برگزیده های پرشین تولز

recovery

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
سلام
آقا من شديدا نياز به كمك دارم !
بيزحمت هركي ميتونه كمك كنه !
ميخواستم ببينم اينجاهايي كه اطلاعات پاك شده ي هارد رو در ميارن تا چه حد ميتونن اينكارو بكنن؟ يعني هر فايلي كه پاك شده رو ميتونن دوباره بيارن سر جاش؟ بعد هارد آدم سالم ميمونه ؟ بعد هزينه اش حدودا چقدر ميشه ؟ جايي رو سراغ داريد ؟ :(
من منتظرما

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
من اینجا رو دوباره میارم بالا !
بیزحمت دست مارو بگیرید دوستان ! دارم سکته میکنم !

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
مشكل هاردت چيه الان؟ اگه مشكل فيزيكي نداره يعني برد و سيلندرش سالمه و detect ميشه خودت هم ميتوني ببريش روي يه سيستم ديگه و با يه برنامه مثل easy recovery اطلاعاتتو برگردوني. اگه مشكل فيزيكي داره تقريبا بايد فاتحه هاردت رو بخوني. باز اگه بردش خراب شده باشه ميشه يه كاري كرد ولي اگه سيلندرش خراب شده باشه ديگه خلاص! بندازش سطل آشغال يا اينكه يكي دو ميليون خرج كن شايد اطلاعاتت برگشت. :wacko:

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
easy recovery میتونه اطلاعات ماله قبل از فرمت شدن (یا پاک شدن خود فایلها)درایو رو در بیاره ؟؟
خود هارد سالمه
درایو ویندوزم (xp ) تمام فایلهاش پاک شده (فرمت شده یه جورایی) ! توی My Documents کلی فایل مهم داشتم ! یه بار ویندوز بریزم پس میتونم با easy recovery دوباره پیداشون کنم ؟؟

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
يه اخطار از همين حالا بهت ميدم. اكيدا روي هاردت هيچ كاري انجام نده. نه دوباره روش ويندوز نصب كن نه فايلي روش بريز. چون ميدوني كه فالها هيچ وقت مرتب و پشت سر هم روي هارد ذخيره نميشن بنابراين ممكنه كه فايلي كه الان كپي ميكني در محل سكتور فايل پاك شده قبلي بشينه و اين كار انجام عمل recovery رو بسيار سختتر و گاهي غير ممكن مي كنه.
هاردت رو ببر روي يه كامپيوتر ديگه ، با easy recovery يا هر برنامه ديگه كه استفاده ميكني يه بار بده كلش يا اگه فقط يه درايو بود فقط اون درايو رو اسكن كنه. بعضي وقتها اين اسكن ممكنه تا 7-8 ساعت طول بكشه. بعد اين احتمالا چند نوع سيستم فايل رو كه حدس زده بهت نشون ميده. اگه يكي نشون داد كه همون رو انتخاب مي كني و ادامه ميدي. ولي اگه چند تا مسير نشون داد ، يكي يكي شون رو بايد بري و روشون recovery انجام بدي و فايلها رو نگاه كني ببيني درست برگردونده يا نه.
يه نكته كلي بگم. ماده اي كه اطلاعات هارد روي اون نوشته ميشه معمولا تا سه بار اطلاعات ريخته شده قبلي رو ميتونه تشخيص بده (يعني ميتونه بگه كه صفر بوده يا يك) بنابراين حتي اگه دوباره روي هاردت فايل ريخته باشي هم ميشه در شرايط خاص و به كمك نرم افزارهاي گرونتر و حرفه اي تر recover اش كرد. بنابراين حتي اگه شما دو بار هم كل هاردت رو فرمت كرده باشي ميتوني اون رو recover كني. يكي از دوستام از يه هارد 20 گيگابايتي ، 25 گيگ اطلاعات بيرون آورد!!!
فقط دقت كن كه موقع recover كردن فايلها رو حتي الامكان روي يه هارد ديگه يا يه درايو ديگه بريزي.

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
mamnoon
bebinam ye barnameh mesle easy recovery tuye linux mishnasi ?
bad vaghti mibaram ruye ye computere digeh hard e uno ke joda nemikonam ?na? bayad yekishun ro (hard e khodamo) slave konam ?
mehdi ye tozih ham raje be in bede bizahmat!
rasti hajme file haii ke mikham be 1 gb ham nemirese shayad 500 mb ham nasheh
pas ba easy recovery mishe na?

(sharmandeh pingilisheh ,fonte farsi nadaram inja !)

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
اينكه هاردت master باشه يا slave فرقي نمي كنه ولي بايد با يه ويندوز ديگه هاردت رو بياري بالا و طبيعتا رو هارد خودت كه ويندوز نداري پس مجبوري با اون يكي هارده سيستم رو بياري بابا.

حجم فايلها هيچ تاثيري رو عملكرد برنامه نداره. ممكنه همين easy recovery نتونه يه فايل 1 مگابايتي فوق العاده مهم رو برگردونه ولي ممكنه بتونه 20 گيگ اطلاعات ديگه رو recover كنه. ولي حتما فايلهاتو بعد از recover كردن دونه دونه چك كن ، مخصوصا اونهايي كه مهمه برات ، بعد كه مطمئن شدي مشكلي ندارن هر بلايي ميخواي به سر اون پارتيشن هارد خودت در بيار! ولي اگه يه وقت ديدي چند تا فايل رو نتونسته درست و حسابي recover كنه سعي كن با برنامه هاي ديگه مثل final data enterprise امتحانش كني.

در مورد لينوكس بايد بگم كه من برنامه ريكاوري تحت لينوكس تا حالا نديدم ولي بيشتر برنامه هاي ريكاوري كه ديدم فايل سيستم لينوكس (ext2 , ext3) رو ساپورت ميكردن.

بالا