسیور باشه و 500 حداقل آب میخوره. با توجه به این که این سیستم های برند های خاص (مرنتز - هارمن کاردن - دنون و....) مشتری خاص و فروشنده های تک و خاص دارن قیمتهاشون رو هم نجومی میدن و با قیمت جهانی و ارزش واقعی کالا فاصلهء قابل توجهی داره. هرچند در کیفیت این اختلاف چندان نیست. پس بچسبید به همون پایونییر.

در مورد باند من یاماها - پارادایم - تنوی - دالی آیکون - جامو - مونیتور اودیو رو چک کردم. یاماها و تنوی رو اصلا توصیه نمیکنم. جامو و دالی عالی بودن ولی اختلافشون با ردهء بعدی (= پارادایم و مونیتور اودیو) اونقدر که قیمتشون فرق میکنه نبود. (البته یادتون باشه سلیقه در این قضاوت نقش داره) حتی بهترین باند هم فضای آکوستیکی که تو اتاق براش فراهم میکنین خیلی تو صداش مهمه که اونم چون تو آپارتمان های پر مبل و وسایل ما قابل تغییر چندان نیست نمیشه ازش 100در100 صداش رو گرفت. پس خیلی پرفکشنیست نباید بود و به جای بهترین باید بهتر رو انتخاب کرد. من بهترین نسبت صدا به قیمت رو تو سری bx مونیتور اودیو دیدم.

قضیهء این مارک ها و برند ها تو ایران جدا از بقیهء اجناس نیست وکمی حالت سوشال استتوس و جو گیری داره. وگرنه کیفیتشون خیلی متفاوت نیست. جنس و رنگ صداشون هم بسته به سلیقه و نوع موزیکیه که شما میخوای گوش کنی باهاش و نمیشه چندان یکی رو برتر دونست.

درسته میگن سیستم جمع کردن کار تخصصیه ولی اول و آخرش این شمایی که میخوای بخری و گوش کنی. انواع مختلفی رو که تو فروشگاها هست صدا بگیر (فروشنده وظیفشه برات صدا بگیره) و با audio cd یی که نوع موزیکیه که معمولا میشنوی همهء اونایی رو که تو رنج بودجت میگنجه تست کن و با هم مقایسه کن و به خوبی و خوشی خرید کن.

موفق باشی.

Last edited:

bahri-d

Registered User
لایک‌ها
225
یکی از بچه های پی تی یه سینما خانگی دنون برای فروش گذاشته بود قیمتشم خیلی مناسب بود شاید 700 800 تومن . فکر کنم تو این قیمت اونم اگه گیر بیاد چیز خوبی باشه.

alfredo

نفر اول عکاسی با موبايل
لایک‌ها
325
همون آر اس 77 رو بگیرید فقط بجای رسیور خودش یه مدل آیپاد ساپورت و بولوتوث دار انتخاب کنید که بتونید راحت موسیقی گوش بدید...

من خودم رفته بودم همین کارو بکنم، بهم گفت نمیشه رسیورش رو از یه مدل دیگه بردارم و باید یه رسیور جدا براش بخرم و رسیور خودش رو بزارم اونجا که برام بفروشن !

خلاصه دیدم یکمی دنگ و فنگ داره و این کارو نکردم ولی به شما شدیدا توصیه میکنم اینکارو بکنید !

یا اگر دانگل بلوتوث برای همون آر اس 77 داشت، دیگه رسیور عوض نکنید و همون دانگل رو تهیه کنید.

انتخابتون بسیار خوب و مناسب هست، با خیال راحت خرید کنید.

SHOPING

Registered User
لایک‌ها
313
همون آر اس 77 رو بگیرید فقط بجای رسیور خودش یه مدل آیپاد ساپورت و بولوتوث دار انتخاب کنید که بتونید راحت موسیقی گوش بدید...

من خودم رفته بودم همین کارو بکنم، بهم گفت نمیشه رسیورش رو از یه مدل دیگه بردارم و باید یه رسیور جدا براش بخرم و رسیور خودش رو بزارم اونجا که برام بفروشن !

خلاصه دیدم یکمی دنگ و فنگ داره و این کارو نکردم ولی به شما شدیدا توصیه میکنم اینکارو بکنید !

یا اگر دانگل بلوتوث برای همون آر اس 77 داشت، دیگه رسیور عوض نکنید و همون دانگل رو تهیه کنید.

انتخابتون بسیار خوب و مناسب هست، با خیال راحت خرید کنید.

با تشکر از شما دوست عزیز
رسیورمدل آیپاد ساپورت و بولوتوث دار قیمتش چنده ؟

alfredo

نفر اول عکاسی با موبايل
لایک‌ها
325
سلام

والا دقیق یادم نیست! ولی فکر میکنم حدود 400 بود ! احتمالا الان گرونتر شده...

این لینک رو ببینید Pioneer UAE - Car Entertainment, Home Audio & Video, Headphones, DJ Products

لیست رسیورهای پایونیره که مدلی که روی آر اس 77 میدن میشه VSX-520-K که میشه براش دانگل بلوتوث تهیه کرد ولی آیفون و آیپاد ساپورت نیست!

شما اگه بتونید رسیورش رو VSX-820-K بگیرید، فقط یک مدل بالاتر رفتید، آیپاد و آیفون ساپورت هم هست! دانگل بلوتوث هم میتونید براش بگیرید !

درهرصورت اگه رسیور هم نخواستید عوض کنید، دانگل رو حتما تهیه کنید اگر داشتند ! (قیمتش باید زیر 100 باشه)

SHOPING

Registered User
لایک‌ها
313
تشکر دوست عزیز
فردا احتمالا یه سر بزنم به فروشگاه

ravi-shahram

Registered User
لایک‌ها
400
من یکم دیر اینجا رو دیدم ولی اگه هنوز نگرفتی بگو بحث رو شروع کنیم....

من خودم Rs77 دارم و هر سوالی در مورد صدا و تنظیمات داری بگو تا جواب بدم.....

از نظر من با 1500 از rs77 بهتر نمیتونی پیدا کنی....

SHOPING

Registered User
لایک‌ها
313
من یکم دیر اینجا رو دیدم ولی اگه هنوز نگرفتی بگو بحث رو شروع کنیم....

من خودم Rs77 دارم و هر سوالی در مورد صدا و تنظیمات داری بگو تا جواب بدم.....

از نظر من با 1500 از rs77 بهتر نمیتونی پیدا کنی....

سلام
بله هنوز نگرفت و دوشنبه اگه یتونم میرم
میشه کلا بگین که راضی هستین ؟
و آیا میشه رادیوشو تعویض کرد به خاطر بلوتوث و ساپرت کردا آیفون " البته الان آیپاد رو ساپرت میکنه ؟
در کل ممنون میشم یه راهنمایی کلی بفرمایین از نقاط مثبت و منفیش.

ravi-shahram

Registered User
لایک‌ها
400
سلام
بله هنوز نگرفت و دوشنبه اگه یتونم میرم
میشه کلا بگین که راضی هستین ؟
و آیا میشه رادیوشو تعویض کرد به خاطر بلوتوث و ساپرت کردا آیفون " البته الان آیپاد رو ساپرت میکنه ؟
در کل ممنون میشم یه راهنمایی کلی بفرمایین از نقاط مثبت و منفیش.

درود

اگه منظورت از رادیو av receiver هست که بستگی به فروشگاه داره و میدونم که فروشگاه راستین اینکارو نمیکنه ولی به احتمال زیاد اون یکی نمایندگی پایونیر که توی پاساژ شرکا است اگه باهاش چونه بزنی برات عوض کنه....(البته قبلش قیمت هر 2 تا مدل 520 و 820 رو از فروشگاه راستین بگیر که سرت کلاه نره.....
واسه اینکه آیپاد و آیفون رو ساپورت کنه باید یه بلوتوث آداپتور بگیری که اونموقع که من میخواستم بخرم نمایندگی موجود نداشت ولی میگفت حدود 100 تومنه....

اگر برات موزیک گوش کردن خیلی مهمه و میخوای آیفون یا آیپاد رو بهش وصل کنی حتی اگه مدل 820 رو نتونی بگیری و بلوتوث آداپتورش رو هم پیدا نکنی بازم یه راه وجود داره....
جلوی av receiver یه ورودی صدای جک 3.5 میلیمتری داره(مثل همون خروجی صدای آیفون) و میتونی با یه کابل خیلی ساده دستگاهت رو وصل کنی و صدا رو مستقیم بگیری...
منم یه مدت همینکارو میکردم....

من واقعا از Rs77 راضیم ولی بریم سراغ نقاط ضعف و قوت از نظر من...

مهمترین ضعفش از نظر من اینه که بانهای ساراند پایه ندارن و اگه نخوای به دیوار پیچ کنی باید واسشون پایه بخری....
ضعف دیگه اون اینه که حجم صدای زیادی داره و مثل دنون توی صدای هم همه جزئیات شنیده نمیشه و حتما باید صدا رو تا یه حدی زیاد کنی....(نه اینکه نتونه جزئیات رو پخش کنه منظورم اینه که جزئیات گم میشن توی صدا)

البته قابل تنظیم هست ولی کلا سیستم تمایل به حجم زیاد داره....

یه مورد هم هست که نمیشه گفت ضعف ولی دونستنش خوبه که واسه صدای 7.1 کانال باید یه آمپ جدا واسه اون 2 کانال صدا بگیری....(البته 7.1 رو ساپورت میکنه ولی فقط میتونی 5.1 کانال بهش باند وصل کنی و اون 2 کانال اضافه رو باید قدرتشو از یه آمپ دیگه بگیری)

بریم سراغ نقاط قوت

قدرت بالا
ساب ووفر قوی
بلندگوهای 3 طرفه که بیشترین رنج فرکانس رو میتونه پخش کنه
ساپورت 3D و صدای 7.1 کانال
تنظیمات زیاد برای رسیدن به صدای مورد علاقت
ورودی های زیاد که میتونی راحت همه دستگاهات رو بهش وصل کنی
و کلی چیز دیگه که همه توی تنظیماتش و یه اشاره ای بهش کردم....

من حدود 1.5 سال که خریدم و ازش راضیم و اگه بخوام سیستم بهتری بگیرم که راضیم کنه باید بالای 3 میلیون خرج کنم...

مثلا روی سابش یه حالت داره که میتونی اون رو فعال کنی و ساب رو پشت خودت بزاری و صدا خیلی تغییر نکنه....

بازم هر سوالی داری بگو توضیح بدم....
البته دنون هم میتونی بگیری ولی فقط تفکیک بهتری نسبت به این مدل داره و باید ببینی چه سیستمی رو بیشتر میپسندی...

راستی توی نمایندگی خیلی از تنظیمات آمپ فعال نیست و صدایی که اونجا میشنوی خیلی قابل تغییره.....

SHOPING

Registered User
لایک‌ها
313
درود

اگه منظورت از رادیو av receiver هست که بستگی به فروشگاه داره و میدونم که فروشگاه راستین اینکارو نمیکنه ولی به احتمال زیاد اون یکی نمایندگی پایونیر که توی پاساژ شرکا است اگه باهاش چونه بزنی برات عوض کنه....(البته قبلش قیمت هر 2 تا مدل 520 و 820 رو از فروشگاه راستین بگیر که سرت کلاه نره.....
واسه اینکه آیپاد و آیفون رو ساپورت کنه باید یه بلوتوث آداپتور بگیری که اونموقع که من میخواستم بخرم نمایندگی موجود نداشت ولی میگفت حدود 100 تومنه....

اگر برات موزیک گوش کردن خیلی مهمه و میخوای آیفون یا آیپاد رو بهش وصل کنی حتی اگه مدل 820 رو نتونی بگیری و بلوتوث آداپتورش رو هم پیدا نکنی بازم یه راه وجود داره....
جلوی av receiver یه ورودی صدای جک 3.5 میلیمتری داره(مثل همون خروجی صدای آیفون) و میتونی با یه کابل خیلی ساده دستگاهت رو وصل کنی و صدا رو مستقیم بگیری...

من واقعا از Rs77 راضیم ولی بریم سراغ نقاط ضعف و قوت از نظر من...

مهمترین ضعفش از نظر من اینه که بانهای ساراند پایه ندارن و اگه نخوای به دیوار پیچ کنی باید واسشون پایه بخری....
ضعف دیگه اون اینه که حجم صدای زیادی داره و مثل دنون توی صدای هم همه جزئیات شنیده نمیشه و حتما باید صدا رو تا یه حدی زیاد کنی....(نه اینکه نتونه جزئیات رو پخش کنه منظورم اینه که جزئیات گم میشن توی صدا)

البته قابل تنظیم هست ولی کلا سیستم تمایل به حجم زیاد داره....

یه مورد هم هست که نمیشه گفت ضعف ولی دونستنش خوبه که واسه صدای 7.1 کانال باید یه آمپ جدا واسه اون 2 کانال صدا بگیری....(البته 7.1 رو ساپورت میکنه ولی فقط میتونی 5.1 کانال بهش باند وصل کنی و اون 2 کانال اضافه رو باید قدرتشو از یه آمپ دیگه بگیری)

بریم سراغ نقاط قوت

قدرت بالا
ساب ووفر قوی
بلندگوهای 3 طرفه که بیشترین رنج فرکانس رو میتونه پخش کنه
ساپورت 3D و صدای 7.1 کانال
تنظیمات زیاد برای رسیدن به صدای مورد علاقت
ورودی های زیاد که میتونی راحت همه دستگاهات رو بهش وصل کنی
و کلی چیز دیگه که همه توی تنظیماتش و یه اشاره ای بهش کردم....

من حدود 1.5 سال که خریدم و ازش راضیم و اگه بخوام سیستم بهتری بگیرم که راضیم کنه باید بالای 3 میلیون خرج کنم...

مثلا روی سابش یه حالت داره که میتونی اون رو فعال کنی و ساب رو پشت خودت بزاری و صدا خیلی تغییر نکنه....

بازم هر سوالی داری بگو توضیح بدم....
البته دنون هم میتونی بگیری ولی فقط تفکیک بهتری نسبت به این مدل داره و باید ببینی چه سیستمی رو بیشتر میپسندی...

راستی توی نمایندگی خیلی از تنظیمات آمپ فعال نیست و صدایی که اونجا میشنوی خیلی قابل تغییره.....

ممنون از اطلاعات دوست عزیز
اگه بتونم ریسیورش رو عوض کنم خوب میشه البته نباید تفاوت چندانی 5.1 با 7.1 باشه تو پخش کگر جزئیات بیشتر
محصولات دنون بهتر هست تو پخش ؟
و اینکه دستگاه ساخت کجاست ؟ پایونیر منظورمه

alfredo

نفر اول عکاسی با موبايل
لایک‌ها
325
درود

اینطوری کیفیت صدا با آیفون و آیپاد خیلی میاد پایین ! نمیدونم چرا ! ولی با گوشی های دیگه خیلی بهتره میشه تا با خانواده اپل !

درصورتی که اگه با یو اسبی و یا داک آیفون و آیپاد که وصل بشه، کیفیت به حد کمال خودش میرسه ! و صدالبته کیفیت پخش آیفون هنگام اتصال نسبت به آیپاد به وضوح بهتره ! خصوصا توی شفافیت و تفکیک پذیری صدا !

نه فقط توی تودورکی ! حتی با آی هوم و دستگاه های دیگه هم تست کردم اینجوری بود ! پس اگه آیپاد دارید، بهتره یواش یواش به آیفون فکر کنید، دی

راستی یک راه دیگه هم به فکرم رسید ! میتونید یدونه جبرا BT3030 بگیرید و وصلش کنید به تودوروکی، اینطوری با بلوتوث موبایل میتونید موسیقی گوش بدید، علاوه بر این یه هدفون بلوتوث هم گیرتون میاد !

قیمتش هم حدود 70 باید باشه اگر پیدا بشه !

بیخیال 7.1 بشید ! قول میدم از همون 5.1 هم زیاد استفاده نکنید !...

بالا