برگزیده های پرشین تولز

پایگاه مشاوره و راهنمایی درباره خدمت سربازی اعزام - معافیت

bozorgmanesh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام. با بیماری کهیر و آنژیوادم معاف شدم.فرستادن شورای عالی تایید کنه که انشا ا... اونجا هم تایید میکنه.اگه سوالی بود در خدمتم

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
دوستان من دارم 14 ماه کسری میگیرم . 6 ماه بسیج و 8 ماه هم جبهه پدر .
تو پادگان با چند نفر صحبت میردم هرکی یه چیزی می گفت :
یکی میگفت بهت نمیدن
یگی میگفت بالای 10 ماه بهت نمیدن
یکی میگفت بهت میدن اما فرمانده اجازه نمیده به این زودیا بری خونه و برات اضافه میزنه 2 3 ماه (میگفت قبلا برا یکی که 6 ماه کسری بسیج داشته زده)

میخواستم بدونم میتونن ترخیصم نکنن و اذیت کنن ؟ یا دست فرمانده و ... نیست ؟

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
دوستان من دارم 14 ماه کسری میگیرم . 6 ماه بسیج و 8 ماه هم جبهه پدر .
تو پادگان با چند نفر صحبت میردم هرکی یه چیزی می گفت :
یکی میگفت بهت نمیدن
یگی میگفت بالای 10 ماه بهت نمیدن
یکی میگفت بهت میدن اما فرمانده اجازه نمیده به این زودیا بری خونه و برات اضافه میزنه 2 3 ماه (میگفت قبلا برا یکی که 6 ماه کسری بسیج داشته زده)

میخواستم بدونم میتونن ترخیصم نکنن و اذیت کنن ؟ یا دست فرمانده و ... نیست ؟

اگه کسریت ثبت شده باشه توی سیستم فرمانده کاری نمیتونه بکنه نهایتا چند روز اینور اونور وگرنه اینکه چند ماه بتونه بدون دلیل نگه داره خیر. ولی اگه ثبت سیستم نشده باشه و تاریخ ترخیصت مشخص نشده باشه اون قضیه ش فرق داره.

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
سلام بچه ها .دو تا سوال مهم داشتم . من ویتیلیگو دارم روی دست هام چقدر احتمال اینکه معاف بشم هست ؟ بعد اینکه میخوام از معافیت در حین تحضیل استفاده کنم . فردا میرم دکتر برای معاینه اولیه که همه میرن . میخواستم ببینم اگه دکتر بنویسه و تائید کنه که من ویتلیگو دارم چقدر طول میکشه تا شورا پزشکی تشکیل بشه و برم شورا ؟ آیا برای کسایی که میخوان معافیت بگیرن هم واکنس لازم ؟؟

ممنون میشم بچه ها این سوالات منو جواب بدید . به جواب همشون نیاز دارم .

rezamoghadam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
65
سلام خدمت دوستان عزیز
یه سوالی داشتم سن پدر بنده 59 سال هست و من تک پسر فرزند خانواده هستم و خواهرم به همراه دامادمون 2 ساله خارج از کشور زندگی می کنن
ببینم با توجه به شرایطی که ذکر می کنم م یتونم معافیت کفالت رو بگیرم یا نه ؟ چون تک پسر هستم و مراقبت از پدر؟
پدر ناراحتی سارکودوییز ریه دارن یعنی تنگی نفس و بیماری دیابت هم دارن و پاره شدن شبکیه چشم هم داشتن و اینها تمام پرونده هاش موجوده
دوستان لطف کنید پاسخ بدید ممنونتونم .
چون این امر بستگی به خارج رفتن بنده و مهاجرت به نیوزلند رفتنم داره پیش خواهرم
منتظرم

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
ایشالله روزی برسه که سربازیمون هم مثل اکثر کشور ها حرفه ای بشه و جوونای مملکت به زندگیشون برسن و آزاد باشن . من خودم سربازم و دارم با چشمای خودم میبینم که جیره ندارن به ما غذا بدن و مملکت بودجه نداره اما باز بیخیال این خدمت مسخره نمیشن . هیچی هم یاد نمیگیریم به جز نوکری کردن . اصلا خدمت سربازی تو ایران آبرو ریزیه چون فقط لباس **** تنمونه و هیچی بلد نیستیم . طرف تو آمریکا میگه سربازم همه میگن آفرین خیلی مردی و .... اما تو ایران جایی بگی سربازی میگن آخی سربازی ؟ طفلکی . :|

به امید اون روزی که تو اخبار اعلام کنن سربازی آزاد شد :)

sattar-b

Registered User
لایک‌ها
6
دوستان
یه نفر راجع به کسر خدمت توضیح بده ممنون
مثلا کارت سبز چطوریه؟
بسیجی فعال و ...؟
اگه کسی لینک هم داره معرفی کنه ممنون

reza441

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا سلام من دیپلم سوم دبیرستان دارم بعدش بدون کنکور رفتم دانشگاه دو ترم خوندم انصراف میخوام بدم برم خدمت
الان من دیپلمه حساب میشم ؟
درجه بهم میدن نمیدن ؟
کلا چجوره ؟

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
اقا سلام من دیپلم سوم دبیرستان دارم بعدش بدون کنکور رفتم دانشگاه دو ترم خوندم انصراف میخوام بدم برم خدمت
درجه بهم میدن نمیدن ؟
کلا چجوره ؟
اره دیپلمه حساب میشی دیگ

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
درجه بهم میدن نمیدن ؟
کلا چجوره ؟

آخرین مدرک تحصیلی که داری حساب میشه (دیپلم)
نه

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
ایشالله روزی برسه که سربازیمون هم مثل اکثر کشور ها حرفه ای بشه و جوونای مملکت به زندگیشون برسن و آزاد باشن . من خودم سربازم و دارم با چشمای خودم میبینم که جیره ندارن به ما غذا بدن و مملکت بودجه نداره اما باز بیخیال این خدمت مسخره نمیشن . هیچی هم یاد نمیگیریم به جز نوکری کردن . اصلا خدمت سربازی تو ایران آبرو ریزیه چون فقط لباس **** تنمونه و هیچی بلد نیستیم . طرف تو آمریکا میگه سربازم همه میگن آفرین خیلی مردی و .... اما تو ایران جایی بگی سربازی میگن آخی سربازی ؟ طفلکی . :|

به امید اون روزی که تو اخبار اعلام کنن سربازی آزاد شد :)

دقیقا !
آقایان معنی سربازی رو دقیقا برعکس متوجه شدن ! سربازا از قدیم الایام تو کشورهای مختلف حقوق میگرفتن و از قضا بیشترین مزایا رو هم میگرفتن ! اینجا فقط دنبال بیگاری ان ! همه کارای رضا شاه رو بد میدونن و همه روال های پهلوی رو حذف کردن ولی هرچیزی که مربوط به بیگاری و نفع خودشون باشه رو با قدرت بیشتر ادامه میدن !
اینکه رو چه حسابی یه جوان، یه مرد، یه کسی که نان اور خانواده هست باید دو سال قید کارو زندگیشو بزنه بدون هیچ دستمزدی و بره صرفا وقتشو تو پادگانها تلف کنه و به قول شما هیچی هم نشه، سوالیه که باید از آقایان پرسید!

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
سلام مجدد
دوستان حدود یکماه از کمیسیون و معافیت بنده میگذره..
رفتم پلیس+10 بهم گفتن چون پروندت بسته شده، سیستم دیگه بهت کد سخا نمیده..کد سخا رو واسه بررسی وضعیت صدور کارت از طریق سامانه **** وظیفه و نرم افزارهای موجود میخواستم..آیا همچین چیزی صحت داره یا صرفا پیجوند مارو؟

دوستان در مورد سوال بالا نظری ندارن ؟

armansh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
سلام دوستان.
من به دلیل بیماری قلبی در سن یک سالگی عمل جراحی قلب انجام دادم. دقیقا نوعش رو نمیدونم ولی تا اونجا که خبر دارم بیماری های قلبی کلا معافه.
در ضمن کتفم هم حدود 7 8 بار در رفته از اونم میتونم معاف شم.
الان در حال تحصیل در دانشگاه هستم. میتونم برای معافی اقدام کنم؟ باید از کجا شروع کنم؟

Last edited:

behbod

Registered User
لایک‌ها
27
22 سالمه در حال تحصیل هستم پدرم 61 سالشه و نزدیک مرز کار میکنه یه خواهر دارم که از نظر ذهنی مشکل داره مادرم به تازگی سرطان بدخیم گرفته و تحت شیمی درمانیه ، هم مادرم هم خواهرم نیاز به مراقبت دارن پدرمم که 15 روز سر کاره و فقط 15 روز اینجاست
به نظرتون با توجه به این شرایط میتونم معاف بشم؟ چون الان اوضاع زندگیم خیلی وخیمه این سربازی هم بدجوری خرمو گرفته اگر راهی هست و کسی اطلاعی داره عاجزانه ازتون در خواست میکنم راهنماییم کنید
دل خوش بودم به اینکه پدرم 60 سالش میشه معاف میشم که اونم شده 70 سال

Last edited:

reza441

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا یکیم اینکه من ترم دو دانشگاه ازادم
این رو قبا خدمت باید انصراف بدم اینا پولم میگیرن ازن ؟
من هنوز پول انتخاب واحد این ترمم رو هم ندادم فقط شهریه ثابت داده بودم

javad93

Registered User
لایک‌ها
758
دوستان من اگه از دانشگاه انصراف بدم و دوباره ثبت نام کنم در اقداماتم برای معافیت پزشکی مشکل و خللی پیش میاد؟یا ممکنه دیگه نتونم اقدام کنم؟یا هر مشکلی...؟؟؟

xX_boy

Registered User
لایک‌ها
70
ما دیروز درخواست تمدید دادیم بعدش پشیمون شدیم رفتیم گفتیم کنسل کن میگه نمیشه؟؟؟ راهی هست اینو من کنسل کنم(از 1 برج 4 انداختم برج 1 برج 6)
قبل تاریخ اعزام هم میشه رفت سربازی؟

بالا