برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

a.kh91

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام اقای یاسینی من سعی کردم اکثز صفحات بخونم و واقعا صحبت های شما کمک زیادی بهم کرد والان خودم چندین سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید
من 24 سالمه وشماره چشمام بالاست در حدود9.5 هست وچندین ساله که ثابت هست وا من برای معاینات قبل از عمل به کلینیک نور پیش دکتر میر افتاب رفتم و ا یشنهاد ایشون با توجه به شماره چشمم لنز داخل چشمی بود که گفتن تو یک روز هر دو چشمم رو عمل میکنن وبیمارستان هم ادرس شرکت سپاهان سامع برای خرید لنز بهم داد و لنزارتیفلکس(تاشو) رو دکتر پیشنهاد دادن بهم .من دکتر خودمم تو این چند سال دکتر مصطفی نادری تو کلینیک بینا بودن ومن بینا هم ازمایشاتمو انجام دادم دکتر نادری هم عمل لنز داخل چشمی کفتن باید انجام بدم اما ایشون گفتن هر چشم رو در یک روز عمل میکنند وبه فاصله یک هفته ای از همدیگر و دکتر نادری فرمودن بباید 2 هفته قبل از عمل باید برم خدمتشون ویا لیزر یک کاری روی چشمم برای جلوگیری از مشکل اب سیاه انجام بدن اما دکتر میر افتاب کلا راجع همچین چیزی به من حرفی نزدن .دکتر نادری ولنز رو همون ارتیفلکس پیشنهاد دادن وگفتن بیمارستان تهیه میکند .من ز دکتر سهیل ادیب مقدم هم وقت گرفتم ومیخوام خدمت ایشون هم برای معاینات برم واز شما سوال داشتم اگر لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم
1)از این سه دکتر کدوم بهتر هستن با توجه به شرایط من ؟؟
2)این عمل بیهوشی داره خطرناک نیست؟
3)عمل دوچشم تو دو روز متفاوت بهتر هست ایا؟؟
4)دوره نقاهت این عمل زیاده؟؟چن ئقت طول میکشه دید کامل پیدا کنم ؟؟
ممنون از کمکاتون

hadi1258

Registered User
لایک‌ها
68
این هم از مزایای معروف شدنه!
برید پیش دکتر جعفری یا دکتر رحیمی. هر دو تا از دکتر های خوب هستند.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

اسم کوچک دکتر رحیمی و جعفری چی هستش و اینکه اگر آدرس یا تلفنی ازشون دارید ممنوم میشم بهم بدید .

ghyasi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خیر دوست عزیز مگس پران درمان نمیشه ولی فکر می کنم کمی بهتر میشه.
شماره 28.5 شمراه بسیار بالایی ولی فکر می کنم که بتونید لنز IQ آنرا پیدا کنید.
شرکت وارد کننده صوفیا طب هست البته فکر می کنم این شرکت در مشهد نمایندگی داره می تونید از دکتر صداقت بپرسید.
درود بر شما و تشکر از راهنمایی شما . نمره هر چشم من 4+ ومطالعه 5.5+ میباشد.
لنزی که برای من انتخاب شده 28.5+ است . از همکاران آقای صداقت که پرسیدم گفتند که فرد عادی (بدون عینک) اگر آب مروارید عمل کند شماره لنزش 22.5+ میباشد ولی شما چون عینکی بودید 28.5+ میباشد.

manager_66

Registered User
لایک‌ها
1,573
سلام جناب یاسینی .
از دکتر زارعی خبر دارید که الان مشهدن یا نه؟ چون تو صفحه شخصیشون تو ف*یس*بوک نوشتن رفتن هند!

Sent from my GT-I9100G using Tapatalk

Katy.g2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خسته نباشید
بیمارستان نور با کلینیک نور چه فرقی داره؟
آیا عملهای لازک در بیمارستان انجام میشه یا کلینیک؟
دکتر هاشمی در کجا عمل میکنند؟

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
درود بر شما و تشکر از راهنمایی شما . نمره هر چشم من 4+ ومطالعه 5.5+ میباشد.
لنزی که برای من انتخاب شده 28.5+ است . از همکاران آقای صداقت که پرسیدم گفتند که فرد عادی (بدون عینک) اگر آب مروارید عمل کند شماره لنزش 22.5+ میباشد ولی شما چون عینکی بودید 28.5+ میباشد.

البته این برام جالبه که اینطور قضیه رو گفتن. شماره چشم یا همون لنز داخل چشم برای افراد مختلف فرق داره.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
شما استفاده از لنز(نه بصورت مداوم) رو پیشنهاد میکنید؟

به هیچ عنوان.
تقریبا شبیه رولت روسی میمونه.
هر ان ممکنه که باعث کوری بشه

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام اقای یاسینی من سعی کردم اکثز صفحات بخونم و واقعا صحبت های شما کمک زیادی بهم کرد والان خودم چندین سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید
من 24 سالمه وشماره چشمام بالاست در حدود9.5 هست وچندین ساله که ثابت هست وا من برای معاینات قبل از عمل به کلینیک نور پیش دکتر میر افتاب رفتم و ا یشنهاد ایشون با توجه به شماره چشمم لنز داخل چشمی بود که گفتن تو یک روز هر دو چشمم رو عمل میکنن وبیمارستان هم ادرس شرکت سپاهان سامع برای خرید لنز بهم داد و لنزارتیفلکس(تاشو) رو دکتر پیشنهاد دادن بهم .من دکتر خودمم تو این چند سال دکتر مصطفی نادری تو کلینیک بینا بودن ومن بینا هم ازمایشاتمو انجام دادم دکتر نادری هم عمل لنز داخل چشمی کفتن باید انجام بدم اما ایشون گفتن هر چشم رو در یک روز عمل میکنند وبه فاصله یک هفته ای از همدیگر و دکتر نادری فرمودن بباید 2 هفته قبل از عمل باید برم خدمتشون ویا لیزر یک کاری روی چشمم برای جلوگیری از مشکل اب سیاه انجام بدن اما دکتر میر افتاب کلا راجع همچین چیزی به من حرفی نزدن .دکتر نادری ولنز رو همون ارتیفلکس پیشنهاد دادن وگفتن بیمارستان تهیه میکند .من ز دکتر سهیل ادیب مقدم هم وقت گرفتم ومیخوام خدمت ایشون هم برای معاینات برم واز شما سوال داشتم اگر لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم
1)از این سه دکتر کدوم بهتر هستن با توجه به شرایط من ؟؟
2)این عمل بیهوشی داره خطرناک نیست؟
3)عمل دوچشم تو دو روز متفاوت بهتر هست ایا؟؟
4)دوره نقاهت این عمل زیاده؟؟چن ئقت طول میکشه دید کامل پیدا کنم ؟؟
ممنون از کمکاتون

سلام
1 دکتر نادری در این بین و دکتر ادیب مقدم انتخاب های فوق العاده ای هستند.
2 بیهوشی نداره و عمل کلا هر چشم نیم ساعته
4 دوران نقاهت نراره و از بعد از عمل دیدتون کامله.

نگران نباشید عمل ساده ایه و نتیجه اش تقریبا 100 در 100 تضمین شده است

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
اسم کوچک دکتر رحیمی و جعفری چی هستش و اینکه اگر آدرس یا تلفنی ازشون دارید ممنوم میشم بهم بدید .

باور میکنید من هم اسم کوچیک دو تاشون رو نمیدونم همیشه با فامیلی این دو تا بزرگوار رو صدا کردم.
نگاه میکنم ببینم شماره تماس ازشون دارم یا خیر!

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام جناب یاسینی .
از دکتر زارعی خبر دارید که الان مشهدن یا نه؟ چون تو صفحه شخصیشون تو ف*یس*بوک نوشتن رفتن هند!

Sent from my GT-I9100G using Tapatalk

تا اونجایی که شنیدم برای یک دوره رفته بودن خارج از ایران ولی فکر میکنم برگشتن

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام خسته نباشید
بیمارستان نور با کلینیک نور چه فرقی داره؟
آیا عملهای لازک در بیمارستان انجام میشه یا کلینیک؟
دکتر هاشمی در کجا عمل میکنند؟

هر دو یکی هستند. دکتر هاشمی اول کلینیک رو راه انداخت و بعد بیمارستان رو

hadi1258

Registered User
لایک‌ها
68
باور میکنید من هم اسم کوچیک دو تاشون رو نمیدونم همیشه با فامیلی این دو تا بزرگوار رو صدا کردم.
نگاه میکنم ببینم شماره تماس ازشون دارم یا خیر!

جناب یاسینی در خصوص دکتر رحیمی الان شیراز هستن یا تهران ؟ چون شاید از طریق و 118 بشه ادرس مطبشون را پیدا کرد.
ضمن اینکه بنظر شما دکتر رحیمی کارشون بهتر هست یا دکتر جعفری ؟
با تشکر از شما

javad8033

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
با تشکر از راهنمایی های آقای یاسینی من سه شنبه پیش توسط دکتر صداقت prk شدم دکتر صداقت عمل رو توی کلینیک چشم پزشکان توس انجام دادن می خواستم بدونم دستگاه های این مرکز به روز هست و اینکه چرا دکتر صداقت عمل هاش رو توی این مرکز انجام میده و سوال دوم اینکه من الان نزدیک پنج روزه تو اتاق تاریک هستم و امروز هم احتمالا لنز حفاظتی رو بر می دارم می خواستم بدونم از کی می تونم برم بیرون و آیا توی خونه هم باید عینک آفتابی بزنم در ضمن عمل خیلی راحتی هست هر چند خیلی ترسناک به نظر میرسه با تشکر

INJ3CT8R

Registered User
لایک‌ها
172
سلام آقای یاسینی من چندروز پیش تهران بودم رفتم کلینیک نور بخاطر مگس پران پیش متخصص شبکیه (دکتر ریاضی) رفتم بعد از معاینه گفتن شبکیه چشمم نازک شده ولی اثری از سوراخ یا پارگی توش نیست و گفتن بهتره که کارهای ناگهانی و سنگین هم انجام ندم حالا اینکه بصورت ذاتی نازک بوده یا به مرور زمان اینطور شده رو دکتر نگفت

ضمنا گفتن برای مگس پران هم عملش سنگینه و به ریسکش نمی ارزه اما هیچ کس درک نمیکنه که شرایط من چقدر سخته میخواستم ببینم شما میدونید بهترین جراح برای ویترکتومی تو ایران کی هست؟ که بتونه این عمل رو با حداقل ریسک ممکن انجام بده یا بهترین متخصص برای لیزر Yag که بتونه مگس پران رو از بین ببره؟ اگر هم اطلاعی ندارید خواهش میکنم در صورت امکان سر فرصت برام جستجو کنید چون واقعا خسته شدم از دست این نقاط سیاه رنگ بزرگ. درسته که چشمهام سالمه ولی کیفیت زندگیم شدیدا پایین اومده به علاوه اینکه از صبح تا شب هم افسردگی دارم بخاطر همین قضیه. پشت کامپیوتر اصلا تمرکز ندارم بخاطر حرکت این نقاط. اگه با ویترکتومی بتونم به شرایط قبل از مگس پران برگردم حاظر به انجامش هستم

سپاسگذارم

Last edited:

elhamabh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام آقای یاسینی.
شماره چشم های من منفی 10 و 10.5هست.برای آزمایشات به کلینیک نور رفته بودم و دکتر سیدیان ویزت کردن،گفتن چون ضخامت قرنیه کم هست چند شماره باقی میمونه و امکان صفر شدن فقط با عمل لنز داخل چشمی میسر هست.هزینه این عمل هم تا 5700ممکنه باشه که با هزینه احتمالی لنز مقدار بالایی میشه.من بیمه تامین اجتماعی هستم. بیمه چقدر از هزینه رو ممکن هست بده و آیا باید بیمه تکمیلی داشته باشم؟
سوال دیگه اینکه من مازندران زندگی میکنم،اگر بخوام ساری عمل کنم شما کدوم پزشک رو در کدام بیمارستان پیشنهاد میکنی؟و یا اینکه حتما برا عمل به تهران بیام؟
سوال دیگه اینکه من یکبار با آقای پورعبدالله ویزیت شدم ایشون بعد از آزمایشات گفتن امکان صفر شدن هست اما در شب نورو پخش میبینی!چرا بین تشخیص پزشک کلینیک نور و ایشون انقدر تفاوت هست؟!!آیا بنظر شما من برای عمل لیزیک با دکتر پورعبدالله اقدام کنم،یا اینکه عمل لنز داخلی رو انجام بدم؟
با تشکر صمیمانه از وقت و انرژی که برای کمک به مردم میگزارید،براتون آرزوی تندرستی میکنم

hadi1258

Registered User
لایک‌ها
68
سلام آقای یاسینی.
شماره چشم های من منفی 10 و 10.5هست.برای آزمایشات به کلینیک نور رفته بودم و دکتر سیدیان ویزت کردن،گفتن چون ضخامت قرنیه کم هست چند شماره باقی میمونه و امکان صفر شدن فقط با عمل لنز داخل چشمی میسر هست.هزینه این عمل هم تا 5700ممکنه باشه که با هزینه احتمالی لنز مقدار بالایی میشه.من بیمه تامین اجتماعی هستم. بیمه چقدر از هزینه رو ممکن هست بده و آیا باید بیمه تکمیلی داشته باشم؟
سوال دیگه اینکه من مازندران زندگی میکنم،اگر بخوام ساری عمل کنم شما کدوم پزشک رو در کدام بیمارستان پیشنهاد میکنی؟و یا اینکه حتما برا عمل به تهران بیام؟
سوال دیگه اینکه من یکبار با آقای پورعبدالله ویزیت شدم ایشون بعد از آزمایشات گفتن امکان صفر شدن هست اما در شب نورو پخش میبینی!چرا بین تشخیص پزشک کلینیک نور و ایشون انقدر تفاوت هست؟!!آیا بنظر شما من برای عمل لیزیک با دکتر پورعبدالله اقدام کنم،یا اینکه عمل لنز داخلی رو انجام بدم؟
با تشکر صمیمانه از وقت و انرژی که برای کمک به مردم میگزارید،براتون آرزوی تندرستی میکنم

دوست عزیز من از شما متشکرم که تجربه هاتون رو با ما در میان می گذارید همچنین سوالی داشتم ازتون
اینکه استیگمات هم دارید شما ؟
واقعاً تفاوت نظر ها بین پزشکان هم سوالی شده که خود من هم بهش گرفتار شدم.
این درجه چشمان من هستش که در تصویر زیر مشخصه و دکتر ها اکثرا میگن که لیزر نمیشه کرد و احتمالا درست هم میگن ولی چرا عمل کاشت لنز درون چشمی رو هم عنوان نکردند جای سواله .
http://s6.uplod.ir/i/00575/dijc732vk88a.jpg

elhamabh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوست عزیز من از شما متشکرم که تجربه هاتون رو با ما در میان می گذارید همچنین سوالی داشتم ازتون
این درجه چشمان من هستش که در تصویر زیر مشخصه و دکتر ها اکثرا میگن که لیزر نمیشه کرد و احتمالا درست هم میگن ولی چرا عمل کاشت لنز درون چشمی رو هم عنوان نکردند جای سواله .
سلام.خداروشکر که امکان مشورت برای ما در اینجا فراهم شده.
بله چشم من آستیگمات هم هست.
من راجع به کاشت لنز هنوز اطلاعات دقیقی ندارم،اما تا اونجا که میدونم انگار باید عمق شبکیه برای کاشت لنز کافی باشه

faribas66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام دکتر یاسینی عزیز
من شهرستانم و میخواستم بیمارستان فارابی چشممو عمل کنم(نزدیک بینی) و به پیشنهاد شما میخوام توسط دکتر جباروند یا بهشت نژاد عمل بشم آیا اول باید مطب برم برای معاینه یا تلفنیم میتونم از بیمارستان پیش یکی از این دو دکتر وقت بگیرم؟
آیا دستگاههایی که برای عمل لیزیک لازک یا فمتولیزیک تو فارابی استفاده میشه پیشرفته و خوب هستند؟

mehrdad1991h

Registered User
لایک‌ها
5

سلام
منم با توجه به این که یکی از نزدیکان شماره چشم بالایی داره زیاد این دکتر اون دکتر رفتم لذا چیزی که تجربه داشتم را میگم بلکه کمک کنه بازم منتظر خود اقای یاسینی باشید ببینید چی میگن
برای لنز داخل چشمی تا جایی که من هم دیدم پزشکان خیلیاشون توصیه نمیکنن
نظر یکیشون اینگونه بود
گفت شما الان ۲۴ سالته میخوای به طور میانگین ۴۰ تا ۵۰ سال دیگه زندگی کنی مخصوصا که جوانی و ورزش تصادف دعوا همه چی را داری
الان این لنز را گذاشتی ۱۰ سال دیگه لنز تکون بخوره باید دوبارهدعمل کنی لنزا در بیاری اینجوری همینجور رو چشم عمل کنی ریسک داره و ممکنه خطرناک باشه
برا این میگن خیلی بهتره نگذاری ولی دقیقا همون گفت اگه ۶۰ ۷۰ سالش بود بدون وقفه میگفتم بیا عمل کن برو

یکی از دلایل دیگه هم میتونه این باشه که رشد چشم شما کامل نشده باشه و یا شماره چشمتون تغییر داشته باشه زیاد

دیگه این که تکون خوردن لنز در حد یک میلیمتر ممکنه باشه و خیلی تاثیر داره
اندازه لنز هم مهمه

بعد الان خود من یه سوال دارم از اقای یاسینی
ببخشید شما پیغام خصوصیاتون را هم چک میکنید یا خیر ؟ من منتظر پاسخ شما هستم اگر اطلاع ندارید در اون باره باز بگید که منتظر پاسخ نباشم

تشکر از شما

bomb5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من یکماهه که لازک کردم. بعد از برداشتن لنز پانسمان دیدم بسیار بد شد. الان دید چشم چپم بد نیست ولی دید چشم سمت راستم تاره خیلی. این طبیعیه یا خیر؟

بالا