برگزیده های پرشین تولز

2 سوال از دوستان!

bahador.pt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
آقاي نياز و بقيه دوستان بخش عكاسي من کاربر جدیدم و 2 سوال داشتم
  1. من تا سقف 1.5 چه دوربینی به نظر شما مناسب هست که بخرم؟ (البته با این توضیح که می خواهم کار عکاسی را به صورت درست یاد بگیرم.)
  2. شما چه منبعی را برای آموزش پیشنهاد می کنید؟لطفا با کمی توضیح بیشتر پاسخ فرمایید.

خیلی ممنون
موفق باشید

Niaz

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
16
سلام بهادر جان ، به فروم پرشين تولز خوش آمديد :)

منظورتون 1.5 ميليون تومن هست ؟ :rolleyes:

bahador.pt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بله.

خیلی ممنون
موفق باشید

Niaz

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
16
بودجه اي كه براي اينكار در نظر گرفتيد عاليه ، لطفا اهدافتون رو ذكر كنيد ...

دوست داريد عكاسي رو به صورت نيمه حرفه اي و هنري ادامه بديد ؟ تجربه قبلي كار با دوربين فيلم يا ديجيتال رو داريد ؟

فرموديد ميخوايد ياد بگيريد ...

bahador.pt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
هدف : عکاسی :D
بله، دقیقا" منطورم همین بود --> به صورت پاره وقت ولی اصولی.(نیمه حرفه ای)
در مورد تجربه هم باید بگم به صورت آکادمیک و اصولی خیر ولی هم با نگاتیو و هم با دیجیتال عکاسی کردم و جسته گریخته اطلاعاتی دارم.
بله، می خواهم یاد بگیرم.

ممنون که تا این اندازه توجه می کنید.

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
خوب خيلي عاليه منم ورودتون رو تبريک ميگم و بتون 20 دي کانن رو پيشنهاد ميدم چون کار باهاش راحت و در عين حال خيلي هم حرفه اي هستش و تعداد زيادي از عکاسان حرفه اي ايران از اين دوربين استفاده ميکنن. دوربينهاي فوجي هم خيلي خوب هستن مثل s3pro با اين پول خيلي دوربنهارو ميتوني بخري حتي مدلهاي خوبي چون دي 70 نيکون و حتي خيلي بهتر ولي بهتره نيازهاتو از دوربين دقيقتر برامون بگي .گرچه تو اين رنج قيمت همه دوربينها همه فن حريفن ولي خوب بهتره که بگي.

Niaz

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
16
بهادر جان شايد بعضي از دوستان با اين پيشنهاد من مخالف باشن ولي بنده بر خلاف ارسلان جان پيشنهاد نميكنم كه عكاسي رو با يك DSLR يك و نيم ميليوني شروع كنيد ...

بعضي محدوديت هاي اين سيستم ها مثل نياز به لنز هاي گوناگون و نبودن live preview ممكنه براي يك فرد تازه كار آزاردهنده باشند ...

اگر سري به سايت هاي گالري عكس مثل photo.net و يا photosig.com بزنيد ميبينيد كه اكثر افرادي كه زيباترين كارها رو دارند و عكسهاشون جزو Hot Photos هست و بهترين امتيازات رو كسب كردند با DSLR كار ميكنند ولي اگر به گالري عكسهاشون نگاه كنيد اكثر اين افراد عكاسي رو با يك دوربين كاملا معمولي شروع كردند و وقتي با همون دوربين مثلا 400~300 تومني عكسهاي زيبايي خلق كردند آپگريد بعديشون يك DSLR بوده كه باعث ميشه حداكثر لذت رو از عكاسي ببرن و زيبايي هاي عكسهاشون رو دو چندان بكنند ...

پيشنهاد من اينه كه با يك دوربين حداكثر 500 تومني شروع كنيد و اگر عكسهاتون واقعا زيبا بود و در تاپيك "آخرين عكسي كه گرفتم" مردم تشويقتون كردند ، آپگريد كنيد . :)

عكاسي بيشتر به نحوه ديد و نگاه شما به دنياي پيرامونتون مربوط ميشه ، سخت افزار هيچ تاثيري در هنري شدن يك عكس نداره .

منظورم اين نيست كه با DSLR موفق نميشيد يا اينكه با DSLR نميشه شروع كرد ...

اگر هدفتون اينه كه عكسهاتون كيفيت 20 داشته باشند و دوربينتون دوربيني باشه كه تو دست بهترين عكاسان جهان هست ، همين كانن 20D رو انتخاب كنيد ولي اگر هدفتون واقعا" يادگيري هنر عكاسي هست پيشنهاد من به عنوان كسي كه خودم هم دارم ياد ميگيرم اينه كه با سخت افزار ساده تري شروع كنيد ، و بعد از اينكه بعضي اصول رو ياد گرفتيد وارد دنياي زيباي DSLR بشيد ...

نمونه عكسهاتون رو نديدم و نميتونم در مورد عكاسيتون قضاوت كنم ولي در اين فروم افرادي مثل ارسطو و نندوك و خود ارسلان هستند كه بايد با DSLR كار كنند چون امتحان اول رو با نمره خوبي پاس كردند .

كانن 20D عاليه ، حرف نداره ، كيت لنزش هم بد نيست براي نياز يك تازه كار خوبه ... تصميم با شماست . با 20D هم ميشه ياد گرفت و به سرعت پيشرفت كرد ...

موفق باشيد

Skill in photography is acquired by practice and not by purchase

Percy W.Harris

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
خوب نياز جان من با اون تيکه لنزش واقعا" موافقم ولي فکر نميکني که با يه دي اس ال ار شروع کنه خيلي اصولي تر باشه .من تمام دوربينهاي رنج قيمت 500 هزارتومان رو ميدونم چيز مالي توشون نيست اگه بخواي تک تک برات اسم ميبرم و مدل هاشون رو برات مينويسم از حفظ و کليه اطلاعات رو ميدم .براي خريد يه دوربين اس ال ار لايک ايشون حداقل نياز به 700 هزار تومان داره اين حداقل مقداره و البته نيمي از بودجه ايشون که با خريد اين دوربين از دستش ميپره و ميره و ديگه نميتونه يه دي اس ال ار واقعي بخره . ولي خوب حرف شما رو هم کاملا" قبول دارم نياز جان که بايد از يه چيز کوچيکتر شروع کنه منم بهش 350 دي و همينطور دي 70 نيکون يا اين اس ال ار هاي جديد کانن مثل 5 دي و يا 50 دي نيکون رو پيشنهاد ميدم که هم کامل و با کيفيت هستن و هم اگه براش لنز خريد ميتونه رو دوربينهاي ديگه هم بذاره و از لنزها استفاده کنه قيمتشون هم از 900 هزار تومان تجاوز نميکنه و نيازي هم به لوازم جانبي ندارن . نظرت چيه نياز جان .
بايد از اين همه تعريف شما تشکر کنم من واقعا" لايف نيستم .و بايد بگم شما واقعا" استاد ما هستي چه تو اطلاعات و چه تو کار عکاسي .خيلي چيزا ازت ياد گرفتم که نميتوني منکرشون بشي. بازم ازت ممنونم.

bahador.pt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
1. تشکر خیلی زیاد بابت کمک و پیشنهادهاتون!
2. یک ضرب المثل یونانی میگه: نه از خودت تعريف کن و نه بدگويی. اگر از خودت تعريف کنی قبول نمی‌کنند و اگر بدگويی کنی بيش از آنچه اظهار داشتی تو را بد خواهند پنداشت. (من هم تا حدودی شدم حکایت این ضرب المثل!)
3.من مشکلی بابت نداشتن live preview ندارم، چون تجربه کار بادوربین نگاتیو را دارم(خیلی بیشتر از دیجیتال) و پدرم هم با نگاتیو خوب عکاسی می کرده و من هم 7،8 سال پیش خیلی چیزها از ایشون یاد گرفتم از جمله کار با لنزها(البته خیلی کم!) (به جرات میتونم بگم خیلی آماتور نیستم!).قدیم، یک مقدار هم با یک(cybershot) سونی کار کردم البته در حد کارهای خانوادگی.حالا با توجه این توضیحات دوستان چی پیشنهاد می کنند؟
4.تا اونجا که من متوجه شدم چند دوربین به طور مشخص ذکر شد :
20D
350D
5D (گران نیست؟)
(10D)ذکر نشد؟
---------
D70
D50
*لطفا" اگ مقدور هست یک مقدار بالایی ها را تحلیل کنید.
*قیمتهای این دوربینها چه مقدار است؟در ایران.(با گارانتی)
*این موضوع MPixel ها در دوربینهای دیجیتال تا چه حد ملاک هست؟ مثلا" 5D و 20D ؟
*راستی جز لنزها که خیلی قیمتهای مختلفی داره من چه وسایل جانبی دیگری لازم دارم؟لطفا" با قیمت ذکر کنید.
*لنزهای خود این دوربینها چطوره؟مال چه کارخانه ای است؟ (مطلبی که در مورد بد بودن لنزهای canon ذکر میشه صحت داره یا یک جور خراب کردن بازار canon هست؟)
*شما دوستان خودتان از چه دستگاهی استفاده می کنید؟اگر مایل هستید نام ببرید.(من قصد فضولی ندارم!)
5.در ضمن من یک سؤال خیلی مهم دیگر هم داشتم و آن آموزشه!(کتاب؟ کلاس؟...)
شما دوستان بزرگوار چه می کنید و چه کرده اید؟

خیلی خیلی ممنون و خوشحالم که با آدمهایی به این خوبی آشنا شدم.

Niaz

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
16
فعلا در مورد قيمت عرض كنم كه

Canon 20D با كيت لنز = 1,350,000 تومن

Canon 20D بدون كيت لنز = 1,300,000 تومن

Canon 350D با كيت لنز = 870 تومن

Nikon D70s با كيت لنز = 1 ميليون تومن

Nikon D100 = يك ميليون و يكصد هزار تومن

پيشنهاد من همين 20D ...

فروم رو جستجو كنيد

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
سلام

بايد بگم که لنزهاي نيکون و کانن ساخت خودشون هست و کيفيت نسبتا" خوبي دارن .ولي اين کيت لنزهايي که رو خود دوربين هست يکم نسبت به لنزهايي که بصورت مجزا در بازار هستن ضعيف تر هستن و قدرت کمتري دارن .شما بغير از لنز نياز به يه فلاش نيمه حرفه اي داري و يه کيف و البته يه حافظه که زياد گرون نيست .باطري و شارژر رو خود دوربين داره . مگاپيکسل ميزان سايز تصوير هستش که هرچه بيشتر باشه دوربين ميتونه تصاوير بزرگتري رو ذخيره بکنه و البته به کيفيت و نوع سنسور هم برميگرده و نميشه گفت که يه دوربيني که مگاپيکسل بيشتري داره حتما" کيفيت بيشتري هم داره .
من و نياز دوربينهامون کامپکت .دوربين اقا نياز يه اس ال ار لايکه سونيه به نام 828 .مال منم يه دوربين کامپکت ساده نيکون به نام نيکون کولپيکس 4500 هستش.
آموزش .خيلي مهمه .منم معتقدم که بايد ياد بگيري نه اموزش ببيني اينطوري خيلي بهتره . اگه دائما" اينجا بيايي ميتوني خيلي استفاده ببري و البته سايتهاي خوبي هم در زمينه عکاسي هست ولي به دو يا سه تا کتاب هم نياز داري .
قربونت وظيفه ما هست خوبي از خودته.
بعدا" ايشاالله مقايسشون ميکنيم.

bahador.pt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خیلی ممنون و با نظرتون در مورد مطالعه فروم موافقم.
میشه آن چند کتاب و لینک را معرفی کنید.
به نظر شما دوستان اگر بدون لنز بگیرم و لنز جدا بگیرم بهتره ؟ اصلا" امکان پذیره؟
در مورد MPixel هم منظورم 5D و 10D بود؟ چه مقدار مهم هست؟
در مورد مقایسه هم، هر کی می تونه و وقت داره یک کم این مدلها را مقایسه کنه؟

خیلی ممنون
موفق باشید

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
مقايسشون رو چشمم به زودي مقايسه ميشن ولي بايد بگم که پولت به پنج دي نميرسه چون قيمتش 4000 دلار هستش. بدون لنز بهتره .منم توصيه ميکنم بدون لنز بگير و بعد پولشو بذار يه لنز تله زوم بخر .
کتاب هم کتاب فن و هنر عکاس نوشته دکتر هادي شفائيه .
کتاب عکاسي ديجيتال

لينک هم تو تاپيک هاي بالاي انجمن هست که نياز عزيز زحمتشو کشيده و قرارشون داده يکجا.
فروم سايت عکاسي هم به ادرس زير ميتونه براي تهيه دوربين و لنزش بهت کمک کنه .
http://www.akkasee.com/forum/index.php
اين سايت تمامن در مورد دوربين عکاسي هست و هر بخشي بصورت کامل توضيح دادن و بچه هاي حرفه اي زياد توش ميرن و ميان . من توصيه ميکنم خواستتو با اونا در ميون بذاري .چون اينجا کسي دي اس ال ار نداره اما اونجا اقلبشون دي اس ال ار دارن و کلا" خيلي اطلاعات بالايي دارن.

bahador.pt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوستان من با شرمندگي چندتايي سوال داشتم كه بدون شك و شبهه برم بخرم:
1- ممكنه با ورود گسترده 5D در قيمت 20D تغيير عمده اي به وجود بيايد؟چون من ازچندجا پرسيدم اطلاعي نداشتند! كلا" canon چه محصولات جديدي ارايه مي كند؟
2-لنز روي 20D خوب هست؟چه قيمتي هست؟
3-كلا" ميشه لنزها را روي بدنه نخريد و تغيير داد؟اگر بخواهم اين كار را بكنم چه لنزهايي را پيشنهاد مي كنيد و قيمت هم بگوييد.
4-من بايد براي لوازم جانبي چقدر كنار بزارم ؟ميشه قيمتها را با جز بگوييد؟پايه چه قيمتهايي دارد؟فلاش و ...
چون ديگه فكر كنم پولم لب مرزيه :blush:

ديگه واقعا" شرمندم،اصلا" مردد بودم بپرسم!
نياز عزيز هم فكر كنم از دستم شاكي شده :( (من مخلصم!) آخه يك جورايي احساس مي كردم خريد دوربين400-500 توماني با 100 لوازم جانبي با شرايط خودم دور ريختن پولم هست.
باقي بچه ها نظري خاصي ندارند؟niaz,آقا ارسلان،nmroshan ، ارسطو ، نندوك و بقيه كه نمي شناسم...(ما مخلص همگي هستيم.)

mehdiney navaz

Registered User
لایک‌ها
9
سلام..با اجازه بزرگان فروم..من پیشنهادم اینه که یه دو سه ماهی صبر کنی ودوربین معرکه sony-dslr-r1 تهيه كني ..
كتاب هم (راهنماي خريد وكار با دوربين هاي عكاسي ديجيتال)نوشته (نادرخرمي راد)كانون نشر علوم.روتهيه كن.
Sony-R1-09.jpg
Sony-R1-04.jpg

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
نه شرمندگي نداره .نياز هم ادم بزرگواريه ايشون عادت نداره براي پيشنهادات نظر بدهع يعني خيلي وقته اينکارو انجام نميده و دنبال نميکنه .اينکارا رو گذاشته برا ما نوچه ها.
بايد بگم که کاملا" درسته با ورود پنج دي قيمت دي اس الا ار هاي قديمي پايين مياد تو اين زمينه شک نکن.
اما محصولات جديدش چندتا (پنج مدل ) دوربين کامپکته و يه دوربين دي اس ال ار .
لنزهاي رو دوربينها خوب هستن ولي براي مثال با يه لنز سري ال کانن که بالاي 600 دلار قيمتشون هست تفاوت دارن و در واقع سطح پايين تري دارن .ولي مطمئن باش چيزي خوبي رو خود دوربين هست و در ابتدا نيازي به لنز نداري .تو اون انجمن که ادرس دادم خيلي در مورد لنزها صحبت شده و تمام نکات فنيشون رو بررسي کردن با يه 170 هزار تومان ميتوني يه لنز بخري که 6 ايکس زوم داشته باش با مارک سيگما که لنزهاي خوبي ميزنه پس زياد نگران لنز نباش. اما سه پايه بيشتر از 26 هزار تومان نيست تازه اين 12 يا 13 هزار توماني هاشم برات جواب ميدن. از نظر من نياز به يه فلاش توپ داري که يکم گرونه تو مايه هاي 80 تا 100 هزار تومان . و يه کارت حافظه يک گيگي که بيش از 60 يا 70 هزار تومان نيست .
لنز رو هم ميتوني نخري و همون موقع تو مغازه يه چيز ديگه بخري . ولي توصيه نميکنم لنزشو نخري و بعد بيايي يه يک ماه هم دوربين رو بدون لنز بذاري تو خونه و منتظر بشي که لنز بخري .
براي لوازم جانبي فکر کنم يه 200 هزار تومان با فلاش نياز داري والا اگه نخواي فلاش بخري فکر کنم با 90 هزار تومان کارت راه بيفته .

بالا