برگزیده های پرشین تولز

XBOX 360

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
من خودم حقیقتا به ps3 خیلی اطمینان دارم .ps3 از نظر قدرت از xbox 360 سرتره ولی xbox رو قسمت مولتی مدیا یکمی قویتره البته تا ps3 نیاد دقیقا نمیشه راجبش حرف زد ولی مثلا xbox 360 فایلهای mp3 میخونه که ps3 نمیخونه تو قسمت live هم ماکروسافت جدیدا روی محصولاتش برای این قسمت خیلی تاکید داره که البته تو ایران فرقی نداره ولی با این حال هم به خاطر قدرتش و هم به خاطر پیشنه خیلی قوی که باعث میشه تعداد بازیهای اختصاصیش مثل metal gear solid و خیلی دیگه بیشتر باشه من خودم شخصا ps3 رو ترجیح میدم . توی cnn که یه مقاله در مورد xbox360 میخوندم به این اشاره کرده بود که xbox360 خوبه ولی فوق العاده نیست مخصوصا اگر از کنسولهای سری قبل به صورت شخصی استفاده کرده باشد ولی شاید برای کسانی که دفعه اول که کنسول بازی میخرن دستگاه عجیبی به نظر بیاد

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
در ضمن سایت معتبر IGN مقاله ای تحت عنوان ده دلیل برای اینکه xbox360 نخری و منتظر ps3 بمونی منتشر کرده در سایتش که من به همه توصیه میکنم که اینو بخونن اگه تاپیک مخصوص ps3 زدیم میام اونجا 10 دلیل رو میگم
http://ps3.ign.com/articles/668/668446p1.html

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
اگه تاپیک مخصوص ps3 زدیم میام اونجا 10 دلیل رو میگم

آقا سعيد عزيز يه تاپيك بزن و بگو :) در مورد PS3 شك نيست كه اين كنسول با ديدن XBOX360 نقاط ضعفشو ميگيره تا ارائه بشه ;) همين الان قضيه دسته بازيشو ديديد چي شد ؟؟ مني كه به اون شكل با كنسول كار نكردم تا دسته بازيشو ديدم فهميدم كه XBOX360 افراد فهيم تري رو پشت طراحي خودش داره كه حسابي تست ميكنند تا يه محصول حسابي بدند بيرون :rolleyes: در حقيقت PS3 يك محصول آماده نيست بلكه يه محصوليه كه ميخواد آماده بشه :lol: و اين زمان آماده شدن طبيعي است كه با محصولي متفاوت تر روبرو بشيم و شايد از جهاتي برتر و صد البته از جهاتي ضعيف تر ;)

حالا يه سوال اين هارد XBOX360 واقعا به چه دردي ميخوره؟؟ آيا اين محصول هاردي داخل خودش نداره؟؟ يعني براي ذخيره .... بايد حتما اين هاردو تهيه كرد؟؟

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از cesoot :
حالا يه سوال اين هارد XBOX360 واقعا به چه دردي ميخوره؟؟ آيا اين محصول هاردي داخل خودش نداره؟؟ يعني براي ذخيره .... بايد حتما اين هاردو تهيه كرد؟؟
داخل هارد میتونی بازیا رو بریزی و بدون dvd بازی کنی در ضمن برای save بازیها هم دیگه احتیاجی به مموری کارت نداری . احتمالا تو xbox360 امکان ریختن فیلم و اهنگو رو هم داخل هارد اضافه کردن.ولی بدون هارد هم مشکلی نیست فقط باید یه مموری 64 مگ بخری برای اینکه save بازی ها رو داخلش بریزی نکته جالب اینجاست که ps3 از هاردهای 2.5 اینچ معمولی استفاده میکنه

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
انتقال آهنگ از داخل iPod به کامپیوتر غیرمجازه! البته در مورد iPod Shuffle من که پیچوندنش بیش از حد ساده است اما همچین کاری امکان داره باعث دردسر مایکروسافت بشه.

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
نتقال آهنگ از داخل iPod به کامپیوتر غیرمجازه!
يعني مايكروسافت از اپل اجازه نگرفته ؟؟؟ :blink: من كه بعيد ميدونم بلاخره با اين همه آب وتاب داره تبليغ ميكنه حتما مجوزشم گرفته ديگه ...... چون مي خوام يه آي پاد نانو هم بگيرم كه پكم كامل بشه اساسي :lol: :lol:

آقا سعيد از راهنمائي شما هم ممنون پس بايد هارد هم باشه تا بشه آهنگو ..... رو ريخت رو هارد :)
اطلاعات ديگه هم بديد ممنون ميشم :)

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
الان game one يه 360 اورده تو استوديو داره در مورد امكاناتش مسه منوهاي
xbox live,dashboard و چيزاي ديگش صبحت ميكنه...يه psp هم بهش وصل كرد از داخل 360 چند تا موزيك داخلشو با Visualization هاي خود 360 پخش كرد چند تا عكس هم از داخل psp رو صفحه نشون داد ولي مطمئن نيستم ميشه رو هاردش داده هايي غير از اطلاعات بازيها مسه همين اهنگ يا عكس ريخت يا نه اينجور قابليتهاش هر چند شايد تا حدودي عادي باشه اما بنظر من براي يه كنسول بازي خيلي جذابه

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از Xradical :
الان game one يه 360 اورده تو استوديو داره در مورد امكاناتش مسه منوهاي
xbox live,dashboard و چيزاي ديگش صبحت ميكنه...يه psp هم بهش وصل كرد از داخل 360 چند تا موزيك داخلشو با Visualization هاي خود 360 پخش كرد چند تا عكس هم از داخل psp رو صفحه نشون داد ولي مطمئن نيستم ميشه رو هاردش داده هايي غير از اطلاعات بازيها مسه همين اهنگ يا عكس ريخت يا نه اينجور قابليتهاش هر چند شايد تا حدودي عادي باشه اما بنظر من براي يه كنسول بازي خيلي جذابه

چرا امکان انتقال عکس و اهنگ به داخل هارد هست حتی میتونی عکس هم دانلود کنی xbox 360 یک برنامه نمایش عکس خیلی خوب داره.البته در مورد ipod شک دارم که میشه اهنگها رو انتقال داد به هارد یا فقط میشه گوش داد در هر صورت xbox360 برنامه itunes نداره .در روزهای اینده حتما اطلاعات بیشتری در مورد xbox360 اینجا میزارم

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
چرا امکان انتقال عکس و اهنگ به داخل هارد هست حتی میتونی عکس هم دانلود کنی xbox 360 یک برنامه نمایش عکس خیلی خوب داره.البته در مورد ipod شک دارم که میشه اهنگها رو انتقال داد به هارد یا فقط میشه گوش داد در هر صورت xbox360 برنامه itunes نداره .در روزهای اینده حتما اطلاعات بیشتری در مورد xbox360 اینجا میزارم

اين برنامه گيم وان رو منم ديشب ديدم خيلي جالب بود :rolleyes:
آي پاد رو هم وصل كرد و موسيقي هارو از طريق 360 پخش كرد ولي چيزي بنام كپي من نديدم :)
ولي در كل چيز خيلي جذاب و جالبي بود ;)

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
در کنار امکانات فراوان xbox360 دارای قدرت عملیاتی بالایی هست.
واحد پردازش مرکزی (CPU) این کنسول بلطف 3 هسته جداگانه و سرعت کلاک (clock) در 3.2 گیگاهرتز با سرعت بسیار وحشتناکی کار میکند و توانایی حساب 9 میلیارد نقطه در ثانیه را دارد .این تراشه power pc ساخت کمپانی IBM است.

xbox360_cpu.jpg

همچنین تراشه گرافیکی این کنسول ساخت شرکت ATI در سرعت 500 مگاهرتز تقریبا توان ساخت چند ضلعی تا 4 برابر xbox معمولی و بیشتر از 4 برابر xbox معمولی توان نمایش پیکسل در ثانیه را داراست همچنین این تراشه از 48 تا لوله سایه زن به صورت موازی استفاده میکند (parallel shader pipeline )

xbox360_3d.jpg

همچنین رمه 512 مگی از نوع GDDR3 با سرعتی برابر 700 مگاهرتز این کنسول توانی 8 برابر xbox معمولی دارد همچنین پهنای باند بسیار زیاد این رمها که برابر است با:
-22.4 گیگ بر ثانیه برای رابط باس و رم (memory interface bus bandwidth)
-256 گیگ بر ثانیه برای رم به EDram
-و 21.6 برای FSB (front side bus)

inside1001.jpg

بازی در HDTV و در رزولوشنهای HD شاید از بهترین امکانات xbox360 برای اجرا بازی ها در بهترین کیفیت ممکنه باشد بازیهای این کنسول با پشتیبانی از تصاویر 720p و 1080i میتوانند بهترین کیفیت ممکنه را در تلویزونهای پیشرفته HDTV (high definition( برای شما فراهم کنند (ps3 از 1080p هم پشتیبانی میکنه) همچنین تمامی بازیهای این کنسول در فرمت واید اسکرین (wide sreen 16:9) اجرا میشن البته این به این معنی نیست که نمیتوان در تلویزیونهای معمولی با این کنسول کار کرد بلکه برای رسیدن به کیفیت واقعی بازیها باید از HDTV استفاده کرد (در این مورد بعدا بیشتر توضیح میدم)

samsung_xbox360_02.jpg

xbox 360 با خروجی از سیستم ساروند چند کاناله (multi channel surround sound output) و پشتیبانی از صدای 48 کیلوهرتز و 16 بیت و پردازش 32 بیتی صدایی فوق العاده رو در اختیارتان قرار میدهد

imt.Amir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقایون یه سووال. از این تلویزیونهای HDTV در ایران هست و اگر اومدن قیمتشون حدود چقدره؟

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از imt.Amir :
آقایون یه سووال. از این تلویزیونهای HDTV در ایران هست و اگر اومدن قیمتشون حدود چقدره؟

قبل از هر توضیحی به این عکس یه نگاه بندازین

i2rjbs.jpg

الان اکثر تلویزونهای plasma و بعضی از انواع پروجکشن و تلویزونهای خفن HDTV هستند (البته قیمتهای قابل توجهی هم دارن) کلا HDTV ها در روزولوشنهای بالاتری نسبت تلویزونهای معمولی کار میکنن تلویزونهای خیلی جدید و خفن الان از 1080p پشتیبانی میکنن که نمیدونم تو ایران هست یا نه ولی مدلهای پلسمایی که 720p ساپورت میکنن هست تو ایران البته قیمتاش هم زیاده. xbox360 رزولوشن 1080 رو کامل ساپورت نمیکنه و تا ماکسیمم رزولوشن 1360x768 ساپورت میکه در حالی رزولوشن تلویزونهای که 1080i یا 1080p ساپورت میکنن 1920x1080 است در ضمن HDTV ها در این رزولوشن همه بصورت 16:9 هستد یعنی صفحه wide

رزولوشنهایی که xbox360 ساپورت میکنه:

640X480 (رزولوشن 480p)
848X480
1024X768
1280X720 (رزولوشن 720p)
از اینجا به بعد برای 1080i
1280X768
1280X1024
1360X768

و دقیقا استفاده از این تلویزونها مثل این میمونه که شما داری رزولوشن بازی رو بالا میبری البته بایددستگاه بازی و خوده بازی این رزولوشنها رو هم ساپورت کنه که xbox360 توانایی اجرا بازیها رو تا رزولوشن 1360x768 به صورت مشبک داره البته در تلویزونهای معمولی میتونید با xbox360 حداکثر تا رزولوشن 640x480 یا 848x480 بازی کنید و دیگه خودتون ببنید که رزولوشن 848x480 کجا و 1360x768 یا 1280x720 کجا اینی هم که میگن xbox360 از 1080i پشتیبانی میکنه هم در اصل یعنی تا همین رزولوشن - 1360x768 ساپورت میکنه
اگه سوال دیگه بود در این زمینه بگین تا اگه بلد بودم بیشتر توضیح بدم

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از bhrzk :
اصلا XBOX تو ایران هست ؟ :d
xbox که خیلی زیاده ریخته ولی xbox360 هنوز نیومده تازه چند روز پیش تو ژاپن فروشش شروع شد

بالا