برگزیده های پرشین تولز

یه مشکل عجیب بین کارت شبکه و مدم adsl

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
سلام
چون سوالم به خود مبحث شبکه مربوط میشد تا صرف adsl اینجا مطرح میکنم .

من به تازگی یه مدم adsl اه 602 ایسوز گرفتم ، این مدم از سر USB به یه سیستم و از سر Ethernet هم به سیستم من وصله براش یه Wan تعریف کردیم که خودش وصل میشه به اینترنت و ما به اون وصل میشیم همینطور به کمک این سیستم ما به هم هم وصل میشیم .

حالا مشکل اینجاست که من امروز صبح متوجه شدم گاهی مواقع من دسترسیم به سیستم قطع میشه ، یعنی نتها به اینترنت دسترسی ندارم بلکه اصلا به خود مدم هم دسترسی ندارم به عبارتی اگر IP مدم رو پینگ کنم تایم اوت میاد ! از طرف دیگه کافی اه تا یک بار کارت شبکه رو disable و enable کنم تا دسترسیم برگرده ، گاهی مواقع این اتفاق مرتبا تکرار میشه و حتی بعضی وقتها من هر 5 دقیقه باید این کار رو بکنم .

فکر میکنم وقتی چند دقیه دانلود نمیکنم اینطوری میشه (الیته همیشه نه یه موقع هایی ) میخواستم ببینم این ایراد از کجا میتونه باشه ؟ از کارت شبکست یا از مدمه ؟ هرکدوم خرابه سریع ببرم عوض کنم کارت شبکه که گارانتی داره ولی مدمه رو گفت فاکتور رو بیاری برات عوض میکنم ! اگ مدمه سریع برم عوض کنم تا یادش نرفته !:blush:

ممنون

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
سلام
چون سوالم به خود مبحث شبکه مربوط میشد تا صرف adsl اینجا مطرح میکنم .

من به تازگی یه مدم adsl اه 602 ایسوز گرفتم ، این مدم از سر USB به یه سیستم و از سر Ethernet هم به سیستم من وصله براش یه Wan تعریف کردیم که خودش وصل میشه به اینترنت و ما به اون وصل میشیم همینطور به کمک این سیستم ما به هم هم وصل میشیم .

حالا مشکل اینجاست که من امروز صبح متوجه شدم گاهی مواقع من دسترسیم به سیستم قطع میشه ، یعنی نتها به اینترنت دسترسی ندارم بلکه اصلا به خود مدم هم دسترسی ندارم به عبارتی اگر IP مدم رو پینگ کنم تایم اوت میاد ! از طرف دیگه کافی اه تا یک بار کارت شبکه رو disable و enable کنم تا دسترسیم برگرده ، گاهی مواقع این اتفاق مرتبا تکرار میشه و حتی بعضی وقتها من هر 5 دقیقه باید این کار رو بکنم .

فکر میکنم وقتی چند دقیه دانلود نمیکنم اینطوری میشه (الیته همیشه نه یه موقع هایی ) میخواستم ببینم این ایراد از کجا میتونه باشه ؟ از کارت شبکست یا از مدمه ؟ هرکدوم خرابه سریع ببرم عوض کنم کارت شبکه که گارانتی داره ولی مدمه رو گفت فاکتور رو بیاری برات عوض میکنم ! اگ مدمه سریع برم عوض کنم تا یادش نرفته !:blush:

ممنون
سلام عزیز خوبی ؟

اقا یه نکته ای در مورد مودم های ADSL2+ این مودم ها دارای تنکنولوژِی حالت کم مصرف یا Standby هستند یعنی یه مدت که از مودم کارنکشید این طوری میشن .. من الان مودم کانفیگ دار دم دستم نیست چک کنم شما چک کنید تو اپشنش باید محلی برای غیر فعال کردن این حالت داشته باشه ..

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
منم مودم ADSL دارم ولی standby که شما گفتین رو توش پیدا نکردم
مودم ADSL رو اسولا با این شرط به شما میدن که اگر چند سال 24 ساعته هم روشن باشه و دانلود کنه آخ نگه! مال من الان 5 ماهه داره دانلود میکنه و تا حالا خاموش نکردم!
کارت شبکه قسمتس برای power managment داره که میگه به کامپیوتر اجازه بده برای ذخیره برق این کارتو disable کنه
و مال من هم تیک خورده کلا این تنظیمات زمانی عمل میکنن که مانعی برای کار شما نباشن و به محض استفاده شما مودم و کارت شبکه باید در دسترس باشن
ببین تو شبکه ای که درست کردی ip conflict پیش نمیاد؟ شاید اون مودم که احتمالا داره کار dhcp رو هم انجام میده وقتی استفاده نمیشه کسی ip شمارو میگیره و شما با disable enable کردن کارت و گرفتن ip جدید دوباره به مودم وصل میشی
البته این اتفاق هم نباید بیوفته یعنی وقتی شما ip گرفتی و مودم هم غیر فعال نیست نباید کسی بتونه ipشمارو بگیره
یه بار dhcp مودموتو غیر فعال کن و دوباره فعالش کن شاید مشگل از اون باشه ولی کلا اگه مشگلی باشه فکر کنم از مودمه البته از اینجا نمیشه دقیق گفت. اگه خوب راهنمایی نکردم ببخشید چون هم تاحالا این مشگلو نداشتم هم از دور نظر دادن سخته

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
من خونه يه كارت شبكه ديگه داشتم كه فكر ميكردم احتمالا خرابه ، اونو انداختم و به نظرم مشكل حل شد :) تا ببنيم در ادامه چي پيش مياد !

از همه دوستان ممنون

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
البته باید بگم 602 خیلی مودم قدرتمندی نیست که شما بخواهی اینجوری ازش کار بکشید .

اما یه راه بهتر این هست که شما یک سویچ 5 پورت بخرید ( زیر 20 تومان ) و مودم رو به اون وصل کنید .

در هر حال راهی که دوست عزیز Mohammadirani@ گفتند کاملا درست هست . البته اینم (فکر کنم) مربوط به مودم های خونگی هستند

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
مطمءنید که مودم روتر در وضعیت صرفه جویی برق میره و با اینکار از کار میوفته؟ من فکر نمیکنم درست باشه چون ایراد بزرگیه و مشگلات زیادی درست میکنه

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
مطمءنید که مودم روتر در وضعیت صرفه جویی برق میره و با اینکار از کار میوفته؟ من فکر نمیکنم درست باشه چون ایراد بزرگیه و مشگلات زیادی درست میکنه
سلام

مدیریت برق یا توان یکی از خصوصیات مودم های ADSL2+ هست .

-----------------

یه نکته دیگه شما یه سر برو این مقاله رو هم بخون .. در مورد رفع مشکل مودم های USB هست .

موفق باشید .

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
مدیریت برق برای زمانی هست که استفاده ای از مودم نمیشه و قرار نیست جلوی کار کاربر اختلال ایجاد کنه . این چیزی که ایشون گفتن صد در صد یه اختلاله من تو مودمم که adsl2 + و اینا هست همچین قسمتیو پیدا نکردم

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
خوب متاسفانه ایراد هنوز ادامه داره و ما رو کلافه کرده ! این ایرادهایی که اینطوری پیچیدست از سوختن قطعه خیلی بد تره اگه مدمت بسوزه میدونی لااقل باید چیکار کنی اینطوری همه چیز رو عوض میکنی بازم مشکل پا برجاست !

دوستان ممکنه بی ربط باشه ولی من وقتی ویندوزم رو عوض کردم این مشکل برای پیش اومد ، بعد همونطوری که بالا هم گفتم یه کارت شبکه دیگه رو امتحان کردم دیدیم درست شد ، چند بار با کارت شبکه قبلی و این یکی امتحان کردم ئر همه موارد ، با یکی مشکل پیش می آومد و با اون دومی اه درست کار میکرد(مام دومی رو گذاشتیم روش باشه ) تا دیشب که دو باره به دوباره به دلیل خراب نصب شدن ویندوزم دوباره ویندوز ریختم و دیدم که مشکل دوباره تکرار شد مدم اولی رو گذاشتم با اون هم باز مشکل تکرار شد یه کارت دیگه گذاشتم باز هم همون مشکل ولی قضیه اینجاست که به اون دوتا کارت شبکه دیگه هیچ اطمینانی نیست چون اونا قرار بوده که خراب باشن !

یعنی مشکل از مدمه ؟ من روی کارت شبکه تیک اون قسمت مربوط به پاور منیجمنت رو برداشتم بازم درست نشد ؟ مدمه چرا پس با اون کارت شبکه دیگه درست شده بود و یکی دو روز هم تقریبا دائم دانلود کرد ؟!(فقط از ساعت 12 تا 5 بعد از ظهر خاموش میکردمش )
درایور کارت شبکه رو هم به روز کردم باز اثر نکرد !

یه چیزی که هست حتی وقتی داره دانلود میکنه هم این اتفاق براش می افته !

lممنون از دوستان

بالا