برگزیده های پرشین تولز

Remote Boot - Command

Remote_Network

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام مجدد به همه دوستان

از دوستان کسی میدونه با کدوم دستور(Command line) میشه تو شبکه یه کامیوتر رو روشن کرد؟(WOL)

Remote_Network

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
الو.....الووووو.....
کسی اونجا نیست .....!!!!؟؟؟؟

m_ab

Registered User
لایک‌ها
0
منم هرچی جستجو کردم به نتیجه زیادی نرسیدم!

مخصوصا وقتی یه سیستم خاص رو تو یه شبکه بخوای روشن کنی!

ولی تا جایی که فهمیدم شاید از طریق تنظیم توی ستاپ مادربورد ( توی قسمت پاور منیجمنت ) و شاید یه تنظیماتی تو ویندوز بشه! ;)

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
یک برنامه بود اسمش wol (یا شبیه به همین بود) که بهش مک آدرس میدادی و پکت مربوطه رو واسه کامپیوتر هدف میفرستاد. رایگان هم بود.

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
منم هرچی جستجو کردم به نتیجه زیادی نرسیدم!

مخصوصا وقتی یه سیستم خاص رو تو یه شبکه بخوای روشن کنی!

ولی تا جایی که فهمیدم شاید از طریق تنظیم توی ستاپ مادربورد ( توی قسمت پاور منیجمنت ) و شاید یه تنظیماتی تو ویندوز بشه! ;)

تنظیمات بایوس که باید حتما" روی کامپیوتر هدف انجام شده باشه ولی کامپیوتر بیدارکننده (معمولا" سرور شبکه) هست که باید پکت مخصوص رو ارسال کنه.

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12

Remote_Network

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
قبل از هر چیز از همه دوستان ممنونم.

یک برنامه بود اسمش wol (یا شبیه به همین بود) که بهش مک آدرس میدادی و پکت مربوطه رو واسه کامپیوتر هدف میفرستاد. رایگان هم بود.

تنظیمات بایوس که باید حتما" روی کامپیوتر هدف انجام شده باشه ولی کامپیوتر بیدارکننده (معمولا" سرور شبکه) هست که باید پکت مخصوص رو ارسال کنه.

WOL سر نام Wake On Lan میباشد که به معنی بیدار شدن در شبکه است.
برای فعال بودن این خصوصیت باید اون رو در BIOS روی On تنظیم کرد ،ضمنا روی بعضی از کارت شبکه ها کابلی با همین نام وجود داره که باید اون رو به مادربرد متصل کرد.
خیلی از برنامه های مدیریت و مانیتورینگ شبکه این قابلیت رو در اختیار شما قرار میدن که بتونید از WOL استفاده کنید.
جالبه که من بعضی وقتا دستگاهی رو که کابل WOL اون نصب نیست میتونم روشن کنم(شاید علت آن ،قابلیت خاصی در مادر برد آن دستگاه باشد)

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
wol رو میدونم مخخف چی هست:D ، اون برنامه هم اسمش همین هست و تو کامند پرامپت اجرا میشه:

کد:
Wake-On-LAN Utility 1.1
Copyright (C) 2000-2003 By Greg Wittmeyer
All Rights Reserved

Usage:  wol.exe mac_address
Example: wol.exe 3c7f45d9e56a

alitaaba

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Salam Dusteh aziz,
Firstly as other friends mentioned you need to have Wake on LAN enabled at the bios level, so basically your NIC will accept wake on LAN commands. Then you need to have the utility, for utility you do not need to have anything fancy with GUI or anything, all you need is peices of code that they put together to do this for you(YOu can even put together VB codes or WMI queries to do so) and it comes in form of exe files normally. then you just go to command prompt (Also can trigger it as a batch file), and wake pc's up.
Wake On LAN broadcasts a "Wake On LAN" packet to the NIC s and only those that have Wake on LAN enabled at BIOS level will be able to accept and respond.
Google this "wake on lan command line exe" and you should be able to get an answer.

Remote_Network

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
از همراهی و همکاری همه دوستان ممنونم.
مطالبی و راهنمایی هایی که کردید کاملا مفید و کاربردی هستند.
پس از اعمال آنها حتما نتیجه رو اعلام میکنم.

بالا