برگزیده های پرشین تولز

آموزش ،مسائل ،مشکلات و بررسی ویندوز 8

Dante.ir

Registered User
لایک‌ها
149
با سلام خدمت دوستان
یه سوال تخصصی:
لپ تاپم روش ویندوز اورجینال 8 (windows 8 single language) نصب بود که بنا به دلایلی مجبور شدم کل هارد دیسکمو از دوباره پارتیشن بندی کنم
من چطوری میتونم دوباره از لایسنس ویندوز اورجینالم استفاده کنم؟ اصن میتونم ویندوز اورجینال قبلی رو دوباره نصب کنم؟؟؟؟
ولی ویندوز من اورجینال بود!!!
وضعیت شما با وضعیت اون دوستمون فرق داشت, بخاطر همین جواب پست شما رو نداده بودم چون از ویندوز اصل استفاده نمی کنم و نمی تونم درست راهنمایی کنم ولی قاعدتآ اگر دیسک ویندوز اصل یا شماره سریالش رو داشته باشید نباید مشکلی بوجود بیاد

Hijacker

Registered User
لایک‌ها
3
وضعیت شما با وضعیت اون دوستمون فرق داشت, بخاطر همین جواب پست شما رو نداده بودم چون از ویندوز اصل استفاده نمی کنم و نمی تونم درست راهنمایی کنم ولی قاعدتآ اگر دیسک ویندوز اصل یا شماره سریالش رو داشته باشید نباید مشکلی بوجود بیاد
دیسک نداشت، اورجینال رو لپ تاپم نصب بود! مشکلم اینجاست که نمیدونم از کجا شماره سریال ویندوز اورجینال قبلی رو پیدا کنم! که کلا پاک شده از تو هاردم.....

Dante.ir

Registered User
لایک‌ها
149
دیسک نداشت، اورجینال رو لپ تاپم نصب بود! مشکلم اینجاست که نمیدونم از کجا شماره سریال ویندوز اورجینال قبلی رو پیدا کنم! که کلا پاک شده از تو هاردم.....
مشکل اینجاست که ویندوزتون رو کلآ پاک کردید, اگر نصب بود می شد با یکسری نرم افزار یا حتی داخل رجیستری, سریالش رو درآورد ولی بدون ویندوز...

Hijacker

Registered User
لایک‌ها
3
مشکل اینجاست که ویندوزتون رو کلآ پاک کردید, اگر نصب بود می شد با یکسری نرم افزار یا حتی داخل رجیستری, سریالش رو درآورد ولی بدون ویندوز...
دقیقا مشکلم همینجاست!
ویندوزم خراب شد و هیچ جوره بالا نمیاوردش که بتونم شماره سریال رو ببینم! حتی روی درایو D ویندوز نصب کردم ویندوز دومی رو با نیاورد... تنها راه فرمت کل هاردم بود!

Shaahin92

Registered User
لایک‌ها
229
دقیقا مشکلم همینجاست!
ویندوزم خراب شد و هیچ جوره بالا نمیاوردش که بتونم شماره سریال رو ببینم! حتی روی درایو D ویندوز نصب کردم ویندوز دومی رو با نیاورد... تنها راه فرمت کل هاردم بود!
مدل لپ تاپ چی هستش ؟
در لپ تاپ های قدیمی که ویندوز ارجینال داشتن ... شماره سریال ویندوز پشت دستگاه موجود بود
ولی در لپ تاپ های جدید برای اینکه دیگران از اون شماره سریال سو استفاده نکنند ... شماره سریال ویندوز رو در بایوس دستگاه جاساز کردن :general707:

http://forum.persiantools.com/threads/نرم-افزار-استخراج-سریال-ویندوز-8-و-بالاتر-از-bios.450592/

Last edited:

hshs90

Registered User
لایک‌ها
80
اورجینال میخواهی چیکار ؟!!هیچ فرقی نمیکنن باهم از لحاظ کاربری.من با جفتش کار کردم هیچ فرقی نمکردن.با خیال راحت یه ویندوز تقلبی نصب کن ،لذت ببر.

watchdogs

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام دوستان چرا موقع نصب این ارور رو میده ؟

mohammad_r03

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
215
دوستان ویندوز 8 دارم اما هیچ جوره خاموش نمیشه!فقط باید از برق بکشم. میشه راهنماییم کنید ؟؟

Obaydok

Registered User
لایک‌ها
969
کمی بی ربطه...
مشکل کندی لپ تاپ رو تا حدود 1 سال پیش نداشتم مخصوصا اولی که 8 اومده بود و نصب کردم اما چند وقتیه با این که وین 8.1 رو چندین بار هم دوباره نصب کردم فولدر ها رو هم به زور باز میکنن
رم2 گرافیک اینتگریتد اینتل 32مگ:general209: سی پی یو اینتل کر2دو دل وسترو1015
پ.ن:لپ تاپ یه 5سالی عمرشه
راهیم برا تعمیرش هست یا بفروشم یکی دیگشو بخرم؟؟؟؟ چون برعکس موبایلم که 3هفته ای یه بار عوض میشه لپ تاپمو خیلی از دلم بر نمیاد بفروشم

AMD 99

Registered User
لایک‌ها
2,319
کمی بی ربطه...
مشکل کندی لپ تاپ رو تا حدود 1 سال پیش نداشتم مخصوصا اولی که 8 اومده بود و نصب کردم اما چند وقتیه با این که وین 8.1 رو چندین بار هم دوباره نصب کردم فولدر ها رو هم به زور باز میکنن
رم2 گرافیک اینتگریتد اینتل 32مگ:general209: سی پی یو اینتل کر2دو دل وسترو1015
پ.ن:لپ تاپ یه 5سالی عمرشه
راهیم برا تعمیرش هست یا بفروشم یکی دیگشو بخرم؟؟؟؟ چون برعکس موبایلم که 3هفته ای یه بار عوض میشه لپ تاپمو خیلی از دلم بر نمیاد بفروشم
با برنامه ی HD Tune سلامت هارد لپ تاپ و بررسی کنید.

Obaydok

Registered User
لایک‌ها
969
با برنامه ی HD Tune سلامت هارد لپ تاپ و بررسی کنید.
داداش ممنون به نظرم هاردش مشکل داره آخه چند وقت پیشم اذیت میکرد چند بار با تیون آپ درست شد... حالا هارد ۲۵۰جدید چنده قیمت درجریانید؟

AMD 99

Registered User
لایک‌ها
2,319
داداش ممنون به نظرم هاردش مشکل داره آخه چند وقت پیشم اذیت میکرد چند بار با تیون آپ درست شد... حالا هارد ۲۵۰جدید چنده قیمت درجریانید؟
عکس از سربرگ Health و Error Scan بزارید. در مورد هارد هم میتونید از دوستان فعال تو بازارچه سخت افزار سوال کنید.

mohammad_r03

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
215
یعنی این که وقتی روی دکمه شات دان کلیک میکنی کامپیوتر ریست میشه و حتی اگر از دکمه ی صفر و یک هم استفاده کنم همین طوری میشه فقط باید جریان برق قطع بشه همین.

hkhafan

Registered User
لایک‌ها
1,341
یعنی این که وقتی روی دکمه شات دان کلیک میکنی کامپیوتر ریست میشه و حتی اگر از دکمه ی صفر و یک هم استفاده کنم همین طوری میشه فقط باید جریان برق قطع بشه همین.
شاید مشکلتونو حل کنه:
برید به کنترل پنل
واسه اینکه راحتتر باشید اون بالا power رو تایپ کنید و گزینه ی مربوط به دکمه ی پاور رو باز کنید
مثه زیر :

بعدش تو صفحه ی واشده اول بخش ۱ که مشخص کردمو بزنید تا گزینه ها فعال شه
بخش دو مربوط به دکمه ی پاوره
بخش ۳ رو هم محض تست! تیکش رو بردارید

البته این صفحه تو pc و لپتاپ یک کمی فرق داره با هم ولی فک نکنم مشکلی داشته باشید

Last edited:

game.over

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام.وندوز من 8.1 هست ولی من میخوام هر وقت دکمه ویندوز رو بزنم برم تو محیط مترو و نه start menu.
چکار کنم؟اصلا میشه؟
مرسی

بالا