• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

4 نکته اساسی از نکات مهم در مورد کد نوفالو (no follow) ویژه سئوکاران

webmac

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
20 سپتامبر 2017
نوشته‌ها
42
لایک‌ها
0
سن
34
376.jpg

کد نوفالو (no follow) چیست؟ آیا بک لینک های نوفالو تاثیری در رنک وب سایت ما دارند؟ 4 نکاته اساسی از مهمترین نکات با اهمیت در مورد لینک های نوفالوکد نوفالو در حقیقت یکی از خصوصیات تگ a میباشد . تگ a یکی از تگ های پرکاربرد html می باشد که به صورت زیر استفاده میشود و کار آن ارتباط و لینک دادن بین صفحات یک سایت یا بین سایت های مختلف می باشد.
<a href="www.webmac.ir" > وب مک</a>اکنون اگر به کد بالا خصوصیت rel=no follow را اضافه نماییم در اصطلاح گفته میشود لینک به صورت نوفالو می باشد.
<a href="www.webmac.ir" rel="no follow" > وب مک</a>

eYafdJABMB.jpgتعرفی کاملتر و جامع تر از کد نوفالو (no follow)

نوفالو (no follow) یک کد به‌صورت “rel=”no follow است که در کد لینک‌های سایت شما قرار می‌گیرد. کد نوفالو (no follow) به موتورهای جستجو نشان می‌دهد که نباید به دنبال این لینک بروند. در واقع شما با استفاده از کد نوفالو (no follow) به موتورهای جستجو خبر می‌دهید که این لینک نباید در محاسبه پیج رنک شما وارد شود ولی با این کار همچنان اجازه ایندکس این صفحات را به موتورهای جستجو می‌دهید. البته لینک نوفالو از صفحات شما به سایتهای دیگر در پیج رنک آن‌ها نیز بی‌تأثیر خواهد بود.


به‌طور منطقی شاید فکر کنید که لینک no follow کمکی به کسب رتبه بهتر در یک کلمه کلیدی نمی‌کنند، اما این تصور چندان صحیح نیست. این لینک‌ها به‌طور غیرمستقیم میزان اعتماد به وب‌سایت شما را افزایش می‌دهند. کاربرانی که چندین مرتبه از طریق این لینک‌ها به سایت شما هدایت می‌شوند، در صورتی که از محتوا و مطالب راضی باشند، تعامل بیشتری با شما خواهند داشت.


اگر شما سایتی دارید که صفحه اصلی آن به 10 صفحه داخلی از سایت شما و 5 صفحه از سایت‌های دیگر لینک داده است، شما مجموعا 15 لینک خروجی دارید. زمانی‌که سایت دیگری به صفحه اصلی شما لینک دهد به آن لینک ورودی می‌گوییم. اگر فرض کنیم که شما 30 لینک ورودی به صفحه اصلی خود دارید در مجموع 45 لینک در ارتباط با صفحه اصلی شما هستند، موتورهای جستجو زمان بررسی صفحه اصلی شما تمام این 45 لینک را بررسی کرده و با توجه به اعتبار این صفحات (پیج رنک و عوامل سئو) پیج رنک شما را محاسبه می‌کنند. همین شرایط برای سایت‌های در ارتباط با شما وجود دارد و یک رابطه دوطرفه را تشکیل می‌دهد مگر اینکه شما با استفاده از کد نوفالو (no follow) راه ارتباطی را مسدود کنید.


4 نکته و دلیلی اساسی و بسیار مهم که توصیه میشود از لینک های لینک‌های no follow استفاده شود.1. جلوگیری از اسپمرها به عبارت دیگر جلوگیری از لینک شدن به سایت‌های اسپمر: امکان دارد که از سایت شما عمداً یا سهواً به یک سایت اسپم، لینک داده شود. این لینک ممکن در متن، نوارهای تبلیغات جانبی یا در بخش نظرات سایت قرار داشته باشد. با این وجود، می‌توانید با استفاده از کد no followw تاثیر این لینک‌ها را از بین ببرید.


2. جلوگیری از تکراری شدن محتوا: اگر در یک صفحه؛ دو لینک مختلف که انکر تکست anchor text (متن لینک شده) متفاوتی هم دارند به یک صفحه داخلی و خارجی لینک شده‌اند، بهتر است یکی از آنها را با استفاده از لینک no follow بی‌اثر کنید.


3. بک لینک‌های پولی مانند بنرهای تبلیغاتی و .. : اگر شما واقعا قصد دارید که گوگل را تحت تاثیر خود قرار دهید بهتر است برای تبلیغات خود از لینک‌های نوفالو (no follow) استفاده کنید! شما بهتر است که از بک لینک‌های پولی خود برای پیج رنک چشم پوشی کنید، در واقع گوگل راههای زیادی برای شناسایی لینک‌های خریداری شده و تنبیه شما دارد که یکی از آنها سیستم گزارش کاربران است. لینک‌های پولی میتوانند شامل بنرهای تبلیغاتی و تبلیغات متنی باشند. پس در تبلیغات خود از لینک نوفالو (no follow) استفاده کنید مگر آنکه قصد شما تنها بالابردن پیج رنک خود باشد.


4. جلوگیری از کاهش اعتبار شما: شما لینک‌های ورودی مناسبی را از سایتهای دیگر دریافت میکنید ولی بخش زیادی از اعتبار بدست آمده را به سایتهایی که به آنها لینک داده اید میبخشید. کد نوفالو (nofollow) در بسیاری از انجمن‌ها و وبلاگ‌هایی که امکان نظردهی به کاربران ارائه را میدهند استفاده میشود تا جاییکه بسیاری از CMS ها مانند وردپرس این قابلیت را در خود جای داده‌اند.


5. اولویت Crawl شدن توسط ربات گوگل: اولویت Crawl شدن یا خزیده شدن وب‌سایت به معنی تغییر عملکرد موتورهای جستجوگر نسبت به یک وب‌سایت است. همانطور که در مقاله آموزش ساخت robots.txt توضیح دادیم، گاهی اوقات محدودیت‌هایی برای Crawl شدن و ایندکس شدن صفحات سایت وجود دارد. برای مثال ممکن است وب‌سایت شما ۱۰۰ صفحه داشته باشد و بنا به دلایلی ۹۰ صفحه‌ی آن برای موتورهای جستجو اهمیت نداشته باشند. در چنین شرایطی، با استفاده از تگ “rel=”no follow در لینک‌های داحلی آن ۹۰ صفحه، می‌توانید تعداد صفحات سایت خود را از ۱۰۰ به ۱۰ کاهش دهید. این کار به موتورهای جستجوی می‌گوید که آن ۱۰ صفحه اولویت بالاتری نسبت به سایر صفحات دارند.TvUg0fIIwj.jpgبا توجه به توضیحات بالا توصیه می شود در بک لینک سازی برای سایت خود حتما از لینک های نوفالو استفاده نمایید.
تلاش شما برای تبادل لینک با سایتهایی که از لینک نوفالو (no follow) استفاده میکنند نتیجه ای بهمراه نخواهد داشت و سئو سایت شما را بهبود نخواهد بخشید. با این وجود اگر شما فرصتی برای قرار دادن لینک خود در سایتی با کد نوفالو (nofollow) با بازدید و محبوبیت زیادی دارید این کار را انجام دهید. بطور مثال قرار دادن لینک شما در یک انجمن پربازدید و مرتبط با کار شما اما با لینک نوفالو (nofollow) بازدید زیادی را برای شما بهمراه خواهد داشت که ارزش آن کمتر از یک لینک ورودی مناسب نیست.


گاهی اوقات بهتر است که چند کد نوفالو (no follow) در صفحات شما موجود باشد تا گوگل بپذیرد که لینک‌های سایت شما طبیعی هستند. برای بررسی نوفالو (no follow) بودن لینک‌ها در یک سایت میتوانید در سورس کد آنها کلمه no follow را جستجو کنید برای این کار در فایرفاکس از Ctrl +U و در گوگل کروم با راست کلیک کردن روس صفحه و انتخاب گزینه view page source میتوانید به سوررس کد دسترسی یابید.
"وب مک مشهد، مشاور ومجری سئو و بهینه سازی وب سایت"

باما تماس بگیرید:تلفن : 36040001- 051 (10 خط)


تهیه شده توسط گروه وب مک
 
بالا