برگزیده های پرشین تولز

کمک فوری برای انتخاب باند برای درب جلوی سمند

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,353
با درود

دوستان یک سمند LX دارم پخش سونی GS820 هست و باند عقب هم اینفینیتی 9613i هست

ولی جلوی سمند اسپیکر 10 سانتیمتری می خوره می خواستم ببینم میتونم باند 13 سانتیمتری هم خیلی تمیز در بیارم به طوری که ظاهر درب خراب نشه و اگر برشی هم لازمه ظاهر رو خراب نکنه ...ممنون راهنمایی کنید

بین دو برند فوکال و هلیکس هم دو دل هستم که به قیمت کدوم بیشتر می ارزه

10 سانتی

Focal 100 AC
Helix Esprit E4x.2

13 سانتی

Helix Esprit E5X.2
Focal 130 AC

ممنون پیشنهادتون رو بدید
سپاس فراوان

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,353
دوستان نظرتون چیه باند جلوی سمند رو کلا قطع کنم و 4 تا باند 9613i و 6012i اینفینیتی دارم این ها رو روی تاقچه MDF ببندم و با آمپ G4 هلیکس و هدیونیت GS820 راه اندازی کنم ؟

یا همون 9613i برای عقب و یک هلیکس E5X2 برای درب جلو بدون آمپ و با هدیونیت GS820 راه اندازی کنم ؟

کدوم رو پیشنهاد میدید

ممنون

armin_gera

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
هم هلیکس هم فوکال از برندای خوب المانی هستن ولی نسبت به کاراییشون گرونن من برند هرتز سری میل و یا برند ادیوسان رو پیشنهاد میکنم مخصوصا ادیوسان که هر ساله کلی جایزه کیفیت برنده میشه سایز 13
در باره حذف استیج جلو هم باید بگم که اگه دنبال سیستم کیفیتی هستین انجام این کار اشتباهه

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,353
خوب من از پروژه جمع آوری سیستم سمندم بگم که واقعا از دانش شما دوستان عزیزم استفاده کردم

برای باند جلو فوکال 130AC رو خریدم که با یکی دو سانت برش دادن میشه جاش داد و ظاهر فابریکی هم حفظ کرد
هدیونیت هم فعلا بهترین چیز بازار همین سونی GS820 بود که تهیه کردم

در مرحله بعدی با توجه به اینکه الان راه اندازی یک ساب با کیفیت هم نزدیکای 1500 خرج داره و هم جای صندوق رو کامل نیاز دارم و هم از بیس بیش از اندازه خیلی خوشم نمیاد تصمیم گرفتم یک جایگزین براش پیدا کنم

تنها باندی که حداقل از نظر بیس هرکی خریده راضی بوده و خوش کیفیت هم بوده و هم اینکه برام مهم بود حتما از برند باند های جلو باشه تا جنس صدای باند ها نزدیک بهم باشه برای همین رفتم سراغ فوکال PC710 که توی نوع خودش یک استثنا هست و خریداری شد

آمپ اول G4 هلیکس خریداری کرده بودم که به طبع جوابگو نبود و به آمپ کنوود 9400 تغییرش دادم ( آمپ قدرتی تر رو به کیفیتی تر در این مرحله ترجیح دادم تا این کواک گرسنه رو تغذیه کنه )

الان فقط پک سیم آمپ که راهنمایی فرمودید و نصب باقی مونده که نیازمند کمک شما دوستان عزیز هستم

من الان مشکلم اینه که می خوام ظاهر فابریکی دست نخوره چون ماشین بیرون منزل پارک میشه و کاملا امکان دزدی بالاس

ببخشید که مجدد میپرسم چون دقیق می خوام بدونم باید چیکار کنم ... اگر حلقه پلاستیکی حذف بشه و یک صفحه MDF سرتاسری به صفحه فلزی پیچ کرد و زیر MDF و فلز هم که برای نصب باند برش داد تاثیری داره یا بجای حلقه پلاستیکی از یک حلقه MDF بیضی استفاده کنم یا اصلا اون حلقه رو حذف کنیم و روی فلز ببندیم هم فرق خاصی نمی کنه ؟

کلا بزرگواران یک راهکار برای نصب این PC710 بصورت فابریکی روی طاقچه عقب به من بدید ( فلز زیرش هر بلایی سرش بیاد مهم نیست فقط صفحه رویی که توری سفید داره می خوام ظاهرش حفظ بشه که توی دید نباشه )

سپاس
images (1).jpg
band_1st.jpg

بالا