برگزیده های پرشین تولز

یه مشکل مهم دارم کمک کنید

Katatonia

Registered User
لایک‌ها
171
سلاممن یه سیستم عامل کوبونتو kubunto از سایتش دانلود کردم.اول یه EXT4 بعدش swap درست کردم.برا اولی نوعش چی باشه؟var?home?یا خالی بذارم؟همینا کافیه؟حالا وقتی اینا رو ساختم سی دی رو کبی نمیکنه.اما سیستم عامل رو بصورت DEMOبالا میاره و الانم دارم باهاش کار میکنم.لطفا راهنمایی کنید چطور partition درست کنم تا سی دی رامم کار کنه و فایل ها رو copy کنه؟ممنون

Katatonia

Registered User
لایک‌ها
171
ضمنا اینم بگم هاردو نمیشناسه.تو root تعداد درایو هامو نشون نمیده اما بجز یکی همشون قفله

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
اشتباه عمل کردی! حداقل ۲ تا پارتیشن میخوای. یکی با حجم حداقل ۱۰ گیگ و فرمت ext4. ماونت پوینتش هم باید / باشه. یکی دیگه هم از نوع swap و با حجم حداقل برابر مقدار رم سیستم (بهتره دو برابر مقدار رم بهش فضا اختصاص بدی. مثلا اگه رم سیستمت ۴ هست ۸ گیگ بذار برای سواپ). این کارها رو انجام بدی مشکلی نباید داشته باشی دیگه.

پ.ن: کوبونتو توزیع خوبی نیست! برای شروع از خانواده اوبونتو بهتره خود اوبونتو را نصب کنی.

Katatonia

Registered User
لایک‌ها
171
اشتباه عمل کردی! حداقل ۲ تا پارتیشن میخوای. یکی با حجم حداقل ۱۰ گیگ و فرمت ext4. ماونت پوینتش هم باید / باشه. یکی دیگه هم از نوع swap و با حجم حداقل برابر مقدار رم سیستم (بهتره دو برابر مقدار رم بهش فضا اختصاص بدی. مثلا اگه رم سیستمت ۴ هست ۸ گیگ بذار برای سواپ).
مرسی.یه سوال دیگه.partitionهام قفل هستن اونو چطور باز کنم؟فقط یکیش بازه که توش dataدارم

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
یعنی چی قفلن؟ بوت کن از روی سی دی همین کوبونتو چیزی میخوای از روی درایوهات کپی کن و بعد نصبشو اجرا کن و درایوها را فرمت کن.

Katatonia

Registered User
لایک‌ها
171
یعنی چی قفلن؟ بوت کن از روی سی دی همین کوبونتو چیزی میخوای از روی درایوهات کپی کن و بعد نصبشو اجرا کن و درایوها را فرمت کن.
یعنی درایو cویندوز روش نصبه اما نمیتونم توشو ببینم.نمیشه Dرو فرمت کنم فقط رو اون نصب کنم؟
نمیدونم چرا وقتی با این کار میکنم لب تابم خیلی گرم میشه و فنش با سرعت کار میکنه و گرما میده.مدلشdell inspiron 5110 core i 5هست.

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
یعنی درایو cویندوز روش نصبه اما نمیتونم توشو ببینم.نمیشه Dرو فرمت کنم فقط رو اون نصب کنم؟
نمیدونم چرا وقتی با این کار میکنم لب تابم خیلی گرم میشه و فنش با سرعت کار میکنه و گرما میده.مدلشdell inspiron 5110 core i 5هست.

چرا نشه؟ :D شما هر جای هاردت که دوست داری اون دو تا پارتیشنو ایجاد کن خودش برات دوال بوتش می کنه با ویندوز. در مورد کار کردن فن هم، هم می تونه به دلیل لایو بودن سیستم اجرا شده از روی سی دی باشه که منابع سیستمو زیاد به کار میگیره و هم خود کوبونتو که به خاطر داشتن دسک تاپ kde یه خورده سنگینه.

Katatonia

Registered User
لایک‌ها
171
الان اوبونتو ۱۰٫۱نصب کردم اصلا <ارتیشن بندی نخواست.اما فن لپ تاپ خیلی گرما میده چی کارش کنم؟

بالا