برگزیده های پرشین تولز

یه مشکل سخت برای من، معمولی برای شما

godfather

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
من زیاد تو css حرفه ای نیستم ولی یه چیزایی میدونم.
مشکلم اینه :
من میخوام یه تمپلیت برای بلاگ اسپات درست کنم . و میخوام طوری باشه که بیننده امکان انتخاب Skin مورد نظرش رو داشته باشه. برای این کار اومدم صفحه اصلی رو با div درست کردم. و لینکش دادم به 2 یا 3 تا Css خارجی با رنگ بندی های متفاوت. حالا مشکلی که دارم اینه که نمیتونم تو css های خارجی که درست کردم به عکس اشاره کنم که مثلا به صورت بک گراند از استایل شیت خارجی خونده بشه .

میدونم مشکل ساده ایی ولی واقعا گیر پاج کردم. میتونید یک نمونه ی کار رو که کاملا کار میکنه اینحا ببنید.

http://parastood.com

من سورسش رو ریختم به هم و مثل اون عمل کردم ولی در حد ساده تر . بازم جواب نگرفتم.

Ali_ix

Registered User
لایک‌ها
5
اگر لینکی از نمونه طراحی میدادید بهتر بود ...

به هر حال مهم اینه که شما داخل CSS آدرس عکسهای بکراندتون رو چجوری وارد کنید.

اصولا چون عکسهای شما روی همون سروری که بلاگتون قرار داره نیست ( یعنی بلاگر این امکان رو نداره و باید از یک سرور دیگه استفاده کنید ) پس آدرس عکسهاتونم نمیتونه به صورت URLهای Relative باشه ... ;)

باید آدرس کامل عکس رو وارد کنید مثلا : http://mysite.com/images/img1.gif

godfather

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
بصورت لوكال چي؟ قبل از آپ لود كردن.
اين مشكل فقط تو تعريف كلاسها يا آدي ها پيش مياد . مثلا همون عكس رو با همون روش وقتي تو body تعریف میکنم مشکلی نداره و نشون میده.

Ali_ix

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از godfather :
بصورت لوكال چي؟ قبل از آپ لود كردن.
اين مشكل فقط تو تعريف كلاسها يا آدي ها پيش مياد . مثلا همون عكس رو با همون روش وقتي تو body تعریف میکنم مشکلی نداره و نشون میده.
لوکال و غیر لوکال فرقی نداره شما باید آدرس عکستو درست بدی.

مثال :

اگر فایل CSS شما به نام style.css باشه و در شاخه /weblog باشه و عاکسهای شما داخل شاخه /weblog/images باشند شما باید آدرس عکسهاتون در CSS به این شکل بدید :

/images/imd-3.gif

این ساده ترین حالته !
شما بگو دقیقا عکسهات کجاست و فایل CSS کجاست و چه آدرسی برای عکسهات وارد میکنی ;)

بالا