برگزیده های پرشین تولز

DirectX و نوشتن بازی و یا ایجاد محیط کاری سه بعدی

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام به تمام برنامه نویسان و علاقه مندان این حرفه جذاب
من می خواستم یک محیط سه بعدی ایجاد کنم که بتوان object هایی را در آن کنترل کرده و حرکت داد همانند محیط بازی های سه بعدی کامپیوتری .
آیا بجز DirectX زبان دیگری مناسب این کار موجود می باشد و نیز مرجع مناسبی برای یادگیری برنامه نویسی با DirectX در محیط VB وجود دارد .
و نیز ابزارهایی که بتوان در آن Object و Template های مورد نیاز را ساخته و سپس آنها را در محیط DirectX باز کرد.
من یک برنامه ساده دارم که می تواند Object هایی با پسوند obj. ساخته و سپس به آن Texture اضافه کرد و این object ها در DirectX قابل فراخوانی و کنترل می باشد ولی آین ابزار امکانات بسیار ساده ایی دارد و برای کارهای سنگینتر به هیچ وجه کارا نیست لذا آیا کسی برنامه مناسبی در این زمینه می شناسد.
پیشاپیش از کسانی که در این زمینه مرا راهنمایی می کنند متشکرم.
با سپاس علی نوبهاری

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
در مورد زبانهاي ديگر بايد گفت كه DirectX بيشتر با محيطي مثل Visual C سازگار است البته در مورد وي بي مايكروسافت كتابحانه هاي DirectX را براي آن آماده كرده. در مورد دلفي هم ميتوان كتابخانه هاي DirectX رو با يه جستجوي ساده پيدا كرد (DSPack رو به عموان كلمه كليدي جستجو كنيد) اما براي وي بي در MSDN يه سري راهنمايي هست. يعني اگه مطالب مربوط به DirectX رو پيدا كنيد اونوقت ميتونيد مطالب مربوط به وي بي رو هم ببينيد.

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با تشکر از littlerabbit

Monirzadeh

Registered User
لایک‌ها
35
سلام
دربه در به دنبال كسي بودم كه دنبال ساخت بازي باشه
دوستان من تاحالا فقط توانسته ام بازي هارا دست كاري كنم شخصيت هارا جابه جا كنم يا عكس بازي ها را عوض كنم يا نوشته هاي توي بازي را عوض كنم متشكر مي شوم اگر به من هم ياد دهيد چگونه بازي بسازم واقعا دوست دارم لطفا من را هم كمك كنيد تا بتوانم بازي هاي دلخواهم را بسازم
دوست عزيز Ali_Nob مي توانيد آن برنامه ها را كه گفتيد اينجا براي دانلود هم بگذاريد
منتظر جوابتان هستم
اگر امكانش هست براي من هم يك آموزش در باره ي ساخت Object بگذاريد (شرمنده)
متشكر :king:

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از Monirzadeh :
سلام
دربه در به دنبال كسي بودم كه دنبال ساخت بازي باشه
دوستان من تاحالا فقط توانسته ام بازي هارا دست كاري كنم شخصيت هارا جابه جا كنم يا عكس بازي ها را عوض كنم يا نوشته هاي توي بازي را عوض كنم متشكر مي شوم اگر به من هم ياد دهيد چگونه بازي بسازم واقعا دوست دارم لطفا من را هم كمك كنيد تا بتوانم بازي هاي دلخواهم را بسازم
دوست عزيز Ali_Nob مي توانيد آن برنامه ها را كه گفتيد اينجا براي دانلود هم بگذاريد
منتظر جوابتان هستم
اگر امكانش هست براي من هم يك آموزش در باره ي ساخت Object بگذاريد (شرمنده)
متشكر :king:

البته همان طور که گفتم من خودم هم دنبال منبع و ماخذ می گردم برای یادگیری این مقوله با این اوصاف اگر مایلی در حد بضاعت خودم برایت sample و نیز برنامه ساده ای که با آن می توان Object ساخت Mail کنم و یا اگر این سایت قابلیت Upload کردن برنامه دارد نحوه آن را بگو در غیر این صورت Mail Address خود را.

بالا