برگزیده های پرشین تولز

مرجع سوالات پستی - گمرکی

پست از آمریکا به ایران چقدر طول میکشه تا برسه؟

• کمتر از 10 روز

Votes: 24 11.2%
  • بین 10 تا 20 روز

Votes: 38 17.8%
  • بین 20 تا 30 روز

Votes: 61 28.5%
  • بالای 30 روز

Votes: 91 42.5%

• Total voters
    214

hunter2000

Registered User
لایک‌ها
416
سلام به همه ی دوستان
من چند قلم جنس از علی اکسپرس سفارش دادم یه گوشی با یه پاوربانکه میخواستم بدونم گمرک مشهد چه جوریاست میشه پیچوندش؟؟؟:D
اگه نشه پیچوند چقدر هزینه های گمرکی و... در میاد؟
راه های پیچوندن هم اگه کسی میدونه دریغ نکنه ممنون...
در مورد پست سنگاپور و پست چاینا پست ایر میل و هنگ کنگ پست ایر میل اطلاعات مختصر و مفید میخواستم...

حدود 20 تومن گمرکی ازتون میگیرن اگه ارزش داره دنبال پیچوندش باشید اگر نداره میارن تحویل میدن درب خونه و پول رو ازتون میگیرن .
سنگاپور پست بهتر از پست های دیگه هست و گوشی و باطری رو قبول میکنه NL پست هم سرعت خوبی داره ولی بگیر نگیر هست . بسته 10 روز هم از چین به ارسال شده و دلیوری شده .

rezaovo

Registered User
لایک‌ها
120
با سلام . میخواستم بدونم ارسال وسایل به صورت عمده از شهرستان به تهران یا شهر های دیگه با پست امکان پذیره ؟ گیر نمیدن جنسی رو تعداد باشه ؟

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
با سلام . میخواستم بدونم ارسال وسایل به صورت عمده از شهرستان به تهران یا شهر های دیگه با پست امکان پذیره ؟ گیر نمیدن جنسی رو تعداد باشه ؟
امکانپذیره
مشکلی نداره
فقط کالای ممنوعه نباشه
با تیپاکس هم میتونی کار کنی از پست ارزونتره

Pars207

Registered User
لایک‌ها
1,221
استارتر از گمرک اصفهان پست نشاط کسی گلایه نداشته تو این تاپیک؟
میخوام از علی اکسپرس گوشی سفارش بدم یکی بچه ها تهران ازش 75 گرفتن!

takeitez

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام و خسته نباشید
من میخوام از یکی از سایت های banggood(چین) یا aliexpres ربات پرنده و قطعات ربات پرنده بخرم .تا سقف 1600 دلار که با Air mail پست میشه واسم ,
هنوز تصمیم نگرفتم که ربات پرنده آماده پرواز بخرم مثل این: http://www.banggood.com/Walkera-TAL...h-Devo-F12E-FPV-Transmitter-RTF-p-939067.html
یا اینکه از سایت تولید کننده بخرم !
یا قطعات ربات رو بخرم و خودم بسازمش(که از بعضی قطعاتش مجبورم 6 عدد تهیه کنم مثله موتورش یا ملخش)
در هر صورت به باطری احتیاج دارم( حد اقل 2 عدد برای هر کدوم از روش ها)
برای تصمیم گیری احتیاج دارم بدونم از لحاظ گمرکی چه فرقی بین این روشها وجود داره ؟ قطعات ربات پرنده و ربات پرنده آماده پرواز(سایت تولید کننده و سایت های فروش آنلاین دیگه)
از طریق air mail مرسوله به دستم میرسه یا به باطری گیر میدن ؟
تا سقف 1600 دلار گمرکش چقدر میشه ؟ مثلا اگه 1000 دلار باشه چقدر میشه ؟ 500 دلار ؟ 100 دلار ؟
پیشاپیش از کسی که کمکم میکنه ممنونم .

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
سلام و خسته نباشید
من میخوام از یکی از سایت های banggood(چین) یا aliexpres ربات پرنده و قطعات ربات پرنده بخرم .تا سقف 1600 دلار که با Air mail پست میشه واسم ,
هنوز تصمیم نگرفتم که ربات پرنده آماده پرواز بخرم مثل این: http://www.banggood.com/Walkera-TAL...h-Devo-F12E-FPV-Transmitter-RTF-p-939067.html
یا اینکه از سایت تولید کننده بخرم !
یا قطعات ربات رو بخرم و خودم بسازمش(که از بعضی قطعاتش مجبورم 6 عدد تهیه کنم مثله موتورش یا ملخش)
در هر صورت به باطری احتیاج دارم( حد اقل 2 عدد برای هر کدوم از روش ها)
برای تصمیم گیری احتیاج دارم بدونم از لحاظ گمرکی چه فرقی بین این روشها وجود داره ؟ قطعات ربات پرنده و ربات پرنده آماده پرواز(سایت تولید کننده و سایت های فروش آنلاین دیگه)
از طریق air mail مرسوله به دستم میرسه یا به باطری گیر میدن ؟
تا سقف 1600 دلار گمرکش چقدر میشه ؟ مثلا اگه 1000 دلار باشه چقدر میشه ؟ 500 دلار ؟ 100 دلار ؟
پیشاپیش از کسی که کمکم میکنه ممنونم .
دستگاه آماده بخری
احتمالا باید مجوز بگیری براش
برای باتری عمده بخری استاندارد میخواد
گمرکی هم به صورت مبالغی که شما گفتین محاسبه نمیشه
درصدی از مبلغ خریده
سوالتونو مورد به مورد بپرسین
و مورد به مورد جواب گیرین
مثلا لینک بدین این لوازمو میخوام گمرکیش چند
یا پیشفاکتور بگیرین بگین

takeitez

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دستگاه آماده بخری
احتمالا باید مجوز بگیری براش
برای باتری عمده بخری استاندارد میخواد
گمرکی هم به صورت مبالغی که شما گفتین محاسبه نمیشه

مجوزِ چی ؟ از چه ارگانی ؟
دو - سه تا باطری عمده محسوب میشه ؟

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
دو سه تا باتری اگر از طریق پست بیاد شاید عمده محسوب نشه

takeitez

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دو سه تا باتری اگر از طریق پست بیاد شاید عمده محسوب نشه

مجوز رو از کجا باید بگیرم ؟
اگه یکی از دوستانم در امریکا محصول رو بخره و به عنوان هدیه برام پست کنه چی ؟ بازم فاکتور میخواد ؟ یا گمرک میخوره ؟

Last edited:

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
مجوز رو از کجا باید بگیرم ؟
اگه یکی از دوستانم در امریکا محصول رو بخره و به عنوان هدیه برام پست کنه چی ؟ بازم فاکتور میخواد ؟ یا گمرک میخوره ؟
هر کالایی که میاد چه تک چه تعداد فاکتور می خواد
فرقی نمیکنه با هر چی بیاد
شما یک بار در سال تا 50 دلار معافیت داری
مجوز استاندارد برای کلیه کالاها
مجوز ارشاد برای اسباب بازی
مجوز سازمان تنظیم مقررات برای کنترل از راه دور

ERUnique

Registered User
لایک‌ها
113
با سلام
دوستان شنیدم اگر جنسی زیر 50 دلار باشه از خارج به ایران وارد کنید گمرک تعلق نمیگیره به اون جنس حالا سوال من اینه که تا چه اندازه جنس وارد کنیم به ایران گمرک نیاز به کارت بازرگانی نداره برای ترخیص ان کالا ( مسلما گمرک میخره ) ولی گاهی برای ترخیص نیاز به کارت بازرگانی هستش میخواستم بپرسم این موضوع رو ؟ ضمنا اگر من همزمان از 10 تا فروشنده خارجی خرید کنم و 10 تا بسته همزمان وارد گمرک بشه آیا میفهمند این 10 تا رو جدا وارد کردم که روی هم قرار بدند و برای کلشون گمرک ببرند یا جدا جدا میبرند گمرک ؟ ممنون از دوستان

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
با سلام
دوستان شنیدم اگر جنسی زیر 50 دلار باشه از خارج به ایران وارد کنید گمرک تعلق نمیگیره به اون جنس حالا سوال من اینه که تا چه اندازه جنس وارد کنیم به ایران گمرک نیاز به کارت بازرگانی نداره برای ترخیص ان کالا ( مسلما گمرک میخره ) ولی گاهی برای ترخیص نیاز به کارت بازرگانی هستش میخواستم بپرسم این موضوع رو ؟ ضمنا اگر من همزمان از 10 تا فروشنده خارجی خرید کنم و 10 تا بسته همزمان وارد گمرک بشه آیا میفهمند این 10 تا رو جدا وارد کردم که روی هم قرار بدند و برای کلشون گمرک ببرند یا جدا جدا میبرند گمرک ؟ ممنون از دوستان[/QUOTEبسته به گمرک های مختلف تا 1000 دلار بعضا تا 1800 دلار هم دیده شده
10 تا بسته جدا قبض انبار میشه جدا جدا برده میشه
ولی طبق سلیقه گمرک عمل میشه قاعده خاصی نداره

ERUnique

Registered User
لایک‌ها
113
من منظور شما رو متوجه نشدم دقیقا میشه واضح تر بگید ( بسته به گمرک های مختلف تا 1000 دلار بعضا تا 1800 دلار هم دیده شده ) ؟ یعنی 1000 دلار جنس بخری نیاز به کارت بازرگانی هستش ؟
و این سوال هم یادم رفت بپرسم گمرک نسبت به وزن کالا سنجیده میشه یا ارزش پول اون کالا ؟

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
من منظور شما رو متوجه نشدم دقیقا میشه واضح تر بگید ( بسته به گمرک های مختلف تا 1000 دلار بعضا تا 1800 دلار هم دیده شده ) ؟ یعنی 1000 دلار جنس بخری نیاز به کارت بازرگانی هستش ؟
و این سوال هم یادم رفت بپرسم گمرک نسبت به وزن کالا سنجیده میشه یا ارزش پول اون کالا ؟
شما اول سوال خودتو بخون بعد جواب منو
فکر کنم سوال خودتو یادت رفته
حالا سوال من اینه که تا چه اندازه جنس وارد کنیم به ایران گمرک نیاز به کارت بازرگانی نداره برای ترخیص ان کالا
جوابت هم که داده شده یه کم دقت بیشتر خیلی کمک حال منه که دو خط الکی دوباره تایپ نکنم
جواب سوال جدیدت
نسبت به ارزش کالا
وزن برای پست و باربری مهمه

ERUnique

Registered User
لایک‌ها
113
با سلام جناب اگر میشه ایدی تون رو خصوصی برام بفرستید چون سوالات دیگری دارم که یکجا بپرسم ممنون

hunter2000

Registered User
لایک‌ها
416
بالای 1000 دلار ارزش تجاری پیدا میکنه . البته یک مقدار بیشتر هم میشه بدون کارت و بصورت پته در اورد
ارزش کالا بر اساس نظریه کارشناس ارزش سنجیده میشه .

smn200844

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام همگی
من میخوام 2000 تا رم میکرو از یه فروشنده تو علی بابا خریداری کنم ، مبلغ زیادیه ، اصلا کاری با کلاه برداریو اینا ندارم ، فعلا مشکلم گمرک ایرانه ، چقد براش میبره؟ کسی میدونه؟
رم کوچیکه و راحت تو جبعه متوسط همشون جا میشن. ولی نمیدونم گمرک چیکار میکنه! اگه کسی اطلاعات داره ممنونم میشم بده

cinemaamooz

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,244
سلام همگی
من میخوام 2000 تا رم میکرو از یه فروشنده تو علی بابا خریداری کنم ، مبلغ زیادیه ، اصلا کاری با کلاه برداریو اینا ندارم ، فعلا مشکلم گمرک ایرانه ، چقد براش میبره؟ کسی میدونه؟
رم کوچیکه و راحت تو جبعه متوسط همشون جا میشن. ولی نمیدونم گمرک چیکار میکنه! اگه کسی اطلاعات داره ممنونم میشم بده
با سلام ؛

از پست مرکزی شهرتون و بخش گمرک بپرس. بهترین و دقیق ترین راهنمایی رو می کنن.

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
سلام همگی
باید ثبت سفارش کنی

بالا