برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
من قبل از عمل چشام (لازک با کارت ts و دکتر رمضان زاده در بصیر ) . نمره چشام این بود :

R: -0/5 / -1/75 * 177
L: -0/5 / -2/00 * 180
حالا قبل از رفتن پیش دکتر ، امروز پیش یک اپتومتر رفتم و معاینه شدم و حالا این شده نمره چشام :
do:+.75 / -.5 * 180
pd : 68

========================
ایشون گفتن که این دوربینی از عوارض عمله و کاریش نمیشه کرد و من نسبت به بقیه ، زودتر نیازمند عینک مطالعه خواهم شد .
حال من چندتا سوال دارم :
1*آیا این از عوارض عمله و طبیعیه ؟
2* آیا به مرور زمان این امکان هست که این نمره تغییر کنه وبهتر بشه با توجه به این که من 2 ماه پیش عمل کردم ؟
3*امکان بدتر شدن هم هست ؟
4*ایا بعد از این همیشه باید مواظب باشم که ضربه ای مستقیم به چشام وارد نشه ؟یا بعد از مدتی دیگه خطری متوجه چشام نیست؟
5*رفتن به استخر مشکلی داره یا نه ؟

6*کار کردن چند ساعته با کامپیوتر مشکلی داره یا نه ؟
========================
ممنون میشم جوابتونو بدونم

1- بله بعد از عمل معمولا طوری می گیرند که شماره چشمتون مثبت بشه که به مرور در طول یکی دو سال آینده اگر شماره چشمتون زیاد شد (یعنی منفی شد) با این شماره مثبت صفر بشه.
2- قسمت اول رو بخون رفیق
3- نه نگران نباش. شماره جشمتون زیاد نخواهد شد.
4- بعد از مدت دو ماه قرنیه با قرینه قبل از عمل عملا فرقی نداره. اگر ضربه ای بچ چشم خورد و باعث بیماری شد مطمئن باشید قبل از عمل هم اگر می خورد همین عوارض رو می داد.
5- دو ماه بعد از عمل مشکلی نیست.
6- محدودیتی در زمان استفاده از رایانه نیست. فقط هر دو ساعت برای 5 دقیقه به چشم استراحت بدید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
والا پرونده می ره کمیسیون ولی معلوم نیست که پرداخت کنه
اگر درباره کلینیک رازی هم نظری دارین لطفا بفرمایین
ممنون از شما

انشا ا درست میشه.
رازی مرکز بسیار مجهزیه.
جدیدا هم دارن حسابی خرج می کنن.
من کاملا این مر کز رو تایید می کنم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام اقی یاسینی
منم منتظر پاسختونم ، تو صفحه 266 چندتا سوال پرسیدم که دونستن جوابشون برام با اهمیته
ممنون میشم

جواب دادم ببخشید که طول کشید.
سرم این مدت حسابی شلوغه

ila1364

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خیلی خیلی ممنون اقای یاسینی

isona

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام وقت بخیر
حدود 12 سال عینک میزنم و به دلیل ترسی که از عمل دارم تا کنون اقدام به عمل نکردم. شماره چشمای من 2.5هست و نزدیک بینم.
چند تا سوال دارم اگر لطف کنید جواب بدهید ممنون میشوم.
1 نظرتون درباره عمل لیزیک درشهر اصفهان چیه ؟
2. از بین دکتر قریشی و دکتر غلامعلی نادریان کدامشان در این عمل تبهر بیشتری دارن ؟ شما کدومشان را توصیه میکنید؟
3. هزینه این عمل الان چقدره و ایا صحت داره طی 15 روز اینده 400هزارتومان به هزینه آن اضافه شود؟
اگر سریعتر جواب منو بدین ممنون میشم چون من در گیر ودار تهیه پایانامه ام هستم و وقت زیادی ندارم و باید زودتر اقدام کنم .
از وقتی که میگذارین و جواب می دهیدکمال تشکر را دارم.

Last edited:

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
انحراف بیرونی یکی از چشمها به مقدار کم چقدر روی کیفیت زندگی تاثیر داره ؟
آیا پیشرفت میکنه ؟
نیاز به عمل داره و کی و چقدر بهبودی داره و چقدر خطر ؟
ممکن است به علت ضربه به وجود آمده باشد ؟ (به بینی و به چشم)
مشکلات بینایی و دو بینی و سردرد در هنگام مطالعه ؟
ممکن است به اشتباه آستیگمات تشخیص داده شود یا میتواند به همراه آستیگمات باشد ؟
استفاده از شیشه آستیگمات چه ضرری دارد در دراز مدت و آیا میتواند شدت انحراف را زیاد کند یا دقت بینایی را کم کند ؟

شرمنده پست شما رو ندیدم.
انحراف چشم با تغییر شماه چشم و عینک ممکنه بیشتر بشه.
ولی روی کیفیت زندگی تاثیری نداره. اگر مشکلی از لحاظ زیبایی ندارید بدونید که دیدتون مشکلی نخواهد داشت.
معمولا زمانی که در زیبایی تاثیر می ذاره عمل می کنن.
و خیلی از دکتر ها موافق عمل نیستند.
دو بینی اگر دارید باید حتما عمل کنید. مغز به صورت اتوماتیک انحراف چشم رو تصحیح می کنه ولی اگر از یک اندازه بیشتر بشه دیگه نمی تونه و اون زمان باید عمل کرد.
انحراف با آستیگمات کلا متفاوته. انحراف رو در مطب میشه بدون دستگاه و با حرکت یک خودکار و تعقیب توسط دو چشم مشخص کرد.
استفاده از شیشه آستیگمات در انحراف بی تاثیر است ولی نزدن عینک باعث افزایش انحراف چشم میشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

سلام وقت بخیر
اگر امکان دارد سوالات من هم پاسخ دهید، حدود 12 سال عینک میزنم و اصلا از این بابت راضی نیستم و همیشه باهاش مشکل دارم وتا جای که میشه سعی میکنم نزنم شماره چشمای من 2.5هست و نزدیک بینم
1 نظرتون درباره عمل لیزیک درشهر اصفهان چیه ؟
2. از بین دکتر قریشی و دکتر غلامعلی نادریان کدامشان در این عمل تبهر بیشتری دارن ؟ شما کدومشان را توصیه میکنید؟
3. هزینه این عمل الان چقدره و ایا صحت داره طی 15 روز اینده 400هزارتومان به هزینه آن اضافه شود؟
اگر سریعتر جواب منو بدین ممنون میشم چون من در گیر ودار تهیه پایانامه ام همستم و وقت زیادی ندارم و باید زودتر اقدام کنم از وقتی که میگذارین و جواب میدین کمال تشکر را دارم.

امیدوارم درست متوحه شده باشم.
1- نگران نباشید اصفهان یکی از مجهز ترین شهرهای ایران از نظر چشم پزشکی هست.
2- دکتر قریشی مطمئنا انتخاب خیلی خوبی اس ولی دکتر نادریان هم دکتر خوبیه.
3- فکر می کنم شایعه ها در مورد عمل لیزر درست باشه ولی ربطی به چیزی نداره. سال جدید قیمت جدید با خودش میاره. هر سال قیمت ها می ره بالا.
شرمنده ام که کمی طول کشید.
شماره چشماهاتون اونقدر زیاد نیست که عینک بر زیبایی شما تاثیر بذاره. همیشه دقت کنید که عینک بهترین درمان برای نزدیک بینیه.

webyar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
سلام جناب یاسینی
آیا ممکن است انحراف بیرونی چشم به خاطر شکستن و انحراف بینی باشد و با ترمیم بینی انحراف چشم هم اصلاح شود ؟
باز بودن بیشتر یک پلک چشم نسبت به چشم دارای انحراف چه دلیلی میتواند داشته باشد ؟ آیا روی بینایی تاثیر گذاشته ؟ راه درمان دارد ؟

سپاس

sinasignal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
هر دو لنز خوب هستند و فوق العاده هستندمخصوصا j&J فکر نمیک ردم وارد ایران بشه.
دیامتر 14.5 مشکلی براتون ایجاد نمی کنه یعنی بزرگتر از منطقه دید چشمتون میشه که توی دید تاثیری نداره.
باتشکر از پاسختون.
این دو مارک موجودشون ساخت کشور امریکا نیستند (ciba ساخت اندونزی , j&j هم ساخت ایرلند هستش. البته PureVision قبلیمم ایرلند بود و کاملا ازش راضی بودم بطوریکه با وجود اینکه رسمی 30 روزه هستن ولی با استفاده درست، هر لنز رو حدود 3 ماه استفاده کردم و کاملا راحت و مناسب موندن. )
با این وجود مثل اینکه j&j خوب تو بازار نیست چون شماره چشمم رو موجود نداشتن (هر چشم حدود -1 و استیگمات 0.75-) بهرحال ciba vision رو سفارش دادم و امروز فردا دستم میرسه.

Last edited:

masoo

Registered User
لایک‌ها
28
سلام
خوبین؟؟؟
آیا بهزیستی خرج عمل قبل و عمل جدیدی که در پیش دارم رو میده؟؟؟خدا خیرتون بده بابت محبت هاتون

isona

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بابت راهنمایتون ممنون

isona

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از توجه و وقت که گذاشتین کمال تشکر دارم .

hernandez

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
80
سلام
چندتاسوال درمورد لنزداخل چشمی داشتم:
چشم من دوربینه وخیلی هم ضعیف که تنبلی چشم هم دارم، بعلت حساسیت معمولأ قرمزهستن خواستم بدونم ااگه بجای عینک ازلنزهای داخل چشمی استفاده کنم اولأخطری نداره. دومأ بعداز کاشت دوباره احتیاج به عینک هست یا دیدکامل میشه (ده دهم). سومأ هزینش الان تقریبأچقدره. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

word 123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
اقای یاسینی مجموع چشمم 14 ( با استیکمات ) هست بیمه تامین اجتماعی قبول میکنه ؟ اگه اره شرایطش چجوریه .........

بیمارستان میلاد قراره عمل شم بهترین دکترش کی هست ؟

بعد عمل باید باز عینک بزنم یا 0 میشه ؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام جناب یاسینی
آیا ممکن است انحراف بیرونی چشم به خاطر شکستن و انحراف بینی باشد و با ترمیم بینی انحراف چشم هم اصلاح شود ؟
باز بودن بیشتر یک پلک چشم نسبت به چشم دارای انحراف چه دلیلی میتواند داشته باشد ؟ آیا روی بینایی تاثیر گذاشته ؟ راه درمان دارد ؟

سپاس

معمولا اینطوری نیست و با ترمیم بینی درست نمیشه. باید دکتر این مورد رو بررسی کنه.
باز بودن پلک می تونه کاملا طبیعی باشه به نظر یک سری به یک دکتر استرابیسم بزنید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
خوبین؟؟؟
آیا بهزیستی خرج عمل قبل و عمل جدیدی که در پیش دارم رو میده؟؟؟خدا خیرتون بده بابت محبت هاتون

خدا رو شکر. شما چطوری؟
فکر نمی کنم تقبل بکنن. باید سوال کنید ولی می دونم معمولا برای این عمل ها خزینه پرداخت نمی کنن.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
بالا