برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

Make Money

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
23
متاسفانه بانک سپه هم زیر حرفش زده و بجای سود 22% طرح یاس, 10% حساب کرد. 10% رو که همه جا میدن, اونم بدون 2 میلیون مسدودی. همین امروز حسابم رو می بندم

mahmood10

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
عجله نکنید.چون بعضی از بانکها و موسسه ها الباقی سودو چند روز بعد واریز میکنن.

کاملا درست فرمودید. چون امروز 2 بهمن حسابم رو چک کردم و دیدم مابقی سود 27 درصد رو واریز کرده بود.

mahmood10

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
سلام درسته دوست عزیز برای من هم گفتند 27 ولی الان 22 درصد واریز شده چون حتی در برگه سپرده هم جایی ذکر نشده 27 درصد و احتمالا میتونن هر کاری انجام بدن چون در برگه سپرده هم ذکر نشده

مابقی سود 27 درصد در 2 بهمن به حسابم واریز شد. احتمالا برای شما هم واریز شده. درود

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
مابقی سود 27 درصد در 2 بهمن به حسابم واریز شد. احتمالا برای شما هم واریز شده. درود
درسته دوست گلم بنده هم همین الان چک کردم اومده بحساب امروز واریز شده.مشکلی نیست خدارو.شکر

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
دوستانی که میدونن لطفا کمک کنن!

من پارسال تو موسسه ثامن الایمه سپرده پنجساله به شرط یکساله باز کردم که چند روز پیش سررسیدش بود، بخاطر دوری راه و گرفتاری که داشتم دست بهش نزدم و طبق قرارداد و عرف رایج، سپردم برا یکسال دیگه یا بیشتر اتومات تمدید شده. حالا اگه من مثلا الان یا پنج ماه دیگه برم پولامو کلا در بیارم آیا بهم جریمه میخوره و اگه بله، در چه حدودی؟، ممنون!
تا اونجایی که من میدونم اون سپرده 5 ساله ای که پارسال موسسه ثامن داشت بعد از یکسال قابل برداشت بود من پرسیدم گفتند بعد یکسال هر موقع که بخوای میتونی برداشت کنی بدون برگشت سود و حتی رئیس شعبه گفت بعد از یکسال شما هر وقت بخوای میتونی برداری که مثل روزشمار و بدون برگشت سود که داری روزشمار 25 درصد دریافت میکنی
اینطوری نبود که یکسال تمدید بشه و نتونی برداشت کنی.

behzad_vision

Registered User
لایک‌ها
121
قوامین هم سود 18 درصدی روز شمار رو کرد 10 درصد. فقط برای حساب های بالای 20 میلیون سود 18 درصد روز شمار می ده.

azita57

Registered User
لایک‌ها
109
تشکر از توضیحات شما
حالا ارزش داره این کار کنم یا خیر
ایا طبق کار که من کردم میتونم سپرده خود با این روش به 100 تومان برسانم یا خیر
خوب من این می گیم
40 سپرده من تقریبا سودش میشه 897 تومان ماهانه
وام که می خواهم بگیریم 35 ت که باید ماهانه اگر اشتباه نکنم 970 ت باید پرداخت کنم البیته با 32 درصد حساب کردم چون هنوز درست از ریئس شعبه نپرسیدیم طبق فرمایش شما 32 درصد حساب کردم
قسط این وام می خواهم از سود سپرده خود که ماهانه 897 پرداخت کنم که فکر کنم باید یک 70 باید روی پولم بگزارم تا قسط ان پرداخت کنم
خوب حالا 35 وام که گرفتم دوباره می خواهم بگذارم تو یک موسسه یا بانک هر کدام که سودی بیشتر دادن حالا من همان 22 درصد در نظر می گیریم که تقریبا سود ماهانه ان میشه 630 تکه برای یکسال ان میشه 7میلیون پانصد
وبرای سه سال میشه 22 میلیون پانصد
حالا بعد از پرداخت وام به عنوان مثال بعد از سه سال
40 ت سپرده خودم 35 وام گرفته شده وپرداخته شده و
سود 35 ت در سه سال که میشه 22میلیون پانصد که جمع کل ان میشه بعد از سه سال
98 ت
ایا ارزش داره یا خیر
لطفا راهنمایی کنید
شما اشتباه حساب می کنید بابت 35 میلیون سه سالش 32درصد تقریبا باید ماهی 1400 تومن پرداخت کنید بابت 40 تومن تون ماهی 723 تومن 22 درصدمی گیرید و بابت 35 تومنتون 632 تومن 22 درصد که مجموع سوداتون میشه 1355تومن که مابقیشم باید از جیبتون روش بگذارید تا سه سال دیگه 75 میلیون پول داشته باشید اگر صرفا هدفتون پس انداز کردن باشه خوبه اما بازم بستگی داره به خودتون که بعد از سه سال بخواهید با پولتون چه کار کنید اگر بخواهید خونه بخرید احتمالا قیمت زمین یا خونه بیشتر از پول فعلیتان میشه.. بستگی داره به هدفتون چون ارزش پول 75 میلیون بعد از سه سال مثل الان نیست....

mehran_

Registered User
لایک‌ها
219
الان بانکها روی سپرده 22 درصد وام 28 درصد میدن یعنی اگر شما جایی سپرده داشته باشید باید اول 22 درصد بزارید تا روی اون وام 28 درصدی بدن
که اگر اینجوری باشه اینطوری که من حساب کردم سود سپرده اولی تون در هر ماه تقریبا میشه 723 هزار تومن که جمع سه سالش تقریبا میشه 26 میلیون
35 وامی رو که میگیرید قسط هر ماهش که من 30 درصد حساب کردم چون بانکها الکی می گن 28 اما معمولا تا 32 درصد هم حساب می کنن میشه 1409 تومن سود کلی که در سه سال بابت وامتون میدید تقریبا میشه15750 تومن
یعنی شما سود بیشتری از بانک توی این سه سال گرفتید تا سودی که اونا از شما بابت وامتون می گیرن .... اون 35 میلیون رو اگر بتونید توی بانک یا موسسه ای سپرده کنید که سود بیشتری بهتون بده که چه بهتر .... یا اگر بتونید با اون کار کنید که بهتره....
که اصل 40 دست نخوره و سودی که بانک میده بمونه به عنوان ارزش پولتون تو این سه سال که کم میشه و با اون 35 تومن هم کار کنید قسطش رو بپردازید .
گاهی اوقات اینجور وامها می ارزن شما سود اون 40 تومن اولی رو می گیرید و وام دومی رو هم جایی می زارید که سود خوبی داره یا تو کار خوبی میذارید که رونق داره و مدت باز پرداختشم اگر بالا بگیرید مجمو ع درامدهاش با هم قسط خودش رو میده
فقط می مونه ارزش پول که اگر پول جایی ثابت باشه و با هاش کار نشه ممکنه پولتون بعد 3 سال یا 5 سال ارزش فعلی رو نداشته باشه .....
خانم آزیتای گرامی، یا شما ریاضیتون ضعیفه یا فرمول ها رو بلد نیستید یا به قصد خاصی نمیخواهید واقعیت رو ببینید. در هر صورت بهتره برای یکبار هم که شده تو این موضوع از توهم بیرون بیایید و حساب کردن درست رو یاد بگیرید تا ببینید این کار فقط به نفع بانک تموم میشه. ( هر چند که اگر میخواستید یاد بگیرید از پست savoj که خیلی خوب و کامل گفت، یاد میگرفتید )
تمام اعداد شما در مورد قسط وام غلط هست. فرمول محاسبه قسط وام رو بگید ببینیم شما با چه فرمولی حساب میکنید!! ( به عنوان نمونه قسط 35م تومن با نرخ 32% سه ساله میشه 1524400 تومن، شما چجوری به عدد 1400000 میرسید؟! )
در آخر شما بالا برید پایین بیاید دارید حداقل 6 تا 8% به بانک سود میدید. اونم سود پولی که خودتون از قبل دارید!! مصداق بارز این مثل که طرف دردی نداشت هی یه سوزن به خودش میزد میگفت آخ!!!

afshar62

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
32
موسسه عسکریه 25 درصد یکساله و کوتاه مدت 20 درصد
موسسه نور 25 درصد یکساله و کوتاه مدت 21 درصد
موسسه ثامن 25 درصد یکساله و کوتاه مدت 18 درصد

این سه موسسه امروز رفتم و به این ترتیب به من اعلام شد جهت اطلاع دوستان.
من به امید این اطلاعات امروز رفتم عسکریه شعبه پیامبر حساب باز کنم. ولی متاسفانه متصدی بانک ناامیدم کرد. چون گفت این اطلاعات برای قبل از دی ماهه. در حال حاضر سود روز شمار ده درصده. میشه لطفا بگید از کدوم شعبه عسکریه سوال کردید؟

savoj

Registered User
لایک‌ها
289
در مورد وام دوستان هرجوری که خواستن محاسبه میکنن. بعدا که با اعداد بالاتری از بانک روبرو شدید اون می فهمید که چه کلاه گشادی سرتون رفته. از ما گفتن بود.
در مورد سپرده یاس بانک سپه بگم که:
به هیچ وجه واریز 22 درصد نداره. اگر شما یکسال بگذارید بمونه. بعد از یکسال با کف دو میلیون 22درصد میده. کلا اونم ی حساب مسخره هست. آخه شما باور میکنید سپه با کف 2 بیاد 22 درصد بده؟

mahmood10

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
درسته دوست گلم بنده هم همین الان چک کردم اومده بحساب امروز واریز شده.مشکلی نیست خدارو.شکر

اما هنوز سود سپرده کوتاه مدت به حسابم واریز نشده، شما هم هنوز بابت سپرده کوتاه مدت سودی براتون واریز نشده ؟

amin_anzio

Registered User
لایک‌ها
109
من به امید این اطلاعات امروز رفتم عسکریه شعبه پیامبر حساب باز کنم. ولی متاسفانه متصدی بانک ناامیدم کرد. چون گفت این اطلاعات برای قبل از دی ماهه. در حال حاضر سود روز شمار ده درصده. میشه لطفا بگید از کدوم شعبه عسکریه سوال کردید؟

الان سودها هر روز تغییر میکنه دوست من . تو همین یه ماه چند تا بانک و موسسه تغییر دادند سوداشون رو
بنده هم امروز سر راهم از عسگریه شعبه ی کوی نصر ( گیشا ) پرسیدم گفتند سودها شده یکساله 22 درصد و کوتاه مدت 10 درصد ( تا یه ماه پیش که پرسیده بودم 25 و 20 بود )
اما از موسسه ثامن پرسیدم گفتند یکساله 25 درصد ( کوتاه مدت رو فراموش کردم بپرسم ) ثامن کارتش شتاب نیست و مجوز هم نداره ولی من سه ساله حساب دارم راضی ام. همیشه درست و به موقع واریز کرده و بامبول هم نداشته ( به چیزی که گفته عمل کرده ).

در مورد وام های بانک روی سپرده که دوستان بینشون اختلاف نظر بود من هم با اجازه یک نظری بدم ، اصلا نیازی به حساب کتاب و محاسبه نیست. کافیه به منطق خودتون رجوع کنید دوستان . ببینید چطور ممکنه بانک سودی که به شما میده بیش از سودی باشه که ازتون میگیره؟ در واقع چطور میشه بانک از دادن وام به شما ضرر کنه؟ یا مثلا سودی نبره ؟ اگه اینطور باشه هزینه های بانکداری و حقوق پرسنل و اجاره ی شعبه و سود بانک از کجا تامین بشه؟ اصلا بانک چرا برای چیزی که به ضررشه تبلیغ میکنه که بیاید رو سپرده وام بگیرید؟! وام فقط در صورتیکه پول ندارید به دردتون میخوره ولی اینکه پولتون رو بدید به بانک تا پول خودتون رو با سود بیشتر به خودتون وام بده اشتباهه مگه در شرایط خیلی خاص ( مثلا افرادی که بی اراده پول رو خرج میکنند و توان پس انداز ندارند و مجبورند از این طریق مخارج رو کنترل کنند و پس انداز اجباری کنند - ضررش رو به جون بخرند برای جلوگیری از ضرر بیشتر - یا شرایط خیلی خاصل دیگه که از حوصله ی بحث خارجه )

مخلص دوستان.

afshar62

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
32
الان سودها هر روز تغییر میکنه دوست من . تو همین یه ماه چند تا بانک و موسسه تغییر دادند سوداشون رو
بنده هم امروز سر راهم از عسگریه شعبه ی کوی نصر ( گیشا ) پرسیدم گفتند سودها شده یکساله 22 درصد و کوتاه مدت 10 درصد ( تا یه ماه پیش که پرسیده بودم 25 و 20 بود )
اما از موسسه ثامن پرسیدم گفتند یکساله 25 درصد ( کوتاه مدت رو فراموش کردم بپرسم ) ثامن کارتش شتاب نیست و مجوز هم نداره ولی من سه ساله حساب دارم راضی ام. همیشه درست و به موقع واریز کرده و بامبول هم نداشته ( به چیزی که گفته عمل کرده ).

در مورد وام های بانک روی سپرده که دوستان بینشون اختلاف نظر بود من هم با اجازه یک نظری بدم ، اصلا نیازی به حساب کتاب و محاسبه نیست. کافیه به منطق خودتون رجوع کنید دوستان . ببینید چطور ممکنه بانک سودی که به شما میده بیش از سودی باشه که ازتون میگیره؟ در واقع چطور میشه بانک از دادن وام به شما ضرر کنه؟ یا مثلا سودی نبره ؟ اگه اینطور باشه هزینه های بانکداری و حقوق پرسنل و اجاره ی شعبه و سود بانک از کجا تامین بشه؟ اصلا بانک چرا برای چیزی که به ضررشه تبلیغ میکنه که بیاید رو سپرده وام بگیرید؟! وام فقط در صورتیکه پول ندارید به دردتون میخوره ولی اینکه پولتون رو بدید به بانک تا پول خودتون رو با سود بیشتر به خودتون وام بده اشتباهه مگه در شرایط خیلی خاص ( مثلا افرادی که بی اراده پول رو خرج میکنند و توان پس انداز ندارند و مجبورند از این طریق مخارج رو کنترل کنند و پس انداز اجباری کنند - ضررش رو به جون بخرند برای جلوگیری از ضرر بیشتر - یا شرایط خیلی خاصل دیگه که از حوصله ی بحث خارجه )

مخلص دوستان.
تایید میشه

Rain-boy

Registered User
لایک‌ها
451
بچه ها من چندتا بانک امروز رفتم منتها همه گفتن 10 درصد واسه روزشمار...
من 50 میلون پول دارم میخوام بزارم روز شمار یا مثلا 3 ماه بخوابونمش....
مثلا اگر تا 2 تومنشم بلوک کنن اما مابقیشو بتونم برداشت و واریز داشته باشم خیلی خوبه...
جایی رو دوستان میتونن معرفی کنن؟
یکی از بچه ها میگفت نور 27% میده درسته؟

Arash365

Registered User
لایک‌ها
2,434
شما اشتباه حساب می کنید بابت 35 میلیون سه سالش 32درصد تقریبا باید ماهی 1400 تومن پرداخت کنید بابت 40 تومن تون ماهی 723 تومن 22 درصدمی گیرید و بابت 35 تومنتون 632 تومن 22 درصد که مجموع سوداتون میشه 1355تومن که مابقیشم باید از جیبتون روش بگذارید تا سه سال دیگه 75 میلیون پول داشته باشید اگر صرفا هدفتون پس انداز کردن باشه خوبه اما بازم بستگی داره به خودتون که بعد از سه سال بخواهید با پولتون چه کار کنید اگر بخواهید خونه بخرید احتمالا قیمت زمین یا خونه بیشتر از پول فعلیتان میشه.. بستگی داره به هدفتون چون ارزش پول 75 میلیون بعد از سه سال مثل الان نیست....

به خودتون اینقدر زحمت ندین . همون 40 تومن رو همراه با اون مبلغ اضافی بزاره تو بانک ، بعد از سه سال قطعا 75 تومن میشه .
زحمت پرداخت قسط ها از دوشش برداشته میشه . لقمه هم کمتر پیچ میخوره

محاسباتتون هم از بیخ غلطه . حتی با فرمول قدیم بانکهای دولتی که الان دیگه کاربردی نداره بیشتر از این میشه

azita57

Registered User
لایک‌ها
109
خانم آزیتای گرامی، یا شما ریاضیتون ضعیفه یا فرمول ها رو بلد نیستید یا به قصد خاصی نمیخواهید واقعیت رو ببینید. در هر صورت بهتره برای یکبار هم که شده تو این موضوع از توهم بیرون بیایید و حساب کردن درست رو یاد بگیرید تا ببینید این کار فقط به نفع بانک تموم میشه. ( هر چند که اگر میخواستید یاد بگیرید از پست savoj که خیلی خوب و کامل گفت، یاد میگرفتید )
تمام اعداد شما در مورد قسط وام غلط هست. فرمول محاسبه قسط وام رو بگید ببینیم شما با چه فرمولی حساب میکنید!! ( به عنوان نمونه قسط 35م تومن با نرخ 32% سه ساله میشه 1524400 تومن، شما چجوری به عدد 1400000 میرسید؟! )
در آخر شما بالا برید پایین بیاید دارید حداقل 6 تا 8% به بانک سود میدید. اونم سود پولی که خودتون از قبل دارید!! مصداق بارز این مثل که طرف دردی نداشت هی یه سوزن به خودش میزد میگفت آخ!!!
این چه لحن صحبت کردنه ... مودبم صحبت کنید من می فهمم !!!!شما فرمول محاسبه سود وام رو بدید منم یاد بیگرم .. من با فرمولی حساب کردم که از تو اینترنت پیدا کرده بودم ..حالا شما هم فرمولتون رو بنویسید تا منم بدونم چیه...
بعد هم من خودم از این نوع وام گرفتم اگر خواستید جزئیاتشو در اختیارتون میزارم .. از ثامن گرفتم......و طبق فرمولی که دارم حساب می کنم تقریبا درست درمیاد البته با یک اختلاف اندک ....چون اونا کامزدم روی وامشون می کشن که توی فرمول محاسبه نمیشه ...ولی اختلاف محاسبه شما با من 120 تومن هست... شما فرمولتونو بزارید تا بدونم چجوریه...

Last edited:

mehran_

Registered User
لایک‌ها
219
این چه لحن صحبت کردنه ... مودبم صحبت کنید من می فهمم !!!!شما فرمول محاسبه سود وام رو بدید منم یاد بیگرم .. من با فرمولی حساب کردم که از تو اینترنت پیدا کرده بودم ..حالا شما هم فرمولتون رو بنویسید تا منم بدونم چیه...
بعد هم من خودم از این نوع وام گرفتم اگر خواستید جزئیاتشو در اختیارتون میزارم .. از ثامن گرفتم......و طبق فرمولی که دارم حساب می کنم تقریبا درست درمیاد البته با یک اختلاف اندک ....چون اونا کامزدم روی وامشون می کشن که توی فرمول محاسبه نمیشه ...ولی اختلاف محاسبه شما با من 120 تومن هست... شما فرمولتونو بزارید تا بدونم چجوریه...
من که بی ادبی در نوشته ام نمیبینم! اما اصرار شما بر خوب بودن این وام و ندیدن استدلال دوستان آدم رو به فکر میندازه!!
با تحلیل اشتباه دیگران رو به اشتباه نندازیم.
فرمولی که من حساب میکنم اینه:
interest.gif

easytrading

Registered User
لایک‌ها
386
متاسفانه بانک سپه هم زیر حرفش زده و بجای سود 22% طرح یاس, 10% حساب کرد. 10% رو که همه جا میدن, اونم بدون 2 میلیون مسدودی. همین امروز حسابم رو می بندم
تا 3 ماه اول 10 درصد 3 ماه دوم 14 درصد سه ماه سوم 18 درصد و از اون ببعد 22 درصد هست. شما چند ماه بود سپرده داشتید؟

بالا