برگزیده های پرشین تولز

♥ درخواست مشاوره برای راه‌اندازی کسب و کار

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
سلام به همه دوستان.

دوستان عزیز، مساله اینه که بنده به دلیل پیدا نکردن کار دولتی و حتی نیمه دولتی میخوام با کمک خانواده و وام و ... یه کسب و کار راه اندازی کنم، که البته رابطه ای با اینترنت نداره، و اصطلاحاً آفلاین هست. چون توی نت در زمینه شرط بندی و ... فعالیت دارم اما شرایط یه جوریه که باید یه کار غیر مجازی داشته باشم و صد البته به درامدش خیلی احتیاج دارم .

میخواستم نظر شما رو جویا بشم و ببینم شما چه کاری رو در یه شهرستان حدودا 80.000 نفری پیشنهاد میکنید؟

پیشنهادایی که خودم دارم این ها هست:
1- فروش و سر هم بندی کامپیوتر و لب تاپ و لوازم جانبی کامپیوتر
2- تعمیر لوازم الکتریکی( LCD و برد کامپیوتر و ... ) - بلد نیستم اگر بخوام شروع کنم باید برم دوره های اموزشیش رو بگذرونم -

فقط به این شغلها فکر نکردم . از پخش و توزیع لوازم کامپیوتری ( واسطه گری ) و برنج و چای و کاغذ A4 و زعفران و .... تا تولید کود کمپوست و ... الی اخر . منتها کار تولیدی واقعا اوضاعش خرابه و بازاریابی واقعیتش یه خورده با روحیات من نمیخونه . مثلا من ادم خجالتی هستم واسه همین اصلا توی کار بازاریابی حتی نتونستم کوچکترین پیشرفتی داشته باشم .
گاهی ایده هم به ذهنم میرسه اما میبینم این جمعیت ظرفیتشو نداره . مثلا 2-3 سال قبلا میخواستم واسه اولین بار اینجا نمایندگی ایس پک بگیرم ، دیدم مردم یه مقدار هنوز سنتی هستند پشیمون شدم الان حدود 1 ساله که 1-2 نفر این کار رو شروع کردند هر وقت نگا میکنم مغازشون خالیه!

دوستان، اینا فقط در حد نظر شخصی هستن، درخواستی که از شما دارم اینه که [در صورت امکان] نظرتون رو درباره موارد بالا بگید .
+ هر ایده و نظری دارید ممکنه جرقه شروع یه کار باشه پس لطفا دریغ نکنید.

سرمایه حدودی: تا 20
سن 27 و رشته تحصیلی مهندسی برق-قدرت . مهارت هم در زمینه نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ در حد متوسط

ویژگی های مد نظر (کاری که راه میندازیم باید):
- درامد قابل قبول حدودا ماهی 900 ( حدود 400 تومانش صرف اجاره مغازه میشه ، شما 500 سود خالص ماهیانه در نظر بگیرید )
شغلی باشه که بتونم توی طولانی مدت روی درامدش حساب کنم نه اینکه مقطعی باشه .

از همگی تشکر قبلی دارم.
ممنون.

Last edited:

.:smr:.

Registered User
لایک‌ها
4,964
دوسته من اونی که برات پ.خ کردم با توجه به نوع شهرتون برا شوما مناسب نیست ...

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
آقا شما مهندس برق قدرتی
یعنی برای یک مهندس برق قدرت کار پیدا نشد ؟

افتک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
147
وضع کار مهندسی برق خیلی خراب شده . از بس که همینجوری پذیرش کردن .توی همین پی تی طرف تاپیک زده پروژه فاینال بخره. صنایع هم که کلا خوابیده. خود شرکتهای توزیع برقش دارن بساز و بفروشی میکنن

با این سرمایه و شرایط، بهترین پیشنهاد من به ایشون اینه که فعلا قید راه اندازی کسب و کار رو بزنه و مدرکش رو بالاتر ببره تا از این سیل تازه فارغ التحصیل مقطع لیسانس خودش رو جدا کنه. بعد با مدرک بالاتر و تجربه بیشتری که از بقیه داره و احتمالا ارتباطاتی که در دانشگاه در مقطع جدید ایجاد کرده ، دنبال کار بگرده یا کسب و کاری ایجاد کنه.
واقعا الان مدرک لیسانس در حد سیکل قدیم شده متاسفانه . پذیرش هیئت علمی هم که متاسفانه باندبازی و سهمیه بازیه. آموزش هم درست نیست ، دانشجویی که میاد بیرون ، تازه باید 2 سال آموزش ببینه تا مهندس واقعی بشه

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
آقا شما مهندس برق قدرتی
یعنی برای یک مهندس برق قدرت کار پیدا نشد ؟

نه متاسفانه . یکی از مشکلات بودن توی شهرستانه . اینجا اکثر شرکتها و کارخونه ها نیروهاشون رو تعدیل کردند یعنی اونایی هم که سالها مشغول بودند انداختندشون بیرون دیگه گرفتن نیروی کار جدید یه چیز نسبتا محالیه . خیلی رفیقهامو میبینم هم سن خودم که الان 1 ساله سربازیشون تموم شده و بیکار هستند . یا مثلا یکی از اساتید فنی حرفه ای که دوستمونه خودش مهندس برقه ازش مشاوره خواستیم دیدم اونم دلش پره . یعنی 4 تا شغل داره دیگه بی ارزش ترینشون همین اموزش در فنی حرفه ای بوده چون به قول اون بازار کار برق اشباع شده .

الان اینجا یه شرکت خودرو سازی تونسته یه سوله بزنه و کار رو شروع کنه . قطعات از چین میاد و اینجا مونتاژ میشه فقط کارگر میخواست تا مقطع کاردانی! من و بچه هایی که کارشناسی ارشد هم داشتند توی ازمونش شرکت کردیم قبول هم شدیم اما بازم حتی واسه مصاحبه خبرمون نکردند . یعنی واسه کارگری محض با حقوق + اضافه کاری= 600 ت!!! بازم خبرمون نکردند !
تهران میشه کار پیدا کرد اما مشکل اینه که میخوان به من 800-900 حقوق بدند باید 500 حداقل اجاره بدم . بقیش هم هزینه های زندگی در بدترین حالت ... چیزی واسه پس انداز نمیمونه .

وضع کار مهندسی برق خیلی خراب شده . از بس که همینجوری پذیرش کردن .توی همین پی تی طرف تاپیک زده پروژه فاینال بخره. صنایع هم که کلا خوابیده. خود شرکتهای توزیع برقش دارن بساز و بفروشی میکنن

با این سرمایه و شرایط، بهترین پیشنهاد من به ایشون اینه که فعلا قید راه اندازی کسب و کار رو بزنه و مدرکش رو بالاتر ببره تا از این سیل تازه فارغ التحصیل مقطع لیسانس خودش رو جدا کنه. بعد با مدرک بالاتر و تجربه بیشتری که از بقیه داره و احتمالا ارتباطاتی که در دانشگاه در مقطع جدید ایجاد کرده ، دنبال کار بگرده یا کسب و کاری ایجاد کنه.
واقعا الان مدرک لیسانس در حد سیکل قدیم شده متاسفانه . پذیرش هیئت علمی هم که متاسفانه باندبازی و سهمیه بازیه. آموزش هم درست نیست ، دانشجویی که میاد بیرون ، تازه باید 2 سال آموزش ببینه تا مهندس واقعی بشه

دادا 27 سالمه تا میام ارشد بگیرم میشه 29 دیگه کی کار رو شروع کنم ؟ نظر خودم این بود که اول کار گیر بیارم بعد ادمه تحصیل بدم چون بازم با مهندسی برق راحتتر کار گیر میاد تا ارشد برق همونطوری که با کاردانی کار بیشتره تا مهندسی . هر چی مدرک بالاتر باشه بدتره مگه اینکه کسی پارتی کلفت جایی داشته باشه و شغلش تضمین باشه در اون حالت درس خوندن ارزش داره .

دوستان خوشحال میشم نظرشونو بگند .

haj-amir

Registered User
لایک‌ها
144
سلام عزیزم
فست فود بزن همه جا هم جواب میده
راحت و بی دردسر

افتک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
147
دادا 27 سالمه تا میام ارشد بگیرم میشه 29 دیگه کی کار رو شروع کنم ؟ نظر خودم این بود که اول کار گیر بیارم بعد ادمه تحصیل بدم چون بازم با مهندسی برق راحتتر کار گیر میاد تا ارشد برق همونطوری که با کاردانی کار بیشتره تا مهندسی . هر چی مدرک بالاتر باشه بدتره مگه اینکه کسی پارتی کلفت جایی داشته باشه و شغلش تضمین باشه در اون حالت درس خوندن ارزش داره .

دوستان خوشحال میشم نظرشونو بگند .

هرجوری خودت صلاح میدونی ، ولی من تا حالا تو بازار کار برعکس گفته شما رو دیدم. ممکنه برای دکترا اینجوری باشه ، ولی کار لیسانس و فوق لیسانس در 90 درصد جاها یکیه ، اما همون جاها فوق لیسانس رو ترجیح میدن. تازه درسته که کار برای مقاطع پایین بیشتره ، اما متقاضیش هم به همون نسبت بیشتره. بعدشم در طول دوره ارشد ارتباط با استادها خیلی قویتره و معرفیت میکنن به جاهای خوب و توی دانشگاه ارتباط پیدا میکنی.
درسته که دیر شده ، اما جلوی ضرر رو از هر جا بگیری منفعته. نصیحت کاملا مشفقانه است . با 20 تومن تو این بازار نمیتونی کاری بکنی ، هم پولت هدر میره ، هم درسی که خوندی. حیفه واقعا:blush:

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
سلام عزیزم
فست فود بزن همه جا هم جواب میده
راحت و بی دردسر

امیر جان باورت نمیشه چقدر فست فودی اینجا زدند . خیلی خیلی زیاد . یکی از اشناها گفت اینجا کباب ترکی کسی نزده ولی بعید میدونم بگیره. اگر نوع و مدل خاصی فست فود سراغ دارید که یه چیز جدید و خاص ارائه بده احتمالا بگیره . منتها از این موارد عادی ساندویچ و هات داگ و ... باید متفاوت تر باشه .

haj-amir

Registered User
لایک‌ها
144
امیر جان باورت نمیشه چقدر فست فودی اینجا زدند . خیلی خیلی زیاد . یکی از اشناها گفت اینجا کباب ترکی کسی نزده ولی بعید میدونم بگیره. اگر نوع و مدل خاصی فست فود سراغ دارید که یه چیز جدید و خاص ارائه بده احتمالا بگیره . منتها از این موارد عادی ساندویچ و هات داگ و ... باید متفاوت تر باشه .
علت زیاد بودنش همینه جواب دادنش هست.راه موفقیت توش هم با کیفیت بودن محصولاتتون هست والش قیمتتون رو یکم از بقیه ارزونتر بدید شاید سود کمتری بکنید یا حتی ضرر کنید و لی وقتی مشتری جمع شد و کیفیت بالای شما رو دید دیگه جای دیگه نمیره.بعد کم کم قیمتا رو ببرید بالا.حتی اگه از قیمت عرف هم گرون تر کنید.مشتریاتون نمیرند جای دیگه(اینو دیدم که میگما-صف میشه در مغازه ش)
==========
بستی هم جواب میده الان

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
پذیرای نظر ، انتقاد ، پیشنهادتون هسته بیدیم :)

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107
پذیرای نظر ، انتقاد ، پیشنهادتون هسته بیدیم :)

داداگمون کنم شمابچه اصفهان اطرافش باشی.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این اقا که گفت فوق بخوون بعدش استادا کمکت میکنن راست گفت من کاردانی ولیسانس حسابدرای میخوندم دوسال باحقوق 250تومن حسابداری میکردم تویه شرکت حسابرسی بعدش بعددوسال پیشنهاد مدیرمالی یه شرکت لوله پلیکا شدم حقوق 800تومن

الانم با5سال سابقه کار سال90تاالان سرپرست پروژه ملی حفاری دراهواز هستم توی این گرما با این همه مشقت صبحساعت6سره کارمم تا7شب منتها الان رستم باحقوق1700 حقوقم بنظرم کم هست ولی چکنم سختی که من تواین شهر غریب میکشم خیلی وسختی کارم هست توگرماساعت 3 رفتم سره پروژه همه مهندسای تهرانی بهم گفتن تو ک.... خلی دیوانه ای تو این گرما داری میری بیرون .حالا خواست خدا بود ولی الان بهم گفتن بیا بشو سرپرست کل چاه های مسجچدسلیمان ولی نمیرم با همین پس اندازم دارم میرم دکترا امریکا تگزاس. از حقوق کم شروع کن ولی هیچ وقت شعن وشخصیتتو نیار پایین.حالا ما5 6سال پیش مجبوربودیم 250بگیریم ولی شما از کم ورابطه خوب ومودبانه شروع کن میشناسمکسایی که اینگونه پیشرفت کردن

چکترکنیم دیگه اینجا ایرانه به جوانب و فرع کار اهمیت میدن نه به اصل کار.

امیدوارم به شایستگی به ارزوتون برسین.

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
داداگمون کنم شمابچه اصفهان اطرافش باشی.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این اقا که گفت فوق بخوون بعدش استادا کمکت میکنن راست گفت من کاردانی ولیسانس حسابدرای میخوندم دوسال باحقوق 250تومن حسابداری میکردم تویه شرکت حسابرسی بعدش بعددوسال پیشنهاد مدیرمالی یه شرکت لوله پلیکا شدم حقوق 800تومن

الانم با5سال سابقه کار سال90تاالان سرپرست پروژه ملی حفاری دراهواز هستم توی این گرما با این همه مشقت صبحساعت6سره کارمم تا7شب منتها الان رستم باحقوق1700 حقوقم بنظرم کم هست ولی چکنم سختی که من تواین شهر غریب میکشم خیلی وسختی کارم هست توگرماساعت 3 رفتم سره پروژه همه مهندسای تهرانی بهم گفتن تو ک.... خلی دیوانه ای تو این گرما داری میری بیرون .حالا خواست خدا بود ولی الان بهم گفتن بیا بشو سرپرست کل چاه های مسجچدسلیمان ولی نمیرم با همین پس اندازم دارم میرم دکترا امریکا تگزاس. از حقوق کم شروع کن ولی هیچ وقت شعن وشخصیتتو نیار پایین.حالا ما5 6سال پیش مجبوربودیم 250بگیریم ولی شما از کم ورابطه خوب ومودبانه شروع کن میشناسمکسایی که اینگونه پیشرفت کردن

چکترکنیم دیگه اینجا ایرانه به جوانب و فرع کار اهمیت میدن نه به اصل کار.

امیدوارم به شایستگی به ارزوتون برسین.

بله همون طرافا هستم . والا به خدا من از دوران دانشجویی رفتم سراغ کار به حقوق کمم همیشه راضی بودم فقط دلم خواسته توی زمینه تحصیلیم باشه تا لااقل بیشتر پیشرفت کنم . واقعا کار گیرم نیومده ... اصلانم بحث کلاس گذاشتن نیست، نه که بگم از بلند پروازی بدم میاد اما کار واسم عار حساب نمیشه . دوران سربازیمم جایی بودم که کل بچه های استان اصفهان ازش فراری بودند اونجا هم تنها سربازی بودم که گاهی از ساعت 6-7 صب تا 1 بعد از نیمه شب کار میکردم ... با وجود مدرک لیسانس از کارهای اداری بگیر تا اشپزی و تی کشی و ... (البته من نمیدونم همه جا اینجوریه یا نه اما من توی سربازی به این نتیجه رسیدم که از جون و دل کار کردن و از خودت مایه گذاشتن فقط باعث میشه بقیه به فکر استفاده ازت بیافتن )
ولی چه کنم که شانس ندارم ، البته خدا رو شکر میکنم که تنم سالمه ولی خوب بی کاری اندازه 100 تا مریضی روح ادمو خراب میکنه :(

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107
بله همون طرافا هستم . والا به خدا من از دوران دانشجویی رفتم سراغ کار به حقوق کمم همیشه راضی بودم فقط دلم خواسته توی زمینه تحصیلیم باشه تا لااقل بیشتر پیشرفت کنم . واقعا کار گیرم نیومده ... اصلانم بحث کلاس گذاشتن نیست، نه که بگم از بلند پروازی بدم میاد اما کار واسم عار حساب نمیشه . دوران سربازیمم جایی بودم که کل بچه های استان اصفهان ازش فراری بودند اونجا هم تنها سربازی بودم که گاهی از ساعت 6-7 صب تا 1 بعد از نیمه شب کار میکردم ... با وجود مدرک لیسانس از کارهای اداری بگیر تا اشپزی و تی کشی و ... (البته من نمیدونم همه جا اینجوریه یا نه اما من توی سربازی به این نتیجه رسیدم که از جون و دل کار کردن و از خودت مایه گذاشتن فقط باعث میشه بقیه به فکر استفاده ازت بیافتن )
ولی چه کنم که شانس ندارم ، البته خدا رو شکر میکنم که تنم سالمه ولی خوب بی کاری اندازه 100 تا مریضی روح ادمو خراب میکنه :(

خدا بهتون طاقت بده کدام شهرستانید؟؟؟؟؟اگه اشناداشتم دریغ نمیکردم اینجا مدیریت نفت مکانیک میخوان دیگه هیچی.......ولی به فکرکارتولیدی نباش راستی کارخدماتی نمیگیره شهرتون
/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه جمع بشین یه شرکت خذماتی یا 56تایی نصب دزدگیرو اسانسورو......... به فکر خدماتی باش.بخصوص اگه از اصفهان دوری

من الن دوستانم تواصفهان خصوصی زدن شرکت ارزون از بازرگان دم گمرک میخرن پخش میکنن سودداره براشون الان همه شون یکی یه پرشیا سوارن.

کارایی را که کردی کمپلت برام بگو تااگه اشنا یا ایده ای داشتم بهت بگم من خودم اصفهان زندگی میکنم.

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
خدا بهتون طاقت بده کدام شهرستانید؟؟؟؟؟اگه اشناداشتم دریغ نمیکردم اینجا مدیریت نفت مکانیک میخوان دیگه هیچی.......ولی به فکرکارتولیدی نباش راستی کارخدماتی نمیگیره شهرتون
/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه جمع بشین یه شرکت خذماتی یا 56تایی نصب دزدگیرو اسانسورو......... به فکر خدماتی باش.بخصوص اگه از اصفهان دوری

من الن دوستانم تواصفهان خصوصی زدن شرکت ارزون از بازرگان دم گمرک میخرن پخش میکنن سودداره براشون الان همه شون یکی یه پرشیا سوارن.

کارایی را که کردی کمپلت برام بگو تااگه اشنا یا ایده ای داشتم بهت بگم من خودم اصفهان زندگی میکنم.
امکانش هست بگین مثلا چه کالاهایی ؟. اخه واردات تا موقعی که دلار پایین بود می صرفید نه الان . ممنون

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107
امکانش هست بگین مثلا چه کالاهایی ؟. اخه واردات تا موقعی که دلار پایین بود می صرفید نه الان . ممنون

سیزده بدر ی توچیتگربودم گفتن توایران یک شرکت تولیدی دارن که مواد بازیافتی مثل پلاستیک و. راجمع میکنیم میریم کارخونه هدایای تبلیغاتی میزنیم هزکاریکردم ادرسشو چیدا کنم نتونستم حالا چرا مادستگاهشونیاریم خودمون تولید کنیم.

راستی یکی از کارگرا میگفت به من 3میلیون تومن پول میدن اگه 200کیلودرروزبراشون بیارم.

جواب استارتر هم دادم.

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
سیزده بدر ی توچیتگربودم گفتن توایران یک شرکت تولیدی دارن که مواد بازیافتی مثل پلاستیک و. راجمع میکنیم میریم کارخونه هدایای تبلیغاتی میزنیم هزکاریکردم ادرسشو چیدا کنم نتونستم حالا چرا مادستگاهشونیاریم خودمون تولید کنیم.

راستی یکی از کارگرا میگفت به من 3میلیون تومن پول میدن اگه 200کیلودرروزبراشون بیارم.

جواب استارتر هم دادم.

ببخشید منظور من مورد گمرک بازرگان بود که گفتیند :questionm

variable

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بله . شاید یه راه مهاجرت باشه.
یا اینکه .
ببینی چی بیشتر تو شهر نیازه .
مثلا ببینی عمده مردم شهرتون چیکاره اند. کشاورز؟ دامدار؟ ....
بعد بیایی بستری فراهم کنی که شما بشی تامین کننده عمده نیازهای اونها ...

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
عاپ شوی دیده شوی ..... بلکه نظر داده شوی :D

differentboy1994

کاربر فعال موبایل و اسمارت فون ها
کاربر فعال
لایک‌ها
2,260

جواب استارتر هم دادم.
داداش من 18 سالمه خیلی دلم میخواد برم آمریکا باید چیکار بکنم؟
شما چه جوری رفتی؟

بالا