برگزیده های پرشین تولز

Adorkala

Registered User
تاریخ عضویت
3 مارس 2015
نوشته‌ها
201
لایک‌ها
29
محل سکونت
تهران
منبع: بخش پرش بدون مانع سایت مدیریت پروژه آتِس
هدف دروۀ کارشناسی ارشد زلزله، تربیت افرادی است که دارای توانایی لازم جهت تحلیل، طراحی و نظارت بر سازهها در مقابل بارهای ناشی از زلزله بوده و بتوانند در امور مربوط به مقاوم سازی ساختمان ها، تأسیسات آبی، انواع سازههای خاکی (مانند پی، دیوار حائل و شمع) و … در برابر زلزله و بارهای دینامیکی اظهارنظر کارشناسی نموده و ضمناً توان تحقیقاتی کافی جهت حل مسائلی که در این زمینه ها با آن روبرو می شوند را دارا باشند.

دروس اصلی گرایش زلزله عبارتند از:
ریاضیات مهندسی پیشرفته، دینامیک سازه ها، مهندسی زلزله پیشرفته و دینامیک خاک (که دو مورد اول با گرایش سازه مشترک می باشد.)
همچنین برخی از دروس اختیاری این گرایش عبارتند از:
اثر زلزله بر سازه های ویژه، ساختمانهای بتنی و فلزی مقاوم در برابر زلزله، طراحی لرزهای، روش اجزاء محدود، تحلیل خطرپذیری سازه ها در برابر زلزله، ارتعاشات تصادفی، اندرکنش خاک سازه، اندرکنش آب سازه، مکانیک محیط های پیوسته، روشهای ترمیم و تقویت ساختمانها در برابر زلزله و …..

دانشگاه های مطرح در سراسر کشور
به طور خاص می‌توان گفت دانشگاه‌های تهران در زمینه مهندسی زلزله دانشگاه‌های مطرحی به شمار می‌آیند. در حال حاضر از گروه زلزله دانشگاه صنعتی شریف به عنوان قطب علمی زلزله کشور و مطرح ترین گروه زلزله در کشور نام برده می شود و شاید بتوان این گروه را مطرح ترین گروه دانشکده عمران این دانشگاه نیز نامید. همچنین گروه‌های زلزله دانشگاه‌های امیرکبیر، خواجه نصیر، علم و صنعت و دانشگاه تهران نیز از حسن شهرت خوبی برخوردارند.
از جنبۀ شغلی نیز گرایش زلزله دارای بازار کار مناسبی است. از آنجایی که این دوره دانشجویان را برای انجام محاسبات و ارائه طرحهای مقاوم‌سازی در برابر زلزله و نیز اشتغال به فعالیت‌های پژوهشی، توسعهای و کاربردی در امر مهندسی زلزله آماده می نماید.
کارشناسی تا ارشد مدیریت پروژه,برنامه ریزی و کنترل پروژه,مدیریت پروژه آتس,کانال تلگرام آتس
 
بالا