برگزیده های پرشین تولز

sql server مناسب براي ويندوز سرور 2003

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام
من مي خواستم روي Windows server 2003 بانك اطلاعاتي Sql server 2000 رو نصب كنم كه با هشدار زير مواجه شدم :
SQL Server 2000 SP2 and below is not supported by this version of windows
لذا به نظر شما چه ورژني از SQL Server مناسب براي Windows server 2003 مي باشد.
با تشكر

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
MSSQL Server 2000 روی Windows 2000 Server نصب میشه ولی باید SP2 به بالا باشه که مال شما نیست.
باید یا MSSQL 2000 Sp4 نصب کنی یا حداقل MSSQL 2000 SP3 نصب کنی (و بعد به SP4 ارتقا بدی).

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
ممنون دوستان!
من SQL Server 2005 رو خريدم ولي نمي دونم در حال حاضر ميشه با اطمينان بر مبناي اون برنامه نوشت ؟!
در ضمن من SQL server 2000 رو با وجود هشداري كه ويندوز سرور داد هم روي سرور و هم رو كلاينت خودم نصب كردم ( سيستم من از طريق دومين به سرور لاگين ميشه ) در اينحال از SQL روي سيستم خودم نتونستم از طريق قسمت Open SQL server service Manager به SQL نصب شده در سرور كانكت بشم .
براي متصل شدن به بانك SQL Server نصب شده در سرور به كمك Query Analyzer نصب شدن در يك كلاينت عضو دومين چه بايد كرد ؟
آيا ممكنه كه SQL من نسخه Personal بوده و به اشتباه به من فروخته شده ؟
لطفا راهنمايي كنيد !

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
اگر query analyzer داری این query رو اجرا کن:
کد:
select @@version
وگرنه در command prompt دستور زیر رو بزن:
کد:
osql -E -Q "select @@version"

اطمینان به اینکه نسخه شما قابل اعتماد هست یا نه از راه دور نمیشه!

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ممنون mazoolagh من زماني دستور SELECT @@Version رو ديدم كه به سرور دسترسي ندارم ولي من رو سرور MICROSOFT SQL SERVER 2005 STANDARD AND ENTERPRISE EDITIONS رو هم نصب كردم و همون مشكل Connect شدن به Server از طريق كلاينت رو دارم البته يك نكته وجود داره و اينكه من Authentication اونو در زمان نصب Windows Authentication انتخاب كردم و در پنجره Connect شدن ( در SQL نصب شده در Client) من در قسمت Server Name نام سرور رو ميزنم و Authentication رو هم طبيعتا Windows Authentication انتخاب مي كنم و در اين صورت ارتباط SQL Server نصب شده در كلاينت با SQL Server نصب شده در Server برقرار نمي گردد. به نظر شما مشكل كجاست ؟
در ضمن Windows Authentication كه در كلاينت انتخاب شده كدام Authentication مي باشد ؟ آيا Windows Authentication ويندوز جاري نمي باشد ؟ چون در اين صورت مسلما نمي تواند ارتباط برقرار كند همچنين در كجا مي بايست UserName و Password سرور را جهت ورود به سرور داد؟
تصور فعلي من اين شده كه احتمالا بايد Authentication رو SQL Server Authentication انتخاب كرد ؟

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
عوامل خیلی زیادی هستن که میتونن باعث عدم دسترسی بشن - اطلاعات و تسلط من در حدی نیست که بتونم با این صورت مساله که شما مطرح میکنی اشکال کار رو پیدا کنم.

شما حداقل باید بتونی از پای خود سرور اون کوئری ها رو اجرا کنی!

بالا