برگزیده های پرشین تولز

LCD-LCD-LCD

yehnafar

Registered User
لایک‌ها
0
يكي از من در مورد LCD سوال كرده... كسي هست كه از اين نوع مانيتور زياد استفاده كرده باشه و خوبي و بديشو بدونه؟

arash_kh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
خوبيش اينه كه كيفيتش حرف نداره. انگار تو مانيتوري. خيلي هم كم عمق پشتش و تو جا صرفه جويي ميشه. ولي اگر دوستت ديزاينره ( وب و مخصوصا كار چاپي )اين مانيتور ها به دردش نمي خوره. چون رنگ واقعي را نشون نميده.

Blueman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یه مشکل دیگه هم دارن اين ال سی دی ها ، اونم اینه که حتما" باید از رویرو بهش نگاه کنی ، وگر نه درست نمیبینی . من یه 3 ماهی میشه که ال سی دی دارم و هفته دیگه عوضش میکنم ، به کام من یکی که شیرین نیومد . مخصوصا اگر اهل بازی های کامپیوتری باشی خیلی اذیت میکنه . مدلی که بشه از هرطرف دیدش رو میگن پلاسما که نمیدونم پیدا بشه یا نه ، اگرم پیدا بشه خیلی گرونه .
بعد هم تمیز کردنش خیلی دردسر داره ، نمیتونی مثل یه مانیتور معمولی دستمال خیس کنی و بکشی به سر و روش . یه دستمال های مخصوصی هست با اونا باید بگشی روش . خیلی هم گرونن .یه چیز دیگه هم اینه که به شدت کرک جذب میکنن ، یه جورایی از گردگیری بی نیاز میشی .
بعد هم اگر اشتباها" آهن ربا نزدیکش کنی یه 2/3 ماهی جاش میمونه ، در صورتی که مانیتورهای معمولی نهایتا" 1 یا 2 هفته جاش هست .
به نظر من که تنها حسنش همین کوچیک بودنشه ، قطرش خیلی کمه ، تصوریش هم اگر از روبه رو بهش نگاه کنی خیلی تمیزه ، از زاویه نگاه کنی که درست نمیبینی .

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
مانيتورهاي LCD مزيتشون به مانيتورهاي CRT اينه كه كيفيت تصوير و شفافيتشون فوق العادست,خيلي كم حجم و سبك هستند و اصلا چشم رو اذيت نميكنن (چون مثل CRT سيستم پرتو و اشعه براي نمايش ندارن)

براي كساني كه بيشتر كارهايي نظير جستجو در اينترنت,كارهاي تايپي (اعم از برنامه نويسي يا تايپ يا غيره) انجام ميدن بهترين انتخاب هستند.

اما براي كساني كه بيشتر كارهاي گرافيكي و يا بازي انجام ميدن چندان شايد مناسب نباشن,و بزرگترين نقظه ضعف اونها اينه كه Refresh شدن معمولا كند تر از مانيتورهاي معمولي CRT هست.به اين معني كه براي مثال در بازيها كه Refresh شدن زياد انجام ميگيره اكثرا اينكار با كمي تاخير هست (نسبت به مانيتورهاي CRT و مثلا كمي ممكنه اين حالت با سايه ديده بشه)

البته مدل تا مدل فرق ميكنه و بعضي از مدلهاي جديدتر و بهتر LCD اين مشكل رو به حداقل رسوندن.

عيب ديگه اين مانيتورها (به نظر من بزرگترين عيبشون) قيمت خيلي گرونشون نسبت به CRT ها هست بطوري كه الان ارزونترين مانيتور LCD سايز 15 اينچ حدود 100 هزار تومن از يه مانيتور 17 اينچ مسطح گرونتره.و البته اين موضوع هم به مرور زمان حل خواهد شد.

در كل به نظر من شايد براي كسي كه بيشتر كارهاي گرافيكي و خصوصا بازي ميكنه,يه مانيتور CRT 17 اينچ با صفحه مسطح بهتر باشه.
اما براي كسايي كه بيشتر كارهاي تايپي و بر نامه نويسي و طراحي وب و خصوصا خوندن مطلب رو ميكنن LCD خيلي مناسبتره.

badjens

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حالا چه ماركي ؟ من مي گم سوني سري اچ اس

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نظر من توي مانيتورهاي LCD حاضر,دو مارك Sony و Samsung عالي هستن.و نسبت به ماركهاي ديگه از نظر كيفي در حد خيلي بالاتري هستن.
خصوصا Samsung واقعا مانيتورهاي LCD فوق العاده اي داره..و سوني همكه توي اين زمينه نياز به تعريف نداره.

mrzorgof

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
LCD سوني 17 اينچ حدود 200 هزار تومان گرون تر از LG است . آيا كيفيت اين دو ارزش اين همه اختلاف را دارد ؟ من هفته ديگه مي خواهم يك LCD بخرم و بين اين دو نمي دونم كدوم هم كيفيت بهتري داره هم قيمت مناسب تر .

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
قابل مقايسه نيست .. تكنولوژي سوني مخصوصاَ توي سري آخر مانيتوراش كولاك ...
من خودم از سامسونك استفاده ميكنم ... ايرادش همون ديد با زاويست كه توي سوني اين اشكال به حداقل رسيده ...

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
LCD سوني 17 اينچ حدود 200 هزار تومان گرون تر از LG است . آيا كيفيت اين دو ارزش اين همه اختلاف را دارد ؟ من هفته ديگه مي خواهم يك LCD بخرم و بين اين دو نمي دونم كدوم هم كيفيت بهتري داره هم قيمت مناسب تر .

سوني اصلا قابل مقايسه با LG نيست.
در مورد اختلاف قيمت بايد بگم كه بنظر من ارزشش رو داره.حالا اگه واقعا اين 200 تومن اختلاف برات ممكن نيست,سامسونگ بگير كه اونم يك دنيا از هر نظر سرتر هست از LG.(و اختلاف قيمتشون به مراتب كمتر هست تا ال جي و سوني)
من خودم 2 هفتس LG 1510S خريدم و حالا ميبينم كه چقدر نسبت به سامسونگهاي همرده خودش ضعيف و ابتدايي هست..(اختلاف قيمت بين ارزونترين LG 15 اينچ با ارزونترين سامسونگ 15 اينچ حدود 60 تومن بود اما واقعا اندازه 60 تومن اون سرتره)
سوني هم كه جاي خود ..

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
آخرين پست قديميه..و خيلي پستهاي بعدش پاك شدن ..اما بهرحال ضرري نداره.
يه متن در مورد انتخاب بين CRT يا LCD كه نظر من هم هست پيدا كردم:
انتخاب نوع LCD يا CRT بسته به كاربردي خواهد بود كه شما نياز داريد. يك گرافيست و طرّاح رنگ هرگز از مانيتورهاي LCD استفاده نخواهد كرد و همينطور برنامه‌نويس يا وبگردي كه ساعتهاي متمادي به دنبال اطّلاعات روي اينترنت يا بين كدهاي مختلف و ريز و درشت به گشت و گذار مي‌پردازد با استفاده از مانيتورهاي CRT چشمهاي خود را فدا خواهد نمود.
مانيتورهاي LCD هنوز به اندازه مانيتورهاي CRT شفّافيت و واقعيّت رنگها را نشان نمي‌دهند ولي تشعشعات و Flickerهاي مانيتورهاي CRT را ندارند. مانيتورهاي Flat انتخابهاي خوبي هستند و گريز ناپذيرند چرا كه كاملاً جايگزين نسل قديميتر خود شده‌اند
.
منبع : http://webtag.blogspot.com/2002_12_22_webtag_archive.html

در مورد بازي هم من شخصا امتحان كردم (با مانيتور LCD سامسونگ و ال جي ) و هيچ مشكل قابل توجهي در مانيتورهاي LCD نسبت به CRT به چشم نميخوره.ولي از نظر تئوريكي ريفرش ريت در مانيتورهاي ال سي دي كندتر هست تا CRT.اما زا نظر بازيها هم در كل مشكلي با LCD نيست.

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
من يك LCD با مارك Compaq دارم، ولي هيچ كدوم از اين مشكلاتي كه گفتين نداره . Refresh rate هم 200 هرتزه، اختلاف رنگي اصلا نداره ، و نمونه چاپي كار طراحي شده ، تفاوت رنگي با طرح اصلي نداره، از هر زاويه ، حتي بالا يا پايين بهش نگاه كنيد ، تفاوتي در رنگ و تصوير ايجاد نمي شه... تنها مشكلش اينه كه قيمتش بالاست ... به نظر من LCD هاي الجي و بعضي مدل هاي سامسونگ اصلا بدرد بخور نيستند و فقط بدرد بازي ميخورند نه چيز ديگه ... ولي سوني مدل هاي جديدش هم ظاهرش و هم امكانات و كيفيت تصويرش فوق العاده است...

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببین عزیزم
همانطوری که دوست عزیزمون(Persia) گفتند برای کسی که مصرف خونگی داره یا برای مغازه اش می خواد یک مانیتور بخره (مخصوصاُ اگر از نظر جا هم دچار مضیقه باشد) بهتره LCD بخره البته در ازای کلاس کاری ای که داره باید پول بیشتری هم بپردازه. البته Sony و samsung اصلاَ با LG قابل مقایسه نیستند ولی یکی ممکنه اصلاُ این چیزها رو تشخیص نده و فقط LCD بودن براش مهم باشه برای این آدم همان LG انتخاب خوبیه چون پول کمتری بابتش می ده.
اما برای کسی که کارهای رزولوشن بالا داره و یا کارهای طراحی میکنه همان مانیتورهای CRT مناسبتر است مخصوصا Samsung 757dfx یا samsung 765mb که البته کره ای هاش بهتره یا Hansol 710d
در کل باید بگم خرید مانیتور به آدمی که می خردش، کاری که می خواد بکنه و پولی که تو جیبش داره بستگی داره

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
كلا يك مشكلي هست! مانيتورهاي CRT اشعه هاي خطرناكي دارند (كه دوستان اشاره كردند) كه ناراحتي هاي چشم؛ انواع سرطان ها؛ بيماريهاي ژنتيكي و.... از آن جمله اند.
من مي تونم پول يك LCD Samsung بدم اما مشكلاتي كه دوستان عرض كردند از جمله ريفرش ريت و .... منو در سر دوراهي قرار داده. من شخصا از كامپيوترم براي گشت و گذار در وب ؛ و بازيهاي كامپيوتري استفاده مي كنم و هنوز موندم كه كدام را بخرم.

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
یه نکته به نظرم رسید که کسی نگفته بود.سایز LCD ها از داخل محاسبه میشه و CRT ها از خارج.یعنی یه LCD دقیقاً 15.1" viewable size داره و یه CRT 17" بسته به مدل از 15.2" در Acer تا 16" در Samsung.

mghomeishy2010

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در مورد مدارهاي داخلي و سيستم مانيتورهاي LCD كسي مقاله‌اي داره؟
ترجيحا" فارسي باشه ولي اگه انگليسي هم بود عيبي نداره.

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
بالا