برگزیده های پرشین تولز

vice versa چيه؟ يعنی چی؟

raizaM

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
سلام. داشتم اين مطلب رو ميخوندم، به اين کلمه رسيدم. نميدونم که تو شبکه چه معنی اي ميده.
لطفاً راهنماييم کنين.
firewall: n. a security system intended to protect an organization’s network against external threats, such as hackers, coming from another network, such as the internet. usually a combination of hardware and software, a firewall prevents computers in the organization’s network from communicating directly with computers external to the network and vice versa. instead, all communication is routed through a proxy server outside of the organization’s network, and the proxy server decides whether it is safe to let a particular message or file pass through to the organization’s network.

raizaM

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
به نقل از balabala :
یعنی "متشابه"
تلفظ .etc میشه فکر کنم.
مطمئنّی؟
فک کنم etc يه چيز ديگه ميشدا...
البته مطمئن نيستم...:wacko:

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از raizaM :
مطمئنّی؟
فک کنم etc يه چيز ديگه ميشدا...
البته مطمئن نيستم...:wacko:
99% درصد مطمئنم ، یه کلمه یونانیه توی ایگلیسی به معنی "متشابه"، و "غیره"... ، از همین معناها میده.

raizaM

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
به نقل از balabala :
99% درصد مطمئنم ، یه کلمه یونانیه توی ایگلیسی به معنی "متشابه"، و "غیره"... ، از همین معناها میده.
آره... معنی etc رو مطمئنّم. منظورم اون بود که بعدش فرمودين.
که تلفّضش ميشه vice versa...
فک کنم کلمه ی کامل etc يه چيز ديگه ميشد...
البته ميگم، مطمئن نيستم.
ولی تو متن که جور در مياد...:blink:

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
به نقل از raizaM :
سلام. داشتم اين مطلب رو ميخوندم، به اين کلمه رسيدم. نميدونم که تو شبکه چه معنی اي ميده.
لطفاً راهنماييم کنين.
firewall: n. a security system intended to protect an organization’s network against external threats, such as hackers, coming from another network, such as the internet. usually a combination of hardware and software, a firewall prevents computers in the organization’s network from communicating directly with computers external to the network and vice versa. instead, all communication is routed through a proxy server outside of the organization’s network, and the proxy server decides whether it is safe to let a particular message or file pass through to the organization’s network.
Vice Versa یعنی و بر عکس.
یعنی اینجا هم منظورش اینه که از ارتباط کامپیوتر به طور مستقیم با خارج جلوگیری می کنه و برعکس (یعنی از ارتباط شبکه خارجی به صورت مستقیم با این کامپیوتر هم جلوگیری می کنه)

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از raizaM :
آره... معنی etc رو مطمئنّم. منظورم اون بود که بعدش فرمودين.
که تلفّضش ميشه vice versa...
فک کنم کلمه ی کامل etc يه چيز ديگه ميشد...
البته ميگم، مطمئن نيستم.
ولی تو متن که جور در مياد...:blink:
زیاد مطمئن نیستم، ولی شنیده بودم که تلفظ .etc یه چیزی تو همین مایه هاست. البته به نظر خودم هم خیلی عجیب اومد که یه جوری نوشته میشه و یه جور دیگه تلفظ میشه!

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از knowhow :
یعنی اینجا هم منظورش اینه که از ارتباط کامپیوتر به طور مستقیم با خارج جلوگیری می کنه و برعکس (یعنی از ارتباط شبکه خارجی به صورت مستقیم با این کامپیوتر هم جلوگیری می کنه)
اوه! پس من اشتباه کردم. :blush:

raizaM

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
به نقل از knowhow :
knowhow از کمکتون خيلی ممنونم.
بلا بلا، از توجّه شما هم خيلی ممنونم.
همگی لطف کردين.
:blush:

Domrul

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از balabala :
زیاد مطمئن نیستم، ولی شنیده بودم که تلفظ .etc یه چیزی تو همین مایه هاست. البته به نظر خودم هم خیلی عجیب اومد که یه جوری نوشته میشه و یه جور دیگه تلفظ میشه!
.etc مخفف كلمه et cetera به معني "وغيره" است ;)

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از Domrul :
.etc مخفف كلمه et cetera به معني "وغيره" است ;)
یکمی اشتباه گرفتمشون!
44.gif

بالا