برگزیده های پرشین تولز

آموزش ساخت پارتيشنهاي Multi Primary و يا نصب چندين ويندوز به شكل صحيح

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام آقا جواد

. چطوريد؟ مدتي بود شما را نديده بودم!
41.gif
(البته من مدتيست كه گرفتارم و اينجا نيستم!
38.gif
) در مورد سوالي كه فرموده بوديد،

اگه اونها رو به صورت MultiPrimary نصب كنم آيا ميشه بدون خارج كردن يك ويندوز از HB وارد ويندوز ديگر شد؟

. البته كه هيچ مشكلي نخواهيد داشت. اصلا آن دو ويندوز هيچ ربطي به هم نخواهند داشت. اما مشكلي كه الان برايتان پيش آمده خيلي برام جالبه! اين نكته را نمي‌دانستم! خوب شد!! اين نكته را هم به عنوان يكي از مشكلات DualBoot به راهنماي خود اضافه مي‌كنم.
39.gif

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
86/06/12
209.gif
60.gif

parsbin

Registered User
لایک‌ها
3
یک مدیا سنتر روی درایور c نصب داشتم و ازش با norton ghost بکاپ گرفته بودم
حالا چند ماهی میگذره و مدیا سنتر رو از درایو c حذف کردم و یک سرویس پک 1 بجاش روی اون درایو نصب کردم
حالا میخوام در کنارش اون مدیا سنتر رو هم ری استور کنم یعنی دو تا ویندوز داشته باشم.
فایل بکاپ رو در درایو D ری استور کردم ولی فقط همون سرویس پک 1 ام بالا میاد
راه حلش چیه؟!
میشه مدیا سنتری که در درایو C بوده رو یک طوری در درایو D ری استور کرد و ازش استفاده کرد؟
1436.gif

ممنون

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
--- لينك دونلود سي‌دي Bootable ---
جناب igimax با سلام این لینک برای من ف ی ل ت ر است... در صورت امکان آنرا جای دیگری هم آپلود فرمایید....

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
یک مدیا سنتر روی درایور c نصب داشتم و ازش با norton ghost بکاپ گرفته بودم
حالا چند ماهی میگذره و مدیا سنتر رو از درایو c حذف کردم و یک سرویس پک 1 بجاش روی اون درایو نصب کردم
حالا میخوام در کنارش اون مدیا سنتر رو هم ری استور کنم یعنی دو تا ویندوز داشته باشم.
فایل بکاپ رو در درایو D ری استور کردم ولی فقط همون سرویس پک 1 ام بالا میاد
راه حلش چیه؟!
میشه مدیا سنتری که در درایو C بوده رو یک طوری در درایو D ری استور کرد و ازش استفاده کرد؟
1436.gif

ممنون
بعيد ميدونم بشه. مگه اينکه drive D پرايمری باشه و هم اندازه drive C باشه و موقع restore بايد Drive C مخفی باشه. فکر کنم بشه اينجوری.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. ببخشید دیر جواب می دهم من در مسافرت هستم.

parsbin جان:
. آقا امین درست می گه، شما حتمن باید از روش مالتی پرایمری استفاده کنید. راهنما را از پست یک بخوانید. در مورد ظرفیت پارتیشن پرایمری جدیدی که خواهید ساخت، صحیحتر است که دقیقن هم اندازه پارتیشن قبلی باشد.

As@d!™:
. چشم.... اما متاسفانه سایت آپلودیم پولی شده و تمامی لینکهم پریده!!!! باید از مسافرت برگردم و دوباره همه آنها را از اول Upload کنم.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
86/07/22
209.gif
60.gif

richman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
. چشم.... اما متاسفانه سایت آپلودیم پولی شده و تمامی لینکهم پریده!!!! باید از مسافرت برگردم و دوباره همه آنها را از اول Upload کنم.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
86/07/22
209.gif
60.gif

بابا شما ماشاالله چقدر مسافرت می رید

zahra1718

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
توی f disk ایا اول باید پارتیشنها رو ایجاد کنیم بعد یکی یکی فرمت کنیم یا اینکه به محض ایجاد باید فرمت بشه؟ مثلا وقتی پارتیشن اولیه رو ساختیم باید بعدش فرمت بشه یا اینکه بعد از پارتیشن کل هارد فرمت میکنیم؟

Sensero

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام و خسته نباشید خدمت igi
من 2تا سوال داشتم:
1-هارد من 320 sata2 maxtor هست ولی با پارتیشن مجیک اونو 230 نشون میده ؟:blink:
2-من یه درایو سی برای multi کردن کنار گذاشتم خواستم ببینم با روش شما میشه اونو ریسایز کرد
بعد multi کرد بدون اینکه اطلاعات پارتیشن های دیگه دست بخوره؟
متشکرم.:cool:

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
توی f disk ایا اول باید پارتیشنها رو ایجاد کنیم بعد یکی یکی فرمت کنیم یا اینکه به محض ایجاد باید فرمت بشه؟ مثلا وقتی پارتیشن اولیه رو ساختیم باید بعدش فرمت بشه یا اینکه بعد از پارتیشن کل هارد فرمت میکنیم؟
در Fdisk اول پارتيشنها و drive ها ساخته ميشه، بعد کامپيوتر restart بايد بشه و بعد از اون ميتونين دونه دونه با دستور format اونها رو فرمت کنی.
ولی در يه تاپيک ديگه هم بهتون گفتم که سعی کنين از Diskpart که داخل setup ايکس پی هست يا نمونه اي که ويستا داره استفاده کنين يا اينکه hard رو slave کنين و با يه windows ديگه اينکارو بکنين.
حتی ميتونين از برنامه هايی مثل Acronis Disk Director يا Symantec Partition Magic استفاده کنين.

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
با سلام و خسته نباشید خدمت igi
من 2تا سوال داشتم:
1-هارد من 320 sata2 maxtor هست ولی با پارتیشن مجیک اونو 230 نشون میده ؟:blink:
2-من یه درایو سی برای multi کردن کنار گذاشتم خواستم ببینم با روش شما میشه اونو ریسایز کرد
بعد multi کرد بدون اینکه اطلاعات پارتیشن های دیگه دست بخوره؟
پيشنهاد ميکنم برای resize کردن يا هر کار ديگه اي روی drive از برنامه Acronis Disk Director به جای پارتيشن مجيک استفاده کنين که مطمئنتر باشه.

A.Farokhzad

Registered User
لایک‌ها
3
خب من همین الان Acronis® Disk Director® Suite 10.0 رو با حجم 67 مگابایت از آدرس زیر دانلود کردم

کد:
http://rs43.rapidshare.com/files/19459647/Acronis.Disk.Director.Suite.v10.0.2160.by.Aioros.rar

این آدرس دربردارنده ی آخرین ورژن این برنامه است

اگر کسی مایل باشه می تونم ضمن split کردن اون به اندازه های کوچک تر از طریق ایمیل براش بفرستم تا از دردسر rapidshare هم راحت باشید

هرکس مایل هست آدرس ایمیلش رو بذاره تا براش بفرستم

با سلام من از ورژن 9 این برنامه استفاده کردم و مشکلی نداشتم ولی اگه میشه ورژن 10 رو برام میل کنید تا همیشه آپدیت باشم.
این هم میل من : [email protected]

در مورد زیر هم لطفا راهنمائی کنید که باید به کدام قسمت در تنظیمات بایوس برم.
درباره USB Mouse هم ربطی به برنامه نداره، کافيه امکان استفاده از USB Device هارو، حالا چه Mouse & Keyboard چه کلاً همه، در Bios فعال کنين.

با تشکر از شما و نویسنده این تایپیک مفید

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
بسته به مادربورد و نوع bios جاش فرق ميکنه. معمولاً در integrated peripherals هست.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. ببخشید دیر جواب می دهم من هنوز در مسافرت هستم.

As@d!™:
. ببخشید دیر شد، فایل CD Bootable را دوباره UL کردم ... لطفن چک کنید....

Sensero :
. در مورد سوال اول: ممکنه مشکله شما با بایوس کامپیوترتون باشه، قدمی بودن مادربرد و یا نسخه بایوس مادربرد میتواند باعث بروز چنین مشکلی شود. من هارد 300GB را با برنامه Partition Magic پارتیشن بندی کرده ام مشکلی نداشتم.
. در مورد سوال دوم: بله! می شود پارتیشنها را بدون از دست دادن داده ها برای ساخت پارتیشنهای جدید (مثله MultiPrimaryها) دوباره Resize کرد. اما حتمن به نکات ایمنی که در راهنما ذکر کرده ام دقت نمایید و نکته دیگر، بهتره با همان برنامه مدیریت پارتیشنی که هارد را پارتیشن بندی کردید با همان هم پارتیشنها را Resize و Marge نمایید. (من ناسازگاریهایی را دیده ام)

zahra1718 :
. همانطور که آقا amin007110 گفتند، بهتره (سریعتر و راحتتره) که برای ساخت پارتیشن از یک برنامه مدیریت پارتیشن استفاده نمایید.

amin007110 :
. با تشکر فراوان که در این تاپیک مشارکت مینمایید...!

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
86/08/08
209.gif
60.gif

Sensero

Registered User
لایک‌ها
0
Sensero :
. در مورد سوال اول: ممکنه مشکله شما با بایوس کامپیوترتون باشه، قدمی بودن مادربرد و یا نسخه بایوس مادربرد میتواند باعث بروز چنین مشکلی شود. من هارد 300GB را با برنامه Partition Magic پارتیشن بندی کرده ام مشکلی نداشتم.
. در مورد سوال دوم: بله! می شود پارتیشنها را بدون از دست دادن داده ها برای ساخت پارتیشنهای جدید (مثله MultiPrimaryها) دوباره Resize کرد. اما حتمن به نکات ایمنی که در راهنما ذکر کرده ام دقت نمایید و نکته دیگر، بهتره با همان برنامه مدیریت پارتیشنی که هارد را پارتیشن بندی کردید با همان هم پارتیشنها را Resize و Marge نمایید. (من ناسازگاریهایی را دیده ام)
از جواب کامل شما متشکرم:rolleyes:
امکان داره قسمتی از هارد من (همون اختلاف سایز) پارتیشن بندی نشده باشه؟(با روش Fdisk خود داس پارتیشن بندی شده) به نظر شما ارزش ریسکشو داره که با همون پارتیشن مجیک ریسایزکنم؟
ضمناّ من میخام یه درایو فت هم از همون C دربیارم به نظر شما مشکلی نیست؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. در ابتدا به این نکته توجه داشته باشید که برنامه های مدیریت پارتیشن بسیار قوی بوده و به راحتی می توان با آنها انواع پارتیشن ها را درست و دستکاری کرد.

امکان داره قسمتی از هارد من (همون اختلاف سایز) پارتیشن بندی نشده باشه؟
. حتا اگر هم که پارتیشن بندی نشده باشه، بازهم برنامه Partition Magic اون قسمت پارتیشن بندی نشده را به شکل خاکستری و با نام unallocated نشان می دهد. یا اگر هم نوع File System پارتیشنی را تشخیص ندهد، رنگ آن را به شکل زرد و با نام Unknown نشان می دهد.

(با روش Fdisk خود داس پارتیشن بندی شده)
. همانطور که در بالا عرض کردم، برنامه های مدیریت پارتیشن، اگر هم پارتیشنی را تشخیص ندهند بازهم آن را به شکل Unknown نشان می دهند. اگر چه پارتیشن هایی که توسط برنامه ابتدایی Fdisk درست شده اند به راحتی توسط برنامه های مدیریت پارتیشن خوانده می شوند، مگر آنکه Partition Table آنها مشکل دار شده باشه که باز هم به شکل Unknown نشان داده می شود.

به نظر شما ارزش ریسکشو داره که با همون پارتیشن مجیک ریسایزکنم؟
. اگر امکان پارتیشن بندی مجدد را ندارید، Resize کردن اشکالی ندارد! اما حتمن اول از داده های مهم تان Backup بگیرید و داده های غیر ضروری و Backup گرفته شده را برای سریعتر شدن سرعت Resize پاک نمایید. سپس به نکات ایمنی موجود در راهنمای من در پست اول دقت نمایید. (مثل ChkDskکردن و Defrag کردن و ...) سپس اقدام به Resize و Marge کردن نمایید.

ضمناّ من میخام یه درایو فت هم از همون C دربیارم به نظر شما مشکلی نیست؟
. نه چه مشکلی؟! فقط نفرمودید به عنوان پارتیشن Primary یا Logical؟! اگر چه اصولن نباید مشکلی پیش بیاد. اما لطفن اول راهنمای من را به شکل کامل و با دقیق بخوانید، حتمن جواب سوالاتتان را خواهید یافت.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
86/08/10
209.gif
60.gif

zahra1718

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من روی کامپیوترم دو تا ویندوز اکس پی دارم یکی توی درایو c و یکی دیگه توی D من میخوام درایو سی رو فرمت کنم تا از اول ویندوز اکس پی رو نصب کنم چون یه کم مشکل داره.(در ضمن درایو های ویندوزم دو تا primary نیستاول باید C رو نصب کنم تا بتونم ویندوز D رو نصب کنم)
آیا همچین کاری میشه کرد اگه میشه ، چجوریه ؟
آیا با اینکار بقیه درایو های من اطلاعاتشون از بین میره ؟ یا ویندوزی که تو درایو D دارم هم از بین میره؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. البته که می شه! و اگر به شکل صحیح Multi Primary درست کنید هیج مشکلی انشا الله برای داده هایتان پیش نمی آید. برای انجام چنین کاری لطفن در ابتدا راهنمای من را از پست اول دونلود نمایید (لینک را درست کردم) و به شکل کامل و با دقت آن را مطالعه فرمایید. حتمن جواب اکثر سوالاتتان را در آن خواهید یافت.
. همچنین یکی از دوستان هم قبلن کاری مشابه شما را انجام داده اند. می توانید سوالات ایشان (بهناز) را از پست 14 صفحه دوم و صفحه سوم مطالعه نمایید. (به همراه جواب آنها) اما اول حتمن راهنما را به شکل کامل مطالعه نماببد.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
86/08/11
209.gif
60.gif

zahra1718

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
توی راهنمای شما،شما فرض کردین که هیچ پارتیشنی وجود نداره ولی مال من پارتیشن بندیه و فعلا multy primary نیست .فقط من میخوام درایو c و d رو فرمت کنم و با multy primary فقط همین دو تا درایو رو پارتیشن بندی کنم و ویندوز ها رو نصب کنم. طوری که اطلاعات بقیه درایوها ماز بین نره آیا میشه
حالا با توجه به این من باید چجوری اینکار رو بکنم لطفا بیشتر راهنماییم کنین.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. اگر راهنما را به شکل کامل مطالعه بفرمایید، در بخش 2-11 طریقه Resize کردن پارتیشنهایی که از قبل موجود بوده اند را توضیح داده ام و در بخش بعدی آن طریقه Move کردن(جابه جا کردن) پارتیشن ها را توضیح داده ام. بخش 2-16 را هم که با نام "توصیه های ایمنی" هست را حتمن مطالعه نمایید.

. نکته مهم: در راهنما و در بخش 2-16 یکی از کارهایی که فراموش کرده ام بگویم، در انتهای تمامی آن موارد، حتمن قبل از عمل Resize/Merge، پارتیشنهای خود را Defrag نمایید.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
86/08/12
209.gif
60.gif

zahra1718

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من قبلا توی پارتیشن بندی درایو های خودم C D E F G هستن یه 7.9 مگابایت اضافه آوردم آلا ن میخوام اونو به درایو D اضافه کنم ولی هر کاری میکنم با پارتیشن مجیک نمیشه راهنمای شما هم کمکم نمیکنه لطفا بگین چجوری باید این کار رو بکنم .هارد من هم 40 گیگا بایته.

بالا