برگزیده های پرشین تولز

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,011
سلام.
دوستان امروز رفتم دفترچه رو گرفتم و مدارک لازم رو اماده کردم تا فردا بفرستم...
از بانک سپه هم حساب باز کردم و کارت رو بهم دادن.
حالا بنابه دلایلی از خدمت رفتن پشیمون شدم :دی ... بنظرتون اون حسابی که از بانک سپه باز کردم میتونه واسم مشکل ساز بشه یا ربطی نداره؟.

morteza4338

Registered User
لایک‌ها
26
سلام.من 6روز اضاف انضباطی دارم.
بخشیده میشه؟

amin_947

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
186
سلام.
دوستان امروز رفتم دفترچه رو گرفتم و مدارک لازم رو اماده کردم تا فردا بفرستم...
از بانک سپه هم حساب باز کردم و کارت رو بهم دادن.
حالا بنابه دلایلی از خدمت رفتن پشیمون شدم :دی ... بنظرتون اون حسابی که از بانک سپه باز کردم میتونه واسم مشکل ساز بشه یا ربطی نداره؟.

نه عزیز
چه ربطی داره؟ مگه هر کی تو بانک سپه حساب باز می کنه باید بره سربازی؟!! :D
خیالت راحت. اون حسابی هم که باز کردی مثل یه حساب عادی توی یه بانک تلقی میشه.

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,011
نه عزیز
چه ربطی داره؟ مگه هر کی تو بانک سپه حساب باز می کنه باید بره سربازی؟!! :D
خیالت راحت. اون حسابی هم که باز کردی مثل یه حساب عادی توی یه بانک تلقی میشه.
مرسی از پاسخت عزیز...
آخه یارو ازم پرسید حساب برای سربازی باز کتم؟... بعد برگه ای که بهم دادن پر کنم سبز رنگ بود ، گفتم شابد اطلاعاتم رو برای **** وظیفه فرستاده باشن:دی...
پس بخیر گذشت ، دستی دستی داشتم خودم رو بدبخت میکردم :دی...

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
مرسی از پاسخت عزیز...
آخه یارو ازم پرسید حساب برای سربازی باز کتم؟... بعد برگه ای که بهم دادن پر کنم سبز رنگ بود ، گفتم شابد اطلاعاتم رو برای **** وظیفه فرستاده باشن:دی...
پس بخیر گذشت ، دستی دستی داشتم خودم رو بدبخت میکردم :دی...
البته کسی با سربازی نرفتن خوشبخت نمیشه کسی هم با رفتنش بدبخت نمیشه!

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,011
البته کسی با سربازی نرفتن خوشبخت نمیشه کسی هم با رفتنش بدبخت نمیشه!
من مغازه میوه فروشی دارم، سر یک موضوع خانوادگی بحثم شد وگرنه اصلا برای من مهم نیست...گواهینامه رانندگیم رو موقع تحصیل گرفتم، همچنین جواز کسب هم مادرم گرفت.
فقط میمونه یدونه پاسپورت که فعلا لازمم نیست...خب حالا بنظرت سربازی رفتن برای من چه اجباری هست؟...باگه میرفتم ۲۷ ماه از زندگیم به باد میرفت...توی این ۲۷ماه میشه ۲۷ میلیون پول از مغازه کسب کنم...اگه قانون خرید سربازی تا ۲سال دیگه باشه، میشه سربازی رو بخرم و بازم درآمد داشته باشم.
پس اگه من میرفتم بدبخت میشدم...
حالا شمارو دیگه نمیدونم!...

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
من مغازه میوه فروشی دارم، سر یک موضوع خانوادگی بحثم شد وگرنه اصلا برای من مهم نیست...گواهینامه رانندگیم رو موقع تحصیل گرفتم، همچنین جواز کسب هم مادرم گرفت.
فقط میمونه یدونه پاسپورت که فعلا لازمم نیست...خب حالا بنظرت سربازی رفتن برای من چه اجباری هست؟...باگه میرفتم ۲۷ ماه از زندگیم به باد میرفت...توی این ۲۷ماه میشه ۲۷ میلیون پول از مغازه کسب کنم...اگه قانون خرید سربازی تا ۲سال دیگه باشه، میشه سربازی رو بخرم و بازم درآمد داشته باشم.
بله برا شما خدمت نیازی نیست.
اصولا برای کسانی که کسب و کارهای کوچک دارن نداشتن کارت پایان خدمت مشکلی ایجاد نمی کنه. ولی برای انجای کارهای بزرگتر نیازه.
همون پاسپورت کم چیزی نداشتن کم چیزی نیست.
ولی همیشه با هرکی که سربازی نرفته صحبت می کنه یه استرس و درگیری ذهنی داره که نکنه حالا مشکلی پیش بیاد!

v.barca

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
دوستان من میخام این هفته دفترچمو پست کنم
1) تاریخ اعزامم کی میفته ؟ مدرکم هم لیسانسه آیا امکان داره اسفند با اعزامم موافقت کنم اگر تعجیل بزنم ؟ نمیشه شیتیل به کسی بدی اعزامت رو اسفند بندازن

میافتی برج 2 سال بعد . پارتی کلفت داشته باشی تعجیل میزنی اسفند میری

اولا 27 ماه نیستو 21 ماهه ! دوما حواست باشه که از الان دارن اولتیماتوم میدن . گویا امسال یا سال بعد آخرین باریه که این طرح انجام میشه اونوقت که فروش کنسل شد دردسر میشه واست .
به قول یک بابایی این سربازی مثل دندونه خرابه . هر چه زودتر بکنی بندازی دور زودتر راحت میشی . درسته که 2 سال از عمرت رو هدر میدن اما راه فراری نیست . به نظرم بری بهتره چون ممکنه بعدا یه جایی کارت گیر کنه .
پایان خدمت نداشته باشی نه میتونی پاسپورت بگیری بری خارج کشور نه میتونی خونه معامله کنی نه ادامه تحصیل بدی و یک سری دردسر های دیگه.
من 20 روز دیگه دارم میرم. با این بدبختی و مصیبت سربازی یه جوری کنار اومدم . اونم به این صورت که یه سایت دارم میارم بالا که حداقل در حین سربازی با مرخصی ساعتی هم که شده بتونم روش کار کنم و لااقل توی این حدود 2 سال یه پس اندازی کنم که حسرت این 21 ماه از دست رفته به دلم نمونه. و یا اگر فرصتش بود و با توجه به اینکه گاهی لیسانس ها میتونن بعد از تایم اداری از پادگان خارج شن و اگر منم یک شهر دور افتاده بودم شاید تونستم یه کار پاره وقتی پیدا کنم .
هیچی معلوم نیست. یعنی از زمانی که دفترچه رو پست میکنی تا آخر 60 روز آموزشی که مشخص بشه سربازیت کجا افتاده از حال بهم زن ترین دورانه زندگیه ! پا در هوا میمونی و نمیتونی هیچ نظری در رابطه با آینده و زندگیت بدی !

به نظرم من که برو و خودتو خلاص کن ولی بازم به نظر خودته ,اگر اهل ادامه تحصیل و خارج رفتن نیستی و نمیخوای زن بگیری و.... ولش کن نرو .

samiiiiiii

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خب دوره آموزشي ما هم تموم شد و من از اردكان برگشتم . اولا بگم كه شهر خيلي مزخرف و گرميه اگه مي خواهيد بريد نيرو هوايي **** يه جوري تنظيم كنيد كه فصل پائيز يا بهار بريد . تو اين چند روزه اخير ما به اردو رفتيم . يا شايد بايد بگم به گا رفتيم . دو شب و سه روز در اردو بوديم . قضيه اش اينجوريه كه بايد كوله انفرادي رو توش وسايل لازمتون مثل يقلوي ، قاشق ، يه زيرپوش و چند تا آت و آشغال ديگه تون رو بريزيد توش چيزي كه مايه عذاب پتو هاي لامصبه كه دهن آدم رو سرويس ميكنه . ميگن بايد 2 تا پتو توش بذاريد كه من يكي گذاشتم ( اگه ديپلمه به پائين هستيد حتما همون دوتا رو تو كوله بذاريد چون من يه مادر مرده اي رو تو بيابون خدا ديدم كه توي كوله اش هفت تا اجر گذاشته بودن و مي گفتن انتهاي راه ازش تحويل ميگيرن ، ولي چه راهي ... زنهار از اين بيابان وين راه بي نهايت ، ولي به ما ليسانسه ها زياد كار نداشتن هركي نياورد خوش به حالش شد من كه بايد همون يه دونه اش رو هم نمي ياوردم . راستي يه كاري مي تونيد بكنيد توي چفيه تون پر از خار و خاشاك بيابون كنيد و يه جوري تو كوله بذاريد كه انگار پتو توش چپونديد . اين روش رو خودم ابداع كردم . باور كنيد اگه اين كار رو بكنيد براي هر قدمي هزار تا صلوات واسه من مي فرستيد كه چقدر كارتون راحت شده) . خلاصه اين كوله با دوتا پتوي توش رو روي خر بذاريد مي خوابه . من با يه دونه پتو راه افتادم و رفتم . يه راه مزخرف سنگلاخ رو زير افتاب به سمت بيابون خدا به مدت يه ساعت فحش گويان و لعنت كنان رفتم تا به اردوگاه برسم. هر 15 نفر توي يه چادر تقسيم شديم و مستقر شديم . توي اين چادر ها هم اگه پاتو دراز كني شست پات ميره تو دماغ يه نفر ديگه با چه بدبختي بايد اونتو همه كاراتون رو بكنيد . به محض اينكه رسيديم برنامه ها شروع شد . برنامه ها هم صبح و ظهر و شب هست و توي مدتي كه اونجا هستيد رو هم 5 يا 6 ساعت درست و حسابي مي خوابيد همچين كه چشاتون رو هم مياد بوووووم بشكه گازوئيل رو منفجر مي كنن كه كوه مي لرزه . و شليك گلوله گازي و بدو بدو و به صف شدن در عرض سه سوت . خلاصه همش بايد راه بريد . اينقدر كه تا دو هفته بعد از اردو هنوز پاهاتون درد مي كنه . شبا كه بيرون ميايد چراغ كه نيست همه پوتين ها و جوراب هاي همديگه رو مي پوشن و يك بلبشويي ميشه كه نگو . چادر ها هم براي اينكه عقرب توش نره همه گازوئيلي هست و يه زير انداز كثيف روغني هم بهتون ميدن كه پتو هاتون رو توش پهن مي كنيد .
سخت ترين برنامه اردو آفند و پدافنده كه صبح كله سحر كوله هاي مزخرف رو رو كولتون مي گذاريد و اينقدر راه ميريد كه عرق از تمام نقاط بدنتون جاري ميشه و قشنگ حركت يك قطره عرق را از سرتون تا رسيدنش به پاتون احساس مي كنيد . راستي تمام راه رفتنا هم با كلاه آهني هست كه 1 كيلو وزنش هست و يه حال حسابي به گردنتون ميده . آآآآخ گردنم درد گرفت . در ضمن اسلحه تخمي رو هم دستتون ميدن كه نميدونيد كجا فروش كنيد .خلاصه اينقدر ميريد تا به يه كوه ميرسيد . اونجا يه لحظه متوقف ميشيد كه بووووم يه ور كوه تي ان تي منفجر مي كنن . كوه درست زاويه 45 درجه داره و مسيري رو كه در حال عادي در عرض دو ساعت ميتونيد تا وسطش بريد و احتمالا وسطش هم بيخيال ميشويد و برمي گرديد پائين شما در عرض 10 دقيقه با كوله و قمقمه سوراخ و تفنگ و كلاه آهني مثل بز كوهي بالا مي رويد . مخصوصا كه فرت و فورت بغلتون RPG هم بزنن و عجب صدايي داره اين لامصب . خلاصه به بالاي كوه كه ميرسيد فكر مي كنيد خب ديگه از اينجا به بعد ديگه سرپائينيه و راحته در حالي كه سرپاييني دوبرابر سربالايي دهن آدم رو سرويس مي كنه . جهنم از اينجا شروع ميشه . ساعت تقريبا 10 شده كه شما بالاي كوه هستيد و مي خواهيد پائين بياييد . فكر كنم ساعت 1 بعد از ظهر ديگه به اردوگاه برسيد . اين مسير تمومي نداره هرچقدر مي رويد بازم هست . وسط راه در حال له له زدنيد كه از دور يه ماشين مياد كه داره بطري هاي آب بين بچه ها پرت مي كنه اينقدر خوشحال ميشيد كه انگار دنيا رو بهتون دادن . وقتي به شما مي رسه يه بطري ميدن دستتون خوب كه نگاه مي كنيد مي بينيد آب اون جوري يخ زده كه تا فردا هم يخش آب نميشه . اين از بزرگترين ضدحالهايي بود كه من خوردم . خلاصه به اردوگاه مي رسيد و بقيه اش ديگه زياد سخت نيست .
فرداش به سمت پادگان راه ميفتيد و برگه هاي تقسيم رو ميدن دستتون و شرتون كم . البته براي ما پايان دوره مشترك بود مجبور شديم دوروز الاف شيم و رژه هم بريم براشون . خلاصه جنازه تون به خونه ميرسه . اما همين كه ميدونيد ديگه به اون خراب شده برنمي گرديد خودش كلي باعث خوشحاليه .
فردا مراحل ترخيص از خدمت رو هم براتون مي نويسم . هرگونه سوالي داشتيد بپرسيد اگر توانستم پاسخ ميدهم
زنده باد آزادي
پيروز باد يار دبستاني من :f34r:

پینوشت : آقا این رو یادم رفته بود بنویسم : حتما حداقل 3 تا تن ماهی همراهتون باشه از اینا که دربازکن نمی خواد اونجا خیلی به دردتون می خوره .
سلام. میشه یه توضیح جامع ار پاذگان ولی عصر اردکان بدین. من برج 10 اعزاممه -من یزدی هستم.فوق لیسانس.
از وضعیت غذا -تمیزی حمام دستشویی اسایشگاه. میزان سخت گیری . مرخصی اخر هفته- ونکته ای چیزی اگه میدونین.ممنون میشم

morteza4338

Registered User
لایک‌ها
26
میافتی برج 2 سال بعد . پارتی کلفت داشته باشی تعجیل میزنی اسفند میری

اولا 27 ماه نیستو 21 ماهه ! دوما حواست باشه که از الان دارن اولتیماتوم میدن . گویا امسال یا سال بعد آخرین باریه که این طرح انجام میشه اونوقت که فروش کنسل شد دردسر میشه واست .
به قول یک بابایی این سربازی مثل دندونه خرابه . هر چه زودتر بکنی بندازی دور زودتر راحت میشی . درسته که 2 سال از عمرت رو هدر میدن اما راه فراری نیست . به نظرم بری بهتره چون ممکنه بعدا یه جایی کارت گیر کنه .
پایان خدمت نداشته باشی نه میتونی پاسپورت بگیری بری خارج کشور نه میتونی خونه معامله کنی نه ادامه تحصیل بدی و یک سری دردسر های دیگه.
من 20 روز دیگه دارم میرم. با این بدبختی و مصیبت سربازی یه جوری کنار اومدم . اونم به این صورت که یه سایت دارم میارم بالا که حداقل در حین سربازی با مرخصی ساعتی هم که شده بتونم روش کار کنم و لااقل توی این حدود 2 سال یه پس اندازی کنم که حسرت این 21 ماه از دست رفته به دلم نمونه. و یا اگر فرصتش بود و با توجه به اینکه گاهی لیسانس ها میتونن بعد از تایم اداری از پادگان خارج شن و اگر منم یک شهر دور افتاده بودم شاید تونستم یه کار پاره وقتی پیدا کنم .
هیچی معلوم نیست. یعنی از زمانی که دفترچه رو پست میکنی تا آخر 60 روز آموزشی که مشخص بشه سربازیت کجا افتاده از حال بهم زن ترین دورانه زندگیه ! پا در هوا میمونی و نمیتونی هیچ نظری در رابطه با آینده و زندگیت بدی !

به نظرم من که برو و خودتو خلاص کن ولی بازم به نظر خودته ,اگر اهل ادامه تحصیل و خارج رفتن نیستی و نمیخوای زن بگیری و.... ولش کن نرو .
13ماه خدمت کردم.
قول میدم بهت حین خدمت به هیچ کاری نمیرسی.خیالت راحت باشه .فقط باید 21 ماه بسوزونی.

Mraeisi

Registered User
لایک‌ها
293
13ماه خدمت کردم.
قول میدم بهت حین خدمت به هیچ کاری نمیرسی.خیالت راحت باشه .فقط باید 21 ماه بسوزونی.
کاملا موافقم....
خدمت بدترین دوران زندگیه.

فرستاده شده از H30-U10ِ من با Tapatalk

v.barca

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
13ماه خدمت کردم.

بستگی به جایی داره که بیافتی . من رفیق دارم 7 صبح میره 2 ظهر میاد خونه . یک بابایی هم میشناسم 4 ماه یکبار میاد خونه . بستگی به شانست داره .

kavehd2

Registered User
لایک‌ها
38
دوستان منم 19 همین ماه اعزامم هنوز مشخص نشده کجا بعد مدرکم فوق دیپلمم چرا 19 افتادم ؟
پرسیدم گفتن با فوق دیپلما میری ولی همه میگن دیپلمارو و پاینترو 19 میندازن جریان چیه

aryantaktaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
26
دوستان منم 19 همین ماه اعزامم هنوز مشخص نشده کجا بعد مدرکم فوق دیپلمم چرا 19 افتادم ؟
پرسیدم گفتن با فوق دیپلما میری ولی همه میگن دیپلمارو و پاینترو 19 میندازن جریان چیه
فقط لیسانس و بالاتر اول هر ماه اعزام میشن

morteza4338

Registered User
لایک‌ها
26
خدمت تو ناجا ازاین خبرا نیست.
حتی اگه مدرک داشتی باشی
درکل توی ناجا شانست خیلی خیلی کمه اداری باشی.

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
430
دوستان یه سوال فوق فنی
من 19 ام اعزام هستم,الان افتادم پایگاه هوایی مهر اباد-نیروه هوایی یعنی
حالا یه اشنا هم تو نیرو زمینی دارم,سرلشگره مقامش,این میتونه اموزشی منو بندازه کهریزک دژبان مرکز
بعدش خود خدمت رو بندازه پیش خودش تو ستاد مشترک ارتش تو چهار راه قصر
حالا من میخوام بدونم چه کنم؟خودمم خیلی نیرو هوایی رو دوست دارم,ولی اگر خود خدمت رو بیوفتم شهرستان,دیگه کاری
از این طرف ساخته نیست,حالا به نظرتون نیرو هوایی چجوریه؟ارزش همچین ریسکی رو داره؟

mhm007_007

Registered User
لایک‌ها
184
دوستان یه سوال فوق فنی
من 19 ام اعزام هستم,الان افتادم پایگاه هوایی مهر اباد-نیروه هوایی یعنی
حالا یه اشنا هم تو نیرو زمینی دارم,سرلشگره مقامش,این میتونه اموزشی منو بندازه کهریزک دژبان مرکز
بعدش خود خدمت رو بندازه پیش خودش تو ستاد مشترک ارتش تو چهار راه قصر
حالا من میخوام بدونم چه کنم؟خودمم خیلی نیرو هوایی رو دوست دارم,ولی اگر خود خدمت رو بیوفتم شهرستان,دیگه کاری
از این طرف ساخته نیست,حالا به نظرتون نیرو هوایی چجوریه؟ارزش همچین ریسکی رو داره؟
مهندس فکر میکنی نیروی هوایی بیفتی با نیروی زمینی کار خیلی متفاوتی باید انجام بدی؟ صبح که میری خدمت فقط لحظه شماری میکنی 2 بشه برگردی سر زندگیت حالا شما میگی نیروی هوایی دوست دارم خدمت کنم؟
قابل توجه اش خورای جدید از فوق دیپلم به پایین (یا دیپلم یادم نیست دقیق) سرباز میشن
لیسانس هم شانس داشته باشی س3 میدن بیشتر گروهبان و استوار میشن

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
430
مهندس فکر میکنی نیروی هوایی بیفتی با نیروی زمینی کار خیلی متفاوتی باید انجام بدی؟ صبح که میری خدمت فقط لحظه شماری میکنی 2 بشه برگردی سر زندگیت حالا شما میگی نیروی هوایی دوست دارم خدمت کنم؟
قابل توجه اش خورای جدید از فوق دیپلم به پایین (یا دیپلم یادم نیست دقیق) سرباز میشن
لیسانس هم شانس داشته باشی س3 میدن بیشتر گروهبان و استوار میشن
پس رفیق شما میگی برم پیش همین طرف که پارتیمونه؟گفتم برم نیرو هوایی شاید فرجی شد تونستم بمونم و استخدام شم توش
وگرنه که اینجور که شما میگی هیچ تفاوتی نیست انگار از نظر اموزشی
راستی یه چیزی,من چون پدرم 24 ماه جپهه بوده, و 5 درصد جانبازی گرفته,حدود 9 ماه ازم کم میکنن,بنا براین
من هم 1ترم از دانشگاهم مونده بود,حالا انصراف گفتن برو خدمت(وگرنه سال اینده 9 ماه کسریت هم مالیده میشه میره)
رو این حساب اصلا مشخص نیست مدرک من چیه,تو برگه سبزم زده لیسانس-انصراف از لیسانس

mhm007_007

Registered User
لایک‌ها
184
پس رفیق شما میگی برم پیش همین طرف که پارتیمونه؟گفتم برم نیرو هوایی شاید فرجی شد تونستم بمونم و استخدام شم توش
وگرنه که اینجور که شما میگی هیچ تفاوتی نیست انگار از نظر اموزشی
راستی یه چیزی,من چون پدرم 24 ماه جپهه بوده, و 5 درصد جانبازی گرفته,حدود 9 ماه ازم کم میکنن,بنا براین
من هم 1ترم از دانشگاهم مونده بود,حالا انصراف گفتن برو خدمت(وگرنه سال اینده 9 ماه کسریت هم مالیده میشه میره)
رو این حساب اصلا مشخص نیست مدرک من چیه,تو برگه سبزم زده لیسانس-انصراف از لیسانس
من روحیات شما رو نمیدونم ولی ارتش جای هر کسی نیست بعد از چند سال دیونت میکنه خودت میدونی
ولی برای استخدام آگهی میزنن تو روزنامه ها که تازگی ها هم زدن و ارتش داره استخدام میکنه دفعه بعد معلوم نیست کی هست
البته شما که پارتی داری فکر نکنم مشکلی باشه مگر اینکه از کل آجا اعلام کنن که استخدام کلا نباشه
انصراف هم بدی شما بستگی به تعداد واحدهایی که پاس کردی داره نهایت بهت فوق دیپلم میدن اگه ندن که همون میشه دیپلم

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
430
مرسی داداشم,والا من خودمم روحیات خودمو نمیدونم,ولی از نیرو دریایی و هوایی خیلی خوشم میاد
حالا با توجه به توصیفات بالا,پس من با پارتی برم نیرو زمینی کهریزک و بعد خدمتم تو ستاد مشترک باشه خوبه؟
یا بی پارتی تو نیرو هوایی مهراباد؟بعدشم خود خدمت رو خدا میدونه کجا بیوفتم

بالا