برگزیده های پرشین تولز

Post Mortem

black_jack_of_black_city

Registered User
لایک‌ها
73
با قلبی شکسته در انتظار مرگ گوشه ای نشستم . به آرز
پس از عرضه موفق بازيSyberia ، شركتMicroids يك بازي ماجرايي ديگر را با سبكي متفاوت عرضه كرده است تا خود را به عنوان بهترين شركت سازنده بازي هاي ماجرايي مطرح نمايد .

داستان بازي :

پاريس ، 1920 ،Gus Macpherson يك نقاش و يك كارآگاه خصوصي آمريكايي است كه در پاريس زندگي مي كند . سوفيا بليك با مراجعه به او و ادعاي اينكه خواهر و شوهر خواهرش در جنايتي هولناك در هتل اورفه كشته شده اند ، تقاضاي كمك مي كند و از اين پس شما در نقش Gus بايد به دنبال قاتل باشيد . روال كلي بازي بر مبناي رشته اي از سئوالات و جواب هاي مختلف است كه انتخاب درست سئوالات شما را در مراحل مختلف پيش مي راند .

Gus پس از طي كردن مراحل بسيار و حل معماهاي مختلف سرانجام پي مي برد كه موضوع قتل بخاطر يك سر باستاني به نام سرBaPhomet است . اين سر ( بنا به ادعاي افرادي ) مي تواند قدرتي جاودانه به انسان ببخشد و به همين خاطر افراد بسياري به دنبال آن هستند . پايان بازي نيز با توجه به رشته سئوالات شما مي تواند به سه حالت مختلف باشد .

روش بازي :

علاقه مندان بازي هاي ماجرايي در Post Mortemسبك نسبتا متفاوتي را شاهد خواهند بود . روش انتخاب صحيح سئوالات مدتي بود كه در بازيهاي ماجرايي استفاده نمي شد . شايد نمونه آخر اينگونه بازي را در Nancy Dream يا Sherlock holme مشاهده كرد . شما بايد سئوالاتتان را با توجه به گفتارهاي قبلي انتخاب كنيد . البته حجم زياد گفتگوها و امكان نداشتن رد كردن آنها شايد يكي از اشكالات بازي باشد . معماها نيز تفاوتهايي با نمونه هاي مشابه دارند مثلا دو نقاشي براي پيدا كردن تفاوتهاي آنها يا باز كردن قفل در با استفاده از وسايل مخصوص از اينگونه معماهاي تازه است .

گرافيك بازي :

محيط بازي به زيبايي و مطابق فضاي تاريك و مه آلود پاريس در دهه 20 طراحي شده است و سعي شده عناصر مختلف به خوبي طراحي و رعايت شوند . ولي در مورد مدل ها اين موضوع چندان صادق نيست . شكل كلي مدل ها و شخصيت هاي بازي خوب ساخته نشده اند و حركات بدن و لب آنها هم هنگام صحبت كردن چندان جالب نيست . فيلم هاي بازي نيز زيبا و گيرا هستند . خصوصا فيلم شروع بازي كه شما را به خوبي وارد ماجرا مي كند .

صداي بازي :

موسيقي بازي جذاب و همگام با سبك ترسناك بازي است . اين ضرب آهنگ مناسب در فيلم ها نيز حفظ شده است . افكت ها كم ولي مناسب است . صداي شخصيت ها نيز متوسط است و در بعضي از شخصيت ها اغراق در دادن لهجه فرانسوي از زيبايي كار كاسته است .

موتور بازي :

در اين بازي نيز همانندSyberia ، Microids از ابزار شركتVirtools استفاده كرده است . نداشتن حركت طبيعي براي شخصيت اول بازي و داشتن ديد اول شخص شايد از زيباييهاي بازي كم كرده باشد . ولي داستان جذاب و گرافيك و موسيقي مناسب تا حدي از اين ضعف كاسته است .

Post Mortem نياز به سيستم متوسطي دارد و از پايداري مناسبي نيز برخوردار است ، هر چند تركيبAlt + Tab براي خروج موقت از بازي باعث برهم خوردن اين پايداري مي گردد .

منوها وكليدها :

منو بندي بازي ساده و به راحتي قابل استفاده است . روش كار با صفحه كليد و ماوس نيز به راحتي دستتان خواهد آمد . هر چند بايد گفت اعمال كردن يك جسم روي صفحه به زيبايي Syberia نيست .

پشتيباني :

Post Mortem يك سايت رسمي از طرف Microids دارد ولي ( حداقل در قسمت انگليسي آن ) پشتيباني چنداني را نمي بينيم به طوري كه بر خلاف اكثر بازي هاي ماجرايي ديگر نه شاهد مرور بازي ( تا به حال ) و نه قسمتي براي جواب به سئوالات هستيم .

فروش :

نبود بازي ماجرايي مناسب در سال گذشته باعث شد كه Post Mortem تا مدتها پس از عرضه در ليست 10 بازي محبوب قرار گيرد و از فروش مناسبي برخوردار شود .

تحليل و بررسي :

سال گذشته ، سال بدي براي بازي هاي گونه ماجرايي بود بطوريكه بجز محصولات شركت Microids بازي ماجرايي قابل اعتنايي وارد بازار نشد . شركت

Sierra كه براي سالها دست اندر كار توليد بازي هاي ماجرايي بود روش كاري خود را عرض كرده و همين امر باعث شده است به رغم آسان بودن ساخت يك بازي ماجرايي ، محصول خوبي را شاهد نباشيم . بطوريكه Syberia با فاصله زياد و بدون هيچ رقيب جدي توانست جايزه بهترين بازي ماجرايي اغلب سايت ها و مجلات معتبر را از آن خود كند .

Post Mortem نيز داراي داستاني بسيار جذاب است ، ضمن اينكه سعي شده تا معماها نيز متفاوت باشند . اين دو امر مهمترين مسائل در يك بازي ماجرايي است پس شاهد يك بازي ماجرايي خوب هستيم . علاوه بر اين گرافيك زيبا و طراحي صوتي خوب نيز به جذابيتهاي بازي افزوده است ( يكي ديگر از مزاياي بازي نيز پايان چندگانه است كه با توجه به روش كار شما در مرحله پاياني بازي تعيين مي شود ) . هر چند اشكالاتي نيز بر Post Mortem

وارد است مثل گفتگو هاي طولاني و خسته كننده در بعضي قسمتها و مدل هاي ضعيف .

شركت سازنده :

بازي توسط Microids ساخته شده است . اين شركت فرانسوي بوده و بخشي از آن نيز در كانادا قرار دارد . قبلا ، از اين شركت بازي هاي زيادي ديده ايم ولي در زمينه بازي هاي ماجرايي پس از Syberia اين دومين محصول است .

ديدگاه كلي :

يك بازي ترسناك كه به دنبال تحولي در بازي هاي ماجرايي است .

مزايا :داستان جذاب ، پايان چندگانه ، محيط جالب ، معماهاي متفاوت

معايب :امكان رد كردن گفتگوها وجود ندارد ، گفتگوها بعضي اوقات خسته كننده است ، مدل سازي ضعيف

امتياز :84 – خيلي خوب

سبك :ماجرايي

سازنده : Microids

ناشر : Tte Adventure Company

گروه سني : بزرگسالان ( M )

حداقل سيستم مورد نياز :

P II 350 MHZ -

Ram 64 MB -

Free Space 1.2GB -

Sound Card -

VGA 16 MB / 3D -

- Direct x 8.0

- CD ROM

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
من تمومش کردم . خیلی بازی تاپی نیست ! گرافیکش بد نیست . برای یه بازی ادونچر بد نیست . ولی داستانش خیلی پیچیدس . مجبور به تکرار خیلی حرکات میشین . آخرشم من از روی WT رفتم . ( walkthrough )
این قضیه چند پایانه بودنش جالبه ! آخرش یه مجسمه است که اگر بندازیش زمین یکی خودتو میکشه و اگر نندازی یکی دیگه رو میکشه و زنده میمونی . پایان جالبی داشت ! ( تمام مدت آدم داشته گول میخورده آخه ! )

انگلیسی سختی داره کلا ! من نمیدونم جایی اینو فارسی کردن ؟ امیدوارم ترجمه هاشون خوب باشه . چون متن های پیچیده ای داره !

$aeed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
كجاش گرافيكش بد نيست؟افتضاحه.

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از $aeed :
كجاش گرافيكش بد نيست؟افتضاحه.
براي بازي ادونچر point&click بد نيست !‌ بعدشم بعد syberia من بهتر از اين نديدم تو اين سبك !‌ jack the ripper البته از هر دو گرافيكش بهتره !‌ اصلا render داره ! روي 1024 كارت من fx5200 كم مياره !!!!!!!!!! اونم ادونچر !!!!!

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از Kako :
براي بازي ادونچر point&click بد نيست !‌ بعدشم بعد syberia من بهتر از اين نديدم تو اين سبك !‌ jack the ripper البته از هر دو گرافيكش بهتره !‌ اصلا render داره ! روي 1024 كارت من fx5200 كم مياره !!!!!!!!!! اونم ادونچر !!!!!
كاكو من يه تايپ زدم براي اين بازي بعد ديدم كه اينجا بوده

اگر ميشه رمز باز كردن در رو به من توضيح بده

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
والا الان یادم نیست.
ببین اینه ؟؟
-0- - - 3

- - 1 1 - -

- - 2 - - 6

2 - - 1 - -
البته الان برعکس شده. یعنی-0- مال سمت چپ هست. خوب؟
برای اینکه درست ببینیش اینجا رو نگاه کن :
http://www.gameboomers.com/wtcheats/pcPp/PostMortem.htm
من درست یادم نیست کلی هم در داره آخه تا تهش ! :D

$aeed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
درسته دارينوس فارسيش كرده ولي بديش اينه كه متنه سوال و جوابها فارسي نيست.

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از Kako :
والا الان یادم نیست.
ببین اینه ؟؟
-0- - - 3

- - 1 1 - -

- - 2 - - 6

2 - - 1 - -
البته الان برعکس شده. یعنی-0- مال سمت چپ هست. خوب؟
برای اینکه درست ببینیش اینجا رو نگاه کن :
http://www.gameboomers.com/wtcheats/pcPp/PostMortem.htm
من درست یادم نیست کلی هم در داره آخه تا تهش ! :D
كاكو من بازم سر در نياوردم ببين من الان تو بازي 5 تا سوزن دارم كه براي باز كردن در هست ولي من نميدونم چي كار كنم 4 تا بيشتر تو اون در نميره :lol: يكيش ميمونه بعدشم هر كاري ميكنم باز نميشه

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از ali206speed :
كاكو من بازم سر در نياوردم ببين من الان تو بازي 5 تا سوزن دارم كه براي باز كردن در هست ولي من نميدونم چي كار كنم 4 تا بيشتر تو اون در نميره :lol: يكيش ميمونه بعدشم هر كاري ميكنم باز نميشه
ببین علی
سلام راستی !
:D
اون شاه کلید ها اگر تند تند تکون بخورن یعنی جاش درست نیست ولی هر کدوم رو سر جاش اگر باشه بزاری اون یه ذره تکون میخوره و تابلوه که مال خودشه. همینجوری با سعی و خطا باید امتحان کنی و درسته یکیش هم اضافیه.
تو بازی ادونچر باید صبر داشته باشی و دقت ! صبر و دقت ! آره قربونش !
;)

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از Kako :
ببین علی
سلام راستی !
:D
اون شاه کلید ها اگر تند تند تکون بخورن یعنی جاش درست نیست ولی هر کدوم رو سر جاش اگر باشه بزاری اون یه ذره تکون میخوره و تابلوه که مال خودشه. همینجوری با سعی و خطا باید امتحان کنی و درسته یکیش هم اضافیه.
تو بازی ادونچر باید صبر داشته باشی و دقت ! صبر و دقت ! آره قربونش !
;)
خيلي دوست دارم كاكو
I Love You :D

كاكو بازيهاي ادونچر كه ميدوني خيلي حال ميدن رو بگو بگيرم هر چي فكر ميكنم ميبينم كه سبك ادونچر بيشتر حال ميده
سعي ميكنم كه صبر داشته باشم ;)

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از ali206speed :
خيلي دوست دارم كاكو
I Love You :D

كاكو بازيهاي ادونچر كه ميدوني خيلي حال ميدن رو بگو بگيرم هر چي فكر ميكنم ميبينم كه سبك ادونچر بيشتر حال ميده
سعي ميكنم كه صبر داشته باشم ;)
مام دوست داریم داش علی
ابرو رم دوست دارم(آلبوم هاشو گرفتم و گوش میدم قشنگ میخونه. چند تا کلیپ ویدئویی هم ازش دارم). تنها فتوپیجی که عضوم تویی !
راستی این آلبوم های ابروی من اسم ندارن و بهم ریخته ان. جایی که اسم آهنگاشو آلبوم و عکس آلبوم و ...شو نوشته باشه سراغ داری؟ ;)
ببشید الان ممد میاد میگه وسط بازی بحث ابرو نکنید.
درباره ادونچر منم دوست دارم وقت نمیکنم:(
اگر بازی نکردی بنظر من The longest Journey رو بگیر حال میکنی. خیلی قشنگه.
همچنین Myst که منم دنبالشم بگیرم و ببینم. این سایت که خودش آخر ادونچره justadventure.com اینو گذاشته در صدر Hall of Fame اش.
البته یه Hall of Shame هم داره که دیدنیه و باید خندید به ریش سازندگانشون !

موخلصیم !

$aeed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
رو هم بازي كن.aura بازي

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
كاكو جون خيلي ممنون از راهنماييت

راستي من اون در رو باز كردم رفتم داخل اتاق يك حلقه و يه چيزايي هم رو زمين بود برداشتم ولي بازم گير كردم هر كاري ميكنم هيچ راهي پيش نميره اگر ميدوني به من بگو چي كار كنم

در مورد آلبومهاي ابرو : منم ميترسم احسان گير بده :happy: من آي دي تو رو نميدونم ولي آي دي من همينه اگر خواستي برام off بزار من همه چيز در مورد ابرو رو بهت توضيح ميدم اسم آلبومهاش رو هم بهت ميگم

:)

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
والا درست يادم نيست داش علي......فكر كنم از اون اطاقه بخواي بري بيرون يه هو يكي پيداش ميشه. (مادر هموني كه دنبالش ;) ) ي. شايدم بايد با تلفن روي ميز زنگ بزني جايي؟؟ نميدونم والا ما هزار تا بازي كرديم يادمون نيست‌! كه !
در ضمن من از مسنجر خوشم نمياد نصبش نميكنم. از چت كردن بدم مياد. يه مدت كوتاهي هم چت كردم و تموم.
والا بعيد ميدونم برا چي بايد احسان اشكال بگيره؟ بخاطر اينكه تو بخش بازيه؟ خوب بزن تو همون تاپيك ابرو تو آزاد....
تو اين بازي بايد همه راهها رو چندين بار امتحان كني. صبر كه گفتم معنيش Exploring Every thing هست به تعداد نامحدود و بصورت مكرر در مكرر !‌
منم خيلي وقتا گير ميكردم.
در ضمن با مامان اون يارو درست صحبت كن و بترسونش. اگر تهديد آميز صحبت نكني بازي يه جور ديگه(كه خيلي سخته) پيش ميره. ولي اگر مامانه بترسه جاي پسرشو(كه تو يه مخفيگاه طبقه بالاي همون اطاق هست)‌رو نشونت ميده. سمت چپ اطاق(جايي كه ميز نيست) سقف رو نگاه كني يه سوراخ هست كه ازش نردبون ميزاره و مياد بالا و .....

بازم گير كردي من هستم. ;)

بالا