آژانس هواپیماییexchanging

Sony P200 یا Canon Ixus750

شروع موضوع توسط first saeed ‏18 مارس 2006 در انجمن عکس و عکاسی

1. first saeed

first saeed Registered User

سلام

بين sony cybershot p200 و canon ixus750 کدوم يکي رو انتخاب کنم؟
    با توجه به اينکه من مي خوام عکس ها رو براي چاپ استفاده کنم مي گن canon بهتره برا چاپ
    نظر شما چيه ؟
    در ضمن canon حدود 30 تومان بيشتر از sony در مي اد

راستي اينکه مي گن canon فقط ضمانتنامه آفومارش معتبره و پارسه معتبر نيست راسته؟

2. Niaz

Niaz مدیر بازنشسته

در یک مقایسه side by side بین این دو تا دوربین ultra compact خواهیم دید که از لحاظ فنی و با توجه به نیاز شما برای چاپ تفاوت چندانی ندارند .

هر دو دوربین 7.1 مگاپیکسل هستند . در نتیجه سایز پرینت یکسانی خواهند داشت . سایز سنسورشون یکسان هست در نتیجه نمیشه گفت اختلاف زیادی در نویز یا عمق میدان خواهند داشت ... و خوشبختانه این CCD های 7 مگاپیکسلی دارای میزان نویز کمی هستند .

تو سخت افزار و مکانیسم تفاوت های جزئی دارند ... مثلا سونی دارای فوکوس دستی هستش ولی کانن فاقد این امکان هست .

با توجه به اینکه سونی و کانن الگوریتم های کاملا" متفاوتی برای پروسسینگ و ذخیره عکس دارند بنابراین همیشه شاهد تفاوت در نحوه رنگبندی و کنتراست بین دوربین های سونی و کانن خواهیم بود ... انتخاب با شماست . نمونه عکسهای هر دو دوربین رو ببینید .

معمولا" رنگها در دنیای کانن جذابترن :)

کانن Ixus750 یا همون (SD550) یه خورده تمایل به overexpoisng داره :blush: purple fringing هم داره در حالی که تست ها نشون دادن که p200 هرگز purple fringing نداشته و دارای داینامیک رنج خوبی هستش .

پیشنهاد من : Sony P200