برگزیده های پرشین تولز

"گیاهخواری" برای بدن خوب است یا نه؟

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
لابد اینها هم میخواستن کلاس بزارن

10436311-709355609114122-4605024232911052960-n.jpg

10584019-703039353079081-5558614704410657513-n.jpg

worship_u

Registered User
لایک‌ها
195
دوستان عزیزم بنده تاپیک گیاهخواری می زنم ، چون به هر حال وارد سال هفتم گیاهخوار شدم و گیاهخوار مطلق یا وگان یا ویگن هستم ، می تونم عزیزانی که علاقه مند هستند رو راهنمایی کنم ، فقط سری قبل یادمه جواب ها به صورت کتاب بود ، تاپیک برای من کابوس شده بود ، من با خیلی از مذهبی ها در مورد گیاهخواری صحبت کردم ، مقاله هم نوشتم ، شاید تا الآن چند تا کتاب شده باشه ، اما گفتگو به صورت چت رو می پسندم ، ان شاء الله تاپیک بنده فضایی باشه برای علاقه مندان برای گیاهخواری ، گیاهخواری به سلامتی خودتون کمک می کنه ، من الآن 6 ساله نه دکتر رفتم نه یه دونه آزمایش دادم ، اصلا هوس کردم برم دکتر آمپول بزنم :) - پس خواهشا اگر تشریف آوردید کوتاه بنویسید ، چون شما عزیزان هر چی بنویسید من باید 2 برابر جواب بدم ، کوچولو کوچولو بریم جلو خدا خیرتون بده ،‌ ممنون .
1-ازمایش ندادن شما دلیل بر سالم بودن یا بیماری داشتن شما نیست
2-دوست گرامی منم گوشت خوارم و 4ساله بیمار نشدم،پس میتونم ادعا کنم که گوشت خواری جلوی بیماری رو میگیره؟تعمیم جز به کل ندید لطفا

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
لابد اینها هم میخواستن کلاس بزارن

10436311-709355609114122-4605024232911052960-n.jpg

[/QUOTE]

بزرگترین و رئوف ترین انسان روی زمین رو یادت رفت بگی

حضرت زرتشت هم گیاه خوار بوده
زرتشت.jpg
زرتشت، پیامبر گیاهخوار ایرانی به ضدیت با قربانی کردن حیوانات می‌پرداخت؛[۲] در اوستا قربانی کنندگان حیوانات، کجروان و از راه راست به در شدگان خوانده شده‌اند.[۳] در شاهنامه فردوسی نیز آمده است ایرانیان باستان تا پیش از ضحاک به گیاهخواری و پرهیز از کشتن حیوانات می پرداخته‌اند.[۴]

جز از رستنیها نخوردند چیز ز هرچ از زمین سر برآورد نیز
پس آخر شه بدکنش رای کرد به دل کشتن جانور جای کرد
ز هر گونه از مرغ و از چارپای خورش کرد و آورد یک یک به جای

Last edited:

arrow2014

Registered User
لایک‌ها
736
در مورد وجهه عمومیش میگم بله گیاه خواری هم بسیار خوبه گوشت کیلویی خدا تومن و ماهی و .. ماشالله سقف نداره مگر ماهیی استخونی که حیوونات دریایی دیگگه نمیخورن میدن به ما!! اما از نظر علمی هر چیزی حد وسط و میانه ای داره نه گیاه خواری زیاد و نه گوشت خواری زیاد جفتشون با هم و به اندازه حالا یهعده سوسول که از خون میترسند دیگه چیزی نمیشه در موردشون گفت اینا باید برن تو جنگل نذارن تا حیوونات دیگه هم گوشت بخورن تا خونی ریخته نشه:D

arrow2014

Registered User
لایک‌ها
736
نهی از نخوردن گوشت به مدّت چهل روز
*پیامبرخدا (ص): هر کس چهل روز گوشت نخورد، بدخوی می شود.گوشت بخورید؛چرا که بر شنوایی تان می افزاید.(الفردوس،ج3،ص627،ح5960عن الامام علی(ع) )

*پیامبر خدا(ص): بر شما باد خوردن گوشت؛ چرا که گوشت بدن آدم را می رویاند. هر کس چهل روز گوشت نخورد،بدخوی می شود.(بحار الانوار ،ج66،ص56،ح1و ص58،ح6)
من یکسالی گوشت نخوردم:D خیلی هم مهربون و رئوفم:) فدات شم مرغ کیلویی 7500 ت گوشت هم که 18000 ت اخه چقد میشه گوشت خورد البته سیب و میوه و گیاه هم دست کمی نداره ولی سیب زمینی گرون نکنن صلوات:D
پ.ن:اعصاب نمیذارید واسه ادم که...:general208::general208:

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
در مورد وجهه عمومیش میگم بله گیاه خواری هم بسیار خوبه گوشت کیلویی خدا تومن و ماهی و .. ماشالله سقف نداره مگر ماهیی استخونی که حیوونات دریایی دیگگه نمیخورن میدن به ما!! اما از نظر علمی هر چیزی حد وسط و میانه ای داره نه گیاه خواری زیاد و نه گوشت خواری زیاد جفتشون با هم و به اندازه حالا یهعده سوسول که از خون میترسند دیگه چیزی نمیشه در موردشون گفت اینا باید برن تو جنگل نذارن تا حیوونات دیگه هم گوشت بخورن تا خونی ریخته نشه:D

پس اینهایی هم که کارهای داعش و تروریست ها را بد میدونن و الان همه جا اعتراض میشه به کارهاشون سوسول هستن ؟
حتما مخالفین برده داری هم در 200 سال پیش سوسول بودن ؟
حد میانه واسه ظلم به حیوانات وجود نداره
در تعجبم چطور برخی با دیدن این همه عکس و فیلم زجر آور از حیوانات بی گناه هنوز با بیخیالی خوردن گوشت را توجیه میکنن
از کی تا حالا شما حیوانات را مبنای اخلاقی خودت قرار میدی ؟
اگر اونها گوشت میخورن چاره ای جز این ندارن ولی آیا انسان با این همه پیشرفت و این همه منابع غذایی زیاد و این همه نعمتی که میشه بدون زجر به دست آورد باز هم ناچار هست گوشت بخوره ؟
حتما این مستند را ببینید به درد شماها میخوره
http://giahkhari.com/مستند-گونه‌پرستی-با-زیرنویس-فارسی

MehdiOmnia

Registered User
لایک‌ها
215
من یکسالی گوشت نخوردم:D خیلی هم مهربون و رئوفم:) فدات شم مرغ کیلویی 7500 ت گوشت هم که 18000 ت اخه چقد میشه گوشت خورد البته سیب و میوه و گیاه هم دست کمی نداره ولی سیب زمینی گرون نکنن صلوات:D
پ.ن:اعصاب نمیذارید واسه ادم که...:general208::general208:
داداش خودت میگی خوش خلق موندی ؟ اینو باید یکی دیگه در مورد شما بگه نه اینکه خودت بگی شاید بد خلق شدی خودت خبر نداری
شاید گوشت سنگین شده خودت خبر نداری
ها ؟ ها ؟ها ؟

hadin

Registered User
لایک‌ها
85
1-ازمایش ندادن شما دلیل بر سالم بودن یا بیماری داشتن شما نیست
2-دوست گرامی منم گوشت خوارم و 4ساله بیمار نشدم،پس میتونم ادعا کنم که گوشت خواری جلوی بیماری رو میگیره؟تعمیم جز به کل ندید لطفا

سلام مسئله اینجا است که بنده قبل از گیاه خواری همه اش بیمار بودم ، چرا بنده بیماری هم دارم که از زمان گوشت خواری تأثیرش مونده ، یک سری بیماری ها هم از جمله برخی از بیماری های روانی ربطی به **** غذایی نداره دلایلش هم مشخصه

worship_u

Registered User
لایک‌ها
195
سلام مسئله اینجا است که بنده قبل از گیاه خواری همه اش بیمار بودم ، چرا بنده بیماری هم دارم که از زمان گوشت خواری تأثیرش مونده ، یک سری بیماری ها هم از جمله برخی از بیماری های روانی ربطی به **** غذایی نداره دلایلش هم مشخصه
عرض بنده هم همینه،شاید گیاهخواری برای شما اوج سلامتی باشه ولی نسخه شما به درد یکی مثل من نخوره

hadin

Registered User
لایک‌ها
85
عرض بنده هم همینه،شاید گیاهخواری برای شما اوج سلامتی باشه ولی نسخه شما به درد یکی مثل من نخوره

سلام توجه کنید **** گیاه خواری در دنیا پسندیده شده است ، بله ممکنه ترک گوشت به موجب ضرر های کوتاه مدت یا شاید هم بلند مدت شه ، اما همان طور که می دانید ترک هر عادت موجب مرض است درسته ؟ مهم در دین شریف اسلام نیت انسان است ، هر مسیری که نیت درست باشد مسیر هم می تواند درست باشد ، اینکه چه دلیلی باعث گیاه خواری شما میشه ، هیچ وقت دکترها نمیگن کرفس یا کرم بروکلی به طور مثال برای بدن ضرر دارد ، شما 10 تا کرفس هم بگیری با سبزی های مختلف دیگه آب اش رو بگیری بخوری هیچ ضرری نداره اما در مورد اجساد حیوانات بحث متفاوت است ، تازه بحث سلامتی انسان فقط یکی است ، اینکه انسان جنایت کار هم نباشه یا از جنایت خودش کم کنه خودش بحث دیگری است ، تجارت اقتصادی گوشت حیوانات که در اسلام مکروه است همانند تجارت کثیف کارخانه جات تولید سیگار میمونه ،،،‌

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
سلام توجه کنید **** گیاه خواری در دنیا پسندیده شده است ، بله ممکنه ترک گوشت به موجب ضرر های کوتاه مدت یا شاید هم بلند مدت شه ، اما همان طور که می دانید ترک هر عادت موجب مرض است درسته ؟ مهم در دین شریف اسلام نیت انسان است ، هر مسیری که نیت درست باشد مسیر هم می تواند درست باشد ، اینکه چه دلیلی باعث گیاه خواری شما میشه ، هیچ وقت دکترها نمیگن کرفس یا کرم بروکلی به طور مثال برای بدن ضرر دارد ، شما 10 تا کرفس هم بگیری با سبزی های مختلف دیگه آب اش رو بگیری بخوری هیچ ضرری نداره اما در مورد اجساد حیوانات بحث متفاوت است ، تازه بحث سلامتی انسان فقط یکی است ، اینکه انسان جنایت کار هم نباشه یا از جنایت خودش کم کنه خودش بحث دیگری است ، تجارت اقتصادی گوشت حیوانات که در اسلام مکروه است همانند تجارت کثیف کارخانه جات تولید سیگار میمونه ،،،‌
شما لطف کن رمالی دینی رو بزار کنار!
همین اسلام میگه که خدا گوسفند رو داده دست ابراهیم تا قربانیش کنه , ابراهیم هم که ازش به عنوان پیامبر اسم می برید همون گوسفند رو بدون رحم ذبح کرده
عید قربان در دین شریف اسلام توصیه شده که همون هولوکاست حیواناته و هر ساله برگزار میشه!

m.rezakh

Registered User
لایک‌ها
257
من که الان 27 سالمه، اصلا گوشت نمیخورم
بجه که بودیم گولمون میزدن، میگفتن گوشت بخوری بهت جایزه میدیم، اما از زمانی که یادمه لب به هیچ نوع گوشتی نزدم
به خاطر نیست که الودگی داره یا کشتن حیوون گناه داره، اصلا نمیتونم گوشت بخورم
اون موقع ها که بچه بودیم بهمون میگفتن گوشت نمیخوری بزرگ نمیشی، جدیدا شنیدیم به این میگن گیاهخواری!
.
.
خدا رو شکر تا الان مشکلی نداشتم
فکر نکنم نخوردن گوشت باعث ایجاد مشکل بشه
خوردن گوشت به اندازه هم باعث ایجاد مشکل نمیشه

Last edited:

hadin

Registered User
لایک‌ها
85
شما لطف کن رمالی دینی رو بزار کنار!
همین اسلام میگه که خدا گوسفند رو داده دست ابراهیم تا قربانیش کنه , ابراهیم هم که ازش به عنوان پیامبر اسم می برید همون گوسفند رو بدون رحم ذبح کرده
عید قربان در دین شریف اسلام توصیه شده که همون هولوکاست حیواناته و هر ساله برگزار میشه!

ببخشید بنده برای اشخاصی که ادب گفتار ندارند وقت نمیذارم ، هر وقت یاد گرفتید بی حرمتی نکنید بعد تشریف بیارید در خدمت شما هستم متشکرم..

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
ببخشید بنده برای اشخاصی که ادب گفتار ندارند وقت نمیذارم ، هر وقت یاد گرفتید بی حرمتی نکنید بعد تشریف بیارید در خدمت شما هستم متشکرم..
وقتی جوابی برای گفتن ندارین بهترین کار همینه[emoji6]

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

hadin

Registered User
لایک‌ها
85
من که الان 27 سالمه، اصلا گوشت نمیخورم
بجه که بودیم گولمون میزدن، میگفتن گوشت بخوری بهت جایزه میدیم، اما از زمانی که یادمه لب به هیچ نوع گوشتی نزدم
به خاطر نیست که الودگی داره یا کشتن حیوون گناه داره، اصلا نمیتونم گوشت بخورم
اون موقع ها که بچه بودیم بهمون میگفتن گوشت نمیخوری بزرگ نمیشی، جدیدا شنیدیم به این میگن گیاهخواری!
.
.
خدا رو شکر تا الان مشکلی نداشتم
فکر نکنم نخوردن گوشت باعث ایجاد مشکل بشه
خوردن گوشت به اندازه هم باعث ایجاد مشکل نمیشه

من هم رفتم تو 27 سالگی میانگین وزن ام 92 کیلو است ، هیچ مشکلی ندارم

hadin

Registered User
لایک‌ها
85
وقتی جوابی برای گفتن ندارین بهترین کار همینه[emoji6]

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

دوست عزیز من هم بلد هستم در جواب رمالی دینی یه چیزی بگم که جواب مناسبی در برابر بی حرمتی و تأیید بی حرمتی تون باشه ولی مسئله اینجا است که بنده با شما فرق دارم قرار نیست شبیه شما باشم ، ممنون ،،،‌

کسی که منطق داره ادب گفتار هم داره ، کسی که ادب نداره منطق هم نداره ، دوستان بدون بی احترامی بیان حرف بزنند ، این تاپیک حدود 3 سال عمر داره و هنوز قفل نشده و من اگر جوابی برای گفتن نداشتم بعد از 3 سال در این تاپیک نبودم ممنون ،،،‌

mdavary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
راستش من الان یک ماهه گیاه خوار شدم، و ۱۶ کیلو کم کردم. یک مقاله‌ خوب دیدم اینجا، میتونید بههش یه نگاهی‌ بندازید، شاید کمک کنه:
http://gologoldoon.com/raw-veganism/

بالا