برگزیده های پرشین تولز

کنکور چطور بود!!!

amin_16azar

Registered User
لایک‌ها
132
خول من اومدم

در کل بگم شیمی آسون بود . زبان آسون بود . فیزیک و ریاضی متوسط .
بعد از یک سال خوندن بذارید کامل بگم

اول که سئوال اولشونو که بهرام و شهرام رو دیدم یکم استرسم خوابید . دمشون گرم
یه سئوال رویاها صادقانه هم باحال بود

یه سئوال تو شیمی نوشته بود شکل روبه رو نشان دهنده کلویید و ... هست که اصلا شکل کاملا سیاه بود باید شکل رو از کتاب حفظ میکردیم
یه سئوالم تو ریاضی بود . 2x-3 بین بازه 1 و 3 . x چی میشه؟
یه سئوالم بود تو ریاضی ورودی دستگاه چنده که تقریبا شبیه سئوال هوش بود . که 3 میشد و خروجیش 3/4
ولی واقعا بعضی سئوالاشم عجغ وجغ بود

من در کل بگم راضیم

بذارید به تخمین از خودم بزنم

تعداد درستها و 100 % مطمئن هارو میگم

عربی 5تا از 25 تا زدم
ادبیات 15 تا از 25 تا
دینی 15 تا از 25 تا
زبان 20 تا از 25 تا ( فقط 5 سئوال گرامر رو نزدم)
شیمی 20 تا از 30 تا
15 تا فیزیک
20 تا ریاضی

در کل شیمی و زبان رو خوب زدم

و اینا رو هم که گفتم 100% به جواب رسیدم و بلد بودم و 100 بارم نگاه کردم زدم

من چون غیرانتفاعی هم زدم. به غیر انتفاعی امید دارم

واقعا خیلی آشغال بود سوالای امسال
اصلا شبیه سالهای قبل نبود
راستی غیرانتفاعی فرقش با آزاد چیه؟همون پول رو میدی حداقل برو آزاد

raxtastar

"کاربرفعال ورزش""کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
672
من کنکورهای این 3 سال رو ندیده بودم که بدونم شبیه بود یا نه

فقط میتونم بگم 70 درصد چیزهایی که من خونده بودم نیومده بود !!(( مثل ادبیات که مفهومی بود !!))

حتی یه سوال از کل ادبیاتها نداده بودن (( به غیر از لغت و غلط املایی))

NEONAZ

Registered User
لایک‌ها
8
سلام بر همه.

منم امروز صبح تجربی کنکور دادم. بد بختی انقدر بد مدیریت داشتم روی وقتم که اینهمه دینی رو مثلا خوندیم نتونستم بزنم چون چی؟ وقتم کم اومد سری گرفتن... زبانم یه 6 یا 7 سوال عمومیش موند.
ولی عربی و ادبیات رو کامل زدم...
ولی انصافا سوالهای عمومی تجربی خوب بود. نه اسون ولی خوب..

اختصاصی هم همه رو خوب زدم الا فیزیک و شیمی... یعنی خوب زدم ولی نمره منفی هم دارم..
ریاضی خوب بود. زیست هم متوسط... زمینم که خوب..

راستی اینو بگم که حوزه امتحانیم هم که خیلی وضعش بد بود.. از هر لحاظ... نمیدونم چرا این سازمان سنجش برنامه ریزی درست حسابی نداره.. ما رو کجا فرستادن اون ته ته ها..! وای

بعد از ظهر هم که زبان اختصاصی بود یه مقدار سنگین بود... البته خوشبختانه دانشگاه علم و صتعت.. حالشو بردم..

در هر حال امید دارم که قبول بشم... دعام کنین..

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
دعا می کنم جزو 10 نفر اول شی نئو ناز جان. :happy:

S.T.S

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
یه سرچ بزن تو کائنات حتما پیدا میکنی ! اگه نکردی ا
بابا همه سوالاش اینطوری نبود که 5% یا کمتر بقیش مفهومی بود ! کی میگه مفهومی نبود ؟ اون 5% هم که بود برای این بود که 0 نزنی حداقل 10 20 رو بزنی ! اما گزینه ها برای همه یکی بود ! نیاز به کد دفترچه هم نیست !

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
قبل از کنکور به دلم افتاده بود که به خاطر قدوم ما یه تغییرات اساسی توی سوالات می دند. ولی خوشبختانه ما که از این تغییرات ضرر نکردیم.
در مورد کنکور ریاضیم که صفحه قبل توضیح دادم! دیروز هم کنکور زبان دادم که با تجربه کنکور ریاضی عملکرد بهتری داشتم. سوال های زبان اختصاصیش هم نسبتا خوب بود. فقط بعضی از این جواب هایی که توی سایت سنجش گذاشته غلطه که با توجه به اینکه پاسخنامه اولیه هست طبیعیه و همه هم بهم گفتند که چند تا سوال ها جوابش عوض میشه و حتی بعضی اوقات 2 تا گزینه رو به عنوان جواب انتخاب می کنند.
امروز هم رفتم یه کارت فراکاو گرفتم ولی هنوز قسمت تخمین رتبه ی زبانش فعال نیست. خبر ندارید کی راه میفته؟؟؟
خلاصه فکر کنم اگه خدا بخواد امسال اولین و آخرین کنکورم بود! بگو ایشالله...
برای همه کنکوری های پی تی هم آرزوی موفقیت دارم...

کاک کوروش

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

pooya007

یعنی جدا" یه همچین سوالی تو کنکور داده بودن؟

ولی امروز من هم یه امتحان دادم از لحاظ سختی و تعیین کنندگی فرقی با کنکور نداشت!!3ساعت هم وقتش بود

بله واقعا بود همین جا هم چند تا از بچه ها تایید کردند اما حق با شماست ظاهرا تعدادی که سوالاشون مثل من بوده خیلی کم بوده و اکثرا از نوع شما بوده .
اما به نظر من اصلا مثل سالای پیش نبود به نظر من خیلی سخت تر بود و اصلا شاید اکیپ طراحان سوال امسال عوض شده بود کاری به سختی آسونیش ندارم با منطق سوالا کار دارم منطقشون خیلی فرق کرده بود
مثلا من همیشه انگلیسی رو بالای 90 میزنم اصلا سوالا رو هم نخونم از رو گزینه ها میدونم کدووم درسته اما امسال حتی انگلیسی هم تغییر کرده بود یا از هر درس و فصلی فقط سوالای روتین و سر راست و تابلوشو میدادند اما امسال اینطوری نبود من اصلا انتظار نداشتم که در ریاضی بخش دنباله و سری از ام و اپسیلون صفر سوال داده باشه و کلا خیلی چیزای دیگه.
سوالاشم وقت گیر بود مثلا فیزیک که به نظر من نباید اینطوری باشه واقعا همه چی نسبت به سالای قبل فرق کرده بود.

daneshmand

اختصاصی زبان رو خوندم که فردا باید امتحان بدم...

ظاهرا زبان متعادل تر بود بد نبود اما اینم نسبت به سالایی پیش سخت تر شده بود اما میشد از پسش برآی
مثلا در ادبیات سوالی که این بود : حالتی که به عارف از بالا دست میدهد و. .... 1:وقت ... (یادم نیست )
اون مثلا مال آخر کتابه کسی انتظار نداشت دیگه امسال اینقدر اذیت کنن اما کردن

ضمنا این سوال هایی که می گید رو که ما ندیدیم.
سوال های کنکوری هم که توی سایت سازمان سنجش گذاشته از این چیزا نداره! شما مطمئنید سوال شهرام ، بهرام وجود داشت؟؟؟

چرا این سوالا بود اما متاسفانه همون طوری که میگید در سایت سازمان سنجش اینو نداده
(اینکه میگم بود بچه های دیگه هم در این تاپیک تایید کردند )
خوب افتضاحه دیگه !!!!!!!!!!!!
آخه چرا باید سوالا فرق کنه ؟ اصلا آقا سوالا یکی بود چرا باید روندی رو که سالهاست ثابته تغییر بدن و نگفته باشن ؟
چرا چیدمان سوالا عوض شده بود ؟ چرا با سرنوشت بچه ها بازی میکنن ؟
جوابایی که در سایت هست بر حسب سوالای شماست یعنی اونی که سوال اول ادبیاتش این بوده :
به نام خداوند .....
از سوالای مام حرفی نزده حالا 2 تا حال پیش میاد :
یا پاسخ نامه ها ی هردومون یکی بوده پس یه پاسخ نامه دادن یا نه
اگه اولیشه : خوب اینا اومدن این همه تغییر تحول چرت ایجاد کردند که اونایی که تقلب میکنند بدبخت بشن مگه غیر از اینه ؟ خوب وقتی پاسخنامه ها یکسان باشه که شخص متقلب چون از روی پاسخنامه بقل دستیش میزنه همچنان میتونه تقلب خودشو بکنه . اگه هم نه پس چرا پاسخ نامه و سوالای مارو ندادند یا اینکه اصلا نامی ذکری چیزی از مام میکردند.
خلاصه آقا امسال آخرش بود دیگه حسابی حالمونو گرفتند یا حداقل گروه مارو .

samoraee

سخت ترین کنکور به اعتراف خیلی از اساتید ریاضی 84 بود هم عمومی هم اختصاصی
متاسفانه بله سال 84 فیزیک افتضاحی داده بودند (اونطوری که میگن) ترکیب مقاومت ها و خازن های خطرناکی داده بودند اما فقط همون فیزیکش بد بوده هر سال یه درس بده سال 85 دینی فوق العاده بدی داده بودند
اما امسال متاسفانه برای ما همه-ش بد بود حتی انگلیسی که خوراک منه به سختی از دستش در رفتم .

اینام مارو کشتن با این شعار مفهومی کردن کنکور کی گفته سخت شدن مفهومی تر شدنه ؟
بله سوالای چند سال اخیر نسبت به مثلا 70 خیلی مفهومی تر شده اما کارشناسانه بوده اما امسال دیگه....

adeona
ایدرو حال بیاید ... تو دفترچه ی شماره ی 1 آخر هر درس تست اومده بود که اگه زیر 50 زدی یک و بزن اگه بالای 50 زدی 2 رو بزن ... تو دفترچه ی شماره ی دو گفته بودن اگه زیر50 زدی 3 رو بزن اگه بالای 50 زدی 4 رو بزن ... پس اگه کسی 1 یا 2 رو زده باشه دفترچش شماره ی یک اگه 3 یا 4 رو زده باشه دوفترچش شماره 2 اِ !!! حالا اودیم و یکی از فرط درب و داغونگی شاکی شد و به جای یک و دو 3 رو زد ! تو بین دوستام یکی اینجوری کرده بود ... اصلا نگران نشید ... آقایون واسه اینجاشم فکر کردن ... سوال یک دفترچه های عمومی و اختصاصی هم با هم فرق می کردن ... دو تا سوال واقعا گلابی همونجوری که دوستان گفتن ... منتها یه ایرادی داشت ... منی که تا جالا سوال به این بی مزگی ندیده بودم از ترس نکته انحرافی سوال 1 عمومی رو نزدم , همون سوالی کهگفته بود :
به نام خدای ...... بیانداخت شمشیر را شاه دین
1- جهان آفرین 2- حکیم 3- رحیم ...
حق بدین تو اون شرایط آدم اولین سوال دفترچش این باشه همچینی گیج بشه ... نمی دونستم باید گریه کنم یا بخندم ... سوال رویاهای صادقه هم که دیگه ... قربونشون برم با این تغییرات ژرفی که ایجاد کردن

بیچاره اون از همه جا بی خبری که نه سوال 1 رو زده نه درصدای هر درسش و ... ایشالله سال دیگه ...
جدا به برکت حضور مسوولین گرانقدر حوزه ی آموزشی کشور ماست که یه همچین تحولات بس شگرفی در سطح آموزشی کشور رخ می ده ... آدم بدون اینکه بفهمه کد برگشو وارد پاسخنامه می کنه ... البته بعضیهام هر چند کم , بدون اینکه بفهمم کد برگشونو وارد نمی کنن !!!
ببخشید که زیاد نوشتم ... خوش باشید !

دوست عزیز پس شما هم مثل من بوده سوالاتون .
بله یکی دیگه از تفاوتای این 2 گروه همین سوالای همنهشت به پیمانه 25 عمومی بود!:D

که در گروهی که ما توش جا داریم گفته بود در عمومی گزینه 1یا2 و در اختصاصی 3 یا 4 رو بزنن اما در گروه بعدی فقط 1و2 بود
حالا شما گفتید که کسی که درب و داغون باشه اما من فقط اونا رو نمیگم اصلا شاید کسی نخواد اونا رو بزنه من خودم وقط نکردم مال شیمیشو بزنم این دیگه خیلی نامردیه
ببینید 2 روز قبل تلویزیون اینو گفته بود اما فکر میکنید چند نفر میدونستند ؟ گفته بود که هر چی بزنید درست محسوب میشه اما مگه چند نفر اینو میدونستند ؟ به نظر منشاید بالای 70 درصد از اونایی که نشنیدند نزده باشند چرا چون میترسیدند که نکنه اشتباه بزنن و نمره منفی داشته باشه
حالا از این طرفش: وقتی سوال نمره + مفتی دارن میدن چرا باید بعضی ها محروم بشن ؟ منی که شیمیشو نزدم و اونایی که عمدا از ترس نزددن ؟ آقا مگه مجبورید از این کارا میکنید ؟
به جای اینکه 60000000000000000000 دفه بیایید توی تلویزیونو در باره تعداد مداد مشکی نرم !!!!!!! حرف بزنید اینا رو بگید!

mahi58

یعنی کنکور انقدر چرت شده؟
بابا به خدا اون موقع ها این جوری نبود!!
در ضمن یعنی چی که توی دفترچه دوستهای دیگه ات نبوده؟ مگه دفترچه ها فرق می کنند؟ یا شاید هم شما گروه دیگه ای بودید؟

نه کنکور چرت نشده اینان که...... فقط این چند تا سوال ضایه-ش اینطوری شده
والا بقیه-ش مرد افکن بود فیزیکاش واقعا طولانی بود .
من ریاضیم گروه دیگه ای نیستم.

saeed_19_karaj

تعداد درستها و 100 % مطمئن هارو میگم

عربی 5تا از 25 تا زدم
ادبیات 15 تا از 25 تا
دینی 15 تا از 25 تا
زبان 20 تا از 25 تا ( فقط 5 سئوال گرامر رو نزدم)
شیمی 20 تا از 30 تا
15 تا فیزیک
20 تا ریاضی

در کل شیمی و زبان رو خوب زدم

و اینا رو هم که گفتم 100% به جواب رسیدم و بلد بودم و 100 بارم نگاه کردم زدم

والا اگه سالای قبل بود میشد حدس زد چیکاره ای اما امسال من حتی در باره ی خودمم نمیتونم اظهار نظر کنم یعنی هنوز نمیدونم به خانواده هم بگم خوب دادم یا نه چون امسال با این وضع موجود هیچی معلوم نیست اما بر اساس پارسال :

عربیت که کمه (البته منم وقت نکردم همین قدر زدم )

ادبیاتت برای امسال خوبه شایدم خیلی خوب باشه (منم تقریبا 20 تا زدم که همون 15 حساب کن )

دینی هم که خوب زدی نسبت به امسال (منم تقریبا همین حدودا 1-2 تا بالا پایین)

زبان : تجربه به من ثابت کرده زبان اصلا به کار آدم نمیاد من توی سنجشا 100 هم زدم اما اینقدر تاثیر نداشته برام
20 تا خیلی خوبه . من فقط یه غلط دارم . (قسمت ساکر بال خیلی بد بود واقعا)

شیمی : شیمی 30 تا بود ؟ :( 20 خیلی عالیه چون هم عالیه :D هعم اینکه خیلی ها وقت نمیکنن بزنن ترازت خیلی خوب میشه
من 5 تا رسیدم جواب بدم خاک تو سرم

فیزیک و ریاضی : فکر کنم اصلا نباید به تهران فکر کنی

نسبت به سالای قبل فیزیک و ریاضی که زدی خوب کمه اما اگه امسال این تغییرات همه چیو عوض نکنه.

من ریاضی 32 تا زدم که خدا میدونه چندتاش درسته (جرات نکردم برم توی سایت)
فیزیکم در حد 50 درصد (شایدم کمتر)

amin_16azar
واقعا خیلی آشغال بود سوالای امسال
اصلا شبیه سالهای قبل نبود
راستی غیرانتفاعی فرقش با آزاد چیه؟همون پول رو میدی حداقل برو آزاد

چیزی فراتر از آشغال بود .
فرق آزادو غیر انتفاعی اینه که آزادو با پارتی میتونی بری سر کار اما غیر انتفاعی حتی با پارتی هم نمیتونی کار پیدا کنی . فکر کنم خیلی هم بیشتر پول میگرن .

raxtastar

من کنکورهای این 3 سال رو ندیده بودم که بدونم شبیه بود یا نه

فقط میتونم بگم 70 درصد چیزهایی که من خونده بودم نیومده بود !!(( مثل ادبیات که مفهومی بود !!))

حتی یه سوال از کل ادبیاتها نداده بودن (( به غیر از لغت و غلط املایی))

3 سالو ول کن من دارم میگم به هیچ سالی شبیه نبود .
بله دقیقا همین طوریه که میگید که چیزایی که تو کتابه نیومده بود البته من سر جلسه خوشحال شدم چون اصلا کتابا رو نخونده بودم و ته دلم به دوستام که از تیر پارسال روزی 10 ساعت درس میخوندن خندیدم :D.

در مورد غلط املاییی!!!!!!!!!!!!1
هر سال سوالای اول ادبیات در مورد غلط املاییه اما امسال 1 دونه غلط املایی سوالای اول بود 3تای بعدیش سوالای آخر یعنی حتی اینم اینطوری تغییر داده بودند و.

NEONAZ

بچه های تجربی ما میگفتن خوب بوده نگران نبودن و میگفتن فیزیکش خیلی خوبو متعادل بوده . البته ما ریاضیا :D نامردی نکردیم 5 شنبه شب به بچه های تجربی زنگ زدیم حسابی ترسوندیمشون و گفتیم افتضاح بوده و سخت بوده همه چیو عوض کرده بودند و ......:D

در مورد زبان اختصاصی هم منم شرکت کردم اما کرمانشاه خیلی گرم بود من الان گرما زده شدم حالم بده گفته بودن ساعت 2.5 هم اونجا باشیم حسابی مردیم.

ehsan999

Registered User
لایک‌ها
0
سلام به همه
من سوالاتم مثل همون بود كه تو سايت سازمان سنجش بود
خودم يه درصد گيري كردم (از جوابهاي سازمان)با اين مشخصات از دوستان مي خوام كه من تو دانشگاه شبانه قبول مي شم يا نه؟:eek:
ادبيات 68%
عربي8%
ديني48%
زبان 40%
رياضي23%
فيزيك 20%
شيمي30%
متشكر

saeed_19_karaj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
منم رفتم حساب کردم

ادبیات %41
دینی %38
زبان %48
عربی 11%
ریاضی% 21
فیزیک 12%
شیمی %28

زنگ زدم پشتیبانم گفت غیر انتفاعس . سمنا یا قزوین یا اراک یا زنجان میتونی یه مهندسی یا لیسانس قبول بشی

saeed_19_karaj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
از صبحم تا الان داشتم فیزیک میخوندم

فیزیک هم 30 بزنم آزاد قبولم

انتخاب اولم مهندسی معدن (تهران جنوب ) هس که ترازش 5000 هست

با این در صدها ترازم میشه 5100

یکم بجمبم این چند روز منم دانشجو میشم

amin_16azar

Registered User
لایک‌ها
132
من سال الم بود کنکور میدادم ولی سوالای سالهای قبل رو دیده بودم و میگفتن هر کی همه درساش رو 50 میزد نمیتونست زیر 5000 بیاره و بالای 5000 هم توی شهر ما حداقل هیچی قبول نمیشه نمیدونم شما با این درصدا چطور امید دارین؟
من که اصلا امیدی ندارم با این درصدا حتی مجاز به انتخب رشته بشم

ادبیات:35
عربی:40
دینی:30
زبان:55
ریاضی:55
فیزیک:10
شیمی:35

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
من درصد های زبانم رو بگم:
ادبیات: 72%
عربی: 60%
دینی: 77%
زبان: 84%
زبان اختصاصی: 70%
یه توضیح هم بدم که منطقه 3 هستم! چی قبول میشم؟؟؟

ehsan999

Registered User
لایک‌ها
0
از همه ي كساني كه جواب دادند متشكر
من سال الم بود کنکور میدادم ولی سوالای سالهای قبل رو دیده بودم و میگفتن هر کی همه درساش رو 50 میزد نمیتونست زیر 5000 بیاره و بالای 5000 هم توی شهر ما حداقل هیچی قبول نمیشه نمیدونم شما با این درصدا چطور امید دارین؟
من که اصلا امیدی ندارم با این درصدا حتی مجاز به انتخب رشته بشم

ادبیات:35
عربی:40
دینی:30
زبان:55
ریاضی:55
فیزیک:10
شیمی:35
دوست عزيز حتما مجاز به انتخاب رشته مي شويد براي اينكه رياضي را خيلي خوب زده ايد

يه بنده ي خدا

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فكر كنم .سخت بود ... ولي براي پسر همسايمون آسون بود

Nimra

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
یک سوال از کسایی که امروز یعنی پنج شنبه کنکور آزاد دادن
من امروز کنکورم آزمایشی بود
ریاضیش خیلی سخت بود واسم با این معلومات سوم به هیچ جا نرسیدم هیچی نزدم
فیزیکش همه مطالب سوم +یکمم دومو زدم
عربی ادبیات دینی هرچی بلد بودم زدم عربیش هم خیلی آسون بود ولی زبانش سخت بود
حالا ببینم کسی هست که کنکور اصلیش بوده باشه؟؟؟؟؟
میخوام ببینم ریاضیش جدا سخت بود یا برا من سخت بود به نظر شما با معلومات سوم میشد چیزی زد؟؟؟
زبان چی؟؟؟
لطف کنید جواب بدید

Nimra

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بیخیال بالای 60!!!!خیلیه

بالا