برگزیده های پرشین تولز

گربه عزرائيل

behnam666

همکار بخش سبک زندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
754
در لابلای اخباری که هر روز از طریق خبر گزاری ها و یا مجلات پزشکی مطالعه میکنم این مطلب واسم جالب بود گفتم که برای شما هم نقل کنم شاید خوشتون بیاد:::
در آمريکا گربه ای اهلی که در يک خانه ويژه نگهداری از بيماران سالمند زندگی ميکند، لقب عزرائيل گرفته است، زيرا بنظر ميرسد وقتی مرگی در پيش است، قادر است آن را پيش بينی و حسّ کند. پزشکان و پرستاران اين خانه مراقبت های درمانی و توانمندی، که در ايالت رود آيلند در شمال شرقی آمريکا قرار دارد، ميگويند، اسکار، گربه دوساله آنها، پيش از مرگ بيش از بيست و پنج نفر از بيماران، به کنار بستر آنان رفته بود و با آنان وقت صرف ميکرد. دکتر ديويد دوسا، که از بيماران سالمندی مراقبت ميکند که در آخرين مراحل زندگی قرار دارند، داستان اين گربه را در شماره پنجشنبه Journal of Medicine چاپ کرد که يک مجله معتبر پزشکی و علمی است. اسکار همه روزه ضمن عبور از راهروهای خانه سالمندان، به بيماران نيز نگاهی مياندازد و رد ميشود. اما وقتی در مقابل تخت يک بيمار مکث ميکند و بعد همانجا ميماند، کادر درمانی ميداند که آخرين مراحل زندگی آن بيمار فرا رسيده است و معمولا اين پيش بينی نيز حقيقت پيدا کرده است. گرچه دليلی مستند و علمی در مورد توانائی گربه ها برای پيش بينی مرگ وجود ندارد، اما دکتر دوسا معتقد است اسکار از يک توانائی غير عادی و غير طبيعی برخوردار است. ديگران ميگويند احتمالا اسکار شامّه ای دارد که می تواند بوی ناشی از تغييرات بيولوژيک منجر به مرگ را تشخيص بدهد
:D:D:D آدم تو این دنیا چه چیز هایی که نمیبینه.. ولی من خودم به عنوان کسی که رشته تحصیلیم ایجاب میکنه در مورد حیوانات تحقیقات گسترده ای داشته باشم باید اعتراف کنم حیوانات دنیای گستره--پیچیده و جالبی دارند..

behnam666

همکار بخش سبک زندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
754
راستی تا یادم نرفته لینک خبر رو تو مجله پزشکی و محبوبم Journal of Medicine رو بدم که خبر رو بزبان انگلیش ++ عکس آقا گربهه میبینید:::: http://content.nejm.org/cgi/content/full/357/4/328 البته ترجمش همونه که تو پست اول گفتم
72.gif

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
خیلی جالب بود بهنام خان!
البته فکر کنم اثر روانی هم داشته باشه مثلا تا گربه میره کنار تخت یکی بیچاره میگه نوبت ما هم شد میره تو فکر که چه جوری بمیره:blink::lol:

behnam666

همکار بخش سبک زندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
754
آره دیگه ولی چه خوب شد ما از این گربه ها نداریم...

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
آقا ما شترش رو داریم !!!

S.T.S

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
یه سرچ بزن تو کائنات حتما پیدا میکنی ! اگه نکردی ا
ببین خدا چی آفریده! خدا کارت خیلی درسته با همه وجودم قبولت دارم!

behnam666

همکار بخش سبک زندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
754
خواهش میکنم...خیلی خوشحالم که دوستان از این مطلب استقبال کردند..هر روز مطالب جالبی دستم میرسه که حتما برای دوستان تعریف میکنم

بالا