برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
فامیل مون مرد هستند پشت چشم شون خون جمع شده بود عمل کردن تهران بیش از یک ماه میگذره بهبود پیدا نکرده
دکتر هامیگن باید زمان بگذره
شما نظرتون چیست
متاسفانه فامیلتون مشکل پوستریور داشتند و فکر میکنم عمل شبکییه و ویترکتومی انجام دادند. این عمل بسیار سخت تر و طولانی تره.
در مان بسیار زمان میبره. صبر کنید.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

Mehdib1360

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام جناب یاسینی
چند روز پیش سوالی پرسیدم که بعد از prk که انجام دادم کار با گوشی برای بنده ضرر داره؟
تو بهبودی چشمم تاثیری داره؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
آقای یاسینی سلام مجدد. دکتر حسین ضیایی در شریعتی رو میشناسی ؟من 3 4 تا دکتر رفتم و میگن میشه عمل کرد ولی کسی تضمین نمی کنه که چشام برنگرده.
و اینکه من تصمیم گرفتم در کلینیک نور عمل مجدد کنم.و آقای هاشمی عمل کنه.دکتری ام که در کلینیک نور معاینه کرد خانم اژدرکش بود.که گفتن دکتر رو دیگه نمیشه عوض کرد

بله دکتر ضیایی رو میشناسم دکتر بسیار بسیار خوبیه.
البته اگر قراره با جناب وزیر عمل کنید نگران نباشید. خانم دکتر اژدرکش هم بسیار متبحر هستند. اگر نظرشون موافقه پس مشکلی نخواهد بود.

Mehdib1360

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سوال بعدی اینه که پدرم تو بیمارستان میلاد قراره عمل آب مروارید انجام بده زیر نظر دکتر فیروز آبادی.آیا ایشان را میشناسید و کارشان رو قبول دارید؟
اصلا تو بیمارستان میلاد عمل انجام بده یا نه؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی من :D

بله انحرافتون رو میشه درمان کرد هرچند که وقتی که چشم فعال بشه خودش کمی اصلاح میشه.
چرا زودتر اقدام نکردید. به نظر من سریعتر بروید برای همل. اگر پیوند قرنیه بود نگران نباشید. در طول دو سال دیدتون کاملا درست میشه. فکر میکنم هنوز میشه عمل کرد و مشکلی نیاشه.

ضمنا کوت نکردم.

Mehdib1360

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام جناب یاسینی
من هفته پیش در کلینیک مرکزی شهر زیر نظر دکتر سازنده عمل prk انجام دادم حالا میخوام تجربه این عمل رو برای دوستان بگم و سوالی هم از جناب یاسینی دارم
من در تاریخ بیست و سوم تیرماه عمل prk انجام دادم.
چشم راست من 5.50 با 1.75 آستیگمات و چشم چپم 4.50 با 1.25 آستیگمات
بعد از عمل دکتر به بنده داروی انستووکابین و سیپلکس و اشک مصنوعی و بتامتازون تجویز کردن هر 4 ساعت یک قطره و فرمودن قطره انستوکایین حتما اول ریخته شود
قطره انستوکایین رو فرمودن تا چهارشنبه شب فقط بریزم. البته چهارشنبه هم بنده رو معاینه کردن یعنی فردای عمل.
جمعه هم لنز پانسمان رو برداشتن که دید بنده تارتر شد که گفتن اصلاح میشه به مرور و قطره سیپلکس رو قطع کردن و بتامتازون و اشک مصنوعی رو گفتن هر 6 ساعت بریزم و یک پماد هم دادن به اسم لیپوزیک اگه اشتباه نکنم که هر دوازده ساعت گفتن بریزم تا چهل روز البته از شب دهم گفتن فقط شب ها بریزم
کل عمل 5 دقیقه هم طول نکشید.خیلی راحت و بی درد بود.ولی بعد از عمل تا دو سه ساعتی داشتم از درد منفجر میشدم.بعدش درد اروم شد و تا روز سوم گه گاهی درد و سوزش و احساس جسم خارجی داشتم.روز جمعه لنز رو برداشتم که خیلی همه چی تار شد.ولی دیگه درد و سوزش نداشتم.البته بودن کسایی هم که نه درد داشتن نه سوزش البته از هر بیست نفر شاید یک نفر اینطوری بود.ولی از یک چیز دکتر سازنده خیلی خوشم اومد که با تخفیفی که زده بودن و سرشون هم وحشتناک شلوغ بود کل مرحله عمل رو از روزی که عکس ارب اسکن میگیرن ازتون تا لنز پانسمان رو که برمی‌داری کل مراحل رو خود دکتر انجام میده که برای من خیلی مهم و با ارزش بود
امروز هم که دوشنبه ست من با اتومبیل خودم اومدم محل کارم و مشکلی هم نداشتم.البته دیروز هم رانندگی کردم مشکلی نداشتم
خواستم تجربه خودم رو گفته باشم که شاید به درد کسی بخوره.البته هر هفته گزارشی از دیدم ارایه میکنم که شاید بازم به درد کسی بخوره.
حالا سوال بنده از استاد بزرگوار
آقای یاسینی همین داروها برای بنده کافیه یا داروی دیگری هم نیازه؟رفع کدورت قرنیه با همین داروها کافیه ؟
چند روز یا هفته زمان میبره من دیدم خوب بشه؟الان تار میبینم و سایه دار
با تشکر فراوان
سلام مجدد جناب یاسینی
با این شرایطی که توضیح دادم بنده هنوز دو بینی دارم و به نظرم شدید هم هست.آیا طبیعیه؟
کار با گوشی برام ضرر داره ؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام میشه درباره عینک آفتابی هم راهنمایی کنید برای بعد عمل :) چه ویژگی هایی داشته باشه؟

Sent from my C2105 using Tapatalk
وییش اینه که همون عینکی رو بزنید که رایگان بعد از عمل بهتون میدن!!!

عمرا من و شما نمیتونیم یک عینک افتابی اصل بخریم برای همین بهتدن پیشنهاد میکنم همون عینکی رو که رایگان بهد از همل بهتون میدن رو برنید که حداقل uv blocker هست

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
مرسی.
من میخام کلینیک شخصی خود دکتر عمل کنم...من یکی از اشناهام چند وقتی منشی دکتر قریشی بودن..همین چند وقت پیش خودش عمل کرد..ازش سوال کردم.
گفتن ازمایشات و مراحل قبل جراحی رو شخص دیگه ای انجام میدن اما خود عمل رو 100 درصد دکتر قریشی میان انجام میدن..گفتن چون کلینیک شخصی خودشونه و بیمار میخاد اقای قریشی باشه 1 درصد هم امکان نداره دکتر دیگه ای این کار رو انجام بدهند.
با فرض اینکه ازمایشات رو شخص دیگه ای انجام بدن اما مطمین باشم 100 درصد خود عمل رو دکتر قریشی انجام میدن..این کار رو انجام بدم دیگه؟؟؟
و اینکه به توجه به شماره چشمام از نظر شما بهترین جراحی برای من چی هست..؟؟لیزیک..فمتو..لازک ..prk
1.75-0.75-100
1.75-1-70
واینکه من باید با ماشین بعد عمل برگردم اهواز..بعد 2 3روز رانندگی در روز مشکلی واسم نداره؟؟

نوع عمل را دکتر مشخص میکنه.
ولی از من قبول کنید اگر لازک و prk بکنید یک هفته عملا دید نزدیک ندارید چه برسه به رانندگی.
روز اول دیدتون خوبه اما از روز دوم دیدتون کاهش پیدا میکنه و یک هفته طول میکشه که دید مزدیکتون خوب بشه

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام
من مادرم آب مروارید خفیف داره (به گفته دکتر)، دکتر بهش قطره فلوکورت (هر شش ساعت یه قطره) و قرص ویتامین A (هفته ای دو بار) داده و گفته سه ماه دیگه بیاین ببینم شاید خوب بشه و شایدم نیاز به لیزر باشه.
مادرم میگه تار میبینه، ضمن اینکه قبلا مگس پران نیز داشته.

نظرتون چیه؟ مادرم چه کارهایی باید بکنه و چه **** غذایی داشته باشه؟ این آب مروارید قابل کنترل هست اصلا و یا امکانش هست کاملا برطرف بشه بدون نیاز به لیزر؟

مادرتون چند سالشه؟
ببین دوست عزیز اب مروارید در اصل بیماری نیست روند طبیعیه پیر شدن لنز انسان است. مثل چروک پوست ولی در لنز ادمی.
با لیزر درمان نمیشه و درمان عمل اب مرواریده که بسیار ساده است.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
یه سوال در مورد خودمم
قطره FML و آرتلاک رو میشه با خودمون ببریم تو قطار؟ تو قطار بعید میدونم یخچال باشه که تو اون نگهداریش کنیم.
من تو این روزهای گرم میخام از مشهد برم بندرعباس، تقریبا 22 ساعتی هم تو راهیم.
کسی تو این قطار مشهد- بندرعباس تردد کرده؟ مدل غزاله، یخچال داره که ما بتونیم قطره ها رو داخلش بذاریم.
اصلا نیازی به یخچال هست تو این 22 ساعت؟
مرسی

22 ساعت مشکلی ایجاد نمیکنه میتونید با خودتون ببریدش.
لازم نیست برای این زمان تو یخچال باشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام جناب ياسينى عزيز
اطلاعاتى نسبت به ليزر اگزايمر TECHNOLAS 317 P داريد؟
توليد چه سالى است و اينكه نسبت به دستگاه هاى موجود داخلى مثل wavelight ex500 چطور است؟
صحت داره كلينيك چشم پزشكى ايرانيان دستگاه TECHNOLAS 317 P دارد؟

بله. تکنولاس 317 مدل ارتقا یافته تکنولاسه با قابلیت ویفرانت است. این دستگاه قابلیت عملهای پیچیده ای داره ولی با الگرتو سری 500 از ویولایت زمین تا اسمون فرق داره. الگرتو بسیار پیشرفته تره.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
اطلاعات بسیار خوبی ارائه دادید خیلی کمک کرد چون من قصد لیزیک داشتم ولی با این گفته ها ترجیح میدم همون عینک بزنم بهتره
بهترین انتخاب رو کردین. این روزها فریم های بسیار زیبایی هست که میتونه قیافه ادم رو کاملا عوض کنه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام جناب یاسینی
چند روز پیش سوالی پرسیدم که بعد از prk که انجام دادم کار با گوشی برای بنده ضرر داره؟
تو بهبودی چشمم تاثیری داره؟
تگر استفاده نکنید بهتره. ادم دو تا چشم داره. میتونی برای اون دو تا یه چند روزی گوشی رو بیخیال بشه.

eghbali66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
مادرتون چند سالشه؟
ببین دوست عزیز اب مروارید در اصل بیماری نیست روند طبیعیه پیر شدن لنز انسان است. مثل چروک پوست ولی در لنز ادمی.
با لیزر درمان نمیشه و درمان عمل اب مرواریده که بسیار ساده است.

شصت سالشونه، پس سه ماه دیگه بریم عملشون کنن دیگه؟چقدر در میاد هزینش؟

eghbali66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
اقای یاسینی ممنون مثه همیشه

من روز بیستم بعد عملprk, الان چند روزیه چشمام تیرمیکشه،البته کوتاهه،طبیعیه؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
شصت سالشونه، پس سه ماه دیگه بریم عملشون کنن دیگه؟چقدر در میاد هزینش؟
بله دیگه وقتشه.
از من میشنوید ببرید یه مرکز دولتی با بیمه عمل کنید. با حضور دکتر هاشمی الان مراکز دولتی از خصوصی ها بهتر و پیشرفته ترن و قیمتشون هم بشیار کمه. ببرید دولتی دو چشم با قیمت لنزش فکر نکنم بیشتر از 600 تومن بشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
اقای یاسینی ممنون مثه همیشه

من روز بیستم بعد عملprk, الان چند روزیه چشمام تیرمیکشه،البته کوتاهه،طبیعیه؟
درد معمولا طبیعیه ولی بهتره حتما با دکترتون مشورت کنید.

mahdi-xbox

Registered User
لایک‌ها
531
من دکترم گفت میتونی حموم کنی بعد عمل، ولی فقط چشماتو ببند. من برای محکم کاری، خیلی آهسته با پنبه خشک میکنم چشمامو. کار درستی انجام میدم؟
اصلا نیازی هست به این کار؟
الان بیست روز از عملم میگذره

نساء روحان

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با عرض سلاااام و خسته نباشد
می خواستم بدونم شما دکتر موسوی در بیمارستان نگاه رو برای عمل لیزیک پیشنهاد میکنین یا دکتر هاشمی در بیمارستان نور؟
یا بهترین دکتر پیشنهادی شما چه شخصی هستن؟
خییییلی سپاسگزارم از مطالب خوب و مفیدی که قرار دادین

mollaee ham

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام من چندروز پیش رفتم یه سرمهرگان به طور اتفاقی بایه اقایی که توسط دکترتبریزی لیزیک کرده بود اشنا شدم ازش راجب نتیجه عمل پرسیدن خیلی بعد تعریف کرد کفت که دکترچشم منوعمل کرده والان من قوزقرنیه کرفتم میگفت ازدست دکترشکایت کرده حتی چندباردکترو به تهران کشونده خلاصه بدجورترسیدم طوری اونروز بدون هیچ کاری برگشتم خونه

بالا