برگزیده های پرشین تولز

Happy Tree Friends

moryabdi

Registered User
لایک‌ها
4
این کارتون اصلآ برای کودکان نیست !
ما که هر وقت دیدم ، از ساعت 10 شب به بعد پخش شده ( MTV )
منم نگفتم مال کودکانه!
ولی اگر یک بچه اون رو ببینه بازم میشه تاثیرمخربش رو کتمان کرد؟!
توی وب سایتها به شکلی هست که هر بچه ای ممکنه با کارتون فلش اشتباه بگیره...
برگردید به کودکی خودتون اونوقت میتونید نظر درست بدید!

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
منم نگفتم مال کودکانه!
ولی اگر یک بچه اون رو ببینه بازم میشه تاثیرمخربش رو کتمان کرد؟!
توی وب سایتها به شکلی هست که هر بچه ای ممکنه با کارتون فلش اشتباه بگیره...
برگردید به کودکی خودتون اونوقت میتونید نظر درست بدید!
مرتضی جان، رده بندی سنی دقیقاً به خاطر پیشگیری از همین مشکلاته. مثلاً خیلی از فیلمهایی که الآن تو دنیا ساخته و نمایش داده میشن دارای خشونت +18 هستند. ولی اینکه چرا این محدودیتهای سنی رعایت نمیشه خودش یه بحث دیگه ست...

Amir_2591

Registered User
لایک‌ها
0
به نظرم باید کمی از قالبهای ایدئولوژیک در برخورد با این سریال ِ ساختارشکن بیرون آمد، هرچند سادومازوخیسم در این فیلم موج می زند، دارای ارزش هنری چندانی نیست، ساختاری تکنیکی ندارد و داستان جذابی هم بهره نمی برد، ولی سلاخی کردن کارکترهای دوست داشتنی و بامزه ی کوچولو ، با انواع و اقسام روشها و ابزار مختلف، ابتکار جسورانه ای است که هرکسی جرأت دست زدن به آن را ندارد، اخلاق باوران آن طرف آب نسبت به ما که نگاهی سرسری به پدیده ی انیمیشن داریم، بسیار حساس تر هستند، درباره همین سریال بنیاد کلیسای انجلیکن حسابی دنبال محاکمه کن ناوارو بوده. از آنجاکه ما در ایران انیمیشن را ابزار سرگرمی می دانیم و حتی در دانشکده ی هنر هم کسانی که دیدگاهی ژرف نسبت به انیمیشن دارند آن را پیامبر اخلاق و دوستی برای کودکان می شمارند(یعنی آنرا فقط ابزار سرگرمی نمی دانند، همین!)، برایمان اثری در این کیفیات و ابعاد ِ غریب قابل هضم نیست، دستاورد ابتدایی این سریال اینست که به غرایز خفته ی شما جسارت بیدار شدن می دهد، شما به خود اجازه می دهید از سلاخی شدن موجودی دوست داشتنی و زیبا بخندید و لذت ببرید، برای یک انیمیشن بسیار سخت است که ارتباطی در این سطح با مخاطب برقرار بکند ..

کارکتر محبوب من در این سریال، Flaky که یک خارپشت قرمز است :
flaky.gif

اصلاً من یادمه یه جا تو رده بندی سنیش نوشته بود +18.
در آمریکای شمالی +14 و در انگلستان +12 و در فرانسه و آلمان +16 .

البته این رو بگم آدم سالم و نرمال وجود نداره. همه آدم ها به نسبت های مختلف دچار مشکلاتی هستن و این رو نمیشه انکار کرد.
تعریف خود از «سالم» را دگرگون بکنید، تعریفی که طبق آن «همه آدمها به نسبتهای مختلف» دچار مشکلات روانی هستند، چندان به درد نمی خورد ، برای آنکه میزان «عمومیت» این تعریف را برای خودتان به چالش بکشید، ببینید تحلیلتان از سالوی پازولینی چیست؟

درباره رده بندی سنی ، و اینکه چرا رعایت نمی شود، چند ماه پیش با دوستی گفتگویی داشتم که معتقد بود این رده بندی ها بالعکس تبدیل به معیاری برای انتخاب نوجوانان شده! او سخن پوپر را نقل می کرد که «تنها دستاورد تلویزون، از بین بردن قبح خشونت بوده»، من در این بحث طرفدار او بودم که باید «سانسور» را بکار بست تا خشونت کاهش یابد، می دانید که امروز ابزارهای فراوانی در دست پدر و مادرهاست که کودکانشان را از پورنونگاری و خشونت تلویزون در غرب حفظ بکنند، ولی کافی نیست. اما در مورد ایران که مانند هر یک از دیگر ابزار تکنولوژی و مدرنیسم، ما فقط «پوست را برداشتیم، مغز را بهر کسان بگذاشتیم!»

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
خیلی ممنون از نظرات جالب و همینطور اطلاعات خوبی که دادید.

من تو این مجموعه بیشتر از همه از Lumpy خوشم میاد. خنگ بازیاش تو بیشتر قسمتها واقعاً مایهء خنده ست...

Lumpy_%28Happy_Tree_friends%29.JPG

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
راستی Flippy هم شخصیت جالبی داره! یه وقتایی م زنه به سیم آخر و همه رو قتل عام میکنه!

Flippy.JPG

Dead_Man

Registered User
لایک‌ها
3
گذشته از خشونت صحنه هاي مسخره قشنگي داره من و رفيق هام كه باهاش كلي حال كرديم تازه يه چيزي بگم كه باورتون نشه اينكه شخصيت ها رو خيلي نزديك به خودمون و شبيه خودمون ديديم طوري كه گاهي به اسم شخصيت ها هم ديگرو صدا مي زديم

DoctorX

Registered User
لایک‌ها
27
من شبی که سری کاملش اومد دستم هر اپیزودی رو که می دیدم به خودم فحش می دادم و می گفتم بعدی رو دیگه نگاه نمی کنم ولی تا تموم می شد اون اپیزود با خودم می گفتم حالا بعدی رم ببین و .....

بالا