برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

f.rezaei

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
متاسفانه مدت هاست جناب یاسینی پاسخگو نیستند ...
از دوستان
کسی اپتومتریست خیلی خوب و دقیق میشناسه تهران لطفا معرفی کنه بهم
بارها پیش چشم پزشک های مختلف رفتم و شماره عینک تعیین کردن
ولی واقعا در دید خودم راضی نیستم

ممنون

چرا پاسخگو نیستند آخه؟

faribas66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام جناب یاسینی و دوستان
من امروز رفتم فارابی و توسط دکتر بهشت نژاد معاینه شدم شماره چشمم 6.25 بود و ضخامت قرنیمم خوب بود.باید بگم ایشون فوق العاده پزشک مهربون با حوصله و دوست داشتنی بودن و 20 دقیقه برا من وقت گذاشتن خوشبختانه شرایط لازک رو داشتم ولی دکتر بهم گفت. من میتونم الان عملت کنم و پولمو بگیرم ولی به نفع خودته شش ماه صبر کنی تا مطمئن بشم شماره چشمت ثابته و بعد عمل بر نمیگرده در حالیکه مطمئنم هر جای دیگه رفته بودم برا پولشون بلافاصله برام وقت عمل میزاشتن. ایشون با حوصله به تمام سوالای من جواب دادن و گفتن فارابی جدیدترین دستگاه تکنولاس مدل 2015 رو آورده که بی نظیره و از دستگاه آلگرتو که دارن بهتره.در کل خیلی راضی بودم هرچند من رفتم یه هفته ای عمل بشم که افتاد آبان .من با کسایی که برا معاینه بعد عمل اومدن صحبت کردم گفتن توسط خود دکتر بهشت نژاد عمل شدن درضمن هزینه عمل به احتساب دستگاه جدید شده 1550000 که بازم خیلی مقرون به صرفه تره. امیدوارم به کسایی که مثل خودم در مورد انتخاب محل عمل و خصوصا فارابی خیلی شک و شبهه داشتن کمک کرده باشم.به نظر من همه چی منظم معقول و خوب و.قابل اعتماد بود من مثل کارآگاها کلی از مریضای اونجا پرس و جو کردم همه راضی بودن (بخش لیزیک البته)

INJ3CT8R

Registered User
لایک‌ها
172
متاسفم یعنی تاپیک به این بزرگی یه نفر نیست جواب بده؟ آقای یاسینی هم آنلاین میشن ولی جواب نمیدن !! کاش حداقل بگن نمیرسن جواب بدن یا هر علت دیگه ای هست که ملت بیخودی الاف نشن اینجا.

حالا به هر حال من دوباره برای سومین بار سوالمو میپرسم شاید در آینده یک نفر پیدا شد و سوال مارو خوند حداقل دلمون خوش باشه:

کسی از دوستان یه متخصص شبکیه آپدیت به علم روز واسه ویترکتومی مگس پران میشناسه بهم معرفی کنه؟ ممنون میشم. دکتر مدرس زاده چطور هست آیا ایشون واسه بیمار مبتلا به مگس پران ارزش قائل میشن؟ یا مثل اکثر متخصص ها و دکترهای شبکیه مثلا کلینیک نور فقط بلدن بیمار رو از مطب بندازن بیرون. کمک کنید خیلی گرفتارم بخدا از دست این مشکل.

Last edited:

mahya.d

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
متاسفم یعنی تاپیک به این بزرگی یه نفر نیست جواب بده؟ آقای یاسینی هم آنلاین میشن ولی جواب نمیدن !! کاش حداقل بگن نمیرسن جواب بدن یا هر علت دیگه ای هست که ملت بیخودی الاف نشن اینجا.

حالا به هر حال من دوباره برای سومین بار سوالمو میپرسم شاید در آینده یک نفر پیدا شد و سوال مارو خوند حداقل دلمون خوش باشه:

کسی از دوستان یه متخصص شبکیه آپدیت به علم روز واسه ویترکتومی مگس پران میشناسه بهم معرفی کنه؟ ممنون میشم. دکتر مدرس زاده چطور هست آیا ایشون واسه بیمار مبتلا به مگس پران ارزش قائل میشن؟ یا مثل اکثر متخصص ها و دکترهای شبکیه مثلا کلینیک نور فقط بلدن بیمار رو از مطب بندازن بیرون. کمک کنید خیلی گرفتارم بخدا از دست این مشکل.

مادرم به خاطر شبکیه چشم پدرم یکم تحقیق کرده بود . یادمه بهم میگفت دکتر احمد پور برا شبکیه خیلی خوبه.
حتما راجع بهش تحقیق کنید و یه سر به مطبشون بزنید.
دکتر انتظاری هم دکتر الآن پدر من هستن و بد نیست . یه چند باری که رفته بودم مطبشون بیمارایی راجع به مگس پران داشتن.

mahya.d

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5

مادرم به خاطر شبکیه چشم پدرم یکم تحقیق کرده بود . یادمه بهم میگفت دکتر احمد پور برا شبکیه خیلی خوبه.
دکتر انتظاری هم دکتر الآن پدر من هستن و بد نیست . یه چند باری که رفته بودم مطبشون بیمارایی راجع به مگس پران داشتن.
ببخشید دکتر احمدیه منظورم بود نه احمد پور

Last edited:

ghyasi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
شرمنده بهتر دیدم این سوال رو با کامپیوتر جواب بدم
دوست عزیز خدا رو شکر یکی از دوستان هر از گاهی هم در مورد آب مروارید سوال می کنند که بیشتر تحصص من هست.

اولا اصلا از عمل نترسید.
عمل آب مروارید ماکزیمم هر چشم نیم ساعت طول می کشه و معمولا بیهوشی نداره.
در طول عمل هیچ دردی رو احساس نمی کنید و عموما جز نوری که به چشمتون تابیده میشه چیزی نمی بینید.
عمل بسیار ساده و سریع و با یک برش بسیار کوچک انجام میشه
دیدتون بعد از عمل 1000X بهتر میشه. محیط آبی تر دیده میشه و شماره چشمتون به شدت کاهش پیدا می کنه
برای مطالعه باید یک عینک بزنید که اصلا شمارش بالا نیست.
دید شبتون به شدت افزایش پیدا می کنه به طوریکه احساس می کنید تا زمان عمل اصلا در شب نمی دیدبد!

شک نکنید که دکتر صداقت در این زمینه یکی از بهترین های ایران هستند.
بگذارید یک پیشنهاد به شما بکنم.

از دکتر صداقت بخواهید برای شما لنز Acrysof IQ شرکت آلکان رو بزارند اگر امکان داره شما رو با دستگاه Infiniti یا R-Evolution شرکت اپتیکون عمل بکنند.
لنزی که اسم بردم ماله شرکت آلکان و از رقبای اصلی ماست ولی به طور کلی بهترین چیزیه که در حال حاضر در جهان تولید میشه.

لطفا به من از نتیجه بعد از عملتون هم خبری بدید
شرمنده که کمی دیر شد.
سلام اقای یاسینی
نمیدانم چرا باوجودیکه آنلاین هستید اما ...
بهرحال من از شما بابت راهنمایی هایی که کردید کمال تشکر را دارم.
من هر دو چشم خود را با دلگرمی ها و اعتماد به نفسی که بمن دادید به فاصله سه هفته از یکدیگر عمل کردم. و الان از عمل چشم دومم یک هفته میگذرد .
بسیار از نتیجه عمل خود رضایت دارم و همنانطور که شما فرمودید علاوه بر اینکه دید دور و میانی کاملا راضی کننده و بدون عینک شده است دید نزدیکم هم خیلی بهتر شده بطوریکه فعلا بدون عینکم .اما برای دید نزدیک احتمالا نیاز به عینک در حد نمره نهایتا ۰.۷۵+ را خواهم داشت.
چون فرمودید که نتیجه عمل را اطلاع دهم. اطاعت امر کردم. با آروزی موفقیت روزافزون شما . بدرود

INJ3CT8R

Registered User
لایک‌ها
172

خیلی ممنون از راهنمایی تون خوشحال شدم که بالاخره جوابی تو این تاپیک دیدم حتما به دکتر احمدیه سر میزنم امیدوارم که بتونن مشکل منو حل کنن بازم از دوستان دیگه اگه کسانی میشناسن بهم معرفی کنن چون بیماری مگس پران متاسفانه 95 درصد دکترها حاظر به عمل و معالجه اش نیستن

Last edited:

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
جناب یاسینی در خصوص دکتر رحیمی الان شیراز هستن یا تهران ؟ چون شاید از طریق و 118 بشه ادرس مطبشون را پیدا کرد.
ضمن اینکه بنظر شما دکتر رحیمی کارشون بهتر هست یا دکتر جعفری ؟
با تشکر از شما
چقدر دیر دارم جواب میدم. شرمنده.
دکتر رحیمی رو میتونید در پارس گستر ببینید. همچنان شیراز هستند تا قبل از عید که ازشون خبر داشتم.
هر دو دکتر خوب هستند.

Last edited:

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با تشکر از راهنمایی های آقای یاسینی من سه شنبه پیش توسط دکتر صداقت prk شدم دکتر صداقت عمل رو توی کلینیک چشم پزشکان توس انجام دادن می خواستم بدونم دستگاه های این مرکز به روز هست و اینکه چرا دکتر صداقت عمل هاش رو توی این مرکز انجام میده و سوال دوم اینکه من الان نزدیک پنج روزه تو اتاق تاریک هستم و امروز هم احتمالا لنز حفاظتی رو بر می دارم می خواستم بدونم از کی می تونم برم بیرون و آیا توی خونه هم باید عینک آفتابی بزنم در ضمن عمل خیلی راحتی هست هر چند خیلی ترسناک به نظر میرسه با تشکر
فکر میکنم تا الان نتیجه عمل هم مشخص شده.
بله این مرکز بسیار پیشرفته است.
امکانش هست در مورد نتیجه عمل برای دیگران هم توضیح بدین

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی من چندروز پیش تهران بودم رفتم کلینیک نور بخاطر مگس پران پیش متخصص شبکیه (دکتر ریاضی) رفتم بعد از معاینه گفتن شبکیه چشمم نازک شده ولی اثری از سوراخ یا پارگی توش نیست و گفتن بهتره که کارهای ناگهانی و سنگین هم انجام ندم حالا اینکه بصورت ذاتی نازک بوده یا به مرور زمان اینطور شده رو دکتر نگفت

ضمنا گفتن برای مگس پران هم عملش سنگینه و به ریسکش نمی ارزه اما هیچ کس درک نمیکنه که شرایط من چقدر سخته میخواستم ببینم شما میدونید بهترین جراح برای ویترکتومی تو ایران کی هست؟ که بتونه این عمل رو با حداقل ریسک ممکن انجام بده یا بهترین متخصص برای لیزر Yag که بتونه مگس پران رو از بین ببره؟ اگر هم اطلاعی ندارید خواهش میکنم در صورت امکان سر فرصت برام جستجو کنید چون واقعا خسته شدم از دست این نقاط سیاه رنگ بزرگ. درسته که چشمهام سالمه ولی کیفیت زندگیم شدیدا پایین اومده به علاوه اینکه از صبح تا شب هم افسردگی دارم بخاطر همین قضیه. پشت کامپیوتر اصلا تمرکز ندارم بخاطر حرکت این نقاط. اگه با ویترکتومی بتونم به شرایط قبل از مگس پران برگردم حاظر به انجامش هستم

سپاسگذارم
وای که چقدر دیر شده.
بله یکس از بهترین های ایران دکتر احمدیه هستند که مطبشون در یوسف اباده.
لطفا از نتیجه عمل یک خبری هم به من بدید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی.
شماره چشم های من منفی 10 و 10.5هست.برای آزمایشات به کلینیک نور رفته بودم و دکتر سیدیان ویزت کردن،گفتن چون ضخامت قرنیه کم هست چند شماره باقی میمونه و امکان صفر شدن فقط با عمل لنز داخل چشمی میسر هست.هزینه این عمل هم تا 5700ممکنه باشه که با هزینه احتمالی لنز مقدار بالایی میشه.من بیمه تامین اجتماعی هستم. بیمه چقدر از هزینه رو ممکن هست بده و آیا باید بیمه تکمیلی داشته باشم؟
سوال دیگه اینکه من مازندران زندگی میکنم،اگر بخوام ساری عمل کنم شما کدوم پزشک رو در کدام بیمارستان پیشنهاد میکنی؟و یا اینکه حتما برا عمل به تهران بیام؟
سوال دیگه اینکه من یکبار با آقای پورعبدالله ویزیت شدم ایشون بعد از آزمایشات گفتن امکان صفر شدن هست اما در شب نورو پخش میبینی!چرا بین تشخیص پزشک کلینیک نور و ایشون انقدر تفاوت هست؟!!آیا بنظر شما من برای عمل لیزیک با دکتر پورعبدالله اقدام کنم،یا اینکه عمل لنز داخلی رو انجام بدم؟
با تشکر صمیمانه از وقت و انرژی که برای کمک به مردم میگزارید،براتون آرزوی تندرستی میکنم
دوست عزیز ریسک صفر شدن شماره چشم بسیار بالاست. شماره چشمتون برای عمل لنز مناسبه.
بیمه تقریبا همه هزینه رو میده. نگران نباشید ولی اول با بیمه بیمارستان مشورت کنید

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام دکتر یاسینی عزیز
من شهرستانم و میخواستم بیمارستان فارابی چشممو عمل کنم(نزدیک بینی) و به پیشنهاد شما میخوام توسط دکتر جباروند یا بهشت نژاد عمل بشم آیا اول باید مطب برم برای معاینه یا تلفنیم میتونم از بیمارستان پیش یکی از این دو دکتر وقت بگیرم؟
آیا دستگاههایی که برای عمل لیزیک لازک یا فمتولیزیک تو فارابی استفاده میشه پیشرفته و خوب هستند؟
هر دو دکتر عالی هستند. شک نکنید برای عمل لیزر فارابی عالیه ولی برای عمل های دیگه چون رزیدنت عمل میکنه خطرش زیاده

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
منم با توجه به این که یکی از نزدیکان شماره چشم بالایی داره زیاد این دکتر اون دکتر رفتم لذا چیزی که تجربه داشتم را میگم بلکه کمک کنه بازم منتظر خود اقای یاسینی باشید ببینید چی میگن
برای لنز داخل چشمی تا جایی که من هم دیدم پزشکان خیلیاشون توصیه نمیکنن
نظر یکیشون اینگونه بود
گفت شما الان ۲۴ سالته میخوای به طور میانگین ۴۰ تا ۵۰ سال دیگه زندگی کنی مخصوصا که جوانی و ورزش تصادف دعوا همه چی را داری
الان این لنز را گذاشتی ۱۰ سال دیگه لنز تکون بخوره باید دوبارهدعمل کنی لنزا در بیاری اینجوری همینجور رو چشم عمل کنی ریسک داره و ممکنه خطرناک باشه
برا این میگن خیلی بهتره نگذاری ولی دقیقا همون گفت اگه ۶۰ ۷۰ سالش بود بدون وقفه میگفتم بیا عمل کن برو

یکی از دلایل دیگه هم میتونه این باشه که رشد چشم شما کامل نشده باشه و یا شماره چشمتون تغییر داشته باشه زیاد

دیگه این که تکون خوردن لنز در حد یک میلیمتر ممکنه باشه و خیلی تاثیر داره
اندازه لنز هم مهمه

بعد الان خود من یه سوال دارم از اقای یاسینی
ببخشید شما پیغام خصوصیاتون را هم چک میکنید یا خیر ؟ من منتظر پاسخ شما هستم اگر اطلاع ندارید در اون باره باز بگید که منتظر پاسخ نباشم

تشکر از شما
شرمنده من خیلی وقتها با tapatalk پیغام میدم و پیغام های خصوصی رو خیلی دیر به دیر چک میکنم.
ولی این مدت کلا نبودم

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
من یکماهه که لازک کردم. بعد از برداشتن لنز پانسمان دیدم بسیار بد شد. الان دید چشم چپم بد نیست ولی دید چشم سمت راستم تاره خیلی. این طبیعیه یا خیر؟
برای همه همینطوره. باید کمی صبر کنید الان دیدتون چطوره

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
درود
جناب یاسینی لنز IQ آلکان تهیه کردم و دستگاهی هم که قراره عمل بشم
Evolution است.ولی نکته ایکه منو نگران کرده اینه که من فکر میکردم عمل در کلینیک طوس انجام میشه.اما متوجه شدم که قراره در بیمارستان بنت الهدی عمل شوم. نظر شما در ابن خصوص چیست؟ آیا از این بیمارستان اطلاع دارید؟ لطفا در اسرع وقت پاسخ دهید که تا وقت هست فرصت تغییر محل عمل را داشته باشم. بدرود
فکر میکنم تا الان عمل کردید لطفا یک خبر به من بدهید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام, تو صفحه های قبل دیدم که برای یکی از اعضا تو قم مشکلی پیش اومده بود و همین منو به شک انداخت, البته مشکل هرجایی ممکنه پیش بیاد, ولی کیفیت دستگاه های قم رو در حال حاضر چه طور ارزیابی میکنید؟ ایا با نور خیییلی تفاوت داره؟ دکتر تو قم میشه بهم معرفی کنید لطفا؟
دستگاهها خوب هستند ولی ... خوب شاید بهتر باشه یا برید جوادالائمه برای عمل و یا بیایید تهران.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام.
دوستان عزیز من شماره چشمم 5.5- و 0.75 آستیگمات هست. میخوام تازه برای عمل عیوب انکساری اقدام کنم. نزدیک به هشت نه سالم هست که لنز طبی استفاده میکنم.
اگر بشه میخوام برم بیمارستان نور. الان سر اینکه کدوم دکتر را انتخاب کنم موندم. دکتر میر آفتاب شنیدم خوبه دکتر هاشمی هم همینطور.
فقط بدی عمل با دکتر هاشمی این هست که خودشون معاینه و چکاپ نمی کنند. الان به نظرتون برم دکتر هاشمی را به عنوان پزشک معالج معرفی کنم یا دکتر میر آفتاب را؟
کسی تو سال 93 یا 94 تو بیمارستان نور عمل کرده؟ میخوام ببینم هزینه عمل چقدر میشه؟
یه سوال دیگه من خیلی وقته لنز استفاده میکنم این میتونه مانع عملم بشه؟ (هنوز برای معاینات نرفتم) و اینکه من کارم با کامپیوتر هستش چند روز بعد از عمل میتونم از کامپیوتر استفاده کنم؟
بله دکتر هاشمی خودش هم عمل میکنه ولی الان سرشون بسیار شلوغه. وزیر هستند دیگه!
شما که چند ساله لنز میذارید باید مدتی هز لنز استفاده نکنید و عینک بزنید و بعد عمل کنید.
با دکترتون در این مورد مشورت کنید

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
آقای یاسینی برای فمتولیزیک در بیمارستان نور کدوم یکی از این دکتر ها بهتره ؟ سید محمد میر آفتاب ، کاظم امان زاده ، محمد امین سیدیان یا هومن بهره مندی ؟

برای آب مروارید هم لطفا یه دکتر در همین مرکز معرفی کنید . ممنون .
میر افتاب شک نکنید.
برای فیکو (اب مروارید) فرقی نداره همه از اساتید و دکتر های خوب هستند.

بالا