برگزیده های پرشین تولز

یه سوال درباره تبدیل فرمتهای ویدیویی به فرمت mkv

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
سلام

من میخواستم دی وی دی فیلم رو به فرمت Mkv تبدیل کنم.

چند تا برنامه هم پیدا کردم که این کار رو میکردن.

منتها مساله ای که هست اینه که مثلا من یه دی وی دی رو میام تبدیل میکنم و حجم فایل نهایی میشه 1 گیگ و نیم

در حالیکه همون فیلم با فرمت mkv روی اینترنت هست. (با کیفیت بالا) که فقط ظرفیتش 400 مگه

سوالم اینه که تنظیمات این فرمت چطوریه که اون فایل 400 مگی کیفیت بالایی داره ولی تبدیلی که من انجام میدم 1 و نیم گیگ میشه !!!

کسی از دوستان در این زمینه تجربه ای داره ؟

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
اینجا کسی برنامه ای برای تبدیل دی وی دی به mkv یا divX سراغ نداره ؟

ترجیحا mkv باشه بهتره.

Fandogh

کاربر فعال انیمیشن
کاربر فعال
لایک‌ها
42
MKV فرمت نیست پکیج هست! که استریم های صوتی و تصویری و ساب با هم جمع می شن توش و یک فایل می شه. به عقیده ی من همچین نرم افزاری وجود نداره که بتونه MKV درست حسابی تولید کنه. ریپ کننده ها معمولا تک تک استریم ها رو می گیرن با کدک های حسابی (برا تصویر MP4 , X264 و برای صدا هم معمولا AAC) دی کد می کنن بعد با نرم افزاری مثل MKVtoolnix استریم ها رو سرهم می کنن می شه یک فایل MKV که می تونه چند صدا و ساب باشه.

Vdub یک نرم افزار قوی و حرفه ای توی این زمینه هست ولی کار باهاش سخته. ساده ترین نرم افزاری که می شناسم توی این زمینه و بدک نیست Video Cleaner Pro هست (البته با DVD امتحان نکردم هنوز)

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
یه نرم افزار گرفتم که البته MKV تولید نمیکنه اما AVI xVID میسازه که خب به نظرم خیلی خوبه.

یه فیلم 2 و نیم گیگی رو با کیفیت صدای Highest و کیفیت تصویر Higher (یه درجه مونده به اخر) کرد 890 مگابایت.

کیفیتش هم تقریبا میشه گفت عالیه.

اسم نرم افزارش DVD-Ripper Ultimate هست.

بالا