سایت ساز وبزیخرید بک لینک

Battle Field 1942

شروع موضوع توسط black_jack_of_black_city ‏28 مارس 2004 در انجمن بازیهای کامپیوتری

 1. black_jack_of_black_city

  black_jack_of_black_city Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏19 سپتامبر 2003
  نوشته ها:
  1,449
  تشکر شده:
  62
  محل سکونت:
  با قلبی شکسته در انتظار مرگ گوشه ای نشستم . به آرز
  شناسنامه بازي

  نام: Battle Field 1942

  نوع بازي:Action/FPS

  سازنده:DICE

  ناشر:Electronic Arts

  گروه سني:+13  مقدمه:

  بازي هاي برگرفته از وقايع جنگ جهاني دوم گونه اي معمول دربازي هاي Action است. نمونه هاي متعددي از اين نوع بازي ها در طول تاريخ كوتاه بازي هاي كامپيوتري ارائه شده اند. يكي از آخرين نمونه هاي موفق زيادي از اين نوع بازيها ساخته و وارد بازار گشته اند. يكي از آخرين نمونه ها BF1942 از شركت DICE است.  موضوع:

  داستان بازي در مورد عمليات مهم و تاريخي جنگ جهاني دوم مي باشد. در هر يك عمليات ها شما مي توانيد در يكي از خطوط متحدين يا متفقين قرار گيريد و سپس با انتخاب دسته خود (سربازعادي ، نيروي ضد تانك ، تخريب چي ، پزشك و ...) به مبارزه با دشمن بپردازيد. تفاوت اصلي BF1942 با بازي هاي مشابه تك محور نبودن بازي است. در اين بازي شما جزئي از يك گروهان هستيد كه بايد به نوبه خود با حمله به دشمن تا جايي كه مي توانيد آنها را از بين ببريد. در طول هر نبرد ساير افراد گروهان شما نيز به مبارزه با دشمن مي پردازند و در نهايت گروهي برنده است كه بتواند تمام افراد دشمن را از بين ببرد.
  بررسي:

  BF1942 وقتي به بازار عرضه شده كه موفقيت بي نظير Medal of Honor شانسي را براي بازي هاي مشابه باقي نگذاشته بود ، بطوريكه بسياري از بازي هاي جنگي متوسط و حتي خوب نيز در سايه اين موفقيت به فروش چنداني نرسيدند (مثل Vietcong , Deadly Dozen2 و . . .)ولي سبك متفاوت BF1942 توجه همه را به خود جلب كرد. تك محور نبودن بازي و محيط هاي واقعي اين بازي را به واقعيت جنگ بسيارنزديك كرده است. شما در طول يك عمليات مي توانيد هيچ كار ) انجام ندهيد يا متهورانه به قلب دشمن بزنيد ، در هر دو حالت عمليات به پايان مي رسد و شما ممكن است در آن پيروز شويد يا شكست بخوريد.

  يكي ديگر از تفاوت هاي اصلي بازي و سايل نقليه متفاوت و امكان استفاده از هر كدام است. در BF1942 شما مي توانيد سوار تانك ، كاميون ، هواپيما ، كشتي و حتي زير دريايي شويد و هدايت آن را در دست بگيريد . اين امر قابليت هاي زيادي به بازيگر مي دهد و هر بازيكن با هر سليقه اي مي تواند در بخش هاي مختلف هر عمليات شركت كند.
  گرافيك:

  BF1942 همانند بسياري از بازي هاي Action جديد از گرافيك بالايي برخوردار است. محيط بازي و تمام شخصيتها سه بعدي هستند و استفاده از زمينه هاي مناسب نيز باعث گشته تا سطوح تا حد قابل قبولي واقعي جلوه كنند. فيلم ابتدايي بازي نيز بسيار زيبا طراحي شده و ضرب آهنگ خوبي دارد.  صدا:

  در اين بازي سعي شده است تا حد امكان واقعي بودن نبرد به تصوير كشيده شود پس مانند بسياري از بازيهاي مشابه كه براي افزايش هيجان از صداهاي غلو شده استفاده مي كنند خبري از اين گونه صداها نيست. باز بودن مناطق عملياتي به حدي است كه بسياري از مواقع سكوت داريم يا صداها بسيار دور هستند.موسيقي بازي يكي از نقاط قوت آن محسوب مي شود و عليرغم كوتاه بودن به خوبي ساخته شده است.
  روش بازي:

  روش بازي به خوبي در BF1942 پياده شده است. منو يندي خوب بوده و استفاده از آن آسان است. در داخل بازي نيز از استاندارد حركتي بازي هاي FPS بهره گرفته شده است. از نكات ديگر بازي كه باعث موفقيت آن شد امكان هدايت وسايل نقليه متعدد بازي به راحتي است بصوريكه شما مي توانيد با دانستن چند كليد به آساني تمام وسايل نقليه را هدايت كرده و پيش برانيد.  بازي چند نفره:

  بازي چند نفره هنوز گسترش چنداني در ايران نيافته است پس اين قابليت BF1942 نمي تواند چندان مورد توجه باشد ولي BF1942 توانست با نوآوري در بازي چند نفره راه تازه اي را براي اين بخش پيش روي ياد بازي ها بگذارد در بازي چند نفره راه تازه اي را براي اين بخش پيش روي ساير بازي ها بگذارد. در بازي چند نفره BF1942 همانند بازي يك نفره شما قابليت استفاده از هر وسيله نقليه اي را داريد و همين امر اين گونه بازي را بسيار هيجان انگيز مي كند هر چند بزرگي ميدان هاي نبرد به حدي است كه بازي وقتي جالب است كه تعداد بازيگران زياد باشد.  توسعه بازي:

  شيوه فايل هاي BF1942 بصورتي است كه مي توان با برنامه هاي ويرايشگر اين بازي مدهاي تازه و نقشه هاي جديدي براي آن طراحي مي كرد . علاوه بر اين تا به حال سه توسعه دهنده براي BF1942 عرضه شده است:Vietnam , Secret Weapons of WW I , Road to Room  مزايا:

  سلاح ها و وسايل نقليه زياد ، بازي چند نفره جديد ، واقعي بودن نبردها

  معايب:

  تعداد كم فيلم ها و آهنگ ها ، نياز به سيستم قوي ، نياز به patch براي بازي چند نفره  جوايز: سال گذشته BF1942 جوايز بسياري را از آن خود كرد . نمونه اي از اين جوايز عبارتند از:

  < بهترين بازي از كنفرانس توليد كنندگان بازي

  < بهترين طراحي بازي از كنفرانس توليد كنندگان بازي

  < بهترين Action از ديد بينندگان Gamespy

  < بهترين موسيقي از Gamespy

  < بهترين بازي چند نفره از Gamespy
   
 2. بازدیدیار - افزایش بازدید سایت و سیگنال های برندخرید بک لینک
خرید و فروش ارزهای الکترونیکیخرید و فروش اتوماتیک ارزهای الکترونیکی عسل طبیعی و گرده گل ایرانی