برگزیده های پرشین تولز

گفتگوی آزاد (به انگلیسی)

MorningStar

Registered User
لایک‌ها
130
?How can you speak when you don't know the meaning of an English word? How can you speak when you can't pronounce well

P.S: Usually, people who have low self confidence need more time to learn speaking​
I agree with you that a good vocabulary range as well correct pronunciations are the pillars of speaking and movies and songs are great ways of strengthening them but at the end of the day, in order to have them in your active vocabulary as opposed to passive vocabulary, one must exclusively use them in speaking.
I think our friend up there wanted to use his already existing knowledge to practice speaking.

Handkerchief

Registered User
لایک‌ها
245
Also an english lover ought to read the dictionary every day in order to memorize of some words meanings.
Doesn't he?

farhad17

Registered User
لایک‌ها
328
How can you speak when you don't know the meaning of an English word?
با توجه به اینکه اکثر لغات انگلیسی معانی مختلفی دارند مثل واژه go که اگر با جزئیات بررسی بشه میتونه 100 معنی مختلف داشته باشه,
به همین خاطر از صحبت ها شما اینطور برداشت میکنم که برای مهارت اسپیکینگ باید اول به یک مترجم تبدیل بشیم تا بتوانیم انگلیسی صحبت کنیم.
آیا شما همین نظر را دارید؟

hamid5566

Registered User
لایک‌ها
992
با توجه به اینکه اکثر لغات انگلیسی معانی مختلفی دارند مثل واژه go که اگر با جزئیات بررسی بشه میتونه 100 معنی مختلف داشته باشه,
به همین خاطر از صحبت ها شما اینطور برداشت میکنم که برای مهارت اسپیکینگ باید اول به یک مترجم تبدیل بشیم تا بتوانیم انگلیسی صحبت کنیم.
Yes. I am hamin nazar

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655

ببینید من نگفتم باید به مترجم تبدیل بشیم، من فرض رو بر این گرفتم که اون دوستمون به عنوان یک استارتر داره این سوال رو مطرح میکنه برای همین گفتم در قدم اول ما باید دایره ی لغاتمون رو افزایش بدیم، شما یک شخص 5-6 ساله رو در نظر بگیر، میتونه صحبت کنه، معنی کلمات رو میدونه و.... اما آیا گرامر هم بلده؟ آیا میتونه به طور کاملا صحیح تلفظ کنه؟ قطعا نه و اصلا در اون سن این مسئله مهم هم نیست.

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,828
ببینید من نگفتم باید به مترجم تبدیل بشیم، من فرض رو بر این گرفتم که اون دوستمون به عنوان یک استارتر داره این سوال رو مطرح میکنه برای همین گفتم در قدم اول ما باید دایره ی لغاتمون رو افزایش بدیم، شما یک شخص 5-6 ساله رو در نظر بگیر، میتونه صحبت کنه، معنی کلمات رو میدونه و.... اما آیا گرامر هم بلده؟ آیا میتونه به طور کاملا صحیح تلفظ کنه؟ قطعا نه و اصلا در اون سن این مسئله مهم هم نیست.

After a few months, I realized that you are right

For my case , i think if study many vocab more and more , have a better results in long time .Although i was a basic student , never gave up​

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,828

رشته توییتی از @alihd_js​

@TwitterVid_botMarch 16, 2023

1.​

(1)توی این #رشتو میخام بهتون بگم چجوری زبان یاد بگیرید در کنار کلاسی که میرید. این یه روتین ۷ روزست برای یک سال(یه کار ضربتی) اینکه مامانم و بابام مریضه نمیتونم امروز بخونم. عید شده میخام برم سفر و … اینا شمارو از کار میندازه. یکسال باید ضربتی برید جلو.
با من همراه باشید
>>>>>>

2.​

(2) هر کاری میکنید تو کلاس رو من کاری ندارم اونو انجام بدید. ولی روتین روزانه من این گونه بود:
تکنیک listening و speaking:
تد رو شخم بزنید، یک الی دو دقیقه از هر ویدیو رو روزانه بدون زیر نویس گوش کنید و هر جمله که میشنوید رو پاز کنید بنویسید، بعد ادامه بدید.
>>>>>

3.​

(3) همین کارو تا اینکه دو دقیقه از اون کلیپه تموم شه بکنید. پلی، پاز، بنویس، پلی، پاز، بنویس،…
بعد همون دو دقیقه رو با زیر نویس پلی کنید و چک کنید کجا هارو اشتباه کردید با مثلا به رنگ دیگه بنویسید اشتباهاتتون روی همون خط. این باعث میشه کلمات جدید spoken رو یاد بگیرید
>>>>>

4.​

(4) و گوشتون رفته رفته قوی بشه، ذهنتون اماده پراسس کردن دیتا به انگلیسی بشه. اوایل یک جمله براتون سخته که تو ذهنتون بمونه که بخاید بنویسید پس از کم شروع کنید تا برسید به لول یک جمله، دو جمله و … (این تکنیک صبحونه و شام ۷ روز هفته و یکسال من بود)
>>>>>

5.​

(5)
بخای زبان یاد بگیری باید ورودی بگیری. پس این تکنیک خوراک ذهنته که بتونی اسپیکینگ produce کنی. و حتی رایتینگ. کلمات رو تو جمله یاد بگیر و خلاقانه جمله بساز و عین بچه هرجا راه میری تکرار کن برا خودت، همونجوری که تو حموم اواز میخونی :)
>>>>>

6.​

(6)
روتین دوم، ماشاله کتاب داستان انگلیسی فت وفراوننه و داره خاک میخوره تو کتابخونه. یه پاراگرافشو بخون ببین کدوم رو راحتتر میفهمی همون بردار و بشین پشت میز :) یه خط رو بخون کتابو ببند، برا خودت به انگلیسی یا فارسی بگو این چی زر زد؟ :))
>>>>>

7.​

(7)
این کارو تا یکی دوتا صفحه انجام بده، بار اول که خوندی حق نداری دیکشنری چک کنی :) حالا که دو تا صفحه رو بازگو کردی برای خودت به روشی که گفتم. بار دوم رو بیا ببین کدوم کلمه ها رو نمیدونستی، کمی تامل کن کمی حدس بزن اگر نتونستی برای دیکشنری چک کن و بنویس معنیشون رو
>>>>>

8.​

(8)
حالا که کل کلمات و متن رو خونی. بار سوم بیا بجای خط خط خوندن یه پاراگراف کوچیک رو یکجا بخون و کتابو ببند برا خودت بگو خب این نویسنده چی زر زده :))) اگر به انگلیسی باز گو کنی واس خودت که ده هیچ جلو میوفتی. اینم میشه ناهار هر روزت ۷روز هفته یکسال
>>>>>

9.​

(9)
این باعث میشه شما ریدینگت قوی بشه، قدرت استنتاجت بره بالا، و با طرز فکر و رایتینگ توی انگلیسی اشنا بشی که بتونی رایتینگت هم خوب کنی.

10.​

(پایان #رشتو)
گرامر خالی خوندن اشتباه و خریت محضه مگر اینکه بخای مدرس زبان بشی.
حتی کتاباش هم اگر دارید بریزید دور. اینترنت هست، هرجا به مشکل خوردی میری جزئی سرچ میکنی. تو وقتی بچه بودی گرامر فارسی مگه خوندی که الان بلبلی؟
بهونه هاتون بزارید کنار و شروع کنید توی سال جدید ؛)

11.​

در اخر #ریت بزنید بقیه استفاده کنن 😇

12.​

https://www.ted.com/

خواندن این رشته توییت در توییتر

ساخته شده توسط ربات @TwitterVid_bot

بالا